Liečba rakoviny pomocou sódy bikarbóny
Dobrý deň, nájde sa tu niekto, kto ma skúsenosti s liečbou rakoviny pomocou sody bikarbony? Uvitam akukolvek skusenost, pomoc a radu, ďakujem
Stručné zhrnutie
- Sóda bikarbóna (NaBic, NaHCO3) sa v diskusii uvádza ako populárna alternatívna metóda proti rakovine, ale jej použitie ako lieku na vyliečenie rakoviny nie je vedecky podložené a odborníci ju v diskusii označujú za šarlatánstvo; iné spomínané škodlivé/podozrivé produkty sú MMS/CDS, Savo a pitie chlóru.
- Klinicky overené a štandardné možnosti s reálnou šancou na vyliečenie sú chirurgický zákrok, chemoterapia a rádioterapia; v diskusii sa uvádzajú doplnkové alebo experimentálne intervencie spomenuté ako predmet výskumu alebo anecdót (vysokodávkový vitamín C intravenózne, kanabinoidy/CBD/THC, Rick Simpson "Phoenix Tears", huba reishi, graviola, diéta, hladovka).
- Staging a rozhodnutie o liečbe sa v praxi kombinuje zobrazovacími metódami (CT, MR, PET, kolonoskopia) a histológiou po operácii; niektoré štúdie spomenuté v diskusii skúmajú špecifické molekuly in vitro alebo v raných klinických štúdiách, ale tieto výsledky nie sú náhradou za konvenčnú liečbu v bežnej praxi (odkazované zdroje: lovcisarlatanov.sk, publikácie na NCBI/PubMed).
Q: Lieči sóda bikarbóna rakovinu?
A: V diskusii viacero účastníkov uvádza, že sóda bikarbóna nie je vedecky preukázaným liekom na rakovinu a že jej použitie ako samostatnej liečby môže len zbytočne stratiť čas; kritické zdroje v diskusii uvádzajú web Lovci šarlatánov (www.lovcisarlatanov.sk) ako prehľad mýtov o alternatívach.
Q: Aké sú štandardné a klinicky overené možnosti liečby rakoviny?
A: Diskutujúci opakovane uvádzali chirurgický zákrok, chemoterapiu a rádioterapiu ako základné liečebné prístupy s reálnou šancou na vyliečenie; za podporné a doplnkové riešenia sa v diskusii spomínajú imunostimulancia, zmeny stravy a doplnky po konzultácii s lekárom.
Q: Kde nájdem kritické informácie o alternatívnych "liekoch" na rakovinu?
A: V diskusii boli odporúčané stránky Lovci šarlatánov (http://www.lovcisarlatanov.sk/) a zmienka o Českém klubu skeptikov a Leošovi Kýšovi na YouTube ako zdrojoch kritických rozborov alternatívnych tvrdení.
Q: Pomáha vysokodávkový vitamín C pri onkologickej liečbe?
A: Diskusia uvádza, že existujú štúdie skúmajúce vysoké dávky vitamínu C pri onkologických pacientoch (spomenuté odkazy na PubMed/NCBI v príspevkoch), ale účinok nie je v diskusii prezentovaný ako náhrada konvenčnej liečby a používanie má byť konzultované s onkológom (v diskusii boli zdieľané odkazy na články a PubMed).
Q: Čo je "Phoenix Tears" / Rick Simpson oil a je to bezpečné?
A: V diskusii sa "Phoenix Tears" (Rick Simpson oil) opisuje ako extrakt s vysokým obsahom THC, ktorý niektorí odporúčajú ako alternatívu; príspevky v diskusii varujú, že ide prevažne o anekdotické použitie a o zložení (v diskusii niekto uviedol údajne ~97 % THC), takže treba opatrnosť a konzultáciu s lekárom.
Q: Má zmysel hľadať druhý názor a aké vyšetrenia sú štandardné pred operáciou?
A: V diskusii viacerí odporúčajú získať druhý názor a uvádzajú štandardné zobrazovacie metódy: CT, MR, PET a kolonoskopiu; finalizácia štádia (staging) často závisí aj od operačného nálezu a histologického vyšetrenia po resekcii nádoru.
Závery z diskusie
Zhoda
- Sóda bikarbóna, MMS, CDS a podobné "domáce" chemikálie nie sú považované za preukázanú liečbu rakoviny a odborníci v diskusii ich označujú za neodporúčané.
- Chirurgia, chemoterapia a rádioterapia sú v diskusii považované za hlavné metódy s reálnou šancou na zlepšenie alebo vyliečenie, pričom šanca závisí od typu a štádia nádoru.
- Pacienti a príbuzní majú konzultovať liečbu s lekármi a hľadať druhé názory pri nejasnostiach.
Sporné názory
- Niektorí diskutujúci tvrdia, že chemoterapia je "svinstvo" a spôsobuje úmrtia alebo zhoršenie, zatiaľ čo iní uvádzajú príklady pacientov, ktorým chemoterapia pomohla alebo predĺžila život; obidve perspektívy sú v diskusii prítomné.
- Niektorí príspevky v diskusii prezentujú vysokodávkový vitamín C, CBD/kanabinoidy, reishi alebo graviolu ako užitočné doplnky, zatiaľ čo iní to považujú za nepodložené alebo nebezpečné; diskusia tieto postupy nerozhodla.
Otvorené otázky
- Má klinický a reprodukovateľný prínos pri onkologickej liečbe konkrétnych typov nádoru kombinácia vysokodávkového vitamínu C alebo niektorých kanabinoidov?
- Pomáhajú dlhodobo a bezpečne doplnky ako reishi, graviola alebo špecifické oleje (napr. lanový, graviolový) pri špecifických onkologických diagnózach?
- Do akej miery môže pôst alebo úplná hladovka fungovať ako doplnok ku klasickej liečbe bez rizika malnutrície u pacienta vážiaceho nízku telesnú hmotnosť?
Spomenuté značky a firmy
lovcisarlatanov.sk, Český klub skeptikov, Leoš Kýša, diagnose.me, kvapkymms.sk, DXN, NCBI/PubMed, The Truth About Cancer (dokument), Rick Simpson / Phoenix Tears, BlueHorse University, Facebook stránka MichalPijakMDPersonalizedPaleoNutrition, pluska.sk
Spomenuté produkty a metódy
sóda bikarbóna (NaBic, NaHCO3), MMS, CDS, Savo, chlór (pitie/chlórové prípravky), vysokodávkový vitamín C (intravenózny), vitamín B17, Rick Simpson oil (Phoenix Tears), CBD, THC, huba reishi, cordyceps, graviola, Budwigova metóda, laetril/B17, lanové semienka a ľanový olej, biorezonancia, hladovka / úplná hladovka, protokoly chirurgia/chemoterapia/rádioterapia, CT, MR, PET, kolonoskopia, TNM klasifikácia
Miesta a osoby
Leoš Kýša, Rick Simpson, Dežo Ursiny, Steve Jobs, Dr. Bukovsky, Johanna Budwig, Praha, Martin, NOÚ Klenová, Bubena (blog zmienený v diskusii), pluska.sk
@cokololadka to nemohlo byť chlorom, predpokladám že babku liečil pomocou MMS. Sú to dva roztoky, jedno je to MMS a to sa mieša s inym roztokom. je o tom stranka na internete. samozrejme ma to aj vela odporcov ako vsetko co niekedy niekomu pomohlo. Takze pozor, nie chlorom.
Dala som si tu namahu a nasla na stranke clanky od lekarov o alternativnej liecbe rakoviny a aj o "prekyseleni organizmu". http://www.lovcisarlatanov.sk/nie-je-rak-ako-rak/
http://www.lovcisarlatanov.sk/kriticky-pohlad-n...
http://www.lovcisarlatanov.sk/teoria-prekysleni...
@aristka podpora z kruhov lekarov😉👍
treba si samozrejme vyhladat aj informacie o lekaroch, ktori si zalozili stranku lovcisarlatanov a aj si tam uverejnuju svoje clanky.
@ingrid16 v prvom rade vsetko ries s lekarmi...a ked sa ti nepozdavaju nazory jedneho,skus inych...ale alternativa keby naozaj 100%fungovala,asi by ani rakovina nebola...a ona bohuzial je
Keby čokoľvek z alternatívnych vecí naozaj fungovalo tak nik nechodí na chemoterapiu, ožarovanie, operácie. Nič z toho však nefunguje. A ak niekto bude argumentovať, že pozná niekoho komu to pomohlo, tak sa dotyčný človek nevyliečil blbosťami ako soda bikarbona, mms ale len vďaka normálnej liečbe, ktorú bral súčasne.
A ak nebral nič zafungovala imunita. Imunitné bunky nás celý život chránia pre tým aby sme dostali rakovinu, u niekoho ten proces bohužiaľ zlyhá.
Jedne z mnhoých linkov na štúdium https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC40...
jediné čo naozaj má šancu pomôcť klasická liečba. a keby tu niekto chcel vyskakovať s farmloby apodobnými hlúposťami, ani alternatívne prípravky nie sú zadarmo.
A nie je to ani o peniazoch. Steve Jobs bohatší človek ako všetci dokopy na tomto fóre zomrel na rakovinu. Dôvod? 9 mesiacov odmietal normálnu liečbu a skúšal alternatívu. pritom mal taký druh, ktorý sa dal vyliečiť pri včasnej diagnostike.
Jediná liečba, ktorá má akútakú šancu pri rakovine je konvenčná (operácie, chemo, ožarovanie) všetko ostatnéje ako čakať, že zbohatne výhrou v športke.
@ingrid16 chápem,že ste v rodine v šoku,ale nehnevaj sa,čo už soda b. pomôže? to akoby mravec sa postavil proti slonovi.....je ok,že zisťuješ,hľadáš,ale aj rozmýšľaj,prosím ťa,lebo môžete stratiť drahocenný čas "liečbou" o ničom.....konzultujte s lekármi a čo je najdôležitejšie- mamka sa musí držať psychicky / s pomocou rodiny,psychologa,kňaza,kohokolvek,kto pomôže/
@ingrid16 chapem, ze v takomto pripade skusate cokolvek, ale verte, ze soda bikarbona, mms, cd neviem co, savo, ph, ani tvaroh v kombinacii so sampanskym rakovinu nelieci. Mozete tym svojim blizkym len viac ublizit a priebeh urychlit.
Je potrebne pocuvat rady doktorov, ak nemate istotu s jednym, chodte k druhemu. Zmenit stravovanie aby ozarovanie nebolo pre telo az takou zatazou. Ale prosim vas, alternativa rakovinu nevylieci. Ak by ju vyliecila, vsetci by sa vyliecili. Neublizujte mame sodou bikarbonou ani mms ci cds ci co to je.
dakujem za vsetky nazory. Ako som pisala , vsetko si zatial len zistujem, hladam, citam,...
v dnesnej dobe je to toho vela popisane a samozrejme pre bezneho cloveka je tazke si vybrat, pochopit , hlavne, ked sa to tyka osoby velmi blízkej.
snazim sa verit lekarom ale samozrejme som citala napriklad o chemo a nazory na nu.
a popravde , neviem , co si mam mysliet.
ja verim, ze sa mama vylieci, nema metastazi, stupen neviem, nakolko primar povedal, ze tieto veci sa nedaju len tak urcit. ked ju otvori, bude vediet viac. ma rakovinu hrubého creva. 13 ide na operaciu.
@ingrid16 dobre robis,ze veris....to je zaklad
mne pri mamke lekar povedal,ze bude zit mesiac...zila nakoniec vyse 5 rokov,az ten posledny bol dost zly...inak s chemo ako tak sa to dalo,hoci boli aj tazke dni
zaklad je operacia a potom sa uvidi...drzim palce
nikdy sa netreba vzdavat....nikdy.
...OMG, ked sa ma budui zas a zas pytat "pani ucitelka a naco nam ta chemia bude, nikde to nevyuzijjem", dam im precitat aj tuto diskusiu a tie bludy o pH ..............
@ingrid16 drzte sa, viem ze ste v tazkom obdobi, topiaci sa aj slamky chyta, ale kazdu doplnkovu liecbu (tym nemyslim zrovna sodu) konzultujte s lekarmi...aby sa nieco nepobilo ...(
Ak vies po anglicky pozri si dokument The truth about cancer. Dost sa spomina rakovina a frankinsence olej. Skus si toto pozriet.
ja ti odporucim dokument Dežo Ursiny O rakovine a nádeji....on sam umrel na rakovinu takže naozaj univerzalny liek neexistuje
@sacli malé poznamky:
slovo nič z toho nefunguje nie je presne:existuju minimalne kabanoidy,ktore maju svoj učinok na niektore druhy rakovinotvornych buniek,su na to študie...problem je v inej veci.
čo sa tyka porovnanie jobs..tak napisem aj opak..je plno milionarov,ktorí podstupili chemo a takisto zomreli...čiže to porovnanie zrovna nie je to prave,pretože potom mozme napisat,že teda aj ta chemo nefunguje,podobne ako ine veci. 🙂
@salfusco problem vsetkych tychto tvrdeni je to, ze vychadzaju len z nejakych ucinkov invitro, teda ze ako take v laboratornych podmienkach nicia rakovinove bunky. to je ale este na mile vzdialene od toho, ze nenicia aj ostatne veci a su schopne fungovat. rovnako invitro funguje na rakovine bunky aj strelna zbran alebo kyselina sirova a to by asi na seba nikto neaplikoval, ze ano. alebo 400 voltov.
@ingrid16 ahoj je pravda ze ked je clovek chory tak vyskusa vsetko. Precitaj si prosim Ta toto http://www.kvapkymms.sk/Choroby_a_MMS.html Mamke prajem vela sil a skore uzdravenie
@evittam hej,čital som,je toho plny net..ale nejako sa prave preto tym nezaoberam
mna skor zaujali clanky ako:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22594963
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC33...
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21475304
http://cancerres.aacrjournals.org/content/66/13...
and many more,ktore dokazuju vplyv tychto latok
@stanulienkat skusala si? Tak naco blbe kecy...treba trosku viac citat, snad Ti to pomoze :*
ak by si chcela, posli mi spravu a poslem ti informacie ohladom huby reishi, pri ktorej su realne vysledky v boji nielen s rakovinou. Je to produkt firmy DXN. Mamina sa tomu venuje od kedy na Slovensko prisli, takze viem poskytnut viac info
@ingrid16 ahoj ... prosim ta nepanikar a zisti si vsetko co mozes o normalnej liecbe, na alternativu je casu dost... hladal lekarov, odbornikov po svete, zbieraj nazory, pouzi stranku diagnose.me - nerobte blbosti hned na zaciatku aby ste mamine neuskodili ( ak ju teda chces mat dlhsie zivu☹ )
@ingrid16 ja som 5 rokov po liečbe rakoviny. Ak ti môžem niečo úprimne zo srdca poradiť, ver lekárom, onkológom a nie alternatívnym chujovinám propagovaným na nete. A ti nejaká absolventka BlueHorse University študovaná guuglom či badatelom poradí piť savo a podobne, preboha maj svoj rozum... sú niektoré celkom fajn podporné prostriedky na imunitu ako viď vyššie spomínané reishi, ale aj to by som najprv skonzultovala s doktorom.
@ingrid16 moj ocko mal rakovinu hr. creva, zial uz nam odisiel... ale zil dlho🙂 krasnych 10 rokov ( statisticky bol uz kvazi vylieceny:- ) ) tu s nami este po diagnoze stravil - hlavne ale vdaka klasickej medicine - jasne ze po operacii a chemo zmenil zivotospravu - omnoho zdravsia strava, vela pohybu - myslim ze aj tu hubu co tu davala kolegynka jedol ( je to myslim na podporu imunity ) - ale kazdy krok v jeho liecbe sme konzultovali s lekarmi...
zatial si daj pokoj, pockaj na vysledky operacie - najdite co najlepsieho chirurga a vysledky nech preveria aspon 2 rozne zdroje ( hlavne ak by neboli dobre... ) - optimalne by bolo keby sa im nador podarilo cely vybrat, pokom stav zazichrovat ... prever si mozno prahu - protonove centrum ci liecia aj tento druh ( ale opaet, az ked budes mat diagnozu - cize kde sa nador nachadza a aky je to typ , ktore stadium - je rozdiel mat stadium 1 a stadium 4 - tomu sa prisposobuje aj liecba )
drzim palce aby to dopadlo co najlepsie a maminka sa vyliecila!
Preco by to nemohla myslieť vážne????Na čo sem píšete, keď si z toho robíte srandu alebo urazate?Asi potrebuje radu......Pre tých "mudrych".....sóda bikarbona sama o sebe nelieči, ale vytvára v tele prostredie ,ktoré
rakovinove bunky neznasaju.
Určite mamine navrhni popri liečbe u mudr aj diétu.Rakovina zbožňuje kyslé prostredie.Takže žiadne sladké, to je pre ňu zivna pôda.Plus vylúčiť na čas aj živočíšnu stravu a Veľa veľa vit C a zeleniny.A môj názor :žiadna chemoterapia. ...:(

mamka mala rakovinu krcka maternice, prisli na to v skorom stadiu, je to uz takmer desat rokov a stale je medzi nami, otec mal rakovinu zaludka a uz je to pat rokov co je na onom svete...vyskusali sme vsetko mozne aj nemozne a nepomohlo nic...