icon

Zápal stredného ucha: Kedy sa zlepší stav?

avatar
verkverk
22. jún 2026

Ahojte.
Mam tento super zapal uz skoro 2 tyzdne...a stale rovnako..berem atb do usi.kedy to prejde.
Poprosim skusenosti
O toceni hlavy ani nehovorim...

avatar
elenka.k
22. jún 2026

@verkverk hneď ako ti zaberú antibiotiká, musíš vydržať 🙏
ja síce nemám zápal, ale tiež ma zvykne bolieť ucho, aj teraz mám vatu v ňom. / prievan asi / dávam si aj ušné kvapky, od bolestí 2 tabletky,

avatar
danielahamar
22. jún 2026

Ušné sviečky si neskúšala?

avatar
verkverk
autor
22. jún 2026
@elenka.k

@verkverk hneď ako ti zaberú antibiotiká, musíš vydržať 🙏
ja síce nemám zápal, ale tiež ma zvykne bolieť ucho, aj teraz mám vatu v ňom. / prievan asi / dávam si aj ušné kvapky, od bolestí 2 tabletky,

@elenka.k ano ale je to hrozne...furt ho mam opuchnuté a taka ma jak keby koza na krku...
Prievany mam casto to je malina.ale toto Nemá konca,som aj trikrat revala...co ani pri pôrodoch nie 😶

avatar
verkverk
autor
22. jún 2026
@danielahamar

Ušné sviečky si neskúšala?

@danielahamar ani nahodou 😶

avatar
ichbinich
22. jún 2026

A atb mas tiež už 2 týždne?
Tak ti nezabrali a treba iné. Akbi teda aj tabletky, nie len kvapky. Cgod znovu ku lekárovi, najlepšie hneď orl.
Veď to je strašná bolesť 😥

avatar
janinah
22. jún 2026

Chod na orl mozes aj priamo orl pohotovost ako zhorseny stav. Tipujem aj zapal zvukovodu a tam ti pomoze vytierat s betadine.

avatar
verkverk
autor
22. jún 2026
@ichbinich

A atb mas tiež už 2 týždne?
Tak ti nezabrali a treba iné. Akbi teda aj tabletky, nie len kvapky. Cgod znovu ku lekárovi, najlepšie hneď orl.
Veď to je strašná bolesť 😥

@ichbinich no ucho ma nejak neboli,len stale opuchnuté,zalahnute a neviem ci to ma suvis ze mi od mandle po klucnu kosť tak stahuje jak keby svaly/kozu...ach alebo to tetania....

avatar
verkverk
autor
22. jún 2026
@janinah

Chod na orl mozes aj priamo orl pohotovost ako zhorseny stav. Tipujem aj zapal zvukovodu a tam ti pomoze vytierat s betadine.

@janinah
@janinah yz som bola 2x u obvodneho a raz orl pohotovosť...ze cakat ale preco mi sťahuje uplne krk..no len mam aj tetaniu

avatar
ichbinich
22. jún 2026
@verkverk

@ichbinich no ucho ma nejak neboli,len stale opuchnuté,zalahnute a neviem ci to ma suvis ze mi od mandle po klucnu kosť tak stahuje jak keby svaly/kozu...ach alebo to tetania....

@verkverk
No veru nech sa na to pozrie orl špecialista. Kym sa k nemu dostaneš, nieco od bolesti. Albo teda rovno na pohotovosť.
Držím palce!

avatar
renatka100
22. jún 2026

@verkverk mas len unfilox? Tak to nemuselo pomoct po 3 dnoch bolo treba normalne atb tabletky chod lekarovi, nevahaj aby si neskoncila s tazkym zapalom

avatar
verkverk
autor
22. jún 2026
@renatka100

@verkverk mas len unfilox? Tak to nemuselo pomoct po 3 dnoch bolo treba normalne atb tabletky chod lekarovi, nevahaj aby si neskoncila s tazkym zapalom

@renatka100 infalin duo tak nejak sa to vola. Vsak som na prasky

avatar
taktotedanie
22. jún 2026
@elenka.k

@verkverk hneď ako ti zaberú antibiotiká, musíš vydržať 🙏
ja síce nemám zápal, ale tiež ma zvykne bolieť ucho, aj teraz mám vatu v ňom. / prievan asi / dávam si aj ušné kvapky, od bolestí 2 tabletky,

@elenka.k 2 tyzdne? Atb zaberaju do 48-72 hod
Ak nedoslo za ten cas k zlepseniu nieco treba v liecbe zmenit

avatar
taktotedanie
22. jún 2026
@verkverk

@renatka100 infalin duo tak nejak sa to vola. Vsak som na prasky

@verkverk no ak ti nieje lepsie do 48-72hod od podania navstiv orl znova

avatar
ankare
22. jún 2026

@verkverk Asi potrebuješ celkové ATB, nie len lokálne. Určite smer DR. zase. Skoré uzdravenie!

avatar
verkverk
autor
23. jún 2026

Ano bola som na pohotovosti a dali mi celkove atb

avatar
elenka.k
Včera o 10:00
@taktotedanie

@elenka.k 2 tyzdne? Atb zaberaju do 48-72 hod
Ak nedoslo za ten cas k zlepseniu nieco treba v liecbe zmenit

@taktotedanie joj, nevšimla som si, že autorka berie 2 týždne antibiotiká, sory,
jasne, že ak lieky nezaberajú treba ich vymeniť 👍