3 ročné snaženie sa a stále nič. Kde hľadať problém?

mimka369
1. mar 2012

Pekný deň, píšem v mene mojej dobrej kamarátky, ktorá po dlhom trápení už skúsila skoro všetko. Chcem sa spýtať či je lepšie umelé oplodnenie alebo prirodzené ( doteraz stále neúspešne ) viac ako trojročné snaženie sa o bábätko. Ona - mladá, zdravá ,čerstvá 30-tnička. On - taktiež úplne zdravý, ale 60-tnik. Je problém vo veku alebo je potrebné ho hľadať niekde inde ? Za všetky rady a odpovede vopred ďakujem.

happy8051
1. mar 2012

z toho, co si napisala neviem posudit, do akej miery maju partneri preskumany svoj zdravotny stav - spermiogram, hormonalny profil...
v kazdom pripade, vek u muza je v tomto pripade rizikovy faktor

heln
1. mar 2012

áno, je to málo informácií, a tiež čo znamená, že už skúsila skoro všetko? vzhľadom k veku muža by som v prvom rade odporučila spermiogram, zistí sa či má dosť dobrých spermií, ktoré sú schopné oplodnenia, ak by spermiogram nevyšiel dobre, tak zrejme umelé oplodnenie.... asi najskôr tam bude problém.....
ona, by si mala dať urobiť komplet vyšetrenia na gynekológii, folikulometriu, vylúčiť PCO, endometriózu......

zuzanka.h
1. mar 2012

posudzovať či je lepšie umelé oplodnenie alebo prirodzené sa nedá umelé oplodnenie je šanca mať vlastné dieťa. A keď už sa rozhodli to dieťa mať treba si dať urobiť kompletné vyšetrenia a (myslím že tam problém vo veku nebude) a podľa nich sa zariadiť. IVF je len jedna z možností ...

diid
2. mar 2012

Kamaratka nevie pisat? zda sa, ze si si v nemecku nasla panka ty. to akoze je vazna ta otazka? ty 30r.on 60r? dieta caka na mladeho tata nie deda. Stare spermie mozu tiez sposobovat vazne choroby u deti, autizmus. Nemyslim si ze 60ci ci muzi alebo zeny by mali mat deti.

veonka
2. mar 2012

No podľa mňa zasa až takí mladí nie sú 🙄 . 3 roky neúspešného snaženia je hodne dlhá doba na to, aby už aj absolvovali nejaké tie vyšetrenia ako píšu baby vyššie, pri veku toho pána sa zdá že problém bude skôr u neho, takže treba sa riadiť podľa spermiogramu. U ženy môže byť problém s ovuláciou, ale aj s kadečím iným. Subjektívny pocit, že som zdravá tu teda nestačí, treba porobiť riadne vyšetrenia. Fakt je ťažko povedať, nedala si žiadne informácie a bez nich to neposúdi ani lekár, tobôž my tu. Čo sa týka otázky, či je lepšie prirodzené alebo umelé oplodnenie, tu mi zastal rozum stáť. 😕 Každý by chcel aby to išlo prirodzene, takže je to určite "lepšie" z pohľadu toho, že pri umelom oplodnení sú to dlhé prípravné procedúry, výkony, vyšetrenia, lieky, byrokracia stojí to všetko čas, peniaze, človečiu energiu a hlavne veľa psychických síl. Ale ak to prosto prirodzene nejde, môže to ísť umelým oplodnením a tam ťažko riešiť že čo je lepšie, keď prirodzene to proste nejde. Je to blbosť. Nie je nič iné na výber. ☹ Možno čakať do 70tky, ale to šancu nezvýši. Znie to blbo, prepáč, môže sa podariť, možno sú na to len príliš upnutí, ale 3 roky snaženia sa mi zdá dosť a vzhľadom k ich veku nie je na čo čakať. Ak chcú mať deti, a prirodzene to nejde, nebudú snáď riešiť čo je lepšie keď tá jedna metóda proste nefunguje. Vekový rozdiel nekomentujem, je to ich osobná vec. Neodsudzujem. Hovorí sa ale o tom, že dušička si vyberá svojich rodičov, kam príde, neviem či je to pravda, je to mimo nás, ale možno na tom niečo je. Osobne nepoznám človeka, ktorý by išiel mať v 60tke dieťa aspoň z bežných smrteľníkov, sú nejaké tie prípady v šoubiznise, ale tam vôbec nevieme, ako to vlastne je 😅 a ako to dieťa počali. Bežný človek aspoň tu na Slovensku je už tak opotrebovaný, ak sa teda tej 60tky vôbec dožije 🙄 , že ťažko by mal elán a energiu na dieťa. Pravda je, že nemci sú zachovalejší. No každopádne bude to na mamičke a raz to na nej všetko ostane. Ak ho skutočne miluje, čaká ju ešte veľa ťažkých okamihov, ktoré jej teda vôbec nezávidím. Každopádne prajem veľa šťastia 🙂 .

maji9
3. mar 2012

ahoj.dufam ze vam vyjde prirodzene odplodnenie.mi sme skusali rok a nam to podarila.mi sme museli urobit detoxikaciu aj u mna aj u manzelovi.Doktroka nam poradila prirodne caje a vitaminy na to.mam clanky od doktorky aj tel.cislo keby si chcela napis mi na adamcsek@gmail.com a kludne vam vsetko poslem.Marika

acko
3. mar 2012

@diid nesud, neries vek. nie je to tvoja starost. mozno aj na tvojom zivote, rozhodnutiach a tuzbach je nieco co sa inym nepozdava, ale je to tvoj zivot a zijes ho tak ako ty chces. takze zi a nechaj zit a nechaj druhych plnit si po com tuzia... okrem toho nechapem, ze ako si dovolujes z par informacii dedukovat a obvinovat ze autorka diskusie je ta zena co ma problem...? ked nevies poradit, tak radsej nic nepis... to su typicki slovaci - hned odsudzovat druhych... sme tak netolerantny narod... ak by aj zakladatelka temy pisala o sebe, tak prave preto, ze sa bala toho, ze hned sa polka zien tu na stranke do nej obuje, ze su nezodpovedni, a ze je to riziko... a pritom ostatnych ludi je do toho jeden velky prd.

okrem toho, z hladiska splodenia dietata, faktor veku muza nehra taku ulohu. spermie sa totiz obnovuju, na rozdiel od zenskych vajicok. aj 80tnik moze mat lepsi SPG ako 20 rocny chlap... vsetko zavisi od genetiky, zivotneho stylu, miery stresov.

@mimka369 3 roky snazenia je dlha doba. tvojej znamej by som odporucila okamzite zacat riesit rad za radom vsetky potrebne vysetrenia. v tejto teme som to uz cele rozpisala, nebudem teda minat cas opakovanim sa 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/ako-mam-konecne-otehotniet/
drzim palce, dnesna medicina dokaze aj nemozne, takze pokial sa do toho kamoska pusti, do par mesiacov moze byt tehotna. myslim, ze je aj vhodne, aby necakali ale zacali konat, kedze partner nie je najmladsi.

cmulinko
3. mar 2012

@diid ty mas ale guraz tu davat taketo hlasky...nemas to jedno ci je to kamaratka alebo nie..a ked aj ano,moze to byt nemka,ktora asi tuto stranku nepozna a ak aj ano,tak nema taku slovencinu,aby sem dokazala nieco napisat...uznavam,ze je to dost casto navstevovana stranka,ale az tak si nefandime...nie sme na facebooku 😀 😀 ta druha polovica tvojej odpovede uz bola mudrejsia...lebo bola k veci 😉 a najviac v tomto pomozu naozaj asi odbornici.

anjelicek26
3. mar 2012

Chce to poriadne testy, aj ten 60-ik moze mat ukazkove pohyblive spermie (a 20 rocny chlap moze mat spermie s mizernou pohyblivostotu - su aj take aj take pripady) a 30 rocna inak zdrava zena moze mat nepriechodne vajecniky a problem je na svete.

Pre boha cakat tri roky... ved on jej uz neomladne. Okamzite na testy, on, ona, hormonalny profil, stery na infekcie (napr. chlamydie, ureoplazma dlhodobo sposobuju neplodnost), pozriet maternicu, stitnu zlazu, zrazanlivost krvi... mozno je to malinky problem, kde staci chvilu liecba a bude mimi.... len sa treba do toho pustit....

janinah
3. mar 2012

vo veku muža problém byť nemusí,súhlasím s tými,ktoré napísali,že si dala málo info,ak ešte nechodia po vyšetreniach,tak je najvyšší čas začať,už niet čas čakať,či sa prirodzenou cestou zadarí..a s vyš.treba začať u dotyčného pána

rolak
3. mar 2012

po roku neuspešného snaženia o otehotnenie sa pár považuje za neplodný...neznamneá to,že nemôžu mať deti,ale že treba začať problém otehotnenia riešiť s lekármi. najlepšie v centre asistovanej reprodukcie, tam urobia všetky vyšetrenia a vysvetlia diagnózy,problémy a možnosti riešenia. vôbec to hneď nemusí byť umelé oplodnenie. je veľa možností ako pomôcť otehotnieť. otázka je trochu zvláštne postavená,o umelom oplodnení sa nerozhoduje len tak z brucha.

mirka1473
8. mar 2012

Ja si mylsim ze najlepsia cesta na oplodnenie je prirodzena aj my sme cakali tri roky a podarilo sa..Podla mna tam moze zohravat aj ten vekovy rozdiel odporucala by som vysetrenie manzela ake kvalitne ma tie spermie na kolko percent mu pracuju....Tymto ale nehovorim ze moze byt problem len v muzovi hodne robi aj psychika zeny....