7 cm cysta na vaječníku

kristin10
5. okt 2020

Ahojte baby chcela by som sa spytat v júni som isla ku gyndovi meškala ms nejak dva tyzdne co nezvyk lebo vzdy mešká tyzden mala som cystu malinku pichol vyvolávačku a zmizla no teraz som bola znovu co je september a mam 7 cm cystu a znovu na tom istom vajecniku zase teda pichol vyvolávačku a mam ms najhorsie je na tom ze stale tu cystu citim picha ma ta. .. na op nevhcem ist bojim sa ze ju vyberu aj s vaječníkom .. berem Indol , enzýmu , robim si ricínove zábaly tri kraz za den pijem alchemikovy caj plus kvapky jarabiny vtáčej ja uz som zúfalá 🙈 co sa tyka liekov nevie ako postupujú iny doktory? Nechcem aby ma poslal hned na opku dakujem

kiki68
5. okt 2020

To treba dat chirurgicky von, neviem na co cakas. Lebo staci ze to vahou pretoci vajecnik a mas po nom. Takto ho mozu este zachranit. Mne zachranili pri 7cm cyste vajecnik a potom som aj otehotnela. Vajecnik je dalej funkcny. To co robis je dobre tak po ako preventivna terapia, ale teraz to nema zmysel

ibrunova
5. okt 2020

Treba ju vybrať, vyberú ti len cystu, u mňa dr. čakal neviem na čo, až kým mala 8,5 cm a tak sa prilepila na vaječník, že mi museli vziať aj ten. Čakanie ti bude len na škodu, choď čím skôr.

anjelicek26
5. okt 2020

Mne cystu vybrali na laparoskopii, resp dve, boli plne krvi... ked sa ti pod tou vahou pretoci vajecnik, ano vtedy zacne odumierat a budu ho musiet zobrat...takze si chod vybavit zakrok... hned... mne nasli cysty vecer, rano uz operovali... Behom laparoskopie nasli v brusnej dutine zrasty po slepaku aj okolo vajecnika, maternice bolo to cele divne posunute, vsetko napravili, odvtedy mavam uplne bezbolestne menstruacie, oproti tomu tyraniu predtym uzasny pokrok...

kristin10
autor
5. okt 2020

@kiki68
@ibrunova
@anjelicek26 Chcel pockat po tej vyvolavacke ci sa nevstrebe vzdy sa mi takto vstrebali nikdy som nemala problem po ms mam ist za nim

anjelicek26
5. okt 2020

@kristin10 ked sa to robi opakovane, je tam problem, bud hormonalny, alebo fakt nejaka prekazka, zrasty, preco folikul nepraskne a robi sa cysta. Mne sa robili casto a od laparky uz nie... ja by som pri takej velkosti necakala, mne lekar vlastne ani nedal na vyber, povedal rano o osmej (bolo to o desiatej vecer na stedry den, co som uz nemohla chodit bolestou) nastup a operovat...

malinoismum
5. okt 2020

@anjelicek26 a ja rovnako 7,52cm a druha 8,6x 3cm :( laparo nasledne som otehotnela

kristin10
autor
5. okt 2020

@anjelicek26 ja mam pcos

malinoismum
5. okt 2020

@kristin10 ako aj ja

kristin10
autor
5. okt 2020

@malinoismum po laparke sa ti netvoria nove ?

anjelicek26
5. okt 2020

@kristin10 ja nemam, vyslovene to bolo dogabane s operacie po slepaku, co mi urgentne robili ako dietatu. Ale ak mas pcos, tak tam pricinou fakt mozu byt zrasty a preto sa cysty robia opakovane. Uz s tohoto dovodu by som tu laparku dala spravit. Nic nestratis. Ved su to tri mini jazvicky na bruchu, u mna je to dva roky dozadu a nevidno kde to bolo.

bavlnka92
5. okt 2020

ja som mala tiež cystu, robili laparoskopiu a znovu sa mi začali robiť 8 rokov po nej.. prešlo 10 rokov a za tie dva roky sa zatiaľ vstrebali všetky..