Agnucaston a vaše skúsenosti s jeho užívaním

nika6605
30. jan 2012

Ahojte snažilky... Mám polycystické vaječníky a snažím sa otehotnieť...užívam duphaston a nedavno som si kúpila AGNUCASTON, čítala som, že pomáha pri úprave nepravidelného cyklu ... Má niektorá skúsenosť s užívaním agnucastonu?Podarilo sa Vám otehotnieť?

krinaa
3. feb 2013

@lollipop1 Ahoj chcem sa ta spýtať koli comu si bola na operacii krcka maternice (ak ti to nevadi) lebo aj ja mam nieco s krckom,zatial to nieje vazne,aspon podla doktorov (moj gynekolog a doktor s kosic) dakujem 🙂

vaska333
3. feb 2013

@krinaa no umna to zacalo takisto nepravidelny ciklus šla som s tym za doktorom zobral mi krv spravil testy a povedal mi že mam vysoký prolaktin tak mi predpísal medocriptine ale je mi z neho strasne zle tak zajtra chcem za nim skočiť nech mi predpise ten agnucaston a zabral ti na ten ciklus?

krinaa
3. feb 2013

@vaska333 ja som ho zacala brat pravidelne po jednej tab.na den od septembra ale zatial mi to nezabral,tak ze len raz mi to prislo po mesiaci cca 30 dní,doktor vravel ze to moze aj nemusi pomoct.Gynekolog mi to spominal uz davnejsie,ale neriesila som to,pred svadbou to opat spomenul kedze chceme babo,zatial nic.

vaska333
4. feb 2013

@krinaa no ja dostanem menstruaciu stale ale mam iba 23 dňový ciklus a to je malo a doktor mi povedal že môže to byt aj koli tomu vysokému prolaktinu takže potrebuje mi ho znížiť aj mi sa snažíme o babo neake 4 mesiace a zatial nič☹(

krinaa
4. feb 2013

@vaska333 kazda sme ina,my sa snazime o babo pol roka a zatial nic :(,a este jeden pol rok pred nami 🙂 doktor mi povedal ze ak po roku sa nam to nepodarí,tak az potom sa bude zistovat kde je chyba,(verim ze sa to podari skor,len koli manzelovi,chlapi to nemaju radi) 🙂

lollipop1
5. feb 2013

@vaska333 nie vobec, aspon som nic nepobadala🙂))

vaska333
5. feb 2013

@krinaa noo veď to je jasné 🙂)) no tak priedbezne si nebola u svojho doktora?

krinaa
5. feb 2013

@vaska333 bola som pred dvoma týždňami s výsledkami s košíc, 🙂

vaska333
5. feb 2013

@krinaa jjaaj no tak musíme skúšať ďalej🙂

krinaa
5. feb 2013

@vaska333 ale dufam ze nie dlho 🙂

vaska333
5. feb 2013

@krinaa no to dufam aj ja už keby to bolo🙂

bibika151
6. mar 2013

@kacena85 prosim ta ty si rok nemala ms,? momentalne mam podobny problem , aj ked nie tak dlho--

bibika151
6. mar 2013

@kacena85 prosim ta ty si rok nemala ms,? momentalne mam podobny problem , aj ked nie tak dlho--
@kacena85

kacena85
6. mar 2013

@bibika151 ano rok som nemala, lebo som p otratila a ked ma v nemocke cistili tak to zevraj prehnali a moc ma vycistili, teraz po cisarskom som opat musela ist na cistenie a ms mi mala prist do mesiaca a opat nic tak idem opat skusit agnucaston uzivat, ale k dr budem musiet tak ci tak ist

anjjelik
18. jún 2013

ahojte, ak by ste mali problém otehotnieť, skúste formu ultrafiltrátov, je to najlepšia forma, telu najpríbuznejšia, ale je to aj trošku drahšie..

gianall
16. sep 2013

ahojte ja mám agnucaston na skúšku, kvôli tomu, že nemám menštruáciu. nikdy som ju nemala pravidelnú a po vysadení antikoncepcie mi vypadla na rok a pol úplne. agnucaston nezaberá, takže sa idem objednať a budeme hľadať príčiny.. takže sa teším na ten kolobeh vyšetrení.

boxinkaaa
28. jan 2014

ahojte chcela by som sa spytat ci ma niekto problemy s opuchanim koncatin najma noh pred menstruaciou??mam s tym velke problemy, niekedy neviem obut ani topanky a doktorka mi odporucila agnucaston no az tak velmi nezaberal..

januschka10
30. jan 2014

Ahojte, ja beriem agnumcastum od poslednej MS. Odporucila mi ho moja homeopaticka, ktorej chodim uz dost dlho a velmi jej doverujem. Beriem ho preto,ze sa snazime o druhe babo. V lete som mala zamlcany potrat. A od kyretaze velmi nepravidelnu MS, cysty a pod. Agnumcastum kupujem od firmy Boiron (vyrabaju aj Stodal, Homeogene...atd. ). Beriem kvapky, 20kv 3x denne. Podla odporucania homeopaticky. Nesmie sa to vsak brat spolu so ziadnymi hormonalnymi liekmi. Zatial to teda beriem len tyzden, uvidime aky bude vysledok. Budem informovat.

januschka10
30. jan 2014

Okrem ineho som o tom citala aj clanok na www.medicinalive.com Vraj to bolo skusane na dvoch skupinach zien, ktorym sa nedarilo otehotniet. 15 sa podaval 3x denne angumcastum a 15 iba placebo. Z prvej skupiny ich do 5 mesiacov 5 otehotnelo, z toho boli 4 narodene deti a jeden potrat. Z druhej skupiny neotehotnela ani jedna. Boli to vsetko zeny,ktore mali z nejakych nezistenych pricin problem otehotniet. Vo veku od 26-35 rokov. Zistilo sa,ze pri uzivani agnocasto sa zvysuje bazalna teplota a tym sa zlepsuje ovulacia. Z tejto studie preto urobili zaver,ze agnumcastum naozaj posobi na zensku plodnost.

marusticka
6. feb 2014

@kacena85 Ja som mala taký istý problém, necitlivá kyretáž. 2 x za sebou, potom som nedostala 1 rok cyklus, až v Rakúsku mi prišla doktorka na to, že mám Ashermanov syndróm, tak som bola operovaná a už vyše roka mám pravidelný cyklus. Držím palce.

kacena85
6. feb 2014

@marusticka to je co za syndrom??

marusticka
6. feb 2014

No laicky vysvetlené: pri necitlivej kyretáži (najmä pri potratoch) sa nadmerne odstráni stena maternice,buď je stále veeeľmi nízka alebo ako mne sa zrastie dokopy. Ja som mala zrastenú tuším pravú stranu, vývod vajíčkovodu. Do maternice mi doktor zaviedol kameru, no a laserom mi to operoval, oddelil. Chcem Ťa upozorniť, že tento syndróm nediagnostikuje každý lekár, najmä ak je len predpisovateľ antikoncepcie na všetko... ja som musela zmeniť lekára (súkromník), aby mi pomohli (aj krajinu). Prvý lekár mi predpísal duphaston, a smial sa, že do mesiaca sa vrátim tehotná, že cyklus hneď nabehne. Nezobral mi ani len krv, aby zistil, či mám hormóny , ich hladinu, v poriadku. Držím palec.

radka159
18. apr 2014

Zdravim, ked ste brali Agnucaston nemali ste vedlajsie ucinky svrbive akne a vyrazky?chcela by som ho skusit lebo teraz beriem Mastodynon a mam z toho akne

marttina333
23. apr 2014

Ahojte chcem sa spýtať dnes som si dala prvý krát Agnucaston 1tabletku, a mám pocit že sa mi začala potom točiť hlava a taka malátna som. Nemala niektorá podobný problem ? a užívali ste ho po jedle ? Diky

jani74
26. apr 2014

Ahojte, beriete niektorá Agnucaston 2x denne?

vesnoj85
4. feb 2015

Odporucam Femigard🙂

lorry
5. mar 2015

Ahojte baby mam taky problem ze nedostavam menzes mam PCO, citala som o agnucaston-vitex jahnaci, chcela by som to skusit ma to vyznam ked mam prolaktin v poriadku skor nizky ? Agnucaston sa uziva len ked je zvyseny prolaktin ?

lucianka01
3. apr 2015

Ahojte! Ako tak pozerám, táto diskusia je už staršia, ale hádam mi niekto poradí. Doktorka mi predpísala Agnucaston, mám užívať 1 tabletku denne, len mi nepovedala, kedy mám začať. 😒 V letáku je len napísané, že sa má užívať aj počas menštruácie. Kedy ste o začali užívať, tie čo ste ich už brali? Nespravila som chybu, že som ich začala brať cca týžden po menštruácii?

veronikaax
8. apr 2015

@lucianka01 ahojky, je jedno kedy ho zacnes brat 🙂 ja som ho zacala brať pred ms.

lucianka01
8. apr 2015

@veronikaax dakujem. Ja som ich začala brať týžden po menštruácii a teraz mi meškala, tak doktorka mi kázala ich vysadiť a počkať, kým zas dostanem a znovu ich nasadiť. Vraj som ich mala začať brať v prvý den menštruácie, ale to ani v letáčiku neni napísané. 😉