Ako na trombózu?

zuzanahc1
10. mar 2016

Ahojte. Zacala som uzivat Horm. antikoncepciu a za 6 dni m zacalo boliet lytko. Zistili mi trombozu a dali injekcie domov na pichanie do brucha.. Chcela by som nejake rady a postupy ako sa toho conajskor uspesne zbavit a akym potravinam sa vyhybat.. Za kazdu skusenost dakujem.. 😒

janinah
10. mar 2016

čo s tým majú potraviny? vyhodiť HAK! doživotne.....
@zuzanahc1

zuzik307
10. mar 2016

@zuzanahc1 urcite uz nikdy nebrat HAK, nepoucili ta? najblizsie sa zrazenina zo zil dolnej koncatiny moze uvolnit, upchat plucne zily a to uz mozes dopadnut veelmi zle 😒

tomasko27
10. mar 2016

@janinah
@zuzanahc1 Potraviny maju nato vplyv.Brokolica,zelene salaty a vela ineho zahustuje krv a tym vznika tromboza.Vitamin K to robi,no a samozrejme neuzivat antikoncepciu.

stardust
10. mar 2016

@zuzanahc1 co to mas za lekara, ze ta nepoucil?

tomasko27
10. mar 2016

@zuzanahc1 Vela pit tekutin,pohybu vela,stahujuce pancuchy-rano pred prvym vstanim z postele nasadit a zhodit vecer v posteli,nespat v nej! Vykladat nohy vzdy ked sa da.

tomasko27
10. mar 2016

@zuzanahc1 Ale raz ked ju dostanes,tak uz sa toho nezbavis a bude sa to stebou stale vliect.Ked budes tehotna,teraz aj u zubara by ta riadne neosetril,krv keby ti teraz brali musis povedat ze si riedis krv.Ked aj to uz vyliecis a pojdes k dr a povies ze si mala trombozu,hned ako a preco si ju mala,co ju sposobilo,ako si natom teraz,ci si riedis krv a tak dalej.Mala som dve trombozy.Teraz som tehotna a aby som ju nedostala pycham si fraxiparin,dnes 168 injekcia uz mi s nich hrabeee 🙂

janinah
10. mar 2016

@tomasko27 to by to musela jesť na kilá....

8291
10. mar 2016

Hak-vysadiť,ale to ti mal uz vysadiť lekár co ti naordinoval fraxík.

tomasko27
10. mar 2016

@janinah No isto nie.Vsak si riedim krv uz dlho.A na cievnom som dostala jedalny listok co sa smie,co sa smie obmedzene-malo nie casto a co sa vobec nesmie.Quick test-hustotu krvi robia aj obvodny dr,rano zoberie krv a poobede ma vysledky.Kazdy tyzden som nan chodila a ked som si nedala pozor na stravu tak to bolo zle a ked som sa snazila spravne jest tak bol dobri.

zuzanahc1
autor
11. mar 2016

Hak som vysadila hned ako ma zacala boliet noha.. Picham si fraxiparine, ale nejako to neustupuje a citam o to ze uz veru sa to taha do konca zivota.. Tak preto som chcela nejake skusenosti, ako to zvladnut a lekar ma nepoucil o tej strave, ale viem ze zohrava ulohu v tom...

janickadr
11. mar 2016

@zuzanahc1 Pokial si pichas len injekcie Fraxiparinu ci Clexanu, tam nemusis dodrziavat ziadne specialne dietne zasady. To ta tyka len ludi, ktori uzivaju Warfarin, len tam je potrebne obmedzit v strave brokolicu, listovu zeleninu a podobne. Tieto potraviny totiz dokazu uz v relativne malom mnozstve (niekedy stacia dva taniere kapustnice) zablokovat ucinok Warfarinu aj na niekolko dni, ale tyka sa to ozaj len tohto lieku.

zuzanahc1
autor
12. mar 2016

@janickadr Dakujem, za 2 dni prechadzam na Warfarin.. Fuha, tak to bude zaujimave

lucysl
12. mar 2016

Manžel má trombózu ako komplikáciu úrazu kolena, hoci už má zrazeniny rozpustené a lieky už doberá posledné balenie, lekár mu povedal, že pančuchy sa už nezbaví (to ho štve viec ako lieky), pomáha veľa chodiť a veľa piť!

zuzanahc1
autor
13. mar 2016

@lucysl Faaakt? Mne povedal ze minimalne 3mesiace a potom sa uvidi ..

lucysl
13. mar 2016

@zuzanahc1 tak nejak to začalo aj u neho, 2 roky užívania liekov a nosenie pančuchy a napriek tomu, že už zrazeniny nemá, noha stále puchne, chodí k odborníkovi na cievy a ten odporúča nosiť pančuchy aj naďalej

lucinocka
13. mar 2016

@zuzanahc1 lol ze potraviny...ja som dostala trombozu tiez z HAK... nikdy viac neuzivat HAK a budes si pichat aj v tehotenstvach pravdepodobne injekcie...

zuzanahc1
autor
13. mar 2016

@lucysl ahaa, tak to asi hej..

zuzanahc1
autor
13. mar 2016

@lucinocka potraviny mam na mysli najma pri tom Warfarine viem ze sa nesmie nieco a neviem co 🙂 jj hak uz nikdy viac...

lucinocka
13. mar 2016

@zuzanahc1 mam odpichane tyzdne pri tromboze, 3 mesiace pri prvom tehu a 9m+6 tyzdnov pri druhom tehu ale potravinami som sa neobmedzovala nejak..

jaron
13. mar 2016

@tomasko27 @zuzanahc1 pozor, aby nevzniklo nedorozumenie, pre zdravého človeka zelenina nie je negatívny faktor z hľadiska trombózy a celkovo zdravia ciev, skôr ochranný. Avšak v prípade užívania niektorých liekov zjednodušene povedané na riedenie krvi tzv. antikoagulačná liečba môžu byť niektoré druhy zeleniny (nielen jej) ako kontraindikácia tých liekov. To je rozdiel. Tam je potrebné sa poradiť s lekárom a individuálne podľa nastavenej liečby pristupovať k množstvu a druhu určitých potravín.
Inak je zelenina (aj s obsahom vit. K) jeden z výborných ochranných faktorov pre zdravie srdca i ciev i prevenciu iných ochorení.

zornicka409
13. mar 2016

moj otec sa lieci dlhodobo na trombozu a ma vyslovne zakazany karfiol,brokolicu,kyslu kapustu,klasicku kapustu,spenat a tiez niektore strukoviny...lebo vitamin v nich myslim ze K potlaca ucinok liekov na riedenie krvi...taktiez musi mat pohyb,bicykluje,prechadzky,pokial je mozne mat tlakovu pancuchu a nohu vyvysenu niekde na vankusi,pripadne na stolicke/stole...

tomasko27
14. mar 2016

@jaron Jasne.Ja som myslela ze nerobi dobre pri riedeni krvikrvi.Aspon mne to nerobilo dobre.Inak nevidim problem aby to clovek nemohol jest.Sak aj ja to jem obmedzene.

zuzanahc1
autor
14. mar 2016

@lucinocka vraj pri injekciach nie, len pri Warfarine.. Aj ste mali trombozu ci len hrozila?

adika279
14. mar 2016

@zuzanahc1 ahoj ja kvoli tomu nemozem vobec hormonalnu antikoncepciu dali mi k nej aj fraxiparin ale aj tak nemozem je z nej velmi zle trombozu som zatial nemala ale po porode sa mi vytvorili strombotizovane hemeroidy a tiez sa mi tvoria antifosfolipidicke protilatky

lucinocka
14. mar 2016

@zuzanahc1 tazko povedat ja som reagovala rychlo , hned jak ma zabolela noha som vypila acylpirin a na druhy den som uz mala lieky aj injekcie

zuzanahc1
autor
15. mar 2016

Kava a cukor a celkovo sladke sa moze pri Warfarine? Nejak mi Dr ani sami nevedia.. len tu kapustu ze nemozem, salat, brokolicu atd

janickadr
15. mar 2016

@zuzanahc1 Kavu, cukor a sladkosti mozes. 🙂

maminee
15. mar 2016

dievcata viete aj nejake preventovne rady. totizto odlietam na dovolenku a to budem v 18tt , zo zdravotneho hladiska je vsetko v poriadku no lekarka mi len hovorila ze mam dodrziavat opatrenia aby nevznikla tromboza pocas letu, este sa jej na to popytam, no ak mate niektora skusenosti. zatial viem teda ze sa mam casto prechadzat pocas letu, pripadne kupit stahovacie pancuchy, citala som ze aj magnezium pomaha, to sa jej veetko popytam ked k nej este do odletu pojdem...

zuzanahc1
autor
16. mar 2016

@janickadr Aj pri warfarine? Nema kava to K-acko? Supeer

zuzanahc1
autor
16. mar 2016

@maminee Viem ze anopyrin riedi krv ale neviem ci sa moze v tehu.. Tak preventivne si ho supnut na ten let..