Ashermannov syndróm

irmingard
17. jún 2013

Ahojte, chcela by som sa poradit ohladom tejto diagnozy, nakolko mi bola prednedavnom diagnostikovana...vpred vdaka za odpovede 😉

evakva
17. jún 2013

@irmingard Ide o zrasty pripadne ine poruchy v maternici, na zaklade ktorych zena nemenstruuje a tak nemoze otehotniet. Ja som mala miernejsiu formu. Co ta zaujima?

irmingard
autor
17. jún 2013

Ahoj, som po spontannom potrate dvojiciek v 21tt a na zaklade opakovanych kyretazi mi vznikla tato dg no lekari sa nevedia zhodnut ci to je skutocne to...takze ma v prvom rade zaujimaju priznaky..lebo menstruaciu normalne mam..a druhy lekar mi tvrdi, ze nemam ziaden ziaden ashermanov syndrom, ale len nejake 6mm lozisko v maternici..

evakva
17. jún 2013

@irmingard To ma velmi mrzi. Zmen si v profile informacie o tehotenstve (ukazuje sa ti, ze si 46tt). A mas aku menstruaciu (sila a dlzka)? Jedina moznost, ako zistit, si mas zrasty je hysteroskopiua (po narkozou pozriet do maternice, ako je na tom). Podla coho ti dali tuto dagnozu?

irmingard
autor
17. jún 2013

No ja som uz tuto hsk absolvovala pred mesaicom a na zaklade toho mi bol dg tento syndrom..no bola som to prekonzultovat inde, a tam mi bolo povedane, ze nemam zaiden asherman, kedze mam normalne menzes..cca 3 dni a silu presne ako pred tehotenstvom..pochopila som, ze ak by sliznica bola nizka nemala by som ziadnu..

evakva
17. jún 2013

@irmingard A co si mala v sprave po tej hysteroskopii? Mala si tam poznacene zrasty? Sleduje ti lekar rast sliznice?

irmingard
autor
17. jún 2013

mala som tam ashermanov syndrom..ale u druheho len intrauterinnu synechiu - lozisko o velkosti 6mm, pri ktorom sa vraj da otehotniet...nie, mne bolo len robene kontrolne 3D sono..ale bolo mi povedane, ze tam este ostali zrasty, ktore musia odstranit..ja len nechapem tu rozdvojenost nazorov, lebo neviem ci je ta OP potrebna alebo nie

evakva
17. jún 2013

@irmingard Co je to OP? Takze ti hysteroskopiu nerobili, len to 3D sono? Ja by som isto trvala na sledovani vysky sliznice pocas cyklu + hormonalny profil + aj ta hysteroskopia (ak tea nebola). Nie je to nic hrozne, pozrie sa dnu, ci tam nieco nie je a ak bude, hned sa odstrani. Neriskovala by som otehotnenie, bez tohto vysetrenia (hrozba potratu pri zrastoch je velmi vysoka a tehotenstvo ak by sa aj udrzala, mohlo by byt velmi problemove). Prosim ta, skus mi pisat tak, aby som to aj videla (na tom, co ja napisem je dole modro zvyraznene odpovedat. Daj to a pis, aby som to hned videla, ze si sa ozvala)

irmingard
autor
17. jún 2013

@evakva ok, prepac, ja sa tu nevyznam, takze este raz, hysteroskopiu som absolvovala pred mesaicom - vysledok ashermanov syndrom, lenze mne sa to nezdalo, kedze normalne menstruujem, sla som sa poradit inde, tam prekvapivy vysledok na zaklade sona - nemam ashermana, len "intrauterinnu synechiu" co je asi 6mm lozisko - zvysok po opakovanych cisteniach...teraz ma caka dalsia operacia a ja netusim ci na nu ist, kedze ani neviem co mi je..a OP je operacia

evakva
17. jún 2013

@irmingard Ja som si prave pozral, co znamena ta intrauterinnu synechiu a su to tiez zrasty. tak mozno preto ti napisali toho ashermana. A co ti maju robit na tej operacii? Musis sa pytat. Ja som sa stale pytala a pytala, lebo mi nic nevraveli.

irmingard
autor
17. jún 2013

@evakva pytala som sa...pri tej operacii mi maju odstranit zrasty, ale ten druhy primar mi tvrdi, ze ziadnu operaciu nepotreujem, som objednana na hysterosalpingografiu - vys. rontgenom s podanim konktrastnej latky, ktora ma zaistit priechodnost vajickovodov...a mala by zobnrazit aj zrasty..proste len po 4 meaicoch vysetreni uz mam dost.

aristka
17. jún 2013

@irmingard ak dobre čítam podstúpila si kyretáž,takže tie zrasty sú reálna záležitosť a sú diagnostikované aj operatívne aj na 3d sono,samozrejme operatívne je smerodajné,pretože to videli...jedno si treba uvedomiť ,že každá diagnóza má rôzne stupne alebo štádia,po kyretoch ti vznikli zrasty a preto je to tak nazvané,je to získaná diagnóza a ak chceš byť tehu a nemať problém operácia je nevýhnutná,ale daj si všetko dobre vysvetliť...lebo jedny zrasty zničíš ,druhé môžu vzniknúť...jednoducho na 100percent ti nikto nezaručí ,že sa to nezopakuje,ale za to miminko to stojí...

aristka
17. jún 2013

@irmingard tak treba ísť za tretím názorom

evakva
17. jún 2013

@irmingard Uplne ta chapem. Ja som takto chodila 2 roky minimalne raz do mesiaca po lekaroch. Iste je to, ze ak je v maternici nieco, co tam nema byt, malo by to ist von. Ked som lezala v nemocnici, bola tam tehotna baba s myomami. Mala riadne bolesti, rizikove tehotenstvo a takmer cele ho stravila v nemocnici. Ta hysterosalpingografiu je dobra vec. Mozno by som volila najprv toto a ak sa potvrdia zrasty, tak potom operacia. Je to na tebe

irmingard
autor
17. jún 2013

@aristka presne tak, dakujem za nazor, o to sa prave snazim, najst niekoho nestranneho a kto skutocnme bude rieist moj zdravotny stav a nie osobne zaujatie voci druhemu nazoru

evakva
17. jún 2013

@irmingard Pravdu ma aj @aristka. Mozno by nebolo zle zajst za tretim. Odkial si, kde mas najblizsiu nemocnicu?

aristka
17. jún 2013

@irmingard presne,zober papiere a šup úplne niekomu inému,jedno si treba uvedomiť,že to že je niekto primár ,neznamená,že je aj najmúdrejší,je to len šéf oddelenia a koľkokrát to nie sú najlepší odborníci,...

irmingard
autor
17. jún 2013

Lc, ale bola som konzultovat v BB, lenze tu panuje nenavist medzi primarmi pricom pri dnesnej konzultacii ma moj lekar ( rozumej ten co ma operoval) vysmial, ze ja chdoim k niekomu inemu konzultovat a ani si jeho spravu nepozrel a automoticky ju zamietol, lebo ten druhy oponent mi tvrdil, ze s tym minizrastikom otehotniet normalne mozem uz v lete..

irmingard
autor
17. jún 2013

@evakva
@aristka dakujem baby za ucast v diskusii hned sa citim lepsie, ze v tom nie som sama

evakva
17. jún 2013

@irmingard Je to beh na dlhu trat. Dolezite je, ze mas pravidelny silny menzes. Ja by som vyhladala dalsieho lekara (nemusi byt primar, skus najs niekoho v okoli, na koho su dobre referencie). Inak ak sa smiem spytat, co sa stalo, ze si potratila?

aristka
17. jún 2013

@irmingard v jednom je pravda,aj žena ,ktoré majú myómy a sú minimálne otehotnejú,ale zrast,to je sliznica,vnútorná výstelka...a jedno ti odporúčam,ak ideš konzultovať nehovor to druhej strane,lebo oni sú nato moc ,až moc citlivý..až keď budeš rozhodnutá,povedz len či podstúpiš alebo nie,doktor vôbec nemusí vedieť tvoje odvôvodnenie...

irmingard
autor
17. jún 2013

@evakva predcasne mi praskli plodove blany...ale doteraz mi to nikto nevysvetlil..z nicoho nic mi zacala odtekat plodova voda a nedalo sa nic robit...moj gynekolog zrejme bol "odbornik", najhorsie co som kedy zazila, nasledne s tym, ze vo mne zabudli kusok placenty o ktorom mi tvrdili, ze je myom..a nebol, ktory vo mne hnisal a dostala som sa az do septickeho soku...na ktory som takmer na ARE umrela

evakva
17. jún 2013

@irmingard Hroza, je mi to velmi luto. A nerozmyslala si aj o zmene lekara. Ako pise asristka, chod k inemu, nic mu nevrav, len ze chces konzultaciu stavu (povedz, co si zazila, ako sa citis a ze chcete pracovat na babatku a chces zistit, ze si OK)

aristka
17. jún 2013

@irmingard prosím ťa choď do úplne iného špitála ,lebo toto hovorí za všetko...

irmingard
autor
17. jún 2013

@aristka Ja uz v tej nemocnici nie som..som niekde uplne inde..ale nanestastie sa mi tie veci deju opakovane a stale..

aristka
17. jún 2013

@irmingard tak vyzuj tú smolu z nôh a chodte na dovču nech vypneš a začni od septembra..lebo aj tak v lete moc nevyriešiš ...

irmingard
autor
17. jún 2013

@aristka 🙂 dakujem...na dovcu urcite pojdeme..to potrebujeme po poslednych mesaicoch obaja, no urcite sa pojdem poradit za tretim lekarom, vyziadam si nestranny nazor bez odkazovania na niekoho..dietatko aj tak teraz hned neplanujeme, az ked bude vsetko OK

aristka
17. jún 2013

@irmingard 🙂

irmingard
autor
18. jún 2013

pekny slnecny den..kedze som dnes hladala odbornika na moju diagnozu a zial som nepochodila opat vyvstava otazka..poznate niekto nejakeho dobreho odbornika na tuto diagnozu resp. centrum? budem vdacna za kazdy napad 😉

kacena85
6. feb 2014

@irmingard prosim ta a mala si aj dake priznaky?bilesti podbruska, zapcha a pod???ako ti to dopadlo??