Chorá počas tehotenstva

ivka266
25. dec 2017

Chcem sa opytat, ako naschvál som ochorela počas tehotenstva,akurát som ukončila 10tt ,keďže sú sviatky nemôžem ani za doktorom ísť 😑 druhý deň hrozne smrkam kycham a už ma aj teplota chytila ,síce len 37,5 ale bojím sa aby sa nezvýšila. Pijem cibuľový čaj,naparujem sa ,cesnak-med-citron. Akosi ale nezaberá. Myslite,že mám ísť na pohotovosť,nech mi niečo predpisu pre tehotné? Alebo si môžem dať paracetamol? A ešte pár dní počkať .Neuškodí babu.? Ďakujem

zuzik307
25. dec 2017

@ivka266 liec sa tak, ako doteraz...nic specialne pre tehotne neexistuje...37,5 je zvysena teplota, ak bude vyssia ako 38-38,5, daj si kludne Paralen...

mmoni89
25. dec 2017

Na prechladnutie sa nič nedáva ani keby niesi tehotná. Ak nieje teplota nad 38tiez netreba nič dávať. Iba vylezat
Pokiaľ sa stav nezhorsi netreba lekárovi
Na pohotovosti tak akurat môžeš ešte niečo horšie chytiť

misinka0611
25. dec 2017

Podľa mna toto nie je a pohotovosť. Kúp si Quixx sprej do nosa, ten môžeš aj paracetamol, vypoť sa. Bohužiaľ liečba počas tehotenstva je náročná, veľa toho nemôžeš.

ivka266
autor
25. dec 2017

Začala som aj zvracat,nemyslím si,že je to len prechladnutie 😑

bimbambim
25. dec 2017

Skus vela spat pit a paralen az ked bude vyssia teplota a ak neprejde po sviatkoch k dr skus mu zavolat ze ci ta zobere hned ako prides aby si necakala v cakarni s dalsimi chorymi

bimbambim
25. dec 2017

Zvracat mozes aj so soplou zatekajucich ak mas vincentku tak inhaluj tu

janinah
25. dec 2017

Nadcha sa lieči 7 dní,si druhý...na pohotovosť to určite nie je,čo čakáš,že ti tam dajú? stačí to čo máš plus kvapky do nosa

janinah
25. dec 2017

osobne by som si poča s1.trimestra nedala nijakú tbl,len zábaly,vlažná sprcha,ak by bola horúčka

emi16
25. dec 2017

Pridala by som si cecko a magnesko s kalciom
Medzi magneskom a kalciom 2 hodiny odstup
Mne to vzdy v obdobi kojenia zabralo

zeytin
25. dec 2017

Hovorim zo skusenosti, nic ti nedaju najma prvy trimester. Tak ako ti tu radili maminky predo mnou, do nosa morsku vodu, zvysene davky cecka, z cajov mozes napr. kamilkovy, medovkovy, vsetko s mierou, pri teplote nad 38 obycajny paralen. Zvracat mozes aj z tehotestva, nevolnosti su bezne. Mozes si alpou natierat spanky, naparovat sa, pri bolesti hrdla kloktat s octanovou vodou...

ukulela
25. dec 2017

@ivka266 Paralen môžeš normálne podľa davkovania. Zvracanie, nie sú to sviatocne jedla? Pozor na kvapky do nosa, tam len quix, morskú vodu a tak. Drz sa.

lubka3232
25. dec 2017

tiež by som len ten paralen a morskú vodu poradila. aj ja som v období okolo 11-12tt bola chorá. trvalo to asi mesiac kým som sa z toho dostala, keďže som nič moc nemohla. prípadne ešte ma napadá kloktať slanú vodu, prípadne vyplachovať nos. ak budeš mať pocit, že to už je na pohotovosť, tak choď, veď ty to cítiš najlepšie.

marina3
25. dec 2017

Ja som bola chora pocas tehotenstva 3x. Brala som paralen a kazdy raz aj antibiotika. Musela som ich brat. Velmi som sa bala. Ale ako mi doktori povedali radsej antibiotika ako zapal v tele ktory moze poskodit plod alebo vyvolat potrat. Dcerke nic nie je, je zdrava.

zuzkamargit
25. dec 2017

ak mas doma 31-ku olej, kloktaj s nim. A urcite sa naparuj nad harmancekom alebo si supni tymianovu esenciu do kupela )si tehotna, takze nie horuceho!!!) Uvolni dutiny a celkovo ta to postavi na nohy. No a slepaciu polievocku, kludne do nej hod aj cibulu a cesnak

zabina27
25. dec 2017

Ak zvládnes, nevyvracias, skús este jesť chlieb s cibuľou, poriadne veľa cibule, minulý týždeň som si dala, spustili sa sople a choroba rýchlo odišla, normálne to nejedavam, ale odteraz pri začínajúcej chorobe budem, nemá to ako uškodiť, môže len pomôcť

bruneta880
26. dec 2017

@ivka266 rozkrojenú cibulu si daj večer na nočný stolík, viaže na seba vírusi...
Uvar si čaj z majoránky (najlepšie by bolo zo stoniek) variť päť minút a zliať , raz za deň.Slepačia polievka, na raňajky hrianky na sucho s cesnakom.
Cibulu na drobno nakrájať a zasypať cukrom urobí sa ti sirup.
Ak máš domáce jablká tie vedia napraviť žalúdok ale musia byť nastrúhané, ale nevoľno ti môže byť aj z tehotenstva.
Hlavne kľud, nič sa nedeje....
Ešte ak by sa ti zvýšila teplota buď vlažná sprcha alebo rozkrojený zemiak do ponožiek, môže byť aj citrón.
Prajem skoré uzdravenie.
Ešte ma napadlo potrebuješ zinok, napr. sezamové semiačka a ani čaj z bazi čiernej nieje na zahodenie.

ivka266
autor
26. dec 2017

@bruneta880 ďakujem za rady 🙂 s tou cibuľou to poznám,už mám odskúšané kadečo,cítim sa niekedy ako bosorka nejaká 😁 a majoránku môžem? Lebo som čítala ,žeby sa nemala počas tehotenstva.
Ďakujem veľmi pekne 🙂

ivka266
autor
26. dec 2017

@ukulela určite nie sviatočné jedla,lebo včera som toho veľa nepojedla od obedu takmer nič. Ďakujem skočím si kúpiť ten quixx ,dúfam ,že na pohotovosti majú lekáreň otvorenú,ale mali by.

ivka266
autor
26. dec 2017

@zeytin práveze nezvraciam z tehotenstva ,ani som nemala nejaké nevoľnosti. Čiže preto má to kúsok prekvapilo..skúsim tu alpu ,možno má prejde ťa hlava a budem môcť spat. Lebo dnesna noc to bola hrôza 🙈

bruneta880
26. dec 2017

@ivka266 ? Neviem a prečo by sa nemala?Nepočula som o tom.

diana20
26. dec 2017

@ivka266 no v desiatom týždni môžeš mať kľudne nevoľnosti aj ak si do vtedy nemala.. Podľa mňa vraciaš lebo so citlivejšia možno na zatekajuce hlieny v tehotenstve ako normálne.. V každom prípade neviem ako ty, ale keby som nebola tehotná, takúto "chorobu" by som vôbec neliecila nejakými liekmi a tak isto by mi to v tehotenstve teda už vôbec ani nenapadlo, že dat si lieky ak nemám nad 38 teplotu a ak nemám obrovské bolesti.. ☺️ držím palce nech sa z toho r chlorid dostaneš..

mia407
26. dec 2017

kalciovy sirup,ten vytahuje zapal a nijako neublizi,zo sirupov a sprejov je naj jeden svajciarsky vyrobca,co vyraba vsetko bylinkove ale nemozes nic so salviou,paralen na horucku a na kasel je dobry caj so skorice.

zuzkamargit
26. dec 2017

@mia407 myslis just? Ten je super, ficime na nom cela family uz 2 roky. Uz som sa aj na poradenstvo dala, kolko nakupujem

nikusska26
26. dec 2017

Baby ja uz 6 týždeň dutiny upchaté.. dýcham len vďaka olinthu... Quixx ani nahrievanie nepomaha.. inak začalo to ako píše mamička.. klasické nachladnutie... tak tiež si dávam len céčko, magnézium a vitaminy pre tehotné.. čajíky na litre.. cítim sa fajn.. len v noci dýchať ústami je nanič.. keby nebolo olinthu fakt by som tie noci nedala.. aj keď vidím, že sliznica nosa už K.O. z neho.. snáď to ustúpi... keď my tehotné nemôžeme fakt skoro nič.. ešte sinupret je povolený.. ale tiež nič moc.. u mňa je to od detstva.. čiže asi chronické... vracia sa to často.. tak aj ja skoré uzdravenie želám 🙂

ivka266
autor
26. dec 2017

@bruneta880 môže vyvolať potrat ,to mi aspoň zopár mamičiek povedalo ,ale aj na nete sa to píše

zuzkamargit
26. dec 2017

@nikusska26
@ivka266 babyyy vyskusajte Eukasol sprej, bylinkovy, cisto prirodny, ma antisepticke a antibakterialne ucinky. Precisti vzduch v miestnosti a ja nebyvam soplava, ale na mojich detoch vidim, ze ked ich postrekujem v noci maju tych soplov ovela ovela menej a nejdu im do zelena. Jeden sprej mi pri dvoch detoch vydrzal 2 roky, vyuzijete aj pri babatkach. Blizsie info na vyziadanie do spravy ☺️

mia407
26. dec 2017

nie vyskusajte dr.weiss bylinny sprej a aj sirup je paradny..mam odskusane v tehotenstve a teda som farmaceuticky laborant..takze tak.

mia407
26. dec 2017

a samozrejme som celu zimu uzivala imunoglukan..original ten cerveny,ten mozu tehotne.nakolko ked som bola chora v tehu,tak som tak kaslala,az mi zacala unikat voda plodova a skoncila som v nemocnici.

bruneta880
26. dec 2017

@ivka266 toto som ja na nete nenašla len že v nadmernom množstve môže spôsobiť zvýšené prekrvenie panvového svalstva, myslím že šálka denne ti neublíži.Ale ak máš obavy tak teda kašli na majoránku.