Čo na silné menštruačné bolesti?

29. dec 2021

Ahojte,

mám 26 rokov a od svojich 14 r trpím silnými bolesťami pri menzese. Kŕče, hnačky, zvracanie, nevoľnosť prvé 2 dni. Jediné čo mi ako tak zaberá je flector. Avšak známa ma vystrašila, že ak beriem flector 12 mes-každý mesiac po 2-3 vrecúška môžem na to časom doplatiť. Už fakt neviem čo na bolesti, z práce musím vždy odísť, zajtra cestujem mimo SR a neviem ako zvládnem cestu v takých bolestiach. Celý deň som nevstala z postele.

Ďakujem za rady a tipy 🙂🙏

eviann
30. dec 2021

Ibuprofen 800 kazdych 6 hodin.

hubka51
30. dec 2021

Mne alkohol nikdy nezaberal 😁 aj tak som si musela dat tabletku. Posledny rok som si nasla sposob aj bez liekov.Alchemilkovy caj a magnezium 🙂 ak mas pravidelny menzes tam pit min.3 dni pred ak nie ako ja 🤦‍♀️ tak.v ten den ked dostanem urobim si salku caju+tekute mgnezium a do hodiny mam pokoj 🙂

lululucy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aknelka85
30. dec 2021

Tiež som mala brutal bolesti, 10 dni MS, 21 dňový 🤦 Gynekológ - to je normálne, niektorym ženám sa to po pôrode zmení. K lepšiemu alebo horšiemu. Tak dik. Lieky, kvapky, čaje, termofor, domáca. Nič. Tak som pátrala a našla bylinný koncentrát Gynex. Tieto kvapky užívam druhý mesiac a baby, úplne bez bolesti! Naozaj. Dokonca sa mi skrátili na 5 dní. Neverila som ale zo zúfalstva som ich vyskúšala a nedám na ne dopustiť. Pridám aj link, kde sú bližšie informácie. Dajú sa kúpiť normálne v lekárni, tam sú dokonca lacnejšie. Dúfam, že neporusujem pravidlá ale naozaj by som neodporúčala niečo, čo som nevyskúšala a nemala dobre skúsenosti. Tu je link https://www.energy.sk/sk/p/Gynex

monikabpb
30. dec 2021

@ninka99865 Ahoj,ja som tak tiez mala plus migreny.Doktor mi predpisal antikoncepciu ktoru som mohla brat v kuse tri mesiace potom menzes a zasa 3 mesiace klud,no aspon nieco to pomohlo...ale je to docasne po par rokoch som antik. vysadila uplne ci sa to neupravilo a nic...ibalgin ako cukriky vtedy sa este po flector nedalo dostat.Pred 3 rokmi som rodila a po porode super ziadne bolesti pri menzese.Teraz mam tyzden pred a tyzden po bolesti hlavy krce v bruchu,zacala som brat cbd kvapky a mozem odporucit po mesiaci vyrazne zlepsenie ...precitaj si o tom nieco a držím palce

ankare
30. dec 2021

@sweetdreams1 zvykneš sa kúpať počas menzesu?

sweetdreams1
30. dec 2021

@ankare s tamponom ano

janus32
30. dec 2021

@alenka1986 tým som to chcela riešiť aj ja.. Po 3mesiacoch som dostala trombózu 🙄

sendulka123
30. dec 2021

Tiež som trpela od puberty super mi pomohol az detox organizmu zmena životného štýlu a esencialny olej od dotteri je prvá pomoc ak chceš viac info kľudne napis spravu 🙂

lija22
30. dec 2021

@martinkaxp indometacin coze? ako si sa k nemu dostala?

denkanr
30. dec 2021

Kto chcete niečo prírodné, odporúčam namiešať si tieto bylinky, mne to veľmi pomohlo, už nemávam žiadne neznesiteľné bolesti. Čaj som pila asi 3 mesiace

cicuca
30. dec 2021

Mne pomáha magnézium, 2 tabletky naraz a potom po jednej tabletke a ti ktorá z malinika

taga
30. dec 2021

Mavala som rovnake stavy, musela som kazdy mesiac ist dokov z prace, steny som skrabala od bolesti, plakala, strasne zle mi byvalo. Vzdy som si musela dat tak 2-3 pohariky tvrdeho a mavala som hnacku - takze som prvy den nemohla jest a ked bolo brucho uz prazdne, prestali aj bolesti.
Potom som si dala predpisat algifen kvapky a nakoniec som skusala alchemilku (tusim, uz nepamatam velmi, lebo som asi po 1-2 mesiacoch otehotnela, ale tusim mi ten olej pomahal)
No ale definitivne pomohol az porod. Teraz si myslim, ze som to mala riesit inak, musela som mat nejake zrasty alebo co, co sa porodom uvolnilo, lebo tie stavy boli fakt veeelmi zle.. takze skusila by som to riesit s gynekologom nejako

heryteri
30. dec 2021

Mne zaberalo pit Alchemilkovy caj cca 7 dni pred MS aj 3x denne...postupne si telo ako keby zvyklo a znovu zacali bolesti ako pri porode....potom som pila urologicky caj(kvoli oblickam) a cuduj sa svete nulove bolesti pri ms......

tt247
31. dec 2021

Ahoj, skús púpalkový olej a ženské kvapky Grešík. Užívať zopár dní pred ms a dlhodobo. Mne to poradili pred rokmi tu na mk. Bolesti ťa to nezbaví, ale myslím, že rozdiel tam je. Inak klasika tabletky, teplé na brucho… Príčina môže byť ale aj napr. endo. Len škoda, že gyndoši to majú v päte.

monca_24
31. dec 2021

Mne pomohla bylinná náparka, odkedy ju používam nemám bolesti 😉

nmhc
31. dec 2021

Presne to som mala aj ja, pomohla mi alchemilka (čaj) skúste toto. Mne to jednak upravilo cyklus a žiadne bolesti. Inak pomáhalo mi aj dať si na vložku domácu pálenku a priložiť na brucho

taily30
31. dec 2021

Viem, co prezivas. Ja odkedy som dostala prvy menzes (v 11 rokoch), tak som chodila na injekcie od bolesti. Nieco hrozne. A nepotesim ta, trvalo mi to do porodu (39). Teraz je to super. Ale co mi pomahalo bola cokolada, horuca flasa na brucho (tu volam milenkou, lebo casto spolu spavame)😁 A ja zijem uz dlhsie v usa a tu predavaju Midol (to mi zabralo skoro vzdy).
Ale...kedze sa nam nedarilo dlho otehotniet, isla som na laparoskopiu a nasli endometriozu a ine veci, ktore ked odstranili, tak sa mi polepsilo o 60%.
Bohuzial endometrioza sa neda zistit sonom ani inym vysetrenim, len operaciou. ...
Hovoria, ze antikoncepcia pomoze...mne nie (ked som bola v 20tich)

chillibubble
31. dec 2021

mne tiez pomohol az porod. dufam ze to tak aj zostane. ja som nastastie ani pred nim nemala take bolesti ze by som vracala, odpadavala a pod. ale nezaberalo mi takmer nic a potom som bola aj 2-3 hodiny doobeda nepouzitelna. nepomahal ani algifen, no spa, panadol femina, paralen len na dalsie miernejsie dni, pit caje mi tiez nepomohlo. mne pomahal Valetol. ale po nom mi bolo zase tak divne(mierne tocenie hlavy, zle mi bolo z vlastnej vonavky...) ale stale lepsie ako ta bolest.
od porodu mi staci dat si paralen(staci aj polovicka) ked zacitim bolest a rychlo zaberie.
poznam babu, co sa stravuje zdravo, minimum masa, ziadne mastne, sladke, dava si casto detox na stavach a aj tak strasne trpi a silno krvaca. neviem ci bola u gynekologa s tym, ale mne tiez moj nic neporiesil. nemala som ani zrasty, ani endometriozu, max. otocenu maternicu a tu mam po porode naspat otocenu...

alenka1986
31. dec 2021

@janus32 to ma mrzi, ja som ju brala 10 r a bez problemov. Vysadila som az ked som chcela otehot.

xtimkax
31. dec 2021

Ahoj. Tiez som brala flecrot prasky. Odporucila mi to gynekologicka. Povedala, ze si jeden prasok uz mam dat napr den pred MS.
Myslim si to iste co bolo pisane predo mnou, ze ked to beries len pocas MS je to v poriadku. Keby si to uzivala kazdy den, to by uz bolo ine. Mne tie prasky pomohli velmi a hlavne rychlo. 🙂

6mia6
31. dec 2021

Herbex - ženský čaj
Pálene ako záchranna brzda
Pôrod 3x žiadna zmena.

whitebubble
31. dec 2021

Skus aulin. Mozno pomoze. Neviem ako je to s nim z dlhodobeho hladiska.

whitebubble
31. dec 2021

A najviac pomohla antikoncepcia. A niekedy mi pomaha ale to len tak mierne teplo na brucho. Tiez mavam take bolesti veľké. Az to bol strach chodiť do skoly a potom aj do roboty. Po porode. Som mala raz taku velku bolest. Hned prvy menzes. A potom. Neviem ja pijem teraz všelijaké napoje. Ako aloe vera a colostrum. Tak neviem ci tym je to o kusok lepsie alebo tym ze mam po porode.

aerdna11
31. dec 2021

@spratek prosim vas a ktore? je vela druhov ako pozeram...

janus32
31. dec 2021

@alenka1986 ja som pred rokmi brala inú antinu. Asi 15rokov som nebrala nič a chcela som kvôli bolestiam. Dr mi nasadila inú, vraj pre mňa lepšiu, lebo som mala po 40tke.. A takto som dopadla

monka105
31. dec 2021

CBD kvapky. Bez srandy. Okrem toho čo popisuješ, mám s MS aj silné migrény, tiež mi zaberie iba flector, ale iba v prípade, že si ho dám hneď na začiatku, ak to nestihnem, už nezaberie nič. Ale odkedy beriem CBD, nemám také kŕče a ani migrény.

paradajkova
31. dec 2021

Nemas nahodou problem s chrbtom? Ja som mavala najvacsie bolesti, ked som mala problem s krizami. Potom som zacala kazdy den chodit peso do prace, cca 3km tam a spat, cez vikend na prechadzky a ako sa mi napravili krize, zmizli aj bolesti pri menstruacii. Inak mi zaberal tiez len flector, ktory mi predpisovala gynekologicka.

1mata
31. dec 2021

Flector

prahaxx
31. dec 2021

pokiaľ to nie je náhla bolesť, ale ako píšeš dlhodobá, určite treba kompletne riešiť - po laparoskopii v 2009, 2 pôrodoch a laparotomii minulý mesiac mi znova potvrdili endometriózu, velka operacia, loziska endometriozy od zaludka po konecnik, pritlacene zle pracujuca oblicka... ☹ .. 3 roky liekov od bolesti pri ovulacii a "umieranie" pri ms.. vymenila som lekara, sestricka mi hned povedala, nech uz davam pozor na zaludok, z vela liekov byvaju vredy ☹ precitaj pribalovy letak.. mam predpisane kvapky Matamizol - na baze novalginu, je to navykove, ALE staci mi stvrtinova davka, a hned prva mi uvolnila presne zdroj bolesti.. a HLAVNE som s doktorom dohodnuta na 3 mesacnej hormonalnej liecbe, ktora upravi sliznicu v maternici a potom najsetrnejsie dlhodové riesenie pre mna je vnutromaternicove teliesko.. drz sa