Čo na silné menštruačné bolesti?

29. dec 2021

Ahojte,

mám 26 rokov a od svojich 14 r trpím silnými bolesťami pri menzese. Kŕče, hnačky, zvracanie, nevoľnosť prvé 2 dni. Jediné čo mi ako tak zaberá je flector. Avšak známa ma vystrašila, že ak beriem flector 12 mes-každý mesiac po 2-3 vrecúška môžem na to časom doplatiť. Už fakt neviem čo na bolesti, z práce musím vždy odísť, zajtra cestujem mimo SR a neviem ako zvládnem cestu v takých bolestiach. Celý deň som nevstala z postele.

Ďakujem za rady a tipy 🙂🙏

miskamicha
29. dec 2021

Hm..treba riesit a gynekologom lebo toto nie je normalne 🙂 takto trpiet kazdy mesiac je uz vela. Nateraz si urcite daj flector ked cestujes...ale nemyslim si ze 2-3 sacky flectoru by mali ublizit. Ine by bolo kazdodenne uzivanie

mamina0078
29. dec 2021

Urcite zabehnut ku gynekologovi. Lieky iba tlmia bolest neliecia pricinu preco mas take bolesti.

lenvam
29. dec 2021

Keď nie som v práci a viem že nebudem v najbližšej dobe šoférovať tak pol deci domácej alebo bosackej.Nic iné mi nezabera.Do 15 min. mi v bruchu ,,zabluboce,,a pokoj

ninka99865
30. dec 2021

A myslite že sa s tým gynekológ bude zaoberať? Mne môj povedal že to je normlane, že to ženy tak proste majú a mám si dať tabletky na bolesť alebo antikoncepciu 🤷‍♀️ Ďakujem za také riešenie. Potom som si začala sama pátrať a Dočítala som sa, že treba zmeniť životný štýl. Do toho mi zistili silnú alergiu na mliečnu bielkovinu a keď som vysadila komplet všetko co obsahuje mlieko bolesti po cca 8 rokoch zmizli. A to som ich mávala také, že bez flectora som neprežila a len som ležala a spala. Takže toľko ku gyneokologom (česť výnimkám)

marianeta
30. dec 2021

Ani mne gyndos nič s tým nerobil..Skriabala som steny od bolesti, vracala, potila sa a mala zimnicu ,no nepoužiteľná celý deň.. Mne pomáhal Algifen kvapky..Tak skús si vypýtať od lekára a striedať s flectorom( ak sa nekontraindikuju- o Tom sa porád s lekárom). Mne aj pomáhalo predýchať kŕč ako pri pôrode..Nepi kávu keď dostaneš ms , sama som neverila ,ale naozaj má menej bolelo brucho keď som si kávu v ten deň nedala a to som vtedy píla aj 4 za deň..

akinom0077
30. dec 2021

@ninka99865 stretla som sa s podobnym nazorom gyn. Nasledne som zmenila gyn (koli inym dovodom) a ta sa pyta ci mam nejaky problem, ja ze ani nie len mam 2 dni silnejsiu menstruciu a velke bolesti ale to ma asi vacsina zien, ona ze tak to teda nie to normalne nie je a treba to riesit…

ninka99865
30. dec 2021

@marianeta mne poradili úplne vyradiť bohužiaľ kávu a kofeín celkovo, cize ani čierny čaj, kola atd okrem zeleného čaju a zjavne aj to pomáha.. aj keď to bolo ťažké ale nahradila som si to čajom- rebríček, lapacho, malinik
a vraj aj sladké treba minimalizovať, tiež som prestala jesť a to niekedy na posedenie celú koľkí som nemala problém zjesť a nahradiť to horkou čokoládou..

ninka99865
30. dec 2021

@akinom0077 no tak som rada že sa aj taká nájde.. a zistila ti niečo alebo ako to dopadlo?

akinom0077
30. dec 2021

@ninka99865 v podstate nezistila bola som ok, a preto mi nastavila prirodnejsiu liecbu najskor mi kazala od skoncenia plodnych dni do menstruacie pit 2x denne alchemilku + magnezium, no mna alchemilka strasne rozkrvacal vzdy v 12-ty den- vtedy nemam ovulaciu tu mam az 17-18 den, no a k tomu krvacaniu bolest. Trvalo to vzdy par hodin. Najskor myslela ze mam posunutu ovulacou tak ma zavolala na vag sono pocas toho- neprislo sa na nic. ovulacia to nebola. Proste mi ta bylinka nesadla. Tak pouzivam rano a vecer kvapky Valovic zenske plus to magnezium pred MS. Takze stredove krvacanie zmizlo a bolesti pocas 1 dna Ms su ale vacsinou staci 1-2 nurofeny a silne mam len 1 den resp noc

ninka99865
30. dec 2021

@akinom0077 áno aj to magnezium.. to tiež môže pomôcť, ale v zvýšenej dávke okolo menzesu mi nakazali až 1000 mg denne a aj magneziovu soľ do kúpeľa som začala používať

marcellka32
30. dec 2021

Panadol femina-2 tablety a bolesti sú prec

marianeta
30. dec 2021

@marcellka32 to bolo pre mňa ako dať si cukrík.. Tá mne nezabrala ani za macny mak.

akinom0077
30. dec 2021

@marianeta ja detto.

marianeta
30. dec 2021

@akinom0077 ja som si musela dávať dvojnásobnú dávku toho Algifenu😏 ,lebo odporúčaná mi nezabrala. Potom ma odvalilo, a spala som pol dna , kým som sa zas nevyvracala z podoby, lebo bolesť sa vratila ,nedala Algifen a zas nezaspala.. Och, len si na to spomeniem a striasa má.. Našťastie prvým pôrodom toto zmizlo nadobro 🎉..

sweetdreams1
30. dec 2021

Sumivy panadol ultra Rapid kazde 3 hodiny, ak to je možné, tak neísť do práce a horúca vaňa. Po 16 rokoch trápenia mi bolesti ustali až po pôrode, odvtedy stačí jeden iblagin.

elly23
30. dec 2021

Magnézium

ivus14gasparka
30. dec 2021

Ja si dávam no-spu je to na bolesti hladkého svalstva. Bolesti, že sa neviem postaviť dám jednu tabletku a behám ako srna.

angelovka
30. dec 2021

Mne vzdy pomohli magnezium a algifen kvapky.

spratek
30. dec 2021

Valovič kvapky, pogoogli na co su. Upravia cyklus, napravia co nefunguje. Su to bylinky v liehu, ziadne oblbovaky. Ale funguju. Treba ist po pricine, tabletky od bolesti nic neriešia.

nika185
30. dec 2021

Algifen 30kv. a teplý termofor na brucho, alebo do pálenky dať čierny mletý peper a vypiť - do štaperlika asi štvrť kávovej lžičky, ak máte domácu ešte lepšie

alenka1986
30. dec 2021

Mne pomohlo len predpisanie antikoncepcie, roky som ju brala. Ale vtedy som ani nevedela ze tie kramy mam.

martinkaxp
30. dec 2021

mala som velmi podobne stavy, jedine, co mi pomohlo bol indometacin cipok. Nemohla som dat ziadnu tabletku do zaludka, lebo som mala cele travenie vypnute, preto ten cipok. Avsak najviac mi pomohli pôrody. Ale ak chces pochopit trochu viac tvojmu telu, tak skus si pozriet bagniari na instagrame.

alienkami
30. dec 2021

No-spa ti nezaberá?

bejka90
30. dec 2021

Ja som mala len tie krce. Brala som prvy den cca 3 paraleny alebo ibuprofeny hocco na bolest :( no odkedy som porodila bolesti zmizli takmer uplne niekedy ani meviem ze som dostala kramy..tak snad je to nejake "svetielko nadeje" do buducna ak nahodou este niesi po porode ;) aspon u mna sa to takto uplne zmenilo

adriana151
30. dec 2021

Skus alchemilkovy caj, počas celej ms piť. Čo viem baby nato nedajú dopustiť.

aurorastone
30. dec 2021

Mne v 17tich dala najprv tramal ale bolesti silné stále (brala som ho asi 3 mesiace) a ja som bola jak nafetena, potom som dlhé roky (asi 10) brala algifen okolo 60 kvapiek a teraz poslednych 5 rokov ibalgin 400

aurorastone
30. dec 2021

@bejka90 mne ani pôrod nepomohol a to som sa tešila práve, ze to bude ovela lepšie 🙈

lelinka611
30. dec 2021

Voltaren 50 tabletky, nospa.
Povedali mi, že po pôrode sa to zlepší. Prd makový 😂

misahy
30. dec 2021

Tak mne zistili dôvod bolesti, endometriozu, pomohla by hak, ale tú som nechcela, tak som na tabletkach 2 dni každý mesiac. Ibalgin 400, voltaren rapid, aulin.

lechtivka
30. dec 2021

Mne pomáha ibalgin a mätový čaj... Naposledy mi zabrala aj domáca 🤣