Čo na silné menštruačné bolesti?

29. dec 2021

Ahojte,

mám 26 rokov a od svojich 14 r trpím silnými bolesťami pri menzese. Kŕče, hnačky, zvracanie, nevoľnosť prvé 2 dni. Jediné čo mi ako tak zaberá je flector. Avšak známa ma vystrašila, že ak beriem flector 12 mes-každý mesiac po 2-3 vrecúška môžem na to časom doplatiť. Už fakt neviem čo na bolesti, z práce musím vždy odísť, zajtra cestujem mimo SR a neviem ako zvládnem cestu v takých bolestiach. Celý deň som nevstala z postele.

Ďakujem za rady a tipy 🙂🙏

borkalet
31. dec 2021

Ja som skúsila vylúčiť mliečne výrobky. Keďže sú od “dojky” kravky, tak tá má veľa estrogénu. A to môže robiť riadny bordel s hormónmi a menštruáciou. Hneď prvý mesiac mi prišiel menzes skôr a bol bezbolestný. Vyskúšajte 😉

nikaika
31. dec 2021

Mne pomohol Gynex, doktor Flector, Aulin 😊https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa...

vanilka83
31. dec 2021

Normálne bylinky!ako fakt!žiadne lieky ani iný chemický sajrajt...skúste a uvidíte sama,alchemilka,rebríček obyčajný. Čaje piť 3x denne silne a teplé. Žiadna veda to nie je.

spratek
31. dec 2021

@aerdna11 femi

lubi2002
31. dec 2021

Skus pupalkovy olej alebo tablety pupalka od jamieson 2x denne, mne velmi rychlo pomohli od bolesti pocas ovulacii aj mojej mamine pocas prechodu ... je to na taketo zenske veci

whitebubble
31. dec 2021

@vanilka83 no ja neviem ja mavam horsie bolesti ako som mala pri porode. Este plus s tym ze vracanie. A to som pri porode nemala.
A ked tie caje pit? Pred menštruáciou alebo každý den.

daisydee
31. dec 2021

Toto vyzera na endometriozu….. zazila som si svoje s bolestami.
Endo mi diagnostikovali laparkou.
Urcite by som sa neuspokojila len s Flectorom kazdy mesiac- to nic neriesi.
Drzim palce.

miskamicha
31. dec 2021

Este mi napadlo... pit pravidelne alchemilku 🙂

vanilka83
1. jan 2022
jana_vaj
1. jan 2022

Bolesti nie sú príjemné a teda dobré je keď to je vo veľkej intenzite dať sa poriadne vyšetriť, ale napríklad ja keď mám bolesti, tak mne Cetalgen dobre účinkuje, rýchlo a efektívne, že ani neviem, že dni mám. Prejdú mi ako nič vďaka tomu.
Ono hormóny tiež majú rôzny dopad na nás a psychika tiež veľa robí.

tonkaherecka
3. jan 2022

Trpela som rovnako. Prvý gynekológ ma odbil, že je to normálne a jedine co mi pomôže je HAK. To som odmietla, tak sa na mňa vykašľal. Skúšala som všetko možné, všetky druhy tabletiek od bolesti, prášky, alkohol, teplo, chlad, sprchu proste všetko možné. Teplo pomohlo trošku, sprcha trošku, s tabletkami to bolo rôzne. Niektoré zabrali na hodinu, iné som hneď vyzvracala. Nový gynekológ mi povedal, že to nie je normálne. Predpísal mi Aulin. Akokoľvek silné bolesti mám, vezmem jednu tabletku a mám celý deň pokoj. Na druhý deň už tabletku málokedy musím brať. A to som mala odskúšaný aj Tramal a podobné silné tabletky. Na každého účinkuje niečo iné, ale teda za mňa je toto ideálne riešenie. 👍😊

chillibubble
3. jan 2022

@tonkaherecka trochu nechapem postoj lekara. ze ti povie ze to normalne nie je, ale neriesi pricinu. riesi len nasledok. tak bud to u zien normalne je a jedine liecit bolest liekmi, alebo to normalne nie je a hladat pricinu bolesti...

susano
4. jan 2022

Ja som dlho brala voltaren 50, ale zaberalo to len na chvíľu a nemohla som si dávať 10 tabletiek na deň, poradila som sa s gynekologičkou a predpísala mi indomethacínové čapíky. Zaberajú na deň/pol dňa podľa toho, ktorý deň menštruácie mám. Veľmi utlmujú, preto ich beriem večer, ale bývam z nich trochu unavená aj cez deň.

tonkaherecka
4. jan 2022

@chillibubble Povedal mi toľko, že na príčinu ešte neprišli. Vyšetrenia urobil, ale nič nezistili 🤷‍♀️

martinkaxp
17. jan 2022

@lija22 na predpis, to bolo ale davno, ked som bola v puberte. Neviem, ci sa vyraba este. Ale ten skutocne zaberal.

anavka4
9. máj 2022

@bejka90 asi sa nerata aj cisarsky ci ? Lebo ja budem mat planovany cisarsky tak ci sa to upravi aj tak 🙂

bejka90
10. máj 2022

@anavka4 to neviem :(