Endometrióza 2

janemari
11. jún 2009

Tak dievcata pokracujeme v dvojke.Vitam vsetky nove zienky ktorym zistili endometriozu a chcem ich zaroven povzbudit,aby sa nepoddali smutku a strachu ci niekedy budu mat babetko a co ich caka s touto chorobou.Vela zien ktore boli v endo 1 su uz tehotne,alebo maju uz deticky ci uz prirodzenou cestou alebo im dopomohli lekari.Hlavne sa nevzdavat.Sme tu jedna pre druhu,aby sme si poradili a podrzali sa v tazkych chvilach.Nebojte sa pytat na to co vas zaujima alebo este neviete o tejto chorobe a boji s nou 😉

erijan
7. feb 2014

@ivec16 ja budem operovana v KE... ty si kde bola ?

mishell_1
7. feb 2014

ahojte baby 🙂 chcela by som sa spytat ci nemate niektora skusenosti s bolestami v konecniku pocas MS v suvislosti s endo?? ja to mavam strasne silne, nemozem sa vtedy ani pohnut, sadnut, lahnut, proste nic... nastastie to vsetko trva len par sekund, je to taka tupa narazova bolest- tak ci to nemoze byt jeden z priznakov? ... endometriozu nemam diagnostikovanu, zatial len podozrenie, moj gyn. ma posiela na laparoskopiu, dal mi cas rozhodnut sa do dalsej kontroly a ja neviem co s tym 😒 neviem ci sa mi to oplati podstupit vzhladom na mozne komplikacie, sice mam priznaky - strasne silne bolesti, ale marker som mala okolo 6, co je dost nizke a osobne pochybujem, ze by sa ma tykalo taketo ochorenie, nikdy mi nic vazne nezistili a v podstate som bola vzdy zdrava... fakt neviem ako sa mam rozhodnut, dieta v blizkej buducnosti neplanujem

ivec16
7. feb 2014

@erijan ja som bola v BA tak drzim palcenech to dobre dopadne

ivec16
7. feb 2014

@mishell_1 ja som mavala pocas MS bolesti v konecniku, hlavne pri velkej potrebe, noekedy pri sedeni, ale take pichlave ako ihlami... Niekedy tiez ani pohnut... Od operacie som bolesti nemala. Mala som endometricku cystu, moze to suvisiet s endometriozou, ak mas v tych miestach zrasty, loziska... Ja mam vajecniky zrastene a umiestnene pod otocenou maternicou v duglasovom priestore, cize medzi konecnikom a maternicou. Takze mi ta cysta tlacila aj na konecnik. Preto boli tie bolesti u mna asi...

yukki
7. feb 2014

@mishell_1 ja nápodobne ako
@ivec16

rks
7. feb 2014

Skupina Endometrióza vytvorená ! https://www.modrykonik.sk/group/5856/ Poďte sa snami podeliť o vaše problémy a riešenia, vysťažovať sa, alebo povypytovať. Nikto vás nebude považovať za hypochondra !

ivec16
7. feb 2014

Ahoj holky, chci vás pozvat do skupiny o endometrióze. Pokud vás tato nemoc trápí, pojďme si o ní popovídat a sdílet navzájem své zkušenosti: https://www.modrykonik.sk/group/5856/
@yukki
@erijan

ivec16
7. feb 2014

@vemako
@1motilik1
@indiga123
Ahoj holky, chci vás pozvat do skupiny o endometrióze. Pokud vás tato nemoc trápí, pojďme si o ní popovídat a sdílet navzájem své zkušenosti: https://www.modrykonik.sk/group/5856/

mishell_1
7. feb 2014

@ivec16 ja mam tiez otocenu maternicu dozadu, takze mi to mozno sposobuje samotna maternica, ak by som nahodou mala loziska/zrasty v rektovaginalnej prepazke tak by to bolo pravdepodobne citit pri vysetreni, no v mojom pripade o nicom takom neviem

ivec16
7. feb 2014

@mishell_1 myslim, ze samotnou maternicou to nebude... Tu mamstale otocenu a momentalne v tomto obdobi bolesti konecnika nenam, (obdobie asi rok) pred rokom sa mi spravila cysta na vajecniku a to som opat citila najma tlakom na konecnik pri sedeni.

gittynka
7. feb 2014

@mishell_1 tak jak to popisujes mi zacala endometrioza :( nejprve jen divny pocit pri ms treba po stolici.... Postupne se to zhorsovalo nemohla jsem sedet a bolelo to i mimo cyklus 😒 diagnoza hluboka endometrioza rektovaginalniho septa

jaja9891
8. feb 2014

@erijan prepac,to som nechcela,len ta chcem upozornit,aby si kazdy priznak hlasila lekarom,napr. mne klesol draslik a zle s ami dychalo,sestricka to pripisala narkoze,povazovali ma za psychopata,az nakoniec sa ukazala pravda,aj polovicu päty som si pol roka necitila,resp. citila som take mravencenie... lekari su tam od toho,aby sa o teba starali... nech ta obsakuju,aj trikrat vsetko skontroluju... vsetko ma svoje rizika,ale bud edobre,neboj, a ako vravi @ivec16 ja som jednu operaciu prezila a na dalsiu ma dobrovolne nedostanu..... alen neboj,bude vsetko ok... je to zasah do organizmu,ale dnes to uz robia bezne,bude dobre a ak ti to ma pomoct,treba to podstupit... ja som mala strasne bolesti,na vyber som uz nemala a ak by ti casom cysta praskla,spravi ti viac skody ako tato laproskopia... drzim palce 🙂

jaja9891
8. feb 2014

@mishell_1 ja som nemala ziadne problemy,okrem bolestivej MS,az raz to zacalo krutymi bolestami,krcmi,nemohla som sa ani posadit,pocas MS raz zapcha,raz hnacka,bolesti pri velkej i malej potrebe... nepripisovala som tomu vyznam,nakolko vsetky vysetrenia boli v poriadku,az raz sa vytvorili cysty,nasli mnozstvo zrastov a neviem co vsetko... keby som to vedela skor,riesila by som to skor,endo je pliaga a ak mas na nu podozrenie,treba si to potvrdit,alebo vyvratit,ak ju mas,je nacase zacat liecbu,lebo ti hrozi neplodnost,ak ju nemas,budes pokojne zit bez obav neplodnosti... mam 25 a po operacii mi vraveli,ze prirodzene neotehotniem a tiez mi dovtedy nic nebolo :(

ivec16
8. feb 2014

@jaja9891 no lenze ja som tu operaciu skoro neprezila... takze preto ma na dalsiu len tak skoro nedostanu... a cysta mi uz par krat praskla, takze viem co mozem cakat... lenze to som mala len 12 az 17 rokov, stalo sa to asi 4-5 krat.... ale v takom mladom veku to ani nepredpokladali, zeby to bola cysta... dozvedela som sa to az v tych 17 tich ze islo o bolest kvoli prasknutej cyste... potom som zacala brat HAK aby sa nerobili... myslim, ze kedysi tiez zenam praskali cysty, len o tom nevedeli, ze to je cysta... ved kedysi sme nemali sono. Cysty boli urcite tiez, len sa tolko neriesili ako dnes...

jaja9891
8. feb 2014

@ivec16 no ano,mas pravdu a ani sa ti necudujem... ja som mala podozrenie na plucnu emboliu,nastastie to bol len draslik,ale ziadna sranda a brucho dorezane :( je to tazke a dobrovolne isto na dalsiu nepojdem,mne tiez pravdepodobne praskla cysta,ale vtedy moj gyn. mal dovolenku,aj moja obvodna a ta co zastupovala, ma poslala domov,ze trochu bolesti a jednodnovu teplotu 39 prezijem,ze telo sa vysporiada.... no vysporiadalo sa,zrastami :(

yukki
8. feb 2014

No..nie je to tak, že ovariálne cysty sa nechávajú prasknúť, bežne-teda aj náš gynekológ jeden dva cykly tuším nechá nech prasknú prirodzene, ale endometriózne nie,či?...tie sa berú ináč....

Ja som čítala raz kdesi, že kedysi endometrióza bola braná za chorobu "mníšok"...... lebo že bežná žena od útlej mladosti rodila kojila a zas rodila kojila a tak...že málokedy mala šancu na endometriózu

erijan
8. feb 2014

@kveta ahoj, a to ta vysetroval lekar co ta aj operoval? alebo ako to prebieha ? vysetruje ta viac lekarov alebo len jeden ? v com spociva to vysetrenie? v podstate staci len urobit usg z vnutra ked mam cystu na vajecniku vsak?

erijan
8. feb 2014

@ivec16 aj ta nechapem preco si na teba sahali viaceri lekari ??? a ako ta vysetrovali, ved stacilo urobit len usg nie ?

kveta
8. feb 2014

@erijan Operater mi urobil sono. Nie si povinna nechat sa vysetrit kazdym kto ide okolo.

erijan
8. feb 2014

@kveta no to som chcela pocut, lebo nemam zaujem ze by ma vysetroval kazdy na oddeleni... takze sono ti robil dr co ta operoval a urobil ti to v to rano ako si isla na laparku ??? a krv ti nebrali ?

kveta
8. feb 2014

@erijan Na krv sa nepamatam. Ano hodinu pred operaciou sono operaterom. V papieroch napis, ze nechces, aby Ta vysetrovali studenti. Tak sa vyhnes casti tlaku na seba. Obcas pred operaciami zenuvysetri aj iny lekar na potvrdenie diagnozy. Viem, ze v jednej nemocnici sa robili hromadne vysetrenia vsetkymi lekarmi. Ty rozhodujes kto sa Ta moze dotknut a kto nie. Drz sa.

erijan
8. feb 2014

@kveta dakujem za odpoved a za info... mne budu robit zakrok v KE-v starej nemocnici, tak som velmi zvedava ako to bude prebiehat... aj ty sa drz 😉

erijan
9. feb 2014

Baby, ak je tu niektorá čo bola na laparke v KE v Starej nemocnici, napíšte mi ako to tam prebiehalo a či bolo všetko ok... ďakujem

organicshop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pepermintova
13. feb 2014

Ahojte, máte skúsenosti s Diphereline 11,25 mg ?

jaja9891
13. feb 2014

@pepermintova ahoj, ja mam, nedavno ubehlo 9 mesiacov liecby tymito injekciami... ak chces blizsie info,napis IP

ivec16
13. feb 2014

@luciaq ak sa nenahnevas, skopirovala som tvoj recept na cajovu zmes na endometriozu do skupiny s nazvom endometrioza... Pridaj sa k nam do skupiny a podel sa o svoje skusenosti...

luciaq
13. feb 2014

@ivec16 v pohode ved je to pre vas baby.

jaja9891
13. feb 2014

zienky,cakam na nabehnutie cyklu,presli dva tyzdne od konca ucinku injekcie,teda cca 104 dni,dr. mi kazala prist az o dva tyzdne,ale mna neskutocne bolia vajecniky,mam silne krce :( BT sa drzi tieto bolestive dni dole... myslela som,ze MS uz dojde,ale nic... ako ste to prezivali vy?

pepermintova
17. feb 2014

@jaja9891 mávala si aj návaly ? Ja mám neuveriteľné zmeny nálády, návaly tepla, pribrala som. 20. 02 idem na ďalšiu injekciu. Koľko ti povedali, že to máš brať?