Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

janka0025
16. feb 2011

Ahojte. Po dvoch potratoch ma čaká genetické vyšetrenie. Objednáva sa tam? Som z Nr, takže idem tu v NR do nemocnici.. Napíše mi niekto ako to celé prebieha? Ďakujem

mery2385
16. feb 2011

ahojte všetky! bohužiaľ aj ja sa k Vám pridavam.ja mam za sebou 3krat zamlknutý potrat 😔 posledný 13.2. takže je to
ešte čerstvé.ale chcem sa s vami podeliť o svoje skusenosti... po 2potrate som podstupila s menželom vyšetrenia ako
genetika,infetologia,hematologia,endokrinologia... na hematologii mi zistili že mam antifosfolipifový syndrom plus
trombofilny stav. potraty som mala prvý v 16tt,druhý v 8tt, a teraz v 7tt,všetko zistili až 2-3 týždne neskôr 😠 teraz pri tretom tehotenstve som sa velmi potešila že mi našli konečne chybu,tak hned ako som otehotnela som si pichala do brucha clexane0,2 a brala anopyrin30 plus 3druhy vitamínov,no bohužial ani tentoraz sa to nepodarilo... doktorka na hematologii(inač chodím do Prešova Dr.Kazimirova) mi až včera povedala že tato kombinacia je velmi komplikovana na liečbu pretože nevedia určiť presnu davku heparínu(to su tie injekcie do brucha)pretože mala davka spôsobý potrat a veľka davka vykrvacanie a smrť ženy a babatka... doslova povedala že je to také testovanie na živých ľudoch,lebo inak sa to neda zistit.. ale dodala že maju velmi veľku uspešnosť liečby ale bohužiaľ aj takéto veci sa znova stanu..

Kvietoček ahoj,ja som z Lipan a chodím tu k doktorke Kazimírovej do Prešova,neviem aké maš ty skusenosti,ale ja mam čo sa týka nej a sestričky, tak dobre(síce neviem či mi mohla poškodiť pri poslednom potrate,ale mam taký pocit že nie)...ale čo sa týka otazok,tak mi vždy milo odpovie na všetko čo chcem vedieť.aj teraz ma objednala zas na komplet vyšetrenia,tak som rada a rieši to tak že si picham aj nadalej injekcie do brucha a že to budem už pichať dlhšiu dobu aby som pripravila v maternici tzv.živnu pôdu.. tak uvidím čo bude dalej...

Janka0025,ja som bola na genetike v SNV,a museli sme sa objednať,plus sme museli doniesť aj zdravotné zaznamy od všeobecných lekarov.a je to tak že ta objednaju(nás o mesiac),sestrička s vami spíše Váš rodokmen plus choroby v rodine,potom nas poslala na chodbu,medzitím si doktor pozeral naše karty a rodokmen tak nas zavolal potpýtal sa nejaké info s karty a povedal že nam vezme sestrička krv(ale je to iba také povrchné vyšetrenie na chromozomy...) no a výsledky sme mali o 2mesiace...ale malokomu niečo zistia... drž sa 😉

mery2385
16. feb 2011

a byby nahodou neviete mi povedať čítala som že po potrate sa robia aj imunologické testy... ale doktory mi to nenavrhli..ale čitala som o tom vačšinou to písali ženy čo otehotneli po umelom oplodnení a potratili.... tak teraz neviem
či mam pýtať doktorku o to vyšetrenie...nemate nahodou s týmto vyšetrením nejaké skusenosti???

mery2385
18. feb 2011

ahojte dievčata,ta čo nikto tu už nechodí ☹
chcem sa vas opýtať či tu nieje niektora čo bola na hematologii v Martine... lebo ja som bola v Prešove,tam mi aj našli niečo,ale moja gynekologička mi vravela že našla na internete hematologiu Martin a že tam našla že tam robia ešte dalšie vyšetrenia čo nikde inde na Slovensku,ale moja hematologička mi povedala že to nieje pravda... tak teraz neviem 😨

prosím Vás o radu

tanity
26. feb 2011

@mery2385 mery prepac, ja som tu uz davno nebola, teraz si citam trosku temy, do ktorych som volakedy chodila..je mi luto, ze si prisla opakovane o babatka..chcela by som len napisat, ze byt tebou, verim dr.k. na 1000%...sama som jej pacientka a lepsej lekarky a aj cloveka by si tzko hladala...je uzasna...a podla mna , ked ona povie, ze to s martinom nie je pravda, asi by som jej verila..a neda sa to zistit trebars telefonicky? aby si zbytocne necestovala a tam ti urobia take iste testy, co tu v PO...myslim, ze ti tu na hematologii robili praveze tie komplexne testy, na ktore sa caka dlhsie...naozaj by som doverovla dr.k., z vlastnej skusenosti...verim, ze aj ked je tvoja liecba narocnejsia na "nastavenie", dotiahnes to do stastneho konca a dockas sa svojho dietatka. (mne sa to pdarilo na 4x, a prave spomocou dr.k...nebyt jej, neodhalil by sa ani problem so stitkou...drz sa mery xxx)

lucila83
27. feb 2011

@mery2385 - ahoj mery. Neda mi nenapisat ti. Tiez mam antifosfolipidovy syndrom plus nejake trombofilne mutacie. Zistili sme to po prvom potrate v 12tt /tiez az po 2 tyzdnoch/. Poslali ma na hematologiu aj imunologiu. Na imuno mi urobili nejake krvne testy, testy na alergie a tak, vsetko vsak dopadlo okej, takze ani presne neviem, co sa testovalo.... 😅
Tak hematologicka nasadila liecbu (chodim k dr. Hulikovej v KE), kym som stihla nabehnut na injekcie, zistila som, ze som tehu. Cele tehu som si pichala fraxiparin, kazdy mesiac kontrola a zvysenie prip. znizenie davky, spociatku som pichala plus este B12 asi tri mesiace, a samozrejme som brala viac kyseliny listovej. Tehu sme dotiahli do uspesneho konca, aj ked bolo rizikove a bola nutna aj hospitalizacia. Dnes maju drobci 1rok a som stastna, ze ich mame.... 😵
Drzim aj tebe palce na ceste k zdravemu a krasnemu babetku...... 😉

@tanity - ahoooj. Este si ma pamatas?Nahodou som kukla do tejto temy, dlho som necitala, a mrknem a hned ty! 🙂 Ako sa mate? 🙂

tanity
27. feb 2011

@lucila83 ahoooj luci 🙂)))ja som tak chcela pozriet aj na teba, len som nepozerala do starych mailov a nevedela som si spomenut na tvoj nick 🙂)) presny jasne ;) tak to je super, vidis, ja tiez pridem raz za uhorsky rok a ty ma najdes 😀 ako sa mate vy? vy to mate hned dvojmo 😀 😀 my sme ok, maly je strasne zlaty, teraz keca odusu, spieva, recituje, beha, skace, mojka sa...no na zjedenie je..som stastna 😀 ked si pomyslim, ako sme sa trapili predtym...verim dievcata, ze kazda si svoje stastie najde a docka sa svojich deticiek, tak ako my 🙂 lucka, drzte sa mi a terazuz tu zajdem castejsie, ok? 😀

lucila83
28. feb 2011

@tanity - veru, tiez si myslim, ze to vsetko stalo za to, aj ked dvojky mi davaju zabrat, no milujem ich najviac na svete .... 😵
Tak sa sem-tam ozvi, ked budes mat cas.

tanity
28. feb 2011

@lucila83 luci a kedy mali rok? su nadherni a maju krasne mena 😀 a to alexik mal vcera meniny, ze? tak dodatocne vsetko naj a pusinku xxx pekny den x

lucila83
28. feb 2011

@tanity - dakujeme 🙂 . Narodili sa 3. februara, takze tento tyzden budu mat 13 mesiacov. A ano, Alex mal vcera meniny 😉 . A tvoj maly, aky je? Si na materskej ci robkas? Nasi teraz zacinaju chodit, tak mame veselo..... 😅

mery2385
2. mar 2011

@tanity ahoj,dakujem veľmi pekne za podporu... 🙂 do martina som volala ale sestrička sa ma opýtala že na aké vyšetrenia chcem isť,bud na trombofílne stavy(to mam naisto urobene,aj potvrdene ☹ ) a potom ešte na syndrom lepivých doštičiek.. ale že to robia iba 3krát do roka a mam zavolať v marci na ob 😒 jednanie 🤐 . ale naša doktorka mi vravela že ten syndrom mi tiež robila,a že to beru krv do košíc... už mi brala aj krv na opatovné testy,tak som zvedava... teraz 7. idem k mojej gynekologičke tak sa opýtam... a uvidím ale asi nepôjdem..tiež si myslím že naša dr.K... je dobra a určite vie či existuju nejaké dalšie vyšetrenia.. možno niekedy to bolo tak že všade sa nerobili rovnaké vyšetrenia.. teraz v marci ešte idem na imunologiu a endokrinologiu...uvidím či sa dačo nové nenajde...
no dufam že teraz najbližšie to už vyjde... maj sa pekne.papa

mery2385
2. mar 2011

@lucila83 ahoj,tak aj ty si to nemala ružové 😢 ja som tiež si začala pichať až približne v 5týždni tehotenstva. ale pichala som si cleaxane 0,2 plus B12 a tiež kyselina listova.. no bohužiaľ aj tak to nevyšlo... bojím sa či tam nieje ešte niečo ☹
no uvidim tento mesiac absolvujem odznova vyšetrenia tak uvidim aké budu vysledky.. ale inač dakujem velmi pekne že si napísala... 😔 maj sa pekne papa

tanity
2. mar 2011

@mery2385 mery drz sa, budem na teba mysliet...xxx

mery2385
8. mar 2011

ahojte,chcela by som sa vas ešte opýtať či tu nema niektora z vas skusenosti ohladom toho že v zahraničí ako napr. v Prahe robia viac vyšetrení z hematologie... lebo čítala som že z imunologie v Prahe robia ovela viac vyšetrení..
tak ak by ste mali nejaké info ohladom toho tak budem rada ak sa ozvete 🙂 papa

tanity
17. mar 2011

@mery2385 nemam info mery...drz sa x

leleh
1. apr 2011

ahojte kocky, som po jednom mised aborte v 10 tyzdni a chcela by som sa dat vysetrit na hematologii vylucit trombofilne mutacie.Na gynde mi nic take nenavrhli ze to bola len nahoda a robi sa to az po opakovanych potratoch.Objednala som sa na vlastnu past na hemat. na 5.4. a isla k obvodnej po kartu a odporucenku.Obvodna nebola nadsena, odhovarala ma ze to je drahe a ze len 1 potrat som mala bla bla, no ale napisala nakoniec to odporucenie (ze na ziadost pacientky tam nezabudla dopisat). Co myslite vyhodia ma odtial potom ked tam dojdem na tu hematologiu? Urobila som dobre ze som sa takto na vlastnu past objednala? Tento mesiac sa ideme znovu snazit, mam 30 rokov a chcela by som predist dalsiemu potratu nemam na to silu....

majuschka76
1. apr 2011

@leleh ahoj,nedaj sa odbiť,ja mám dve detičky,v oktobri som mala v 10.týždni MA,veľmi ťažko som to znášala,na gynde som sa pýtala na hematologiu,tak ma poslala,zistili mi teraz pred dvoma týždnami trombofiliu a teraz som v 7.týždni,pichám si do brucha fraxiparin,no aj tak sa velmi bojím,dúfam že to teraz dobre dopadne držím ti palce,aby aj tebe všetko dobre dopadlo...

leleh
1. apr 2011

Ahoj @majuschka76, dakujem za podporu hned som kludnejsia ked ma niekto podporil. Ty si zivy priklad toho ze si treba vydupat svoje.Maju ta teraz pod kontrolou a urcite to dobre dopadne, drzim palce a dakujem 🙂

katkarv
2. apr 2011

@leleh ahoj,urcite ta nevyhodia aj mne tam obvodna napisala ze na ziadost pacientky a ani nemukli.Ja som mala dvakrat za minuly rok missed a nechcela mi dat papier ze ja uz mam deti tak trombofiliu nemozem mat ale to je hlupost,je nas tu viac co uz mame deti a nasli nam trombofiliu.Teda ja to este nemam potvrdene,zatial cakam na vysledky.

p3tra11
2. apr 2011

@leleh ahoj 🙂 aj ja som sa na vlastnu ziadost objednala na hematologiu, tiez mi bolo povedane, ze je to drahe a tak, ale nakoniec ma predsa len objednali a som rada... na odbery mam ist 2.5. tak dovtedy este mesiac budem cakat...nedaj sa odbit, urcite ti spravia vysetrenia... lekari velmi zvazuju kompletne vysetrenie krvi, podla toho, co som pocula, tak to stoji az 70tisic (starych korun) a vies, ako je na tom nase zdravotnictvo...okrem toho, je SR legislativa tak postavena, ze az v pripade, ze zena 3krat potrati sa nieco riesi...inak je to vsetko brane ako nahoda... drzim prsty, aby si vsetko zvladla... 😉

leleh
2. apr 2011

@katkarv, @p3tra11 ahojte, vdaka za povzbudive slova, clovek si odvadza do zdravot.poctivo a ked nieco potrebuje vysetrit tak takto jednaju s nami 😅, idem v utorok na tu hemat., potom dam vediet ako som dopadla. Verim ze to bude ok a vsetky budeme mat dobre vysledky 🙂

mimka1710
2. apr 2011

ahojte, tak to je uplne na hlavu postavene tie tri potraty, ja osobne mam uz za sebou dva, ten posledny len pred tromi tyzdnami, bola som uz v 23. tt a spokojna ze sa uz nemoze nic stat a predsa...uz jeden potrat je pre zenu strasne bolestny, nie to este tri...tiez sa planujem dat kompletne vysetrit, lebo podla mna nie je normalne prist o babätko, ked bolo vsetko v poriadku a zrazu zo dna na den sa vam zruti cely svet....podla histologickeho nalezu som mala hematom na placente a nejake placentarne infarkty, nechapem ako k tomu mohlo dôjst, vsak na sone absolutne nic nenasli a to som bola na velkom usg vysetreni v 21. tt...tak velmi si zelam aby sa aspon nasla pricina nech sa uz konecne v buducnosti mozem tesit zo zdraveho babätka, zatial ziadne nemam a tak hrozne po nom tuzim...

ewinka5
2. apr 2011

Cawte byby aj ja som prišla o moje male v 5 mesiace nevedeli že sčoho...čo mi robila lekarka vyšetrenia všetko vyšlo negativne a teraz som bola na hematologii uvidim ake budu vysledky a tiež nas s partnerom čaka ešte genetika..ale došli mi vysledky z babetka a malo dvojcievny pupočnik a a ešte tam bola nejaka geneticka chyba pupočnika...velmi sa bojim že s partnerom nebudeme moct mat deti ..

mimka1710
3. apr 2011

@ewinka5 ahoj ewinka, neviem ci ta chyba pupocnika je velmi zavazna, este som sa s tym nestretla, ale myslim si ze by to nemal byt dovod na to, ze nebudes mat v buducnosti deticky...ja som tiez prisla o dietatko v rovnakom mesiaci a zistili sa nejake nalezy na placente, este som nebola s vysledkami u svojho doktora tak neviem ako mi to vysvetli...daj potom vediet ako ti dopadli vysledky z hematologie, sama som zvedava co pozistuju mne...drzkaj sa a mysli pozitivne, lebo ta nasa psychika hra velmi dolezitu ulohu pri priprave na dalsie miminko...verim ze vsetky co sme presli podobnym sa tu stretneme v krajsej teme a budeme sa tesit z nasich malych ratolesti....nech je to cim skor 🙂

leleh
5. apr 2011

@majuschka76,@katkarv,@p3tra11 ahojte baby, dnes som bola na tej hematologii, bolo to ok v pohode ma vysetrili, vysledky krvi budu az o 2 mesiace (na trombof. mutacie) ale predstavte si ze mi predpisala fraxiparin ktory si mam preventivne pichat do brucha hned ako zistim ze som tehu.......to sa mi zda cudne ze co ak som zdrava a aj tak si to mam pichat a budem sledovana na hematologii, je to normalne? Dr vravela ze to je slabsia davka okolo 0,4 ci tak neako...
Druha vec je taka ze sa citim byt tehu, mam vsetky priznaky (boli ma podbrusko, bradavky stipu, ms meska 3 dni) ale testy su negat. Neviem co si mam mysliet.

katkarv
6. apr 2011

@leleh tak asi len skusat testiky kazdy druhy den 😉 Ja este nemam vysledky z hemat ale mne nic nedali,tak neviem ci to tak ma byt.

katkarv
11. máj 2011

holky,tak ja mam hemat.aj endokrinologiu v poriadku takze pricinu dvoch missed abortov nezistili ☹

leleh
11. máj 2011

@katkarv aspon vies ze toto v tom nieje, zrejme to je chromozomova chyba, ktora sa zial neda nijako ovplyvnit....ja stale cakam na vysledky z hemat budu az 5.6. 😠

katkarv
11. máj 2011

@leleh uz ti to zbehne,a uz snazilkujete ci chcete pockat,Mne dnes hematologicka povedala ze potraty do 12tyzdna nemaju nic spolocne z hematologiou.

leleh
12. máj 2011

@katkarv tak potom nechapem preco mne hematologicka povedala ze akonahle otehotniem tak si mam pichat preventivne fraxik ( uz mam jednu skatulku toho doma)- a este ani nevie ake budu vysledky z krvi. Ak sa nic nepreukaze tak si to pichat nemienim... Uz sme snazilkovali aj minuly mesiac ale nevyslo to, prave vcera mi skoncila ms tak snad tento mesiac chcem verit.....a vy uz snazite od kyretu? ak ano tak ako dlho?