Hematologické a genetické vyšetrenia po missed abort

angela77
8. jan 2009

Ahojte baby,mam za sebou uz druhy missed a brali mi krv na hematologicke vysetrenie,genetika ma este len caka. Mate s tym niektora skusenosti? Zistili vam pricinu preco sa to stalo? A potom po liecbe a dalsom tehotenstve to odpadlo lepsie?Velmi sa bojim,prosim poradte mi. Dakujem a prajem vsetkym vela stastia v Novom Roku.

buba08
19. máj 2013

@leria ahoj, trosku od veci, ale na jednej z diskusii si pisala, ze si jedla nejaky salat z cervenej repy, mozes mi prosim napisat recept? Dakujem. Ozaj kde na genetike si bola? Pozeram, ze si z okolia Kosic, ja som bola v novej nemocnici u dr. Palovej

mama83
19. máj 2013

@elena78 jasné,že sa nenechám odbiť...mala som gynekologa,ktorý mi len potvrdil tehotenstvo,ale nič neriešil,nedal ani knižku,že je skoro....po týždni som sa ku nemu vrátila,že mám strašné kŕče v podbrušku...neriešil to vôbec...tak som odišla,nebudem sa hádať....cez internet som si našla iného gynekológa 150 km od bydliska,neviem prečo tak ďaleko,ale neodradilo nás to,asi intuícia...išli sme za ním a vybrali sme si dobre....Hneď urobil ultrazvuk,odbery....teplotu som mala už 38,2 na ultrazvuku,patologický nález....ani ma nechcel pustiť domov,pracoval na súkromnej klinike,kde ma hospitalizovali....po zákroku povedal,že mi v podstate zachránil život,lebo maternica už polovicu plodu "strávila"...nasadil mi 2 kombináciu antibiotík...tak ma vyčistil,že som po kyrete ani nekrvácala.4 týždne od kyretáže sme zase išli za ním či je všetko v poriadku....urobil mi ultrazvuk a akurát som mala ovuláciu....odporučil ale pol roka počkať a potom sa zase snažiť o bábätko....medzitým odporučil genetiku a hematológiu....
a vôbec neľutujem,že je 150 km odo mňa....a keď bude mať pani hematologička nejaké problém ,pôjdem za druhou...

leria
19. máj 2013

@elena78 tak veru, aspoň že tu si pomôžeme 😉 a nie nebudem sa zavrtávať, ja som úplne v pohode, som optimistka...len už si chcem urobiť všetky dostupné vyšetrenia a pokial sa nič závažné nepotvrdí, tak to nechám na matku prírodu, snád sa mi ešte podarí otehotnieť prirodzenou cestou...a ak nie, v detských domovoch je detičiek dosť 🙂

leria
19. máj 2013

@buba08 http://varecha.pravda.sk/recepty/salat-z-cerven...
nech sa páči 🙂 ...a len tak pridám ešte jeden receptík..... nevedela som sa ho objesť,je výborný ku grilovanému mäsku: rukola, nakrájané sušené paradajky aj s nálevom, olivy, ja som dala aj kapary a postrúhaný parmezán...nechať odležať, nech sa chute prepoja,aj tá rukola nie je potom taká štiplavá..... mňááám 😀

leria
19. máj 2013

@buba08 juj a zabudla som na druhú časť Tvojej otázky,áno som z Košíc a ešte len idem na genetiku ku dr.Pálovej v utorok...aká je? v pohode?na imuno som sa najprv objednala do vedľajších dverí k nejakému dr.Rafáčovi, no nie velmi lichotivé recenzie som tu na neho našla....a aj tak pôvodne som chcela ísť do tej tkanivovej banky, kde som sa aj preobjednala a bola tam velmi zlatá a ochotná doktorka...tak som zvedavá 🙂 Ty si bola aj na imuno?

leria
19. máj 2013

@buba08 no prečítala som si spätne Tvoje príspevky....takže Ty si si dala komplet imunologiu robiť v Prahe?ja som tu ináč niekde dávnejšie čítala, že na tie trofoblasty by sa mali už robiť aj v Ke...a ak nie,mala som v pláne že si tu dám urobiť tie, ktoré robia a zbytok v Brne....že tam sa dopláca potom len nejakých 1300Kč...na hemato chodím k Hulíkovej, viac sa mi pozdávala tá staršia,no obe sú v pohode...a ak sa smiem opýtať kam chodíš na gyndu?ja by som chcela svoju zmeniť, lebo je síce milá a zlatá...ale mám dojem, že tam to končí 😉

buba08
19. máj 2013

@leria dakujem za receptik 🙂
Dr. Palova je velmi mila doktorka, ktora ti vsetko pekne vysvetli. Na hematologiu som chodila k doc. Hulikovej, ale kedze to mam 150 km od bydliska, tak som po pol roku presla do PP. Ano na imunologii som bola v Prahe, samozrejme ako samoplatca stalo nas to cca 300 €. Ja chodim na klasicku imunologiu k mojmu imunologovi u nas.

elena78
21. máj 2013

@mama83 ahoj ak sa smiem opytak ako si dopadla u gynekologa,trafili sme sa do diagnozy ci ti to opysal inac.Podnikla si nove kroky 😉

mama83
21. máj 2013

@elena78 ahoj,akosi nerozumiem Tvojej otázke 😒

elena78
21. máj 2013

@mama83 🙂 prepač myla som na mysli genetičku nie gynekologičku .Ja len či sme spravne pochopili vyznam vysledku či ti potvrdila to iste čo sme našli na nete.

mama83
21. máj 2013

@elena78 asi si ma pleties s inou maličkou... Ja som bola len dnes na hematologii a min.týždeň na genetikew

leria
22. máj 2013

@mama83 to si asi myslela mňa 😉 takže áno sa to potvrdilo, bol by to chlapček s Downom ☹ bola som s partnerom, zobrali nám krv...doktorka prešla s nami anamnézu a všetko krásne a trpezlivo vysvetlila...vravela,niečo v tom zmysle, že to bolo náhodné, že najbližšie by sa to nemalo stať...no riziko tam je a že som komplikovanejší prípad, kedže k tomuto problému, mám ten hematologický, rizikový vek, 2myomy...bola som aj na imunologii, zatial tiež len na odber krvi a totálne som sa zabudla opýtať či robia aj tie trofoblasty...ináč včera blbý deň, aj som si nad tým bábom poplakala a pohrávala s myšlienkou, čo spravím ak sa to zopakuje...ja by som si to asi skôr nechala, no neviem ako by sa k tomu postavil môj partner....viem, predbieham...najprv musím otehotnieť, čo tiež nemusí byť jednoduché...no je tu to riziko aj ked malé a aspoň trošku si to chcem v sebe ujasniť 🙂

leria
22. máj 2013

@leria tak teraz som to ja poplietla 😀 , odpoved patrila elene78 🙂

elena78
22. máj 2013

@leria 😀 😀 jaaj baby ešte že sa môžme baviť sami na sebe.Vidím že nie len ja mám sama v sebe zmätok.Myslím že to mame ujasnene len nas brzdí strach 😖

mama83
23. máj 2013

@elena78 trochu srandy nezaškodí baby....ja som po genetike,hematológii a čakám na výsledky-netrpezlivo...

elena78
23. máj 2013
leria
23. máj 2013

@elena78 super stránka, dakujeeeeem 🙂

jvlacchovicova
24. máj 2013

jaaj ženy...tak to tu čítam a je mi do plaču.... ja mam 3 a po-ročneho syna a po ňom 2 potraty v 8 tyždni...a teraz už skoro dva roky nemožem ani otehotnieť...v stredu mi moja obvodná brala krv - 3 ampulky( ani neviem na čo všetko ), že výsledky budu o dva týždne.....a konečne chcem zmeniť gynekológa, ten moj ma poslal len na endokrinologiu a infektológiu, kde mi povedali, že je všetko ok....tak neviem ktorým smerom..... ☹

mama83
24. máj 2013

@jvlacchovicova pýtaj sa na genetiku a hematológiu...odporučanie Ti vypíše aj obvodný....a daj si urobiť vyšetrenia

jvlacchovicova
24. máj 2013

@mama83 diky za radu...akurat som si to poznačila 🙂

mama83
24. máj 2013

@jvlacchovicova môj gynekolog nula bodov,našla som si nového a obvodná mi s radosťou vypísala odporúčania...

jvlacchovicova
24. máj 2013

@mama83 ahoj, veď to...ja hľadám niekoho v TT, len neviem aký gynekológ sa takymto veciam venuje "viac".

mama83
24. máj 2013

@jvlacchovicova ja som si našla 150 km od Ba,kde sme aj s priateľom boli...lebo môjmu som neverila ani slovo...a oplatilo sa,lebo je fakt skvelý...nenašli sme nikoho v Ba kto bu nás zobral hneď a na pohotovosť som nechcela,lebo asi každý vie ako to tam chodí...
@jvlacchovicova

jvlacchovicova
24. máj 2013

@mama83 kam?

makovicka53
26. máj 2013

@leria ahoj ...mozem sa opytat? bola si v tej kaninovej banke v KE na imuno testoch?ako to tam chodi...vdaka 🙂

leria
27. máj 2013

@makovicka53 no bola som , ale zatial mi zobrali len krv a potom ideme 10.6, v ten deň ide priatel na spermiogram...myslím, že vraveli že na výsledky z krvi sa čaká cca mesiac...ak chceš ísť, tak treba čo najskôr lebo budú čerpať dovolenky a potom to čakanie na výsledky bude trvať dlhšie...treba Ti výmenné lístky od gynekologičky, určite bude dobré ked pôjde aj Tvoj partner...ja som bola osobne sa objednať, no môžeš aj zavolať...sú tam veľmi milí a ochotní 🙂
http://www.upjs.sk/lekarska-fakulta/vedeckovysk...

makovicka53
27. máj 2013

@leria dakujeeeeem...urcite tam zavolam 🙂 a ku akemu doktorvi ides?

leria
28. máj 2013

@makovicka53 tak to Ti zatial neviem, objednávala nás sestrička 🙂

makovicka53
28. máj 2013

@leria este sa ta opytam to si volala tej sekretarke a ona ta objednala? lebo potom su tam cisla len na prednostu a laborantov... a partnerovi sa vysetruje co vlastne? ....vdaka

leria
28. máj 2013

@makovicka53 ved som Ti písala, že som nevolala ale bola tam osobne...a priatel ide na spermiogram...ved zavolaj a popýtaj, poprípade ťa prepoja 🙂