Používame cookies. Viac informácií tu. OK
p3tra11
1. máj 2012

@zusanna ahoj Zuzi, ja sice nemam vsetky tieto lieky, ako pises, ani az tak zavazne ochorenie stitky... ale opisem ti moju diagnozu: mam tiez znizenu funkciu s autoimunnou poruchou, moja doktorka mi dala L-thyroxin 25 po kolapse - nemala som daleko od odpadnutia, ale po tych tabletkach mi bolo este horsie, prestala som ich brat a zmenila som internistku, ta mi predpisala ine lieky, bolo mi po nich dobre, "znormalnela" som a dokonca som po uprave hodnot otehotnela... drzim ti prsty, aby si si cim skor splnila sen...

zusanna
autor
1. máj 2012

@p3tra11 ďakujem , to pohadzovanie od gyndu k endokrinologičke nie je nič milé, jasné že štítna musí byť ok, ale to čakanie je strašné, s výsledkami mám ísť ešte ku gynekológovi a uvidíme ako sa vyjadrí, keďže po braní clostilu sa nič nedialo-žiadne folikuly...som zvedavá čo to bude tentoraz...manžel na vyšetrenia nebol, pri poslednej kontrole som sa informovala o centre asistovanej reprodukcie, tak uvidíme, vraj mi chce ešte urobiť odbery+ manžel a tak, tak len dúfam že sa to nejako dá doporiadku

happy8051
1. máj 2012

@zusanna ja mam hypotyreozu uz niekolko rokov. predtym, ako som chcela prve dieta som dva roky prviodelne brala L-Thyroxin 50mg. otehotnela som na prvy pokus, v tehotennstve som mala navysenu davku na 75mg, co mi ostalo aj po porode.
druhykrat som otehotnela 11 mesiacov po porode, znova planovane na prvy pokus a to som este dojcila prvu dceru. teraz som v 34tt a stale beriem rovnake davkovanie.

mimi126
1. máj 2012

@zusanna ja mam tiez problemy so stitnou uz 10rokov. Zacala som na Euthyrox 25 potom 50 a dlhu dobu to ostalo na 75, odkedy som tehotna tiez sa citim ako na pokusoch. Hodnoty mam zvysene no nie az markantne. No lekarka len zvysuje a zvysuje uz mam striedat obden 125 a 150 no zobrala som si 2x 125 a srdce mi islo vyskocit z hrude, tep nenormalny. Tak som sa k 150 ani nedostala. A 125 som si sama naordinovala a dala na pol. Zahadne je ze vysledky mam v norme, este lepsie ako pred tehu, a lekarka si stale mysli ze beriem ako povedala.Inak je dobra som s nou velmi spokojna len sa mi nezdalo davkovanie tak som si zmenila. Takze ja mam take skusenosti.

happy8051
1. máj 2012

@mimi126 nemyslim, ze by si potrebovala davky liekov ako pre kona... to davkovanie je fakt prilis vysoke....

zusanna
autor
1. máj 2012

@happy8051 keď mi dala dr 50 mierne mi to dvihlo hore, až teraz po 100 mi to vyšlo na 5,2, vravela že je to už v norme, ale keďže by som chcela to babo tak dala 125...má vraj pacientky ktorým po nasadení sioforu sa podarilo otehotnieť, tak to skuša aj namne

zusanna
autor
1. máj 2012

@mimi126 no ja po každom odbere sa jej výsledok nepáčil, tak mi dávku zvyšovala, vraj sa to potom znižuje, no uvidíme ako povedal slepý 😉

zusanna
autor
1. máj 2012

@jankohrasko ďakujem

happy8051
1. máj 2012

@zusanna no... asi by som okrem toho riesila aj hormonalny profil u gynekologa

mimi126
1. máj 2012

Ja som nastastie nemala problem otehotniet, a samozrejeme ze ked mi to kolisalo predtym tak cez tehotenstvo duplom a jej sa to staaale nezdalo, teraz sa jej bude zdat-lebo je to v norme no po vlastnej uprave. Tiez si myslim, ze k tomu ma co povedat aj gynekolog a hlavne ty sama ako to citis na sebe. No prajem ti aby sa ti to ustalilo a nerobilo problemy.

zusanna
autor
1. máj 2012

@happy8051 ja chodím aj ku gynekologovi, brala som 2x duphaston, nato clostilbegyt na tvorbu folikulov, ale nič, vraj to nemalo význam nakoľko ta štítna nebola v poriadku, tak som zvedavá ako sa to bude riešiť ďalej

babuliatko_mamuliatk
3. máj 2012

@zusanna ahoj, ja mam tiež zníženu funkciu šítnej žľazy, môj priebeh bol asi taky, že som prišla ku mojej doktorke s tym, že mam problem s chlpakmi, prve čo bolo dala mi antiku, to bolo všetko, brala som ju rok a pol, potom z ničoho nič v juni som pribrala narazovo behom mesiaca 20 kg išla som ku nej že čo sa stalo, že to nie je normalne, vraj to mam "iba" s antiky a naliala som sa vodou, že to same prejde, pribrala som behom mesiaca dalšich 10 kg, do toho mi vynechala menštruacia tak som išla ku nej, že či nie som nahodou tehotna, nebola som, dala mi vyvolavačku a poslala ma domov, ešte v juli som bola na ročnej prehliadke, na nič ma neupozornila, len mi napisala do papierov, cysta 3mm / to som si prečítala v papieroch ked som čakala po vynechani v kabinke, takže ona videla že tam mam cystu a so mnou nič nerobila/ po kontrole, som mala vraj všetko v poriadku, lenže v auguste mi zasa vynechala menštruacia, zasa naspať ku doktorke, zasa cysta, koneeeečne mi urobila HP pri ktorom zistila poruchu štítnej, lenže ta porucha tam už musela byť pred rokom a pol ked som bola pri nej s problemom tykajucim sa chlpkov, takže som si našla endokrinologičku u nas v meste, ta mi hned prepísala L-thyroxin 50-ku, vybavila mi noveho gynekologa ku ktoremu som išla na konzultaciu, urobil mi folikumetriu pri ktorej zistil, že neovulujem, mala som prísť v juli na krv na HP, lenže akurat nerobil :( bola som zufala, že zasa dalši mesiac čakať, ale 4.8 som mala dostať menštruaciu, ale neprišla, nedavala som tomu nejaky vyznam, ved mi to haprovalo, ale 8.8 som si robila test a boli tam // 🙂)) nemohla som tomu uveriť, o tyžden som išla na kontrolu ku nemu a bola som v 5tt, takže pri zníženej funkcii šítnej žľazy, pri PCO sa nam to podarilo, síce sme sa rok a pol snažili, bola som zufala, ale prišlo to samo, bez toho aby sme museli riešiť kedy môžeme, kedy nemôžeme, ja som to brala ako tragediu ked som nemohla otehotnieť, veľa som čítala, študovala a nakoniec ked som si povedala, však raz to hadam príde tak to prišlo samo. Cele tehu som brala tu istu davku 50-ku, teraz pred mesiacom som bola na kontrole a musim brať 75-ku, vahu sa mi nedari dať dole, stravujem sa zdravšie, cvičim, ale ide to veľmi pomaly, ale tak mam zdravu, krasnu dcerku a to je dôležitejšie ako nejake kila navyše, no nie? verim, že sa ti to podari 🙂

zusanna
autor
3. máj 2012

@babuliatko_mamuliatk ahoj, sa teším že to dobre dopadlo...ja mám tiež nadváhu, vymeškáva mi cyklus, vyvolávačka bola samozrejmosť..moja dr endokrinologička my stále dávku zvyšuje, tentoraz-posledná návšteva mi predpísala siofor 500, v liečbe pokračujem až mi chce zvýšiť postupne dávku, kontrola má byť o 2 mesiace a potom o 4, samozrejme pri každej bude odber krvi ako som natom..práve dnes som bola aj za svojím gynekológom, lebo chcel aby som s výsledkami zo štítnej prišla ako pokračujeme ďalej....momentálne nič nerieši, mám si sledovať cyklus a či je ovulácia, doteraz nebola aj po liekoch ktoré by ju mali navodiť, no nič..tak mám vraj oddýchnuť a pokračovať v liečbe sioforom a potom sa vraj uvidí...ak mi vynechá cyklus, alebo bude meškať tak mám prísť na vyvolávačku, ale uvidíme, lieky budem brať a čas ukáže,budem sa snažiť na to nemyslieť a žiť každý deň naplno ako sa bude dať, na ďalšej kontrole sa uvidí...samozrejme sa môže stať že počas liečby môže žena otehotnieť, treba hneď vysadiť liek siofor....no tak uvidíme ako povedal slepý 🙂...ak má byť tak bude, ak nie tak nie... a tá moja váha, tak s tou treba niečo robiť, samozrejme ju znížiť, na tom pracujem a dufam že sa to podarí, sama dr mi povedala že ja priberám už len z vody, telo sa ňou nalieva, čas ukáže, no budem sa snažiť urobiť čo sa bude dať no nie drasticky 😉

mmaarriinnaa
18. jún 2012

Ahoj, úplne s touto časťou súhlasím : cukor je ok, ale dr mi nasadila liek siofor,moje vaječníky akosi nefungujú, aj po liekoch ako clostilbegyt sa nejak nenaštartovali, nemala som žiaden folikul, tak týmto sioforom 500 vraj chce skúsiť či sa niečo nenapraví...už si pripadám ako testovací králik..Ak má niekto podobný problém alebo skúsenosť s takouto liečbou, dajte mi prosím vedieť, rada uvítam novú skúsenosť ....

mmaarriinnaa
25. jún 2012

Baby, ak máte nejakú skúsenosť s touto kombináciou - duphaston - siofor - clostylbegyt tak sa prosím ozvite ,,,,, ďakujem - naozaj neviem, čo si mám myslieť - na letáku SIOFOR - som sa dočítala, aby ho nebrali ženy, ktoré chcú otehotnieť ,,,,

sarafortuna
31. okt 2012

Dievčatá, ktoré ste užívali metformin, viete mi poradiť ako ho užívať. Mám brať zatiaľ iba 500ku, bojím sa reakcií... máte nejaké tipy, čo pred a po užití nejesť? (mlieko, sladké a pod.)
@mmaarriinnaa
@zusanna

zusanna
autor
1. nov 2012

@sarafortuna ahoj, no pravdu povediac ma 1 týždeň troška preháňalo, ale potom to bolo ok...vyhýbala som sa ovociu, no a samozrejme káve a mlieku keď som mala brať liek-mal tam byť nejaký odstup a nemá sa to miešať s liekom...s jedlom uplna pohoda, ak sa dobre pamätám najprv som sa mala najesť a potom vziať liek 🙂

zusanna
autor
1. nov 2012

@mmaarriinnaa ahoooj, tie spomínané lieky som všetky brala, no neviem čo by si chcela vedieť ohľadne nich

sarafortuna
1. nov 2012

@zusanna ,
fajn, to mi aj sedí, lebo mám len jednu tbl a tú si davam večer, čiže kávu tak neskoro už nepijem... len to ovocie a mliečne by sa večer ešte zišlo zjesť - čiže si dám pozor.
dakujem

sarafortuna
1. nov 2012

@zusanna , mávaš už ovulku?

ja mám takú "nepravidelnú" - teraz napr. až na 26.dc.
Mne veľmi pomohol Sarapis, neskúšala si?
Je potrebné mať dostatok vitamínu E, selen, zinok a antioxidanty.

ja už som toho skúsila veľa a furt nič. Ak mi nepomôže Siofor (beriem aj Eutyroxin), tak pôjdem v januári na HCG prípadne laparku, lebo ja už čakám veru už dosť dlho na zázrak..... 😒

zusanna
autor
1. nov 2012

no aj ja som na tom podobne, nie ovulka nie je....mrchu som mala pred 5 mesiacmi 14 dní, ďalší cyklus 16 dní ale to mi už zastavil gynekolog liekmi no a potom nič, mala som čakať na prirodzený príchod, lebo som chcela ísť do centra asistovanej reprodukcie, no prišla som o prácu tak sme to nechali tak...a teraz som na pn-ke, hrozne ma bolelo rameno až tak že beriem injekcie od bolesti 3 týždeň-su na hormonalnej báze a podmienka ak chceš ísť do toho centra je aby som nebrala žiadne hormonálne lieky a mrcha má prísť sama-volá sa 1 deň a dr ťa objedná...a tá moja mrcha-práve teraz ju mám, no dnes je to 7 deň a prišla od poslednej na 50deň, opäť sa niečo deje, dnes som mala poslednú inj a počkám na ďalší mesiac na mršku a zavolám do toho centra, nebaví ma to už takto a samozrejme že po bábätku túžime obaja

zusanna
autor
1. nov 2012

@sarafortuna a s tými liekmi...mne dal gynekolog najprv duphaston, vraj nemám ovulácie a aby sa to tam nejak naštartovalo, brala som ho 2 mesiace-samozrejme nič sa nedialo, nato mi dal clostylbegyt-no ten mi dal, nedalo sa so mnou hovoriť, taka som bola rozľútostená a keď som videla deti, to bol koniec..po 2 mesiacoch znova kontrola a opäť nič, sama som mu povedala že dosť, lebo som nevládala...a štítna?ešte doteraz beriem l-Thyrox 125, nechala mi tu vysokú dávku no a ten siofor 1000ku-ráno a večer, to aby sa vraj upravila nadváha, no nehlo to so mnou doteraz, prestala som ho brať, vraj je aj nato že som pri odbere mala trošička vyššiu hladinu inzulínu a plus nato mi dala vitamín d...teraz v decembri mám ísť na kontrolu+ odber, tak som zvedavá čo nové a navyše mi povedala že či sa týka otehotnenia a štítnej tak z jej strany je to všetko čo môže pre mňa spraviť, vraj iná liečba už nie je...strašne to bolelo keď to takto povedala a môj gynekológ?keď som mu spomenula že by som chcela skúsiť to centrum hneď mi vypísal odporúčací lístok-prišlo mi to že si otrepal ruky a nech si so mnou robia čo chcú..nebavia ma tie lieky, beriem akurát thyrox a nič viac no a ten vitamín d, pijem veľa čajíkov a samozrejme dúfam...manžel je nešťastný pri pohľade na mňa, vidí že ma to trápi, snažím sa nato nemyslieť a žiť svoj život ako sa dá, no v našom živote niekto chýba, niekto tretí-malý drobček ktorý by vyplnil prázdne miesto v našich srdiečkach a rozveselil náš život..tak sa modlím a prosím PÁNA BOHA

mmaarriinnaa
1. nov 2012

@zusanna Ahoj , tak za čas som brala kombináciu duphaston, clostilbegyt a siofor, ale necítila som sa veľmi dobre a tak som skúsila, žiť bez tabletiek. No nepodarilo sa otehotnieť. A tak som bola pri gynekologičke, zobrala mi krv a urobila rôzne vyšetrenia a keď budú výsledky idem na prefuk vaječníkov a sfunkcnenie vaječníkov. Robí sa to laparoskopicky. Tak uvidíme. Sa kus bojím,,,, ale DR. povedala , že inak to nepôjde.Nemáš skúsenosti s laparkou?

zusanna
autor
1. nov 2012

@mmaarriinnaa ahoj, nie nemám..ale neviem čo ma čaká..chcem zajsť do toho centra a tak uvidíme čo povie dr mudra hlavička 🙂

zusanna
autor
1. nov 2012

@mmaarriinnaa a ten prefuk vaječníkov počula som že vraj to bolí,no prajem aby nebolelo a bolo všetko ok...ak tak nech to stojí za to a podarilo sa

sarafortuna
1. nov 2012

@mmaarriinnaa
@zusanna
ak máte väčšiu nadváhu, tak schudnutie robí veru riadne zázraky.... minulý rok som chcela schudnúť, no nepodarilo sa mi to, a kočky čo schudli, už sú maminkami... OZAJ !!! ja mám BMI 26, no mám dosť veľa tuku... takže možno ma ten metformin aspon psychicky posilní k cvičeniu, že už ked beriem aj také "hnusné" tabletky, tak tomu ešte VIAC POMOZEM SCHUDNUTIM...

Viem, že schudnúť, nie je ľahké, ale tie kočky to dokázali - schudli cca 15-20kg a po schudnutí cca 2-3 mesiace a otehotneli... ked je v tele menej tuku, celý hormonálny systém funguje úúúúúplne inak...
Máte BMI viac ako 27? potom je tu ešte cesta chudnutia... najprirodzenejšia a asi aj najťažšia 😅

zusanna
autor
1. nov 2012

@sarafortuna ano, pracuje sa na tom
vraj su tie vaječníky obalené tukom a nemožu prirodzene pracovať

mmaarriinnaa
2. nov 2012

@sarafortuna nooo, je to ťažké- jasné, že potrebujem schudnúť, ale nejde to ... všetko sa dá, keď sa chce, to viem, ale neodolám keksiku ku káve atď - nervy si obaľum , aby som ich mala pevné, lebo pri dnešných deťoch je to potrebné - som učiteľka. A Dr. mi robila hormonálny profil tak uvidíme - myslí si , že mám viac mužského hormonu a preto priberám. A z laparky mam strach ,,,,,,ale ďakujem za radu, budem na tom pracovať. Aj keď pred Vianocami - no neviem, neviem , či oddolám vianočným dobrotám....

sarafortuna
2. nov 2012

@mmaarriinnaa , ono sa treba aspon trošku obmedziť, ale treba hlavne pridať telesnej aktivity... stacionárny bike, orbitrek, aerobik, alebo len tak sa zadychčať na nejakú disco hudbu - zavrieť sa v izbe... 😉
ja dieéty neuznávam, lebo ich tiež neviem dodržať... 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli