Podarilo sa vám IVF aj s diagnózou hypotyreóza?

mikasz
10. sep 2020

Ahojte, pri standardnom odbere krvi v CAR mi vysli zvysene hodnoty TSH, nasledovala navsteva endokrinologicky a diagnoza hypotyreoza a od zajtra uzivam Euthyrox.
Mate niekto skusenosti, podarilo sa Vam potom ivf? Dakujem za kazdu radu a skusenost. 😉

sense
10. sep 2020

Neriešila som síce ivf ale otehotnela som hoci užívam euthyrox 100 a mam Hashimoto.... Pri správne nastavenej výške euthyroxu budú hodnoty v poriadku...

mareka49
10. sep 2020

Euthyrox ti doplni a vyrovna stitnu zlazu tak ako ma byt.
Vdaka nemu vlastne umelo dosiahnes pozadovanu hodnotu.
Lekar mi kedysi povedal, ze ti je "najlepsia choroba".
Nie je dobre, ako zena ma takyto stav a nevedela by o tom, cize by dietatko nemuselo dostavat z jej tela tolko hormonu kolko potrebuje.
Ale to nie je tvoj pripad.
Nasadena liecba je spravna a nemala by byt preto prekazkou

evelka81
10. sep 2020

Ahoj pri Ivf lekari odporucaju tsh tusim do 2,5 . Ja mam znizenu cinnost, ale lekarke kedze mi navysili euthyrox na 88 sa podarilo vyrobit zvysenu cinnost rapidne som chudla a moje tsh bolo 0.6 tusim. Lekar z Brna mi na to napisal ze dolezitejsie pri Ivf je aby bola dobra hodnota t4 musi byt v norme

nykkushka
10. sep 2020

@mikasz ja mam autoimunitne ochorenie štítnej žľazy, skoro nefunkčnu, 20 rokov beriem lieky a IVF na prvý krát. Už máme doma pol ročného mládenca. Dôležité je, aby ťa endokrinológička dobre nastavila a počas tehotenstva chodila na pravidelné kontroly. Mne stále navysovala lieky ale po pôrode som isla na svoju klasickú dávku ☺️

mikasz
autor
10. sep 2020

@sense
@mareka49
@evelka81
@nykkushka
Dakujem za vase odpovede, bol to pre mna sok, no trochu som si to uz v hlave urovnala, verim, ze vsetko bude ok 🙏🤗

lenicka777
11. sep 2020

My sme tiež neriešili ivf ale užívam euthyrox už 5 rokov tiež na hypotyreozu a podarilo sa nám to na 1x takže žiadne obavy podľa mňa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre