Imunologické testy. Ako to prebieha?

milly001
19. jún 2008

Ahojte babulky
O babo sa snazime uz skoro 4 roky a po 4 neuspesnych IVF pokusoch sme uz uplne na dne. Chcem sa spytat ci niekto z vas bol na imunologicke testy a ak ano, ako to prebieha.

Dakujem

nikus28
29. okt 2013

@mmattulik1 oooo tak to dufam, ze az tak dlho za vyslekami nebudeme cakat...(

janduska
30. okt 2013

@nikus28 Nikus a ja som nas dnes s mm objednavala, lebo mam konecne vymenny listok a termin mame az 18.11 ☹ To je tak strasne dlho, ale vraj skor nemaju volny termin. A este kym potom budu vysledky...dufam, ze nie az dakedy v januari! ☹

mmattulik1
30. okt 2013

@nikus28 treba tam volať po 4.tyzdnoch castejsie a pytat sa na vysledky,ma vela pacientov preto to tak dlho trva,lebo nam sa stalo u ineho lekara ze tyzden lezali vysledky na stole u sestricky pre vytazenost ,tak snad to do 6-8 tyzdnov budete mat 🙂 zatial co mam info tak asi najdlhsie cakali 12.tyzdnov

janduska
30. okt 2013

@mmattulik1 A preco rychlost vysledkov zavisi od veku paru (resp. veku manzelky)?

nikus28
30. okt 2013

@mmattulik1 dakujem za radu, tak ak nedojdu vysledky do cca mesiaca, tak budem volat) ale stale dufam, ze to nebude tak dlho trvat)

nikus28
30. okt 2013

@janduska mne sa stalo dokonca, ze mi volali ci nemozme prist skor. nejaky par nemohol, tak mali volny termin, na ten sme vsak my nemohli,,,mozno ze zavolaju 🙂 nieco sa uvolni 😉 a pojdete na vysetrenie skor)

janduska
30. okt 2013

@nikus28 To by mohlo byt 🙂

hwiezdinka
30. okt 2013

baby, nestraste, ze tak dlho sa caka, ja verim, ze v januari uz budeme snazilkovat! Vy ste vsetky boli v Tkanivovej banke v KE?

hwiezdinka
30. okt 2013

@mmattulik1 poslala som ti ip, dakujem za odpoved.

mmattulik1
30. okt 2013

@janduska Janduska ide o to ze po 35tke muza a zeny maju nejak ini metodicky postup pri testoch +su tam testy navyse aspon tak mi bolo povedane-sestricka mudr.Mna sa hned aj pytala ked som volala o vysledky ci mam viac ako 35r. lebo tam to trva dlhsie,ja budem mat 31r cize tam nebol dovod vek pre dlhsi proces

@nikus28 Nam tak volali ze sa uvolnilo miesto ale iba 2.dni pred nasim terminom 🙂 ale aj to potesilo
@hwiezdinka 🙂 idem ti odpisat na IP

mmattulik1
30. okt 2013

@nikus28 Nikus a ty si ako na tom teraz ak smiem vediet?

nikus28
31. okt 2013

@mmattulik1 tak my cakame na tie vysledky a podla toho uvidime, co dalej. Mne lekarka robila len hormonalny profil, mam velmi nizku hladinu progesteronu, nedavno som dobrala posledne balenie Duphastonu, potom sa uvidi co dalej. Beriem aj Inofolic...ale zatial ani Duphaston ani Inofolic nezabera ako treba ☹

@mmattulik1
@hwiezdinka Baby, zaujimalo by ma ci Vas poslala lekarka ci lekar sam od seba do Ke na vysetrenie? pretoze nas poslala nasa az po mojej ziadosti. Chcela som len pre manzela, aby mohol ist na spermiogram k urologovi vymenny listok, ale hned nas oboch poslala do ke...
@janduska

hwiezdinka
31. okt 2013

@nikus28 Mna posiela lekar, ale pytala som sa ho ja, kedze som po 3. potrate a nevieme pricinu. Tak som si zistovala, co sa robi v podobnych pripadoch, ake vysetrenia treba postupit (aj tu na MK).

hwiezdinka
31. okt 2013

@mmattulik1 poslala som ti ip, dakujem za odpoved 😉

nikus28
31. okt 2013

@hwiezdinka to ma mrzi... ☹ budem drzat palceky, aby vam to uz vyslo uspesne 😉

hwiezdinka
1. nov 2013

@nikus28 dakujeme 🙂

hwiezdinka
3. nov 2013

@nikus28 ahoj, potom daj vediet, ked budete mat vysledky, kolko ste cakali. Dakujem 😉

mmattulik1
6. nov 2013

@nikus28ty uz si bola tehotna? Ja som si tiez sama ziadala vysetrenia ,musela som si to vydupat lebo moja predosla lekarka to nechcela 😒

nikus28
7. nov 2013

@mmattulik1
@hwiezdinka
ahojte, tehotna som este nebola...mame uz vysledky manzelovho spermiogramu. Zaver: mierna tetrazoospermia.Ma ist na kontrolne vysetrenie a ine mikrobiologicke vysetrenia. Lekarka nas poslala za urologom- andrologom...tak tam budem zajtra volat. Este vsak nemame zvysne vysledky, tak dufam ze budu v poriadku ☹

nikus28
7. nov 2013

eee..nie tetrazoospermia ale teratozoospermia..som sa zmylila 😖

mmattulik1
7. nov 2013

@nikus28 Nikus ziadaj este opakovat spermiogram cca po 4.tyzdnoch od prveho ,niekedy aj stres urobi svoje,spravne by mu mali urobit 3. merania a potom spriemerovat vysledok...drzim palce 🙂

nikus28
7. nov 2013

@mmattulik1 dakujem) lekarka nam nic poriadne nevysvetlila, sice som s nou rozpravala len telefonicky, manzel bol dnes po spravu..ma sa obj. do KE k dr. hrivnakovi, vraj sa tam dlho caka...tak uvidime 😒

hwiezdinka
7. nov 2013

@nikus28 budem vam drzat palce, aby ste mali co najskor vsetko za sebou a hlavne v poriadku. Ja zatial len cakam a cakam na prvu ms, aby ma konecne moj doktor poslal na vsetky vysetrenia, ako sme sa dohodli.

mmattulik1
19. nov 2013

@hwiezdinka
@nikus28
@janduska
Dievcata ako ste na tom?vysetrenia?testy?mate nieco nove?

martinkahc
19. nov 2013

@janduska Ahoj, prosim ta kto vam dal vymenny listok na imulogiu ? neviem na ktoreho lekara sa mam obratit, kedze ho potrebuje aj manzel. dakujem pekne za odpoved

hwiezdinka
20. nov 2013

@martinkahc ahoj, dava ti ho gynekolog, aj pre teba, aj pre manzela na spermiogram.

hwiezdinka
20. nov 2013

@mmattulik1 no mne konecne dorazila ms, takze som sa objednala k môjmu dr. a mozeme postupne zacat chodit na vysetrenia. A ty? Uz si tehu? 😉 Drzim palec!

mmattulik1
20. nov 2013

@martinkahc listok na imunologiu Ti da gynekolog 🙂
@hwiezdinka aj ja drzim palce 🙂 Ja idem zajtra na prehladku tak uviidime ci sa zadarilo,mame uz aj komplet vysledky tak sa vieme pohnut dalej 🙂

hwiezdinka
20. nov 2013

@mmattulik1 a vysli vam na testiku // ?

janduska
20. nov 2013

@martinkahc Ahoj, tak ako ti napisala hwiezdinka, vymenny listok ti da tvoj gynekolog. Nam kazali na imunologii doniest dva vymenne listky. Poinformuj sa, ked tam budes volat.