Je moja gynekologička dobrá, alebo svoju prácu fláka?

12. feb 2024

Ahojte. menila som si gynekológa, prestúpila som k jednej z najlepšie hodnotených v meste. Som tehotná, pri prvej kontrole (počkala som do 6+4tt) mi spravila ultrazvuk asi v priebehu 5 sekund, na babo pozerala asi 2 sekundy a potom mi kukala vaječník, kde som mala 5cm cystu. ked som sa pytala, ci bábu bije srdiečko povedala ze ano určite sa jej zdalo ze bije.. predpisala mi progestenalle a šup von. Nestihla som sa na nič spytač, len ešte raz som zo seba dostala otazku či bábo vyzera ok, a ona povedala ze ano, ved som vam povedala uz. Mám za sebou zamlčany potrat a velmi dobre o tom vie.. okrem ineho mam 35 rokov a toto bude moje prvé dieťa. Na druhej kontrole to bolo rovnako, všetko rychlo rychlo, ale isla som tam dost vystresovana, lebo mi prestali priznaky zo dna na den, pytala som sa jej , neodpovedala.. spravila mi rychlo sono, bábo som videla teraz uz na 10 sekund, povedala ze je vsetko ok, ale nevypočula si doplerom srdiečko a pytala osm sa jej ci mi nepozrie tu cystu, a povedala ze teraz uz nie, nabuduce a to som este sedela s vylozenymi nohami. Ako som zliezala tak som sa ešte raz opovazila spytať sa, či dieťa vyzera ok, či aj srdiečko dbre bilol a ona namna odvrkla,že a videli si aj vy ze áno. dala mi termin, a vyhadzov. Dala mi termín az na 26.2. co budem 13+1, sestrička povedala ze mam prisť rano o osmej nalačno, lebo budu brať krv, mam doniesť moč atd... Je tento postup ok? alebo len ja mám skreslené vnímanie z roznych milých youtubových videí, kde to prebieha všetko inak a v klude a s usmevom... ja tam chodím vystresovaná uz beztak a tento bleskový prístup mi nie je moc povôli.. išla som k nej za to,lebo každá v našom meste ju vynachválila do nebies aj tuto na fórach, aj kamosky. Je súkromná, takže si to aj platím. Dakujem za názory, neukamenujte ma prosím, len chcem vedieť, či to máte aj vy takto alebo to len prehánam.

katulienocka999
12. feb 2024

Toto podľa mňa nie je normálne..mala som tiež na začiatku také rýchlejšie kontroly ale po kontrole som si vždy sadla a sa ma vždy opýtal ci mam nejaké otázky, keď som mala mi ich zodpovedal a všetko vysvetlil a až tak som šla.. nabudúce sa určite ozvi keď budeš niečo chcieť, nenechaj sa odradit 🙂

gabika0825
13. feb 2024

Príliš pozeráš nahraté nafingované videá zo zahraničia kde sú to väčšinou influencerky, ktore majú spolupráce s takýmito klinikami súkromnými, jasne že sa tam všetci na seba budú usmievať. Ty zi v realite. Si na Slovensku (predpokladám), na postupe lekárky nevidím nič zle, normálne všetko pozrela ako mala a čo má s tebou ďalej robiť? Ak by tam bolo niečo zle tak by to riesila ale ak je to v poriadku nemá ti čo ďalej povedat. Na každú otázku ti odpovedala, Takze neviem čo by si ešte čakala.

denisa0504
13. feb 2024

@gabika0825 musela si mať "šťastie" len na zlých lekárov, keď si myslíš, že usmiaty a milý sú len na internete 🤦‍♀️ keby si čítala odpovede, tak sa dozvieš, že taký sa nájdu aj na Slovensku. Takže v realite by si mala žiť skôr ty. A ty keď si spokojná s lekármi, ktorý na teba zvyšujú hlas, sú podráždený atď, tak to je tvoj problém

gabika0825
13. feb 2024

@denisa0504 a to kde si vyčítala moja zlata? Nevidím že by autorka písala že doktorka na ňu niekde zvyšovala hlas. Ja mám dobrých lekarov, ale neviem čo by mala lekárka ešte robiť keď jej zodpovedala otázky, vyšetrila ju tak ako mala. A okrem iného aj tu je spomenute že vyslovene tieto kontroly prebiehajú svižnejšie.

thoughtfulweirdo
13. feb 2024

Nie, z mojej skúsenosti toto nie je normálne správanie. Môj gynekológ je sám o sebe tiež taký "z rýchlika" a mĺkvy, ale čokoľvek sa ho počas vyšetrenia spýtam, odpovedá mi až do vyčerpania všetkých mojich pochybností. Spätne rozmýšľam, že som sa v prvom tehotenstve pýtala asi veľa blbostí, keďže to bola pre mňa novinka a nechcela som sa spoliehať na informácie z netu 🤭 ale ANI RAZ ma odpoveďou neodbil, že veď už mi to povedal. Keď som sa opýtala dvakrát, odpovedal dvakrát a stále milo. Myslím, že to je štandard, ktorého by sa mali všetci dožadovať.