Podľa menzesu som v 9. týždni a doktorka nevidí srdiečko

simo9
8. sep 2022

Zdravim, dnes som bola u doktorky, podľa poslednej menštruácia mala by som byt 9tt, ale doktorka nevidela srdiečko bije a povedala že to vyzerá len na začiatok tehotenstva, a mám prísť o 2 týždňe na kontrolu. Stalo sa vám niečo podobne? Ďakujem

zojeva
8. sep 2022

mohla si otehotnieť, kludne neskôr (ovulácia nebola v strede cyklu) aj keď 9tt to už je dosť... robila ti hcg z krvi ? kedy ti vyšiel pozitívny tehu test doma ?

simonah73
8. sep 2022

takto, kazde tehotenstvo len u jednej zeny je ine a nieto u inych, takze nestresuj, uvidis ako to dopadne o dva tyzdne. mozno to len zle dr vyratala. mne napr den pred porodom povedala podla ultrazvuku ze mala bude mat 3,5kg, nakoniec mala 4,65k a nepredpokladam, ze tolko cez noc pribrala 😉

lucia7933
8. sep 2022

ano stalo presne mne to iste... pred tyzdnom piatok :(

lucia7933
8. sep 2022

mala som byt 8+1 a plod vyzeral na 6+1
malo 4-5mm a srdiecko nebilo

simonah73
8. sep 2022

@lucia7933 ale zase vobec to nemusi byt aj jej pripad, teraz bude mozno zbytocne dalsie dva tyzdne stresovat....

lucia7933
8. sep 2022

@simonah73 ja len pisem ze mam taku skusenost..tiez este sama neviem ako to dopadne, ale Dr. to v mojom pripade dobre nevidi

lenkike
8. sep 2022

@simo9 ako tu už spomenuli, ak bola ovulácia neskôr, vôbec nemusíš byť v 9tt, ale kľudne aj 2tt menej. Cykly si mala pravidelné, s cca rovnakou dĺžkou? Kolkodnove? Ja napr mám nepravidelný cyklus s dĺžkou 29- 43dní a viem, že ovuláciu nemám "ucebnicovo" na 14den, ale niekedy aj 7-14dni neskôr. Ak bola ovulácia neskôr, otehotnela si neskôr a ak si si vypočítala týždeň tehu podľa začiatku menštruácie, nesedí to potom s tým, čo vidí MUDr na ultrazvuku. Kedy ti vyšiel pozitívný tehotenský test? Robila si klasický, či digitálny? Digitálny ti podľa množstva hCG ukáže aj približný týždeň tehu. Ak si nerobila digitálny test, môžeš ho skúsiť aj teraz, len neviem, do akého týždňa vie vyhodnotiť správne hladinu hCG, lebo tá rýchlo stúpa. Ale skúsiť to môžeš. Držím palce, nech je všetko v poriadku 🤞

simo9
autor
8. sep 2022

@zojeva nie nerobila, 14 augusta som mala už pozitívny.

simo9
autor
8. sep 2022

@simonah73 ako stále som pozitívna, a tiež mám 3 ročný chlapec a keď sa narodil bol taký drobný.

simo9
autor
8. sep 2022

@lenkike ja nemám pravidelný mám medzi 29-33. A 14.08 som mala pozitívny, klasicky test som si spravila. Tak teraz neviem v akom týždni môžem byt

3petka
8. sep 2022

@simo9 ja som to riesila pár týždňov dozadu. Testy pozitívne, hcg v krvy. Nič nebolo vidieť. Podľa ms som bola v 5 týždni. Ale otehotnela som “s omeškaním” 2 týždňov. Takze má len sledovali či to náhodou nie je minomaternicove. Ale teraz všetko ok a už bije aj srdiečko…

lucia7933
8. sep 2022

@3petka a mozem sa spytat v ktorom tt zacalo bit srdiecko? s tym 2 tyzdnovym omeskanim

simo9
autor
8. sep 2022

@3petka dúfam že všetko skončí dobre aj v mojom prípade. A držím vám palce 😊

3petka
8. sep 2022

@lucia7933 na sone som bola 6+3 teda 7-tyzden

3petka
8. sep 2022

@simo9 drzim paluchy aj ja nech je všetko ok.

3petka
8. sep 2022

@lucia7933 a presne to bolo 24 dni po dni očakávanej ms.

lucia7933
8. sep 2022

@3petka a ked ja som bola presne 1 mesiac po ocakavanej MS na sone a nebilo...myslis ze este tam je nejaka sanca?

zojeva
8. sep 2022

@simo9 ja samozrejme nie som lekárka, tu ti môžeme povedať nejake rady a skúsenosti a postrehy 😊 každá žena je iná a aj každé tehotenstvo. Kedze 14.8 si už mala pozitivny test (neviem či duch alebo silná čiarka, väčšinou ten duch býva od 10DPO už viditeľní, ale teda tipujem, že si nič nehľadala s čiarka bola pekne viditeľná ) takze rátajme že 14.9 si mohla byt plus mínus 14DPO to znamená že dnes si od oplodnenia cca 39 dni srdiečko na sone by malo byt vidno najneskôr 28 dni od oplodnenia. Lenzeeee toto sú všetko len konšpirácie pretože aj HCG každej stúpa inak a ty si už mohla ma 14.9 teste čiarku a bola si len 9DPO napríklad a dnes si 35 dni od oplodnenia. Ako za mna už by malo byt vidieť nieco viac kdeže test si mala už pozitívny dávnejši, ale vravím každé telo aj tehotenstvo je iné a presne ako povedala Dr. za dva týždne by to malo byt jasnejšie 😊 držím palce, aby bolo všetko v poriadku (Snáď som ta mojim opisom neunavila 😀) snažila som sa byt konkrétna

3petka
8. sep 2022

@lucia7933 no neviem veru ja mávam 28 dňové cykly. Ale nezúfaj uvidis podľa vyšetrenia. Pozitívne myslenie

lucia7933
8. sep 2022

@3petka no ja mavam tak 28-31 max.. a tehotensky test mi slabucka ciarka vysla este pred terminom MS asi 3 dni

alina765
3. okt 2022

@lucia7933 Zase si tehotna? Gratulujem❤️

lucia7933
3. okt 2022

@alina765 praveze niesom :(....uz 2x missed abort tento rok :/ ach
Znova sa neudrzalo, v 6tt sa prestalo vyvijat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre