Je tu niekto, komu chýba Progestron?

dicinka1
13. jan 2007

je tu niekto, komu chyba progesteron? vraj bez tohto hormonu nie je tehotenstvo mozne ...

cmulinko
14. jan 2007

Ako myslis,ze ti chyba.Uplne ti chybat nemoze.Ma to kazda zena ktora ma menstruaciu.V obdobi tehotenstva sa len zvysuje.Ak mas znizenu hodnotu progesteronu,tak sa predpisuju vo forme tabletiek alebo vaginalnych gelov.ja si aplikujem uz od zaciatku tehotenstva vaginalny gel a pitala som si to na vlastnu ziadost,aby som predisla potratu,ktory som uz raz mala.Zial to ale stoji nemale peniaze a poistovna z toho preplaca len par halierov.Ja som si dala predpisat 70kusov vaginalnych gelov a v Irsku to stoji bez zdravotnej karty 500eur a s kartou 250 eur.Nastastie som si vybavila kartu.Na Slovensku to stoji viac.Ale pravdaze su aj lacnejsie pripravky progesteronu v lieku.

aaandrejka
14. jan 2007

dicikna, myslim, ze sa nemusis obavat, ak by ti chybal, resp, mala ho nedostatok, tak ho budes brat v tabletkach, napriklad utrogestan je vlastne progesteron...

dicinka1
autor
14. jan 2007

AJOJTE.NECHYBA MI UPLNE,ALE PROSTE MI CHYBA.MAM HO PROSTE NEDOSTATOK NA TO,ABY SOM OTEHOTNELA.ASI PRETO SA NAM TO NEDARI.KRAMY MAM ROZMETANE.....MOJA GYNEKOLOGICKA MI PREDPISALA DUPHASTON,ALE AZ TAK VEEEELMI MI NEPOMAHA,TAK NEVIEM CO MAM ROBIT. 😒 😢

luciakubista
14. jan 2007

ahoj dicinka,
aj ja som mala podobny problem,resp.to bol zaciatok zistenia ostatnych problemov.
Takisto som brala duphaston,mens.sa mi trochu upravil(ja som predtym skoro nekrvacala bez injekcie),ale prestala som ho uzivat,lebo sa mi urobilo drobne akne na licach.
Ked som povedala lekarke,ze chcem otehotniet,tak mi urobila hormonalny profil a tam zistila iny problem.Duphaston je na upravu cyklu a pouziva sa aj v tehotenstve na udrzanie plodu ,ale neschopnost pocat nelieci
😖

dicinka1
autor
14. jan 2007

AJOJKY LUCIA.HEJ CITALA SOM PRIBALOVY LETAK CO TO VLASTNE BERIEM...MOJ MANZEL SI MYSLEL,ZE SOM NA TEN DUPHASTON ALERGICKA,ZE MAM VYRAZKY.TAK SOM HO BRAT PRESTALA.DOKTORKA MI POVEDALA,ZE NA ZACIATKU JE TO BEZNE...VED SU TO HORMONY...A TERAZ HO ZASE BERIEM.VRAJ AJ KEBY SOM OTEHOTNELA,TAK TO POTRATIM... ☹

luciakubista
14. jan 2007

no ja som ho brala tak 3 mesiace,a uz pol roka sa snazim zbavit toho akne,dermatologicka mi poradila,aby som to nebrala a moja gynekologicka s tym suhlasila.
No neviem co ti poradit,ja som zacala brat clostilbegyt(to je na podporu ovulacie) a beriem mysalfon,lebo mam zvyseny prolaktin,takisto moj manzel bol na spermiogram,tak zajtra uvidime,co nove.
Opytam sa ta,chodis ku sukromnej lekarke,alebo normalne k statnej?

dicinka1
autor
14. jan 2007

asi ku statnej.fakt neviem. 😒 mne sa vraj vajicka tvoria...........8.2.idem na laparku,tak som zvedava co dalsie mi zistia....vies ako to je.-ked raz zacnes chodit po doktoroch,tak uz neprestanes.vidim,ze mas synceka...co by som za to dala,aby som mala aspon 1 dietatko... 😢

luciakubista
14. jan 2007

no ja som zistila,ze sukromny ti pomoze viac.Sice zaplatis nejaky rocny pausal,ale starostlivost je lepsia.
To je synovec ☹ ,takisto sa snazim o prve 😉 ,ale zatial nic 😒
Ja som na gynde kazdy tyzden takisto,ale verim,ze mi to pomoze.
Ja som na laparku nemusela,i ked mi hrozila,kvoli nejakym cystickam

dicinka1
autor
14. jan 2007

aha... 😒 tak nic...kolko mas rockov?skusim vyhladat nejaku statnu.snad to pomoze...ja som mala cystu,ale zmyzla,lebo som kazdy druhy den musela chodit na injekcie.kolko snazilkujes.ja presne 2 rocky. ☹

luciakubista
14. jan 2007

mam 28, a intenzivne sa snazime asi od augusta 06,ale tri roky si nedavame pozor 😒

dicinka1
autor
14. jan 2007

aha.my si nedavame pozor od zaciatku... 😀 ty v prahe pracujes?mas tam sukromneho doktora?robili vam uz dajake testy?

luciakubista
14. jan 2007

no pracujem uz 5 rokov a vydajom som ziskala aj trvaly pobyt
Uz mam sukromnu lekarku,lebo statna so mnou neurobila vobec nic.
Staci si priplatit a budu kolo teba skakat 😉
mne robili ten hormonalny profil a muzovi spermiogram

dicinka1
autor
14. jan 2007

MNE TO ROBILI NA GENETIKE...NA VYSLEDKY SA CAKA 2 MESIACE...

luciakubista
14. jan 2007

fiha,ja som cakala asi tyzden a muz bol v piatok a zajtra mame jasno 😀

mmarky
14. jan 2007

to je hrozna doba!!! ten HP trva max tyden a ten sp.taky tak 😖

dicinka1
autor
14. jan 2007

KED SOM CAKALA ZA DOKTOROM V CAKARNI ZA VYSLEDKAMI,TAK SOM ZISTILA PRECO SA CAKA 2 MESIACE.JEDNA IDE NA KAVU,DRUHA PO CAJ,TRETIA NA WC...,ZA STVRTOU PRISLA KAMOSKA ZO STRENEJ SKOLY....CHCELA SOM SA ICH OPYTAT KOLKO POTREBUJU DO VRECKA,ABY SOM TO DOSTALA ASPON DO MESIACA. 😠

luciakubista
14. jan 2007

to je docela ubohe,ale co normalnemu jedincovi ostava?Len cakat.
Skus sa pozriet na internete na nejake centrum,ktore sa venuje neplodnosti.Ja som si tak nasla svoju lekarku a som v pohode,necakam a verim jej 🙂

dicinka1
autor
14. jan 2007

LENZE JA SOM Z SNINY, A TU NIESU žiadny odbornici na neplodnost....co ti poviem"vychod"

dicinka1
autor
20. jan 2007

jjjjjjjjeeeeeeeeeeeeeeee tu niekto s kym si mozem popismenkovat??????????????????????????????????????????MAM DEPKU.

haninkal
20. jan 2007

Ahojky dicinka,
pojď do sama doma 🙂

dicinka1
autor
20. jan 2007

KDE?

hedunecka
24. jan 2007

babenky ja len tolko ze mne tiez doktorka predpisala utrogestan/je silnejsi a lepsi ako duphaston/iba tak lebo som tiez musela na cisarsky a poziadala som ju o nieco co by mi posilnilo maternicu a udrzalo teho..ja som spokojna lebo som aj zo zaciatku krvacala a od kedy to berem v pohode..je tam 30kapsul a stoji to 108sk takze v pohodke..

zrzuska
24. jan 2007

baby ako ste zistili, ze vam chyba tento hormon? robili vam hormonalny profil? alebo sa to da zistit aj napr. z merania BT?
lebo to je hormon druhej fazy cyklu. nie? a mne sa vzdy len o trosicku zdvihala BT a tak som aj rozmyslal, ci nemam malo toho hormonu...?

tucniacik
26. jan 2007

sprievodnymi znakmi nedostatocnej hladiny progesteronu je hnede spinenie/niekoko dni/ pred menzesom, po menzese, kratka druha faza cyklu - ta od ovu po menzes/menej ako 12 dni/... ak si merias BT tak to zistis z grafu, najlepsie je ale spravit hormonalny profil - robi sa to odberom krvi v urcene dni cyklu...obvykle 3. a 21.den cyklu - to ale za predpokladu ze je cyklus cca 28 dnovi, ovu 14-15.den cyklu... ak je cyklus dhsi, tak druhy odber sa robi 5-7dni po ovulacii, vtedy by mala byt hladina progesteronu najvysia, a tu sa zisti, ci ho mas malo, prespektive ci si vobec ovulovala...
napr. ja mam ovu +-22den.cyklu, tak krv na progesteron mi budu brat 28.den cyklu...

dicinka1
autor
26. jan 2007

CAFTE BABY.MNE TO TAKTO ZISTILI.PROSTE MI ZROBILI TEN HORMONALNY PROFIL.NECHAPEM PRECO HO MAM TAK MALO.KTO,ALEBO CO MI HO BERIE.PONDELOK SOM BOLA NA VYVOLAVACKE A KRAMY SOM ESTE NEDOSTALA.NAPOSLEDY SOM MALA KRAMY 19.12.2006 A NA VYVOLAVACKE SOM BOLA AJ V NOVEMBRI.

dicinka1
autor
3. mar 2007

ajojte...chcela by som sa este opytat po ako case ste otehotneli,ked ste mali malo progesteronu...co vam k tomu dopomohlo?

zrzuska
4. mar 2007

tucniacik ja pred MZ vobec nespinim. napr rano zacnem ale uz poobede dostanem MZ. ale po MZ som zacala dost dlho spinit. byvalo to tak ze MZ som mala 5dni a tak to aj stale je, a potom 2dni som spinila a teraz mam uz 7DC a stale mam slabucke krvacanie. nechapem tomu. to nie je ani spinenie. ale normalne krv. 😕 😖
lutealnu fazu mam ok dlhu. 14dni. ale teraz bola az 17dnova, to bol tiez vykyv. prvykrat som to tak mala. a ako som pisala tak stale krvacam 😨
tento tyzden idem znovu ku dr. mame sa dohodnut na hormonalnom profile, tak som zvedava.
ja mavam dlhe a nepravidelne cykly. ovulku mavam tak okolo 20DC +/- niekolko dni

dicinka asi ten duphaston pomaha na tento problem.

dicinka1
autor
7. mar 2007

pomaha...ale mne asi nie....asi vobec nemam ovulku..

govinda
7. mar 2007

ja mám tiež nízky progesteron. Cyklus mám dlhý asi 41-42dní, čo je dosť. Teraz som bola v jednom špec. centre, robili mi HP a povedali, že som ovu nemala. Krv mi brali 3dc, potom 11dc a potom 18dc a lekár usúdil, že ovu nebola. Snažila som sa mu vysvetliť, že keď mám cyklus 40 dňový, či ovu nemôže byť okolo 25dc, a či by mi nemohol zobrať krv aj v týchto dňoch, ale on je odborník, takže nič také sa nedialo. Ani podľa BT ovu neprebehla, tak asi tak. Nasadili mi Clostilebegyt a Duphaston, snáď to mpomôže, ovu nabehne a aj cyklus sa skráti.

dicinka1
autor
7. mar 2007

ja ani neviem aky dlhy mam cyklus...teraz mi meskali atak som vedela,ze sa mi to opakuje....tak som sla na vyvolavacku...a dosli mi v pondelok...preco ten progesteron je stale nizky ked beriem duphaston-?nevies govinda?