Je tu niekto, komu chýba Progestron?

dicinka1
13. jan 2007

je tu niekto, komu chyba progesteron? vraj bez tohto hormonu nie je tehotenstvo mozne ...

govinda
7. mar 2007

dicinka, tak to ti enviem. Ja ten Clostil a Duphaston začnem brať až od nového cyklu. Inak som Duphaston brala na úpravu cyklu keď som mala 17 a pekne mi to upravilo cyklus, ale potom som začala brať HAK ... 😖

dicinka1
autor
7. mar 2007

aha...a teraz chces byt tehu a nemozes....

govinda
7. mar 2007

dicinka, veru áno. Keby to tak niekto tušil, bude do seba pchať HAK?
Ale ja dúfam, že sa to po tej liečbe dá dokopy a bude to ok
🙂

dicinka1
autor
7. mar 2007

dufam aj ja a velmi,velmi drzim palceky....ja sa straasne trapim....vsetko je o.k.,akurat ten blby hormon.nepoznas niekoho s takymto problemom?nech si s nim popisem...

govinda
7. mar 2007

dicinka, tak to teda neviem, kto má tiež tento problém. A aj ja držím palčeky, aby čím skôr bola fazuľku v brušku. 😉

mimusiacik
7. mar 2007

🙂 Dicinka,hodnoty progesteronu v prvej faze cyklu podla laboratorii by mali byt 0,06-1,26 v druhej casti cyklu od 2,50 - 25,00,moje hodnoty trebars na 22 den cyklu (pri cykle 36dnovom) boli 6,1,dnes mam doma skoro 3r.NOEMI(ak mas trosicku viac casu mrkni na zazraky se deji,mozno nieco z mojich skusenosti Ti napomoze pri komunikacii s Dr.a pre malinke upokojenie sa).
Kazde laboratorium mierne odchylky,dr.v centrach beru do uvahy opat svoje osvedcene udaje...nepomohol by Ti na ziskanie presnejsich info telefonat do laboratoria Tkanivovej banky?V Ke napr. na tr.Snp. 🙂 😀 😵

mimusiacik
7. mar 2007

🙂 V tkanivovej banke velmi sikovny a ustretovy p.Dr.Bobak,erudovany odbornik,spolupracuje z oz bocian v ke,chodi velmi rad na nase besedy a raz rocne i na stretavky dr.z centier z ke+embryologov+anesteziologov + snaziliek 🙂 😵

dicinka1
autor
12. mar 2007

ajoj govinda...ako sa mi mas?

govinda
12. mar 2007

ahoj dicinka, mám sa clekom fajn. A ty? 😉

dicinka1
autor
12. mar 2007

ajoj ....mam chlopa doma,tak snazilkujeme... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aty?

zuzana.j
22. mar 2007

ahojte,tak aj mne zistili veľmi nízky progesteron.tak sa vás chcem opýtať ako vám dr.zdvihli jeho hladinu.mne znova predpísala clostil,ale ten som brala vlani a podla nej nezabral,tak neviem už som z toho zúfalá.

dicinka1
autor
23. mar 2007

ja furt beriem ten hlupy duphaston a bio-folic....a este dajake kvapky....proste halusky...

lorry
16. feb 2008

Ake lieky sa davaju ked chyba progesteron ? Da sa nahradit aj bylinkami? Dakujem

mmmk
16. feb 2008

Lorry, muzes zkusit Femigard, podle poslednich vysetreni mi po nem docela pekne narustla sliznice. Ale uplne to asi nenahradis. A jeste se doporucuje jerab ptaci.

lucijda
16. feb 2008

Ahoj holky, koukám že se docela vyznáte a tak bych vás chtěla poprosit o radu. horm. profil mi sice dělali, že prý o.k, ale teď od 21.dc špiním sice jen slabě ale špinění to je. Myslím že to poukazuje na tento problém. Dá se tomu pomoci nějak přírodní cestou? Bylinky atd...Od příštího cyklu beru clostlilbegyt a pak je to vždy o.k. cyklus jak hodinky. Jinak mi nejde do hlavy mrchu dostanu samovolně vždy tak 30.dc. Mám nějaký zmatený tělo.

lorry
17. feb 2008

Velmi ti dakujem mmmk presne to pijem aj Femigard aj jarabinu 😉 a lieky sa davaju ake utrogestan?

tanika.t
18. feb 2008

ahoj lorry,aký máš progesteron? ja ho mám tiež nízky ,mala som 1,96 na 37.DC,tak teraz beriem duphaston...

skybaby
18. feb 2008

dobre ranko bay ... mozem sa poradit? este nemam vysledky HP ale mam vacsinou kratky cyklus 24-26 dni a velmi slaby menzes len dva dni ... myslite ze to moze byt ten nizky progesteron?

len
18. feb 2008

Nemusí být... Já mám cykly do 23 dní a MS většinou taky dost krátkou a progesteron mám naprosto OK 🙂

Jinak záleží na tom, proč chybí.
Pokud je nedostatečnost žlutého tělíska (tj. dojde k ovulaci, ale pak je vyráběno málo progesteronu), není nic snazšího, než ho doplnit (Utrogestan, Duphaston, Agolutin...).
Pokud je ho ale málo proto, že k ovulaci vůbec nedošlo, jeho doplňování je naprosto zbytečné, musí se zařídit, aby tělo ovulovalo, pak je vysoká naděje, že si ho dost vyrobí samo 🙂

lorry
18. feb 2008

tanika nemam ani sajnu lebo mojmu dokimu sa neraci mi to ani povedat iba viem, ze mi chyba. Ty dostavas menzes a ovulku? Ja som mala menzes sama len tri krat a od vtedy chodim na injekcie lebo mne tie hormony bohvie ako nerobia dobre. Brala som aj Utorgestan ale ked som si ho vkladala tak mi vsetko tam dole odumrelo. Teraz beriem Femigard a bola som na akupresure a po prvy krat sa mi zacinala ovulka ale mi neprebehla urcite kvoli tomu, ze mi chyba progesteron. A dobre znasas ten Duphaston ?

skybaby
18. feb 2008

len dik za info 🙂 budem musrejsia ked budu tie vysledky ale asi to pozname vsetky ... som strasne nedockava a snazim sa odhalit pricinu sama 😀 ja ked som si merala BT tak som mala druhu fazu vacsinou len okolo 11 dni ... no ved uvidim co povie lekar

dicinka1
autor
18. feb 2008

ajojte...co je to akupresuru?

lorry
18. feb 2008

akupresura je masaz mne mastil chrbticu kazdy staves to bola bolest a potom mi mastil nohy neviem ale presne v tedy od toho dna ma zacalo pichat do vajecnika a zacala sa mi ovulka mozno tomu dopomohol aj Femigard. Len najhorsie je, ze mi neprebehla kvoli tomu chybajucemu progesteronu.

dicinka1
autor
18. feb 2008

a femigard je nejaky liek na upreavu ovuly,lorry?

lorry
18. feb 2008

No mal by stimulovat vajecniky a upravovat cyklus a spustat ovulku ja pijem uz druhu flasticku no uvidi sa co bude 😒 a ty mas ake problemy ?

lorry
18. feb 2008

nie je to liek, ale je to prirodne pozri si stranku www.hemann.cz

len
18. feb 2008

Skybaby, já mívám LF 11-12 dní a je to dle doktorů naprosto OK 🙂

Lorry, ovulace určitě nemůže chybět kvůli nedostatku progesteronu - je to přesně naopak. Progesteron většinou chybí, protože neproběhla ovulace (popř. proběhla, ale je nedostatečnost žlutého tělíska). Ale k tomu, aby ovu přišla, není progesteron vůbec potřeba, za to zodpovídají jiné hormony - estrogen, LH a FSH 🙂

lorry
18. feb 2008

Ja viem len mne chyba aj estrogen mozes mi napisat prosim ta co znamenaju tie skratky lebo to mam na papiery od dokiho a neviem co to znamena chcem si pozriet co mi chyba. A ty pijes Femigard? Dakujem

dicinka1
autor
18. feb 2008

ja ovulku pravdepodobne mam,ale ja keby som otehotnela,vrajze mi plod neudrzi koli progesteronu...mam ho vraj malo po ovuke..

lorry
18. feb 2008

To neviem dicinka1 ja mam tiez malo progesteronu neviem keby som tehu ci by sa mi to tiez udrzalo. Aj vies kolko ho mas?