Kedy po potrate môžem znovu otehotnieť?

luckka
17. sep 2006

Ahojte snažilky, napíšte mi prosím Vás tie Vaše skúsenosti, ktoré ste prekonali buď spontánny potrat, prípadne interupciu, že kedy ste znova otehotneli. Ja by som chcela už čo najskôr a čítala som názory, že sa môže po 6 mesiacoch, ale že už aj po 3 mesiacoch. Ďakujem. Ste zlaté

poisonblu
8. dec 2011

@zuszana jj, dnes mi zacinaju plodne dni, ovulka by mala byt v pondelok...tak verim, ze pri kazdodennom milovani nam to vyjde tento mesiac 🙂

zuszana
8. dec 2011

@poisonblu juuuj super, držím päste 🙂 nech to vyjde...potom daj vedieť 🙂

poisonblu
8. dec 2011

@zuszana diky 🙂 ked sa to podari, tak sa pochvalim iba na konikovi....ostatnym to oznamime az po tretom mesiaci...lebo to prve tehu sme oznamili cca po mesiaci a nedopadlo to dobre, tak som sa potom tak blbo citila, ze vela ludi o tom vedelo...☹

zuszana
9. dec 2011

@poisonblu presne aj ja to tak cchem, tiež sme to prvé povedali hned a potom to vysvetlovanie a každý nás ľutoval ☹ teraz by som to už tiež len po 3 mes. jedine asi mamine by som to povedala skôr, to by som asi nevydržala...

alexaba
9. dec 2011

@katty27 ďakujem za info a to si bola u svojho doktora či kde?

katty27
9. dec 2011

@alexaba nie to som sa objednala na hematologicke a geneticke vyšetrenie. Moja lekárka mi dala iba papierik.

zuszana
11. dec 2011

baby snažiť sa už po prvej ms od kyretu alebo nie? mám dilemu, srdce chce, rozum hovorí, počkaj ☹

poisonblu
11. dec 2011

@zuszana pockaj este aspon 2...resp. ak ti druha ms nabehne pekne, tak mozes zacat skusat...ja som tiez bola presvedcena, ze po prvej zacneme, ale radsej som pockala a skusame az po tej tretej...

alexaba
12. dec 2011

@katty27 aha dakujem za radu

alexaba
12. dec 2011

baby, ste tu niektorá, ktorá mala mimomaternicové tehotenstvo? Ak ste, kedy ste sa mohli snažiť o dalšie mimi?

mirush01
13. dec 2011

Chcem sa spytat ci moze nedostatocne zotavena maternica po kyrete zapricinit nespravny vyvoj babatka a ovplyvnit jeho zdravie? Optimalne je pockat minimalne tie 3 mesiace ale ako mam vediet,ze uz je moje telo pripravene?

zuszana
13. dec 2011

@mirush01 no to by aj mňa zaujímalo ☹ človek veľmi chce, ale sa aj bojí, poznám baby čo otehotneli po prvej ms po kyrete a majú zdravé bábo a ženy čo otehotneli po pol roku znova potratili, takže je to individuálne asi, každá sme iná a je to už asi len v rukách Božích, že ako to dopadne...

katty27
13. dec 2011

@zuszana maš pravdu,,,je to iba na žene a Bohu. Ak má žena donosiť dieťa, tak to aj donosí, ak nie, opäť pride MA...je to individuálne 🙂 my by sme už tiež chceli,,ale čakám ešte len na 2 MS.

zuszana
13. dec 2011

@katty27 no však ja som len teraz po prvej ms, tak uvidíme aké budú okolnosti a či vôbec bude ovulka 🙂

zuzkat1
13. dec 2011

ahojte...teraz som objavila tuto temu, uprimne sa priznam ze sa mi to nechce cele citat, tak by som vas chcela poprosit o nazor🙂 v septembri som bola na kyretazi, kedze mi v 11tom tyzdni zomrelo babo... myslite ze v januari (po 3cykloch) je skoro skusit dalsie? ja nechcem cakat dlho a uz aj toto je utrpenie...

zuzkat1
13. dec 2011

@katty27 ahoj...a prosim ta kedy planujes zas skusit?

poisonblu
13. dec 2011

@zuzkat1 my sme tiez zacali skusat teraz - mam 3 mesiace po kyrete...podla mna je to uz v pohode...ja som pila alchemilkovy caj a beriem uz stvrte balenie femibion 800...uz som po ovulke, tak netrpezlivo cakam na ms, ci budem alebo nebudem tehu....drzim palce 🙂

katty27
14. dec 2011

@zuzkat1 ja som totiž po zápale maternice, ale je to už v poriadku,,antibio zabrali. Teraz čakám na 2 MS a potom idem hned k lekárke na kontrolu, či je všetko ok. Bola som aj na hematologickom a genetickom vyšetrení či je všetko ok. tak krvičku mám v poriadku, už len čakám na genetiku, ktorá bude až v januári. Koncom dec. a začiatkom jan. si už nebudeme dávať pozor, pretože môžem a nemusím otehotnieť. Moja mamka 6 týždňov po pôrode otehotnela so sestrou,,jedna známa po 2MS otehotnela a narodilo sa zdravé bábo. ked sa to má zopakovať MA, tak sa tomu nevyhneš,,teba veriť, že všetko bude ok. My sme čakali naše prvé, a veeeľlmi sme sa naňho tešili. Po 2-3 cykloch by ste sa už mohli snažiť.

zuzkat1
14. dec 2011

@poisonblu ja nechcem nic pit ani brat moc nechcem tablety, lebo ja este kojim... podla dr je to v pohode a nie preto som potratila takze kojit neprestanem... a vitaminy zacnem brat ked otehotniem... ten caj je naco dobry?

zuzkat1
14. dec 2011

@katty27 jaj tak drzim palce nech uz mas dobre vysledky... ja som nemala ziane komplikacie po kyrete ak neratam to ze hadam ako jedina na svete som vobec nekrvacala..len v den kyretu a potom uz nic... davali mi po tyzdni vyvolavacku a ani po nej nic a o dalsi tyzden zas vyvolavacka a tiez nic...ale maternica sa napodiv pekne stiahla... a uz mam po 2 cykloch...este jeden ale chcem pockat...

rachel36a
14. dec 2011

@zuzkat1 ahoj, my sme sa tiež začali pokúšať po 3 mesiacoch od kyretu, ale podarilo sa až po pol rokku, teraz som PN, a bojím sa každého pichnutia... pokiaľ budeš v poriadku, po 3 mesiacoch to nie je problém...

zuzkat1
14. dec 2011

@rachel36a mas rizikove? mne povedal dr ze to nebude rizikove ak sa zadari... tak teraz si ma normalne vyplasila...drzim palce nech je vsetko v poriadku🙂

zuzkat1
14. dec 2011

@rachel36a inak dakujem tak skusim po novom roku...po 3tom cykle🙂 uz aby to bolo🙂

rachel36a
14. dec 2011

@zuzkat1 nechcem ťa strašiť, ale ja som už potratila viac krát, tak nechceme riskovať, a hneď ako som prišla na to že som tehu, tak som ostala doma... ja už mám aj dosť rokov, tak je to troška komlikovanejšie... ale ty sa neboj a prajem skoro fazuľku v bruškku...

zuzkat1
14. dec 2011

@rachel36a no to ma mrzi... ale teraz to uz isto vyjde... drzim palce....no u mna to bolo prvykrat a dufam aj naposledy...ja som povedala ze ak sa to stane zas tak uz koncim so snazenim.... mam kamosky ktorym sa to stalo a dalsie dieta uz bolo v pohode, aj normalne robili kym nesli na matersku tak dufam ze aj ja tak budem...len ony cakali pol roka 😖 a to ja nechcem...tie 3 cykly - teda u mna 4 mesiace lebo ja mam cyklus aj 40dni... je podla mna dost-dufam 😅

poisonblu
14. dec 2011

@zuzkat1 alchemilka je na regeneraciu maternice....a celkovo na zenske veci...

zuzkat1
14. dec 2011

@poisonblu aha...no ja nebudem experimentovat lebo niektore bylinky posobia tak ze ti ubuda mliecko a neviem ktore to su... tak nechcem riskovat...

poisonblu
14. dec 2011

@zuzkat1 jj, prave som to nasla na nete, ze pri kojeni sa nesmie pit...

zuzkat1
14. dec 2011

@poisonblu vidis🙂 takze to nemozem...ale zas na druhej strane kojenie pomaha prirodzene regenerovat maternicu takze to je pozitivum ....

rachel36a
25. dec 2011

@zuzkat1 jasné, že teraz to vyjde obom, držím palčeky....