Krvné zrazeniny v maternici v tehu. Stretli ste sa s tým?

miminkad
24. okt 2011

Ahojte,hladam cosi o mojom probleme,o skusenostiach,som po ET,koncim treti tyzden. Zacala som krvacat a na sone doktor zistil,ze v maternici mam zrazeninu velkosti cca 6x1,5cm.a je dost pravdepodobne,ze o babo pridem.stretol sa niekto s niecim takymto?

grelu
24. okt 2011

pokial viem, tak je to dost bezne...hematon. Nemam s tym skusenosti, ale u kazdej baby je to individualne...niekedy to skonci dobre, inokedy nie. V nemocnici som lezala s babou, ktora krvacala tak, ze jej vlozky nestacili a male to vydrzalo...sice bola uz v 11tt, ale aj tak.

Drzim palce a nevzdavaj to

tinki
24. okt 2011

ja som mala zrazeninu, ale omnoho menšiu 2 x 1,5 cm. Je to riziko potratu, ale moje vydržalo. Neviem ako sa to tam vytvorí. Ale brala som duphaston a magnézium, potom ešte som mala taký zvláštny výtok a napokon to zmizlo a bábo ostalo. Dúfam, že sa to ešte bude dať u teba podchytiť. 🙂

miminkad
autor
24. okt 2011

@grelu dakujem.ja momentalne nekrvacam.uz to viac menej ustupilo.uz len sem tam spinim,co sa cistim.
@tinki tak dufam,ze aj mne sa to tak podari.beriem utrogestan.uvidim,co bude v stredu na sone.otehotniet sa nam podarilo po troch rokoch snazenia a toto bol nas druhy transfer...

tinki
24. okt 2011

@miminkad budem na vás myslieť. 😉 .a keď budeš chcieť, daj vedieť ako si dopadla... 😵 😵 Strašne vám to prajem..

miminkad
autor
24. okt 2011

@tinki dakujem,ozvem sa.len ma desi,ze ta moja zrazenina je vacsia.ale dala som si aj magnezko,tak verim v zazrak.

tinki
24. okt 2011

@miminkad musíš veriť...ak by sa ale náhodou, nedajbože, niečo stalo, ber to tak, že plod nebol v poriadku. Lebo môže byť hematom, ale plod ak je silný, tak prežije. Ak s ním niečo je, tak ...V tom prípade, by ani bábätko nebolo zdravé. Ale veríme, že je ok.. 😉

miminkad
autor
24. okt 2011

@tinki plod by mal byt asi ok.po genetickej stranke.zacinam teraz hnedo spinit a neviem,ci robit..

destra
24. okt 2011

ahoj aj mne sa to stalo,mas tam hematom,ktory sa zacne najvacsou pravdepodobnostou vstrebavat(to je ten lepsi pripad) a to znamena,ze mozes spinit taky hnedy vytok. Nic sa neboj ,ked sa to stane,nemusi to byt nic zle,len ozaj to vstrebavanie,v kazdom pripade ale utekaj do nemocky,ja som tiez sla aj ked som bola na to spinenie upozornena ..ja som krvacala v podstate cely prvy trimester a az do 16 tyzdna som spinila,takze nonstop vlozka...viem ako ti je,ale hlavu hore,este to nic nemusi znamenat,v kazdom pripade lez na lozku neustale....drzim palce 🙂 ps:ja som babo donosila a je v tom najlepsom poriadku a bude aj tvoje!

simisi
24. okt 2011

@aj ja som mala hematom,a v 6tt som krvacala normalne ako pri menstruacii,myslela som ze som potratila,ale bambulka sa udrzala....spinila som do 10tt,potom uz nie,drzim palce 😉

miminkad
autor
25. okt 2011

@destra @simisi babule dakujem,dufam,ze aj nam sa to podari.i ked nas je dost velky....

destra
25. okt 2011

@miminkad ja som mala este vacsi.. hlavu hore a mysli optimisticky 😉

miminkad
autor
25. okt 2011

@destra normalne som rada,ze je niekto tiez s takymi rozmermi ako mam ja.nieze by som to niekomu priala....snazim sa lezat,max vecko a kupelna,rano ma caka sono a hcg.

destra
25. okt 2011

@miminkad aj v tomto ta chapem,ja som "lietala" po nete ako blazniva a dokopy som nic nenasla,tiez ma zaujimali pripady inych zien,islo ma rozhodit od strachu,plakala som ako diva,ale potom som si povedala,ze to nema zmysel a ublizujem tym akurat sebe a malemu(odzaciatku som tusila,ze to bude chalan 🙂 ),mozno to znie ako klise,ale ozaj sa snaz nestresovat a uvidis ako dopadne sono a hcg... 🙂

miminkad
autor
25. okt 2011

@destra no pises presne to,co citim aj ja.ale stale mam nejaky vnutorny pocit,ze to bude ok.a tiez mam pocit,ze su tam obe a su to chalani

dankakk
25. okt 2011

@miminkad ja som tiez mala hematom a aj cystu na vajecniku( neviem presne ake veľké)... Boli sme po iui, mala som sa šetriť, tak som ostala cele tehu na rizikovom. V16 tt som začala spinit, riadne. Nie krvacat, ale tak na hnedo. Ostala som v nemocke na pozorovanie. Trvalo to 3dni a potom uz hematom na sone nebol. Pravdepodobne sa vyplavil. Ja som sa cele tehu hrozne bala že potratim, kazdy mesiac v obdobi mrchy som spinila-to bol pre mna hrozny stres... No ale nakoniec to všetko dobre dopadlo... A po 5tich rokoch čo sme sa začali snažiť sa nám narodil chlapček🙂 držím silno palce, nech to dobre dopadne... A užívaj si tehu ;)

miminkad
autor
25. okt 2011

@dankakk dakujem.velmi ma to povzbudzuje,ze sa to da.ja mam tiez aj OHSS,takze kombinacia riadna.ale verim,ze to dobojujeme

miminkad
autor
26. okt 2011

@destra ahoj,nalez je zatial nejak extra zmeneny neni.dolezite bude hcg.to budem vediet rano.ak bude vyssie,tak sa bude cakat,ak bude nizsie,tak v piatok ma caka cistenie.

annastasia22
28. aug 2012

chcem obnovit tuto otazku ja mam ten isty problem zistili mi to na sone zrazenina ma 2 cm a babo 6mm a srdiecko mu este nebije a povedali mi ze mam cakat!pokial mi nepraskne ale zatial nic co bude dalej?

nibiru
1. sep 2012

@annastasia22 mam dve kolegine kroere sli na pohotovost pre masivne krvacanie v zaciatkoch tehotenstva jedna dobojovala dnes ma 4m.syna mala 1 hematom dalsia stale bojuje narizikovom uz si aj plezala v nemocnici mala 3hematomy rastom maternice sa jej robili dalsie ktore vychadzali von teraz je 23tt a dufame ze dobojuju babo je ok ona bola naozaj presvedcena že potratila kedze 3m. prd tym mala potrat nastatie aj napriek krvacaniu a vraj fakt masivnemu bolo a je babo ok.

ninkab
2. máj 2013

@tinki ahoj tinky mam taky problem ako si mala ty viem ze je to uz davno co si bola tehotna ale ja az teraz citam nejake prispevky o tomto probleme ja mam hematom od cca 7tyzdna ma 2,5x1cm uz som v 14tyzdni ale stale tam je najskor som prvy krat krvacala cisto jasnu krv a potom uz mam len taku hnedu krv .doktorka povedala ze to je dobre ze je taka tmva ze to je znak toho ze sa potroche ta zrazenina vyprazdnuje....chcem sa ta opytat dokedy si tu zrazeninu mala??? do ktoreho tyzdna??? dakujem

ivana2209
2. máj 2013

@ninkab Ahoj, tak aj ja som si tym presla. Mala som hematom vo velkosti 4x4,5 cm. Asi od 6tt. Tiez som zacala krvacat jasnou krvou, tyzden som si polezala v nemocnici, kde ma napichali injekciami a brala som aj duphaston a ascorutin. Potom som asi do 12tt spinila a ked som bola na sono v 13+1tt tak tam hematom uz nebol 🙂 Mne dr. povedal, ze cast sa vyplavi a cast vstrebe. Drzim prsty nech zmizne cim skor 🙂

tinki
2. máj 2013

@ninkab Tak to ti presne už neviem povedať..Ale v druhom trimestri som už nemala..Ale neboj sa, si pod kontrolou, v podstate ak si doteraz vydržala, myslím, že to už nebude vadiť. Ten hematóm sa alebo vylúči tým výtokom alebo sa vstrebe. Nestresuj sa, veľmi veľa mamičiek malo hematóm a nakoniec to dobre dopadlo. Mysli len POZITÍVNE. Držím palce.. 😉

supucka
4. dec 2019

@tinki chcela by som sa opýtať na tie zrazeniny... Mne dnes na Sone našli

supucka
4. dec 2019
supucka
4. dec 2019

@supucka to zakruzkovane je bábo a ta škvrna tá zrazenina 😟ako tak čítam hrozí mi potrat? Dostala som lieky.. 16.12 idem na kontrolu... Mam strach....