Zrazenina v maternici na začiatku tehotenstva

lucia0211
7. jan 2022

Ahojte,je tu niektorá z vás, čo sa jej pre krvácanie na začiatku tehotenstva urobila zrazenina?Ak áno ako vám ju liečili,museli ste ležať aj v nemocnici? Spôsobila vám nejaké ťažkosti ako opätovne krvacanie?A podarilo sa vám napriek zrazenine mať tehotenstvo až do konca 9 mesiaca?Ide o to že ja sama už ležím v nemocnici po 3 krát za mesiac.Som v 12 týždni tehotenstva, prvý a druhý krát keď ma hospitalizovali som krvácala slabšie, povedali že to bola ,, cievka,,..no tretí krát som veľmi silno až masívne krvácala, myslela som si že už som potratila no babetko bolo a je našťastie v poriadku,no vytvorila sa mi z toľkého krvácania zrazenina a podľa lekárov mi pre ňu môže hocikedy hroziť potrat.Som zatiaľ hospitalizovaná v nemocnici a musím len ležať a ležať..no nechápem prečo sa to deje keďže aj pred tým som fakt že doma nič nerobila a aj tak som začala Krvácať.. bojím sa aby sa tá zrazenina nepohla a nestrhla so sebou aj babetko..toto je vymodlene tehotenstvo, keďže už raz som potratila a snažili sme sa o toto druhé 3 roky...

babyjune
7. jan 2022

Tiež zažívam podobnú situáciu. Krvacanie od začiatku tehotenstva, hematomy, 3x návšteva pohotovosti (1x tiež masívne krvacanie). Na poslednej kontrole (17tt) uz doktorka nevidela žiadne hematomy, takze sa asi vstrebali.
Tiež mi napísali diagnózu hroziaci potrat a hrozila hospitalizacia, ale nakoniec som doma v klude.
Momentálne (18tt) mi uz krvácanie/špinenie ustupuje, takze sa modlím, nech to zvládneme 🙏
Mne pomohol kludovy rezim doma, progesteron a clexane, ale v konečnom dôsledku je to na bábätku, ak je silné, zvládnete to!

majamat
7. jan 2022

ja som ten problem nemala,a le v skupine sme mali amicky, co ten problem mali,a j som vela takych tu na MK zachytila a deticky sa im narodili zdrave. preto enviem aku mali liecbu.
drzim palceky.

blizenec79
7. jan 2022

@lucia0211 Ahoj ja som mala hematom pri druhom synovi,tiez som krvacala aj lezala v nemocke,zmensil sa tak ma pustili,on potom aj zmizol ale zobral so sebou dvojca ktore asi bolo slabsie.neviem mozno aj bez hematomu by sa nevyvyjalo to tqzko povedat ale stalo sa mi to pocas toho krvacania.Od
vtedy bol pokoj prestalo to,drzim palce.ale neznamena ze ked mas hematom je to hned zle a len potrat,ano musia Ti povedat o
takejto moznosti ale ver a mysli hlavne pozitivne vsetko dobre dopadne a za par mesiacov sa nevyspis koli babu a uz si len spomenies😀🙏vela
stastia

leni1977
7. jan 2022

Mala som hematóm o veľkosti cca 6,5 cm, od 6. do 12. tt som ležala v nemocnici, mávala som veľmi masívne krvácanie, ale všetko dopadlo dobre, časť hematómu sa do 12. tt vyplavila a zbytok sa vstrebal.

ja_mama
7. jan 2022

Pokial je embrio v poriadku a budes dodrziavat kludovy rezim je velka pravdepodobnost, ze sa casom vstrebe. je nas naozaj vela co to mame za sebou a mame zdrave donosene (niekedy az prenosene 😀) babatka , treba verit ze bude v poriadku 🙂

lucia0211
autor
10. jan 2022

@leni1977 môžem sa opýtať a ako sa vyplavila časť hematómu?? Krvácali ste?

leni1977
10. jan 2022

@lucia0211 áno, veľmi a aj kusy zrazenín sa vyplavovali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre