Krvavá zrazenina na maternici v tehotenstve

viki112
21. dec 2020

Dobrý deň mamičky, mate skusenosti so zrazeninou na maternici v tehotenstve?

zltadanka
21. dec 2020

@viki112 ano mala som dost velku ako vajce, vstrebala sa okolo 14tt myslim pri druhom a pri prvom okolo 12tt

leona45
21. dec 2020

Ano

raddkka
21. dec 2020

Áno, hematóm v 8 tt. Veľký 40 mm na 12 mm. Vstrebal sa asi do mesiaca sám. Dva dni som krvácala a štyri dni preležala na gynekológii. Brala som duphaston a ascorutin. Malý sa udržal a je zdravý. Máte nejakú konkrétnu otázku?
@viki112

veronika.nov
22. dec 2020

Ja som zacala v 9 tt silno krvacat, bola som 2 tyzdne v nemocnici, duphaston, injekcie, bolo to 50 na 50, ale zvladli sme to 🙂

kubkovamama
22. dec 2020

@viki112 viackrát, bohužiaľ niekoľkokrát to nevyšlo, potom sa mi tvorili hematomy celé tehotenstvo,no mám 4r dcéru a teraz v tehu ani tuk-bez komplikácií. Brala som Anopyrin,Fraxi,Progestanell..asi to pomohlo. Držím palce

viki112
autor
22. dec 2020

@raddkka chcela som vedieť ako to ine mamičky zvládli....ja som v 7 týždni a mam zrazeninu a jemne špinenie. No dali mi tabletky : Duphaston a dicynom, zakaz pohlavného styku a klud na lôžku.....13.jan mam kontrolu tak dúfam., ze sa to vstrebe

viki112
autor
22. dec 2020

@zltadanka jansom c 7 týždni, pripísali mi duphston a dicynol,klud na lôžku.....tak dúfam ze do kontroly co mam 13.jan sa to upravi

raddkka
22. dec 2020

@viki112 ach, no niekomu rýchlejšie, niekomu pomalšie :( pokiaľ neohrozuje miminko a je pod ním a nekrvácaš, najskôr to bude ok. Špinila som aj ja ešte asi tri týždne po krvácaní.
Ja som pár dní vydržala ležať. Tiež som mala kľud na lôžku. Ale tri týždne po prepustení z nemocnice som sa vydávala. Na svadbe som aj normálne tancovala. O dva ďalšie dva týždne už na ultrazvuku videla doktorka len prázdnu dutinku, v ktorej bola predtým krv a potom už to nesledovala. V 14 týždni mi vysadila lieky, ale to som sa musela opýtať, či ich mám ešte brať.

zltadanka
22. dec 2020

@viki112 ja som mala pri oboch tehu krvacanie ze som lezala v nemocke, obidvaj chlapci to ustali vzdy to zacalo okolo rovnakeho tt... A to pri druhom som klud nedodrzovala pri malom dietti sa lezat nedalo cely den.. bude to ok mas lieky oddychuj.. 🙆

viki112
autor
22. dec 2020

@zltadanka ďakujem krásne za vase skúsenosti.....je to moje prvé bábätko preto trosku obavy mam, preto som chcela počuť iný názor žien ktoré to mali.
Ste zlate ,ďakujem 😊

danginko
28. dec 2020

@viki112 ja som prave v nemocnici kvoli tomu,7+3 som mala slabsie krvacanie,dva dni pred tym hnedaste spinenie.Na pohotovost pozreli a nad brankou nasli 2x1cm hematom/zrazeninu.Pichli injekciu do zadku+kazdy den mam infuzku s magneziom+3x denne beriem ascorutin aj duphaston.Tak uz len verit,ze to zmizne a aj tak ostane.
V maji tohto roku som mala MA,tiez kvoli tomuto,no tych zrazenin tam bolo viac a boli vacsie.
Nech pan Boh dava na nas pozor🙏

viki112
autor
28. dec 2020

@danginko mňa nechali doma lebo je v našej nemocnici ťažká situácia, ale injekciu mi dali , lieky tiež a predpísali pokoj na lôžku, ze mam sa tváriť ze som v nemocnici a nielen odpočívať.
Držím vam prsty a nech nám všetko dobre dopadne.
🙏😇

viki112
autor
11. jan 2021

@viki112 tak mne to nakoniec nepomohlo 😢 a drobčekovi prestalo byť srdiečko..... 🙏verím ze ďalšie tehotenstvo bude v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre