Kyret a ďalšie tehotenstvo

23. máj 2022

ahojte, som po kyrete. Jeden Dr. mi odporuca cakat s dalsim otehotnenim az 6 mesiacov. Som z toho dost smutna pretoze je to velmi dlha doba, myslela som si ze po takych 2-3 mesiacoch mozeme ist znova na to :( ako ste to mali prosim vy?

originaltea
23. máj 2022

ja som otehotnela 2. mesiac po kyret a nebolo to dobré, maternica ešte nebola dostatočné zregenerovaná a mala som kvôli tomu problém pri aj po pôrode.. tiež sa mi nechcelo toľko čakať ale po tejto skúsenosti naozaj tie 3 mesiace sú minimum.. ❤️

selena_luna
23. máj 2022

3 mesiace su minimum urcite, telo sa musi zahojit. Ja som otehotnela 4 m po a klopklop sme v 38 tt. Vysvetlila dr preco pol roka? Obycajne jeden dr radi 3, dalsi pol roka ( tie starsie skoly) ale nevieme ci ma tvoja dr aj iny dovod na pol roka ( viac potratov za sebou, nejake diagnozy....)

basska_b
23. máj 2022

Mne tiez gynekolog odporucil cakat 6 mesiacov. Povedala som si, ze to je strasne vela, no mala som 3 cykly ovulacne spinenie, silne PMS a tiahlu menstruaciu so slabsim krvacanim a dlhsim dospinovanim. Teraz som 5 mesiacov po a prvykrat bola ta menstruacia aka taka normalna... cize ono to potrebuje svoj cas, jak aj vravel doktor. Zacali sme sa snazit 3 mesiace po, ale mala som malu dusicku... som zvedava, kedy nam bude dopriate, ale radsej nech si telo povie v pravy cas, ako keby som si tym zasa mala prejst 🤔 drzim palce!

autor
23. máj 2022

@selena_luna nie nemal ziadny dôvod, bol tiez starsi rocnik asi preto...bol to prvy MA a po 1.kontrole bolo vsetko OK (po 1.MS)

autor
23. máj 2022

a bolo to aj moje prve tehotenstvo

selena_luna
23. máj 2022

Super ak po prvej ms vsetko ok. Teraz zacni brat kyselinu listovu a podla mna este dve ms vydrz ak je vsetko ok. Aby sa par krat vymenila podstielka v maternici, nech sa pekne obnovi a zhrubne. A potom uz len drzim palce nech sa podari 🙂

autor
23. máj 2022

cize myslite ze po troch MS uz by sme sa mohli zacat?

selena_luna
23. máj 2022

Ano ano . Ja som tiez mala prve tehotenstvo MA, bez diagnoz, po kyrete vsetko ok. Si podobny pripad ako ja. Po 3 m sme zacali skusat. Strata prveho babatka byva skor statisticka nahoda ( aj druheho este. Tak casto sa deje, ze si to ani nevieme predstavit. Az tretia strata sa povazuje za priznak nejakej tvojej alebo partnerovej diagnozy a robia sa vysetrenia) teda kedze to je iba raz zatial, je velka sanca ze teraz to vyjde a ze nemusis tak dlho cakat. Mozno zvaz aj vyber ineho dr, progresivnejsieho.
.

dominidi
23. máj 2022

Svagrina mala tiez odporucane po 3m od primara priamo, 35rokov a prve tehotenstvo a veru hned dalsi cyklus sa podaril. Drzim palce🙂

selena_luna
23. máj 2022

A tu kyselinu uz ber, nech mas dobru hladinu ked sa postasti. zamedzi porucham neurotrubice, tj zvysuje sancu ze babo bude zdrave. Mne po.potvrdeni tehotenstva este dr predpisala duphaston, neviem ci teda bolo ozaj treba, ale na hlavu mi velmi pomohol, bola som pokojna ze robim vsetko pre to aby babo prezilo.

autor
23. máj 2022

@selena_luna a tu kyselinu listovu idealne brat kolko pred otehotnenim? pred tymto tehu som brala az 4 mesiace a aj tak nedopadlo dobre :(

autor
23. máj 2022

inak co sa tyka veku mam coskoro 29r,takze tiez nemam na co cakat uz :/

selena_luna
23. máj 2022

Ja mam 35 😂 ty mas este ocean casu, nebud v strese 🙂

selena_luna
23. máj 2022

Mne dr povedala ze kyselinu nasadit po 1. Ms. Teda 2 mesacna hladina uz pomoze. Dobre ze si brala sj vtedy. Ona nezachrani vsetky vyvinove vady, ale vie vyznamne pomoct. Robime co vieme a mozeme 🙂

autor
23. máj 2022

@selena_luna a zacali ste sa snazit uz po 3.MS? alebo az po 4.?

selena_luna
23. máj 2022

Po 3.

autor
23. máj 2022

@selena_luna tak som rada ze sa tak rychlo podarilo ❤ ja som zase aj citala ze do 6m. je velka sanca ze sa podari rychlo otehotniet a dopadne to dobre, ale neviem co je na tom pravdy ..Preto sa divim ze poniektori dr. odporucaju cakat tych 6m

martina123s
23. máj 2022

Po prebehnutych 2 ms sme sa mohli znova snazit, podarilo sa na 4. cyklus, cize polroka od kyretu

autor
23. máj 2022

@martina123s tak to ma tesi..ono telo asi vie samo kedy je na to pripravene znova

selena_luna
23. máj 2022

Neviem ci by som sa spolahla na clanok ktory pise ze LATINSKA A JUZNA Amerika akoby to boli 2 rozdielne 😂 kazdopadne ano, biologicky uz mas ovulaciu, ide vsak o to ci sa dobre uchyti, ci je maternica ok. Lebo po potrate zazit biochemicke nechce ani jedna z nas. Ano nam sa podarilo velmi rychlo, ale bola som pripravena aj na to ze zdravym parom to moze trvat aj rok, rok a pol. Kazdopadne velmi dobra sprava je ze vies otehotniet prirodzene. Teraz uz len nech sa podari ;)

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. máj 2022

@selena_luna tak ano ten clanok beriem s rezervou samozrejme😂 a ano som rada aspon za to ze viem ze viem otehotniet..toto prve tehu bolo na druhy pokus..a prvy krat to nevyslo len preto ze viem ze ten prvy mesiac co sme sa snazili som mala neskutocne stresy

mami92
23. máj 2022

Ja som po kyrete dostala na 24den ms a hneď po nej som otehotnela. A všetko je v poriadku o 8dni rodim . Takže si nemyslím ze až tak dlho treba čakať mne v nemocnici povedal Dr ze môžme hneď po prvej menštruácii sa pokusat a na supu to vyslo

autor
23. máj 2022

@mami92 tak super ze sa podarilo ❤ ono mna hlavne ten moj Dr. strasil s tym ze aby sa placenta moc hlboko ako keby nevrila do maternice lebo potom je problem pri pôrode tak ze preto cakat...ale ktovie....inak velmi zaujimave ako odlisne su nazory niekto radi cakat 1.MS a niekto 6cyklov...

nelie
4. mar 2024

Ahojte 😢 mna čaka zakrok v stredu. Dnes som sa na poradni v 13 TT namiesto pohlavia babatka dozvedela, ze mu nebije ❤️😢.
Este tomu stale nemozem uverit a dufam, ze je to len zly sen.
Urcite sa chceme pokusit casom o dalsie :( len neviem kedy zacat. Chcela som stihnut do 40 😩 ( co ma caka v januari )