Ďalšie tehotenstvo po MA a kyretáži

15. jún 2022

Ahojte, som po prekonani jedneho MA (v marci) , myslite ze kedy je najvhodnejsia doba to skusit opäť?
uz som 3 mesiace po, ale stale tam je strach čo ak....ale snazim sa verit si ze to bude uz v poriadku.
Buduci mesiac ideme na dovolenku tak asi az tam by sme to chceli skusit, ale mam strach ci to nieje skoro lebo niekto odporúca aj 6m cakat :(

timeakoc
15. jún 2022

Ahoj, prešla som si tým istým. Čo lekár, to iný názor. Kamarátka (gynekologička v Česku) odporučila už po prvej menštruácii, môj gynekológ až po 3 mesiacoch. My sme tomu nechali voľný priebeh a hneď po prvom cykle sa nám pošťastilo. Ale strach tam samozrejme bol, a po takej skúsenosti podľa mňa vždy bude, aj keď prejde omnoho dlhší čas. Držím palce, aby bolo všetko v poriadku 🙂

kataka10
15. jún 2022

6 mesiacov sa odporuca tusim pri MA v pokrocilom tyzdni tehotenstva. Ak bolo MA v prvom trimestri, kludne uz zacnite, 3 mesiace respektive 3 cykly su dost. Ja som po 2 cykloch otehotnela a bolo to po dvoch MA konecne uspesne tehotenstvo.

zuzkaa1991
15. jún 2022

Zalezi ako dlho ste sa prvýkrát snažili.....ja som mala MA v 12tt a potom som schytala infekciu na polroka takze nam sa postastilo az po roku od MA dalsoe tehu

autor
15. jún 2022

@zuzkaa1991 prvy krat sme sa ani nesnazili ..viac menej vyslo to na druhy cyklus po tom ako sme si povedali ideme to skusit 🙂 a MA bol v 9tt

zuzkaa1991
15. jún 2022

Tak nebolo to vysoké tt ;) ak nekrvacate tak aj po 3 mes. By sa dalo....ja som spinila normálne ako po porode 6 tyzdnov ;)

autor
15. jún 2022

@zuzkaa1991 ja som nekrvacala po kyrete takmer vôbec, iba spinila cca 2 tyzdne, na kontrole po mesiaci vsetko OK, prva MS prisla takmer presne 4 tyzdne od zakroku, a potom dalsie dve presne na cas (ako pred tehotenstvom)

zuzkaa1991
15. jún 2022

Isla by som do toho doplniť správne vitamíny vyzivu atd v kludne mi napiste ss

guga79
15. jún 2022

Ahojky, otázka je, či už máš detičky alebo nie. Ja som mala po troch deťoch, 4te tehotenstvo, skončilo MA. Po prvom cykle a po kontrole u gynekologicky s jej požehnaním sme sa dali na to a na prvý šup sa nám podarila už teraz 6 ročná slečna. Držím Ti palce, aby si dokázala cez túto stratu prejsť a postúpiť ďalej.

autor
15. jún 2022

@guga79 nemam ziadne zatial, toto malo byt moje prvé. Dakujem pekne🙏

gertys
15. jún 2022

My sme to zacali skusat po prvom cykle a podarilo sa az po 6tom. Je to individualne. Ten strach nezmizne ani ked to skusis o rok a bude s tebou aj cele tehotenstvo. Zbytocne to velmi riesis

autor
17. jún 2022

@gertys to mi jasne ze ten strach uz bude vo mne vzdy ked budem tehotna...aj keby to malo byt za 5 rokov

guga79
17. jún 2022

asi áno....ja teraz, teda my s manželom očakávame, či sme alebo nie sme "v tom" a pred dvoma rokmi som mala v priebehu 8 mesiacov 2x MA.... bolo to veľmi náročné obdobie.

gertys
17. jún 2022

Ja som prisla uz o 4 plody takze ja uz to beriem inak. Teraz je to zatial prosperujuce tehotenstvo ale vzdy tam strach je ale uz nie taky velky. Co sa ma stat sa stane

guga79
17. jún 2022

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre