Mám červený nos a problém s erekciou

jan344
3. jan 2021

Ahojte 🙂 neviem ako začať. Začnem asi tým ze mam 34 rokov.. Nefajčím nepijem mam rad život ale neviem sa ako keby naštartovať.. Neviem sa posúvať ďalej. V spoločnosti sa vyhýbam aj keď ma ľudia majú radi ale vyhýbam sa pre môj červený nos (aj keď nepijem) a na tvary vyzerám vždy unavené čierne kruhy pod očami..ni v spoločnosti ti nevyzerá dobre a mam stoho depky hlavne s môjho červeného nosa. Do lekára neidem lebo ani neviem ci vôbec sa da niečo stym robiť a je mi tam trápne chodiť koli tomu. Uz 9rokov som nemal frajerku.. Cez zoznamku som si pár krát písal a vyzeralo to nádejne ale potom mam strach s odmietnutia (červený nos..) a nakoniec začali ešte k tomu problémy a erekciou.. Proste nechápem.. A to nepijem nefajčím začal som športovať aj tak vyzerám unavené a sim ako keby nikto.. Chchem zmeniť prácu som tam nejaký nespokojný.. A skúsiť nejak zas reštart.. Ale neviem kde hladat silu atď 🙂

zuzanka.zuzu
3. jan 2021

urob to postupne a zároveň všetko naraz.... zmeň prácu, športuj ďalej, začni sa lepšie stravovať, pravidelne spi, odhodlaj sa na to rande - nič horšie ako odmietnutie sa ti stať nemôže a to prežiješ ALE ak predsa dôjde k druhému rande, tak kočka si určite nos všimla a očividne to nebude až taká hrôza, no a potom by sa už aj kamarát začal po 9 rokoch tešiť, nie len stresovať 😉

mamanadruhuu
3. jan 2021

Rob všetko preto, aby si sa cítil dobre, jedz zdravo pravidelne športuj, dostatočne spi, ale toto nie je všetko, v prvom rade si to ty musíš povedať v hlave, a pozitívne myslieť, skus každé ráno po zobudeni v duchu poďakovať za to, že si hore že je krásny deň ale aj ze prší, pretože príroda potrebuje vlahu, poďakuj za raňajky za možnosť ze si môžeš zabehať zacvičiť, začni sa cítiť dobre stále si to opakuj a ono to tak co chvíľa bude 🙂

hindakus
3. jan 2021

@jan344 psychológ nie je hanba ... nechceš predsa takto žiť dalších x rokov

jan344
autor
3. jan 2021

Ďakujem baby za názory.. potrebujem sa naštartovať.. Musím proste! Ešte sa musím naučiť nejaké zdravé rýchlovky naučiť variť.. :/keďže makám 12h.denne

de_zi
3. jan 2021

@jan344 Myslím, že zájsť k lekárovi je to najmenej. Keď už len sa spýtať, keď tam budeš napr na preventívke. Nemusí ísť o nič ale je aj šanca, že sa to dá mierniť. Ja sa lekára radšej spýtam aj na drobnosti, ak si nie som istá, veď od toho tu sú. 😉

jaja20
3. jan 2021

@jan344 Ten červený nos by som na tvojom mieste poriešila s doktorom, môže to byť rosacea...
Dá sa to liečiť, odstránilo by to tvoje komplexy/depresie a tým aj ďalšie z toho vyplývajúce následky.
Zmena práce tiež určite veľmi pomôže,lebo nespokojnosť sa bude iba nabaľovať a bude to stále horšie...
Držím palce a verím, že časom si od teba prečítame,že si šťastný 🙂👍

marcellka32
3. jan 2021

Červený nos neustále znamená-nejaky orgán nefunguje správne, len neviem teraz ktorý, treba ísť normálne k lekárovi, kdesi som to dávno čítala

daliana
3. jan 2021

Vyskúšaj na tvár samoopalovaci krém, zjednotí odtieň pleti, to začervenanie nebude také viditeľné, alebo vôbec. Kúp krém, nie mlieko, má výraznejší účinok, ak nenájdeš v drogérii majú aj lekárne. Rozotriet aj na krk do stratena, umyť ruky, zafarbi aj tie. Pleť si pories, krémy na rosaceu, rozšírené žilky atď. Kúpiš v lekárni aj bez predpisu z radu kozmetiky ktorú objednávajú.

hyta
3. jan 2021

Píšeš že nepiješ, čiže táto príčina červeného nosa je u teba bezpredmetná. Potom to môže byť i problém so štítnou žľazou, psychika- stavy úzkosti. Viem, že je všade veľa Corony, nie všetky lekárske pracoviská teraz fungujú. Treba si zavolať ku obvodnému lekárovi, aby ti urobil potrebné vyšetrenia a hanbou nieje ani psychológ.Držím ti palce.

missviolet
3. jan 2021

Ten nos moze byt rosacea, treba ku koznej. Ja mam velmi cervene lica a tiez som sa dozvedela ze ju mam

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja20
3. jan 2021

@daliana Podľa mňa to v tomto prípade nepomôže,samoopalovak červeň neprebije,len by chlapec ešte vyzeral horšie,lebo by mal tvár inej farby,než krk... Nehovoriac o tom, že pred nanesením samoopaľovacieho krému sa teba opeelingovat,a to na ten nos určite neodporúčam.

daliana
3. jan 2021

@jaja20 Možno nepomôže, ja by som vyskúšala,mne zaberá. Začervenanie nemám nejak výrazné-až bordové má niekto. Ja mám rozšírené žilky dedičné, líca a boky nosa, plus jemná rosacea a ešte aj škvrny po akné, no celkom dosť. Po samoopalovaku nič nevidno, nepotrebujem ani make-up. Na peeling som zabudla, beriem to už automaticky, no chlapovi treba povedať radšej, nepeelingujem často a ak tak veľmi jemne. Mňa tie samoopalovaky chytajú dobre, viem že niekto je až oranžový, ja som spokojná. A samozrejme natrieť aj krk a výstrih trička, aby to nebilo do očí.
@beata_k

jaja20
3. jan 2021

@daliana Len vieš,ťažko sa bude chlap natierať samoopalovakom pravidelne,je to len také kozmetické "maskovanie"...toto by skôr chcelo vyriešiť problem natrvalo.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daliana
3. jan 2021

@jaja20 Hej, určite, ja viem. Ja len riešenie kým sa dostane ku kožnému, väčšinou sú dlhé čakačky. Rovnako psychika upadá, ak si človek nie je sebaistý výzorom, tak len zatiaľ na také povzbudenie, preklenutie času kým si to porieši. My ženy máme šťastie, make-upov od výmyslu sveta, no čo poradíš chlapovi narýchlo...

ivanizna
3. jan 2021

@jan344 Ahoj 🙂 Keďže tvoj nos je pravdepodobne jeden z tých najvážnejších problémov v tvojom živote, tak by som asi v prvom rade navštívila lekárov, aby boli schopní vylúčiť akékoľvek zdravotné príčiny. Možno zlepšiť to bude oveľa jednoduchšie ako si myslíš 🙂 A ak doktori riešenie nenájdu, potom sa sústreď na to, aby si sa naučil prijať sa aj so svojím nosom a žiť svoj život spokojne. Pre teba je to obrovský problém, ale ty NIE SI IBA TVOJ NOS. Ty si celá osobnosť a osoba, tak nezužuj a neobmedzuj svoje bytie iba na to, aký máš nos. Myslím si, že pre každého je tu niekto a aj ty máš na tomto svete miesto a právo na lásku a šťastný život. Tiež si myslím, že problémy po mužskej stránke asi pramenia z tvojej psychiky, si mladý chlap a potrebuješ aj fyzickú lásku. Už dlhšie nečakaj 🙂 Veľa šťastia!

nistika
3. jan 2021

tu erekciu mö6e3 mat kludne zo stresu.... tym by sa dalo nieco spravit- treba pomaly zvysovat sebavedomie. a co mas s tym nosom? ako nejaku podrazdenu pokozku exem alebo co? bol si u koznej?

jan344
autor
4. jan 2021

@nistika nos mi reaguje na potraviny.. Napr keď sú tam koreniny už ho mám červený.. Alebi keď si dám polievku alebo niečo podobné už ho mam hneď červený.. Erekcia je moc slaba a aj preto si nedokážem nájsť priateľku.. Nemám vysoké nároky ma ženu.. Hlavne aby mala rozum 🙂

jan344
autor
4. jan 2021

Ďakujem pekne baby za reakcie.. Všetko čo ste my napísali beriem k srdcu.. A budem vas informovať ako sa my darí bojovať! 🙂

jan344
autor
4. jan 2021

@missviolet a jak stým bojujes?.. 🙂

nistika
4. jan 2021

@jan344 skus si odsledovat ktore potraviny to presne su. osobne podozrievam bujon, ale aj ked je to nejake korenie, skontroluj ktore presne...pomaly pridavaj potravinu za potravinou a sleduj sa. a ked pojdes na rande tak ho nejedz 🙂 ked si na teba dievca zvykne, mozes mat zase cerveny nos :D
s tymi ostatnymi problemamy sa nehambi navstivit odbrnika.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jan344
autor
4. jan 2021

@nistika už som rozhodnutý... Je teraz zla situácia stou pandémiou skúsim obvolat lekárov ked sa nebude tak počkám.. Potraviny mam odsledované.. Ale zober si ze keď vyjdem vonku a dnu je červený hneď.. Jako je to nepríjemné.. Musím bojovať.. 🙂

jan344
autor
4. jan 2021

@zazvorka87 nesom žiaden Rudolf.. Som Jany 🙂

alabama0011
4. jan 2021

@jan344 ahoj, zrejme pojde naozaj o rosaceu, moja mama to mala, isla k obvodnej, koznej, aj zubarke, ci nahodou nie je lozisko v dasnach, bolo to casovo narocne, ale pomohlo, dostala tusim aj antibiotika. Co sa erekcie tyka, odporucam skusit cisty bio prasok z Maca, pravidelne, denne.. 🙂

Základom rosacey, ktorá sa v odbornej literatúre nazýva vasoneuróza, sú viditeľne rozšírené začervenané drobné cievočky na tvári, najčastejšie v oblasti nosa. Začína sa to celkom nenápadne. Prvým príznakom je prechodné začervenanie drobných častí na nose a v strede tváre. Neskôr sa objavia už aj zápalové prejavy, malé drobné vyrážky, ktoré sa časom menia na zahnisané vyrážky. Môžu prejsť až do štádia, keď sa zväčšujú mazové žľazy a mení sa aj kožný reliéf nosa. Zostáva trvalo červený so škaredým hrboľatým povrchom.

Čo spôsobuje toto ochorenie?

"Bežná bakteriálna infekcia, ktorá je na každej koži, obyčajne nevyvoláva žiadne ťažkosti. Organizmus sa s ňou vie vyrovnať. Na pokožke, ktorá má predispozíciu a jej precitlivenosť je vyššia, si však infekcia nájde živnú pôdu. Tak dochádza k povrchovému zapáleniu drobných cievočiek i vytvoreniu hnisavých vyrážok na nose. Pri neliečenom priebehu sa hnisavé vyrážky z tváre môžu preniesť postupne aj na prednú časť hrudníka," hovorí lekárka. Pri vzniku rosacey zohrávajú rolu chronické infekty, keď má pacient súčasne aj iné ochorenie, napríklad zápal žalúdočnej sliznice spôsobený baktériou helikobakter pylori, poruchy trávenia a s tým súvisiace poruchy prekrvenia na tvári. Obe treba liečiť súčasne. Liečebný proces je však zložitý. Pacient s týmto ochorením by mal obmedziť koreniny, konzumáciu horúcich jedál a alkoholu.

Čítajte viac: https://primar.sme.sk/c/2472067/ked-ma-niekto-c...

jan344
autor
4. jan 2021

@alabama0011 dokonca aj kafe by sa malo obmedzít.. Pijem jednu denne ráno

jan344
autor
31. dec 2021

tak baby hlasim po roku nevymyslel som nic..:/vztah sem ani nechcel kedze nenansiel som odvahu k lekarovi a viem ze pre potencionalnu priatelku by som neuspokojil tak som ostal sam...ale boj nevzdavam!

jaja20
31. dec 2021

@jan344 To je chyba,premrhal si zbytočne ďalší rok života... už si 10 rokov sám,v podstate si si mladosť ani neužil... Veľká škoda 😕