Mám mimomaternicové tehotenstvo? Ako sa to prejavuje?

cicka22312
24. okt 2011

Dobry den.
Mam jeden problem chcela by som sa spytat ake mate stym skusenosti ako sa to prejavuje.Som tehotna testy my to potvrdili z krvi a este aj tehotenske testy vysli pozitvne vsetkych 5 testov co som robila.Menzes som mala dostat 5.10 2011 a uz je 24.10 2011 sliznoca maternice je stale vysoka,ale stale nie je vidno plod ☹ Neviem preco ale je tam niaka tekutina v maternici ale nic ine.Na gynde my povedala ze som mohla otehotniet tesne pred menzesom preto este nic nie je vidno ...Zajtra dem na ultrazvuk na kramare a tam my maju potvrdit ci ide o mimomaternicove tehotenstvo.Mam priznaky je my zle na vracanie,citlive prsia ,tlaky v podbrusku ako keby mala menzes dojst.Vytok bielozltej farby aj je vodnatejsi ze az mokro mam v nohavickach,stale nafuknuta som.Proste neviem si to vysvetlit ze by bolo mimomaternicove :( prosim poradte ako sa to prejavuje .
Dakujem velmi pekne za rady 😒

traktor
24. okt 2011

Klinickými prejavmi pri mimomaternicovom tehotenstve sú spočiatku bolesti v podbrušku a nepravidelné krvácanie z maternice, spôsobené hormonálnymi zmenami. Pri krvácaní do brušnej dutiny sa jedná vážny stav, vyžadujúci si okamžitý lekársky zásah.
Mimomaternicové tehotenstvo sa diagnostikuje pomerne ťažko, lebo spočiatku nemá tehotná žena problémy odlišné od priebehu normálneho tehotenstva. Prvým príznakom býva slabé a nepravidelné krvácanie z rodidiel. Podozrenie na takéto tehotenstvo vzrastá, ak je tehotenský test pozitívny a ultrazvukové vyšetrenie nezobrazí plodové vajíčko v maternici. Mimomaternicové tehotenstvo sa definitívne potvrdí až pri prehliadke brušnej dutiny - laparoskopicky alebo klasickou operáciou.
Neboj sa, nic este nemas potvrdene, bude to dobre, nestresuj dopredu..drzim prsty, nech je vsetko ok a zajtra ti lekar povie dobru spravu..ze budes mama 😉

stvura
24. okt 2011

Mas vsetky priznaky klasickeho tehotenstva, nemusi byt este nic vidno ked si v takom skorom stadiu tehotenstva ani na ultrazvuku, cca okolo toho 4tt byva vidiet gestracny vacok a ak ti ten bude vidno to urcite mimomaternicove nie je (este moze byt nevyvijajuci sa plod, no to ti urcia az v 6-7tt). Tazko povedat co je znakom mimomaternicoveho...ja som mala v r. 2007, zistila som to asi v 3-4tt tym ze som krvacala a mala som velke bolesti v podbrusku (male bolesti su normalne v tehotenstve). Najoptimalnejsie sa to da zistit meranim hodnoty HCG, ak ti bude rast rapidne tak je to klasicke tehotenstvo, ak len mierne, tak mimomaternicove - sleduje sa to obden, asi tyzden som si polezala na klinike a v piatok mi robili zakrok. Ak mas pociatocne stadium mimomaternicoveho, tak ti len laparoskopiou vystipnu zarodok, ak je to pokrocilejsie stadium tak budes mat jazvu pod bruskom asi 10-15cm. Netreba sa bat, stale deticky mat mozes...mam odvtedy dve a cakam tretie. Hlavu hore, daj tomu cas, urcite lekari spravia pre teba len to najlepsie, drzim palce aby to bolo klasicke tehu 😉

gomagica
18. sep 2012

Ahojte zienky chcem sa opytat ako dlho ste marodovali po mimomaternocovom tehotenstve Diki Maja

mirusqa12
22. okt 2012

chcem sa spitat som na zaciatku tehotenstva a mam take krvacanie ze ci neviete co to moze byt a cim to je sposobene

zuzi0911
22. okt 2012

To veru neviem ale skocila by som na pohotpvost. to moze znamet cokolvek ale ani nemusi to byt vazne ale radsej chod aby to nebolo horsie

noname26
22. okt 2012

ja som pri mimomaternicovom spinila

patrikmisko
22. okt 2012

Ja som mala mimomaternicové tehotenstvo, mala som bolesti v podbrušku, ale nie často, len občas ako keby ma niekto bodol, a tiež občasné špinenie, ináč všetky príznaky ako pri normalnom tehotenstve ☹

franica
22. okt 2012

ja som tiež mala klasické príznaky tehotenstva, ale neskôr som začala aj špiniť- doktorka v nemocnici mi povedala, že pri mimomaternicovom je to skôr taká tmavá, hnedastá krv a nie červená a raz som mala aj hrozné kŕče v noci až také jak kontrakcie...držím palce aby všetko bolo ok 😉

miskalevica
22. okt 2012

pri mimomaternicovom tehu urcite budes citit bolesti v podbrusku alebo aj celeho brucha - omnoho intenzivnejsie ako menzes. Ja som pri mimomaternicovom nekrvacala zospodu - tam ani kvapka, ani len spinenie, ale do brucha, boli to hrozne bolesti az som upadala do bezvedomia.......v nemocke ma okamzite brali na operacku. Zatial je este velmi skoro aby bolo nieco vidiet na sone, mali by ti obden sledovat HCG ako pisala @stvura. Drzim palce, zatial sa nestresuj, dobre to dopadne 😉

culinocka
28. okt 2012

Ahojte, ja sa chem tiež pripojiť do diskusie, tiež som na váškach, že či mám mimomaternicové tehotenstvo, alebo nie.. chodím už 2 týž. na gyndu, aby doktor zistil, že či mám normálne tehotenstvo, alebo mimomaternicové tehotenstvo. Na sone je vidieť, takú malú bublinku, ale nevie, že či to je mimomaternicvé. Brali mi krv a tam zistili, že ide o normálne tehotenstvo, v piatok som bola zasa na gynde a tam ma doktor naplašil, že môže ísť aj o mimomaternicové, lebo nevie, kedy som mohla otehotnieť a nevie, v ktorom týždni asi som. Tak neviem, že čo.... Nič ma nebolí, cítim sa skvelo, som trošku nafúknutá, prsia sa mi zväčšujú, len akurát dnes som začala trochu špiniť nie takú do hneda krv, ale normálnu červenú, tak neviem, že čo, viete mi nejako poradiť, ďakujem Vám....

ivana158
11. nov 2012

Su tu sice starsie prispevky, ale neda mi to opytat sa. Zhanam informacie vsade :( doktor mi diagnostikoval cystu cca 4cm. Na lavom vajecniku. Pichol mi injekciu, vraj mam prist o 2 tyzdne. Je tomu 2.den a ja mam ale neustale krce v podbrusku .. A zacala som spinit. Tmavohnedy aż bordovy vytok.. Je to skor vodove.. Aj ked som si predtym testy robila. A boli negativne, nerozumiem co sa deje a ci tie 2 tyzdne cakat.

vysvetlenie
1. máj 2014

Dobry den ja by som sa chcela spytat.............nemam este lekarom potvrdene ze som tehotna ale test mi vysiel pozitivny.Chcela by som sa od vas dozvediet ci mozem mat mimomaternicove tehotenstvo ked mam stale bolesti v podbrusku a tvrdne mi brusko a mam hnedy vytok.Neviem ako to mam riesit ci mam hned navstevit lekara alebo este ne podla mojho vypoctu mi vychadza ze mam 5 tyzdnou.Prosim budte take dobre a poradte mi niekto.Dakujem vam uz vopred

luubbiicckkaa
13. okt 2014

Ahoj kocky viete mi poradit mam pravidelny menzes a robila som si 5testou na tehotenstvo boly. Negativne mozem by tehotna bruchu sa mi stale nieco vrty dakujem

perky1991
7. apr 2015

Ahojte dievcata posielam fotky testov kazdy tyzden som si robila a ciarka zosilnela takto je to podla vas tak ako to ma byt? pytam sa len pre istotu v piatok idem k doktorovi 🙂

vysvetlenie
9. aug 2016

Mila perky si na 100% tehotna.Mne tak isto ukazoval tehotensky test a bola som v druhom mesiaci.

Ahojte. Mate niekto podobny problem? Menstruaciu mavam pravidelne. Mam synceka,bude mat 4roky. Ked som s nim otehotnela, mala som jemne krvacanie,spinenie. Doktor mi dal lieky na udrzanie. Srdiecko videli na sone az v 7. Tyzdni. Teraz som po dlhom skusani otehotnela zasa. Mala som ale zasa spinenie. Mohla som byt max. V 3.tom tyzdni tehotenstva, na sone ale nic nevideli. Vzali mi krv,myslim ze Hcg bolo okolo 1600, a vraj bude to pravdepodobne mimomaternicove,este v ten vecer mi robili laparoskopiu a odstranili lavy vajcovod. Mne to prislo prehnane skoro,a nemylila som sa. Dnes po az mesiaci prisli vysledky z histologie.
Nic nenasli. Takze som prisla o vajcovod uplne zbytocne! Tolko som si vytrpela! Co mam robit? Je to v poriadku? Stalo sa to niektorej z Vas? Zajtra rano mam ist na krv. Asi chcu skontrolovat hcg. Ale domaci test ukazal len 1dnu ciarku,takze uz tehotna nie som. Sa ani necudujem po tom vsetkom,po tych liekoch od bolesti a kadeco co davaju do infusky po operacii. Mam pravo sa stazovat? Bol to bezny postup? Dakujem Vam za kazdu odpoved.

escape22819
25. máj 2017

Mne tiez vravia ze maju podozrenie na mimomaternicove.. najskor ze nevidi este nic v maternici, potom zas zevraj vidi vacok nejaky, ale ze sa jej zda moc vpravo, ako keby vo vajcovode.. ja neviem, bolesti nemam ziadne, nejake silnejsie a to uz by som mala byt v 5 alebo 6 tt.. uz ma chcela dat do spitaly ale rozhodla som sa pockat este doma pat dni a nech to potom znova pozrie. Nechce sa mi verit ze by som mala taku smolu. Takze v pondelok sa uvidi.. :(

cicamicacicamicacicamica
25. máj 2017

Hej. Aj mne sa nechcelo verit. Intuicia ma neklamala. 😪 nebolo to mimomaternicove. Daj vediet ako si dopadla. Drzim palceky😚

escape22819
27. máj 2017

@cicamicacicamicacicamica to ma strasne mrzi, ze ti vzali vajcovod uplne zbytocne, kedze tam nic nenasli. Neviem naco sa tak ponahlali ked si bola estelen v 3 tt a nic nebolo vidno. A zrovna ze lavy vajcovod, to si akoze tipli? Videli tam vobec nieco cez ultrazvuk v tom vajcovode?

cicamicacicamicacicamica
27. máj 2017

no fakt sila. neviem pochopiť ako sa to mohlo stať. Na sone nevideli nič, a tak povedali že laparoskopicky uvidia viacej, no a že keď to mimomaternicove nebude, že nič sa nedeje, neurobia nič. Po operacii prišiel doktor na druhý deň, a vraví, že to bolo mimomaternicové, a tak vajcovod je fuč, odstránený. Som sa aj čudovala prečo bolo nutne ho odstrániť. Noo a po mesiaci histologia vysledok že sa nepotvrdil nalez, ale doktor do spravy napisal vraj mi čistil tubu od krvi, myslim tak sa poistil keby sa sťažujem, ze vraj som mohla vykrvacat do dutiny brusnej... no viac sa uz nedozviem...

escape22819
28. máj 2017

@cicamicacicamicacicamica a nebol iny sposob iba laparoskopia? Lebo kamoskinej znamej dali tabletku aby potratila alebo aby sa to vstrebalo, a tiez mala mimomaternicove a 4 tt tehotenstva. Ja teda sa budem pytat na tu tbl a ked asi castejsie robia tu laparku. Dnes idem do nemocnice tak uvidim ci to potvrdia to mimo na 100 percent alebo nie

cicamicacicamicacicamica
28. máj 2017

@escape22819 Dobrý deň, no ja som si pýtala injekciu, a vraj na slovensku je zakázaná, o tabletke ani slovo nepadlo som nevedela že také dačo je. ☹
Dajte vedieť ako ste dopadla.... Držím palčeky nech sa to nepotvrdí. Ľutujem, že som súhlasila s laparoskopiou že som neprotestovala, že nech počkajú, ale človek sa bojí, keď mu to povie profesor aj primár protestovať... Keby počkali 2-3 dni videli by aj sami že to nebolo mimomaternicové...

escape22819
28. máj 2017

@cicamicacicamicacicamica dakujem. Uz som v nemocnici. Pozerala ma na sone dva krat a vraj v maternici nic nevidi, mala by som byt od oplodnenia cca v 4 tt, neviem ci to nie je vidno este alebo by uz malo byt nieco vidiet? Vraj vidi nejake dve folikuly na.pravej strane ako je vajecnik ale teda nepotvrdila ci ide o zarodok alebo gestacny vacok, neviem aky folikul ma na mysli a maternicu mam 22 mm vysoku. Problemy ziadne zatial.

cicamicacicamicacicamica
28. máj 2017

@escape22819 A krv? Hcg? Mate tazkosti? Neponahlajte sa. 😓 mojho muza znama povedala,ze uz uz ju sli operovat,ale pozrel ju iny doktor a vravel nech pocka este. A dnes ma 15cneho syna. A urobili by jej to co aj mne 😓 nastastie po 2 dalsich tyzdnoch sa babo ukazalo. Ale ak mate tazkosti to e ina vec.

escape22819
29. máj 2017

@cicamicacicamicacicamica hcg som mala 10 000. Vcera vecer. 8 dni dozadu bolo 4000. Inak tazkosti nemam ziadne. Ani bolesti ani vytok uz nemam piaty den. Tak neviem

cicamicacicamicacicamica
29. máj 2017

Vsak necgt pockaju. Este dva tyzdne teda.

cicamicacicamicacicamica
29. máj 2017

@escape22819 mozu vas erte sledovat? Dva tyzdne aspon. V ktorej ste nemocnici?

escape22819
29. máj 2017

Ak do piatka nic nezistia tak pojdem domov na vlastnu ziadost, a behnem asi do inej nemocnice.

cicamicacicamicacicamica
29. máj 2017

výborne....!!! tak tak a ked potvrdia aj tam, potom uvidíte

timulka
30. máj 2017

baby mate niektora skúsenosť s niečim podobnm ako ja? 1x hcg 82 2x hcg 429 3x Hcg 2200. GS sa zväčšuje dr povedal že am niečo na pravom vaječníku veľké 3,3mm no nezväčšuje sa to. V nedeľu som bola na pohotovosti vyšetroval ma lekár zo 40 ročnou praxou palpačne žiadne usg žiadne sono a povedal mi že to v pravo pri vaječníku je zltkovy vak a nie mimomaternicove tehu.