Mám mimomaternicové tehotenstvo? Ako sa to prejavuje?

cicka22312
24. okt 2011

Dobry den.
Mam jeden problem chcela by som sa spytat ake mate stym skusenosti ako sa to prejavuje.Som tehotna testy my to potvrdili z krvi a este aj tehotenske testy vysli pozitvne vsetkych 5 testov co som robila.Menzes som mala dostat 5.10 2011 a uz je 24.10 2011 sliznoca maternice je stale vysoka,ale stale nie je vidno plod ☹ Neviem preco ale je tam niaka tekutina v maternici ale nic ine.Na gynde my povedala ze som mohla otehotniet tesne pred menzesom preto este nic nie je vidno ...Zajtra dem na ultrazvuk na kramare a tam my maju potvrdit ci ide o mimomaternicove tehotenstvo.Mam priznaky je my zle na vracanie,citlive prsia ,tlaky v podbrusku ako keby mala menzes dojst.Vytok bielozltej farby aj je vodnatejsi ze az mokro mam v nohavickach,stale nafuknuta som.Proste neviem si to vysvetlit ze by bolo mimomaternicove :( prosim poradte ako sa to prejavuje .
Dakujem velmi pekne za rady 😒

cicamicacicamicacicamica
30. máj 2017

@timulka pockajte, tyzden,dva. A bude to jasne. Netreba sa unahlit. Je mozne ze bude vse ok

escape22819
31. máj 2017

@cicamicacicamicacicamica tak ja uz som po laparoskopii. Nakoniec to predsa bolo mimomaternicove a hcg bolo 11 000. Zial tiez som prisla o pravy vajcovod :(

cicamicacicamicacicamica
31. máj 2017

Cozeee! Fakt? ? ? 😓😓😓😓😓 som zvedava na histologiu. Co potvrdi. Juj. Tak ste ubolena 😓😓😓😓😓 to mi je uprimne luto,kde Vas operovali? Sli ste este aj inemu lekarovi? Ake vysokdm hcg. Ci nie?

cicamicacicamicacicamica
31. máj 2017

@escape22819 Cozeee! Fakt? ? ? 😓😓😓😓😓 som zvedava na histologiu. Co potvrdi. Juj. Tak ste ubolena 😓😓😓😓😓 to mi je uprimne luto,kde Vas operovali? Sli ste este aj inemu lekarovi? Ake vysokdm hcg. Ci nie?

escape22819
1. jún 2017

Zial je to tak.. 😢 😖 babo prec, vajcovod tiez. Teda mozem povedat ze to po tej laparke riadne boli. Aj mne je to luto, dakujem Vam pekne. Nakoniec som inam ani nesla, zostala som tu v Bn, nakolko to bol uz 7 tt a na sone stale nic len nalez napravo pri vajecniku a hcg 11 000. A rastlo. Aj ja som zvedava na histologiu. Ci som mala nepriechodny vajcovod alebo nahoda ze to tam ostalo. Clovek sa uz aj boji kusat zase , aby sa to nestalo znova. 😔

kayla_gombosova
15. nov 2017

@cicamicacicamicacicamica ahoj je to staršia diskusia ale skúsim. Bola si v 3 tt a mala HCG 1600???? Ja som mala poslednu menštruáciu 26.9. A dnes mi volala sestrička ze HCG mam 180 a budúci týždeň idem na sono, aby vedeli ci, to je mimomaternicove

@timulka dajte vedieť ako to dopadlo, mne je veľmi ľúto že moje tehotenstvo dopadlo takto a že som sa nevypýtala domov. som si istá že mimomaternicové tehu to nebolo a je mi ešte viac ľúto že som sa nepýtala domov. ale už je neskoro ... ☹

@kayla_gombosova ano tak to bolo, ale asi sa jednalo o spontánny potrat, nakoľko v ten večer operácie som si dala na vlastnú žiadosť zobrať krv a vtedy už HCG bolo do 980 tak nejak čo je takmer o polovicu menej. Ja neviem či tie výsledky nepozerali, ale aj napriek tomu ma operovali a výsledky som mala až po mesiaci.... a samozrejme nejednalo sa o mimomaternicové. napísali že tubárna gravidita ako vačšiu hlúposť som ešte nepočula, nakoľko si myslím že napísať tam dačo museli už ked mi vzali vajcovod... aby boli krytí. ☹ a to mi ešte moja gynegologyčka volala že mam rýchlo prísť že mi musí ešte vziať krv, či nie som stále tehotná!!!!

timulka
22. nov 2017

@cicamicacicamicacicamica všetko je dnes som v 8 mesiaci
😘😘😘

kayla_gombosova
22. nov 2017

@cicamicacicamicacicamica čiže to nakoniec nebolo mimomaternicove? No mne krv bola bratá minulý utorok. Zajtra mám ultrazvuk a krv mi druhý krát brata nebola tak neviem. Ake je zotavovanie po laparoskopickom zákroku?

kayla_gombosova
22. nov 2017

@cicamicacicamicacicamica no od mojej poslednej menštruácie minulý týždeň ked mi brali krv na hcg bolo 7 týždňov. Sestrička mi povedala že by malo byť minimálne 1000 amoje je 180,8!! A mam prísť o týždeň na ultrazvuk aby doktorka potvrdila alebo vylúčila mimomaternicove trhu. To bolo všetko. Čiže ma poriadne vystrašila a nechala čakať! :(

mnamko
22. nov 2017

Ja som mala tiez mimom.tehu zobrali mi vajcovod ale ja uz som bola v ohrozeni zivota a zotavovanie uplne v pohode tri male jazvicky teraz uz ani nevidim kde boli a po 4 rokoch som otehotnela mne boli zistene chlamydie po vylieceni tehu bezproblemou

kayla_gombosova
22. nov 2017

@cicamicacicamicacicamica dajme tomu ze ak by to bolo tehu ktoré nieje mimomaternicove, aj tak nieje v poriadku aby bolo take nízke :(

@timulka to vážne super gratulujem !!!! 🙂

timulka
23. nov 2017

@cicamicacicamicacicamica daaaaaakujem budem mat krásneho chlapčeka ☺️

oliinka
30. nov 2017

Ahojte 26.10.mi bolo zistene mimomaternicove nasledovala laparoskopia,kyret a zobrali lavy lajcovod...na pravej strane spravili steriluzaciu.prosim vas teeaz to bol mesiac a este som nedostala menzes...kedy vam prisiel po tomto zakroku a smutnom konci????dakujem

mrsava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
boskovicova_z
16. aug 2018

@luubbiicckkaa Presne toto zazivam aj ja. Spinim, ale lekar povedal, ze z ranky, ale stale sa mi pohybuje nieco v bruchu, potom nizsie,potom az hore pri rebrach 😂 cakam na menstruaciu a potom nabehnem k nemu, nech mi zoberie krv a spravi ultrazvuk, ktory mi prvykrat nerobil.

darja12
23. aug 2018

ahojte, ja mám také blbé pocity, že niečo nie je ok.. som dnes 5tt+6d od poslednej menštrácie.. testy pozit od 11dpo.. bola som na sone, tam videl gestačný vak, ja dva ale nevidel plod. hcg som mala v 5+3 23 000 lenže cítim jemnú bolest akoby vo vaječníku, uplne na spodku brucha... aj som to vravela gyn, ale nič mi na to nepovedal, len nech prídem bud t na sono.. dnes ma veľmi pichlo ráno na tom mieste.. akoby sa to stupnovalo.. ak mám takéto vysoké hcg nemôže ísť o mimomaternicové? alebo čo ak je jedno v maternici a jeno nie??

natalia11111
30. nov 2018

@darja12 ahoj ako to dopadlo? Ja som 5tt+3 a videl tiež len gestracny vak a pichá ma vľavo na vaječníku..

darja12
6. dec 2018

@natalia11111 už som v 21 tt.. 🙂 všetko v poriadku. fakt ma riadne pichalo aj v ľavo aj v pravo bola som aj na pohotovosti gynekologickej radšej, tam ma pozreli. v 6tt potvrdili, že vak je v maternici a že to nie je mimomat tehu a že sú to slachy, či svaly, čo sa rozťahujú.. teraz ma tam už pichne len málokedy, ale zo začiatku často.. hlavne ked som prudko vstala. tak dúfam, že už to bude len ok do uspešného konca..

evka3939
6. sep 2019

ahojte baby v nedelu a v pondelok mi ukazali 4testy ze som tehu....sla som hned gynekologovi a zobral mi krv....hcg bolo okolo 260.....maternici nic nebolo, bola uplne plocha...len taku ciarocku mi ukazal....mam podozrenie na mimomaternicove tehu,na kontrolu mam ist az 17.9.....mam bolesti v lavom vajecniku a nasadeny duphaston a norethysteron....prvy den poslednej MS bol 28.7 2019 a styk 4.8.2019 a vlastne 2.9 bola maternica prazdna....mam uz jedno dietatko....nechcem riskovat zdravie ale pride mi to skoro na to aby ma hned operovali.....predsa len som mlada baba kazda operacia je rizikom....ja viem ze je vsetko individualne ale on mi nevidel inde vajicko uhniezdene cize je to zahada no mna zaujima ak mam mimomaternicove dokedy je to ,,bezpecne,, mat v sebe? podla MS som 5+5tt mam strach aby sa mi volaco nestalo...ale ako som pisala nechcem sa unahlit a hned lahnut pod noz....dakujem za ake kolvek rady, poznatky cokolvek😍

nikusiak9
6. sep 2019

@evka3939 ved to vobec nie je skoro. Ak si 2.9 mala hcg 260 tak 17teho bide v enormnych cislach a aj mimommaternicove sa moze kedykolvek aj same ukoncit potratom tak mozno budes ten pripad

evka3939
6. sep 2019

@nikusiak9 ja sa bojim ze do 17. sa mi nieco stane fakt mam bolesti a uz som bola tehotna nemam pocit ze to takto bolelo..
ale ked pojdem gynekologovi mam strach ze ma posle lezat alebo ako vravel rovno na zakrok co by som este nerada...podla mna aj samotne hcg je velmi nizke....podla styku s manzelom...on mi povedal ze podla toho cisla niesom viac tehotna ako 2-3tyzdne co mi nesedi absolutne

nikusiak9
6. sep 2019

@evka3939 a pohotovost? Dnes mozes mat hcg pri 1000 a zvacsa pri 1000-1500 nieco vidno

evka3939
6. sep 2019

@nikusiak9 mohla by som ist na pohotovost to je pravda ale som vystrasena aby ma tam nenechali...kedze mam doma malu

@kayla_gombosova ahoj. Ako to dopadlo? Boli ste tehotna? Vse je ok?

@escape22819 dobry den. Po dlhom case citam opat diskusiu. Mam.za sebou dalsie prave mimomaternicove tehu. Á v tom istom vajcovode ktory mi odstranili... 😭

@oliinka preco spravili syerilizaciu na pravej strane?