Mám mimomaternicové tehotenstvo? Ako sa to prejavuje?

cicka22312
24. okt 2011

Dobry den.
Mam jeden problem chcela by som sa spytat ake mate stym skusenosti ako sa to prejavuje.Som tehotna testy my to potvrdili z krvi a este aj tehotenske testy vysli pozitvne vsetkych 5 testov co som robila.Menzes som mala dostat 5.10 2011 a uz je 24.10 2011 sliznoca maternice je stale vysoka,ale stale nie je vidno plod ☹ Neviem preco ale je tam niaka tekutina v maternici ale nic ine.Na gynde my povedala ze som mohla otehotniet tesne pred menzesom preto este nic nie je vidno ...Zajtra dem na ultrazvuk na kramare a tam my maju potvrdit ci ide o mimomaternicove tehotenstvo.Mam priznaky je my zle na vracanie,citlive prsia ,tlaky v podbrusku ako keby mala menzes dojst.Vytok bielozltej farby aj je vodnatejsi ze az mokro mam v nohavickach,stale nafuknuta som.Proste neviem si to vysvetlit ze by bolo mimomaternicove :( prosim poradte ako sa to prejavuje .
Dakujem velmi pekne za rady 😒

evka3939
1. júl 2020

@nikusiak9 tak to su dobry hajzli! Takto zenu poznacit bez nejakych lapatelnych dokazov😢 ....mna nahnevalo ze mi nechali vajcovod kedze umna sa to potvrdilo a vtedy je mozno lepsie ho zobrat kedze bol uz rezany a budu sa tvorit zrasty zvysuje sa pravdepodobnost mmt preto som pri tejto gravidite stresovala pretoze som mala neznesitelne bolesti ktore boli podobne tym mmt....a tebe ako dopadla ta gravidita lekar si myslel ze ked ma boli teb vajcovod ze mozem mat graviditu aj mmt a ze mmt sa da vybrat bez toho aby ublizili plodu v maternici ale nepotvrdilo sa to dvaja lekari dve sona a vajcovody ciste

cufuk
1. júl 2020

@nikusiak9 u mňa tiež čakajú, malé hcg stále, že počkajú do piatku a uvidí sa sa... Ako keby sa za 2 dni niečo zmenilo

nikusiak9
1. júl 2020

@cufuk kolko mas? A rastie ti ci klesa

cufuk
1. júl 2020

@evka3939 ja som už v nemocnici, už ma nechceli pustiť domov dnes, že do piatku pozorovanie a definitívne rozhodnú, a asi aj zoperujú. Mne príde, že skôr majú plné operačky a keďže nemám vyslovene bolesti, majú čas...

cufuk
1. júl 2020

@nikusiak9 hcg 1160

cufuk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cufuk
1. júl 2020

@nikusiak9 ale sliznica maternice len 7mm, a nič nevidieť, vidia gestač.vačok v ľavom vajcovode, ale vraj je to "len 7mm", a že to je málo na operáciu. Hcg vo štvrtok 630, pondelok 1059, dnes 1160, stúpa minimálne teda

lele18
2. júl 2020

@cufuk a v ktorom tyzdni si?? Ja som v 6 tyzdni dva dni dozadu 4500hcg dnes 7800 hcg. A malo 6mm a teraz 10 mm nastastie uz nejake bolesti nemam ani krvacanie
A ty krvacas ci?

cufuk
3. júl 2020

@lele18 lelka, ja už to mám za sebou, v stredu pri kontrole v nemocnici už ma domov nepustili, nezdalo sa im to už, a včera operácia... Bolo veľké, cez 8-9.týždeň a asi ma všetci svätí ochraňovali, lebo vajcovod nepraskol a bolo to veliké a na sono že 7mm a v reále boli DR sami prekvapení aké veľké... Bohužiaľ mi museli aj celý vajcovod vziať 😑

cufuk
3. júl 2020

@lele18 a špinila som už od pondelka, a hcg pri operke 1300 len, jednoducho celé divné.

lele18
3. júl 2020

@cufuk 😔😪ach to mi je naozaj luto ze to takto dopadlo. Juj hlavne sa daj do poriadku a hlavne aj psychicky.
Drzim palce a vela sil a aby bolo vsetko uz len dobre. Pekny vecer

cufuk
7. júl 2020

@lele18 ďakujem, veru sa dávame aj s drahým do poriadku... A veríme, že bábo príde neskôr, a už bude všetko ok🥰

vansharv11
5. dec 2020

Dobrý večer chcela by som sa informovať som v 5týždní pred troma dňami som mala hnedé tuhé výtoky trvalo to cca 2-3dní po 3dňoch som začala krvácať sfarbievalo sa to svetločervené s hnedým a teraz len červené mala som aj silné bolesti(menštruáčné)v pod bruší aj v krížoch myslela som si že je to len menštruácia ktorú som nedostala minulý mesiac beriem ascorutin na zastavenie krvy prosím vás poradťe mi ďakujem

@cufuk 😪

zuzanapusinka
24. aug 2022

Dobrý deň prosím vás bola som tehotná mimo maternice tak mi robili zákrok 9.8.2022 a 22.8.2022som mala sex chcela by som sa vás opýtať môžem otehotnieť opět pobolieva má pod bruchom ale nie je to až tak veľmi nejaká bolesť

@zuzanapusinka aj am vzali vajcovod? Myslim si otehotniet mozete ale mal by byt aspon 3 mesiace odstup na dalsie tehotenstvo.mozno vas boli este rana je to cerstve

zuzanapusinka
25. aug 2022

@cicamicacicamicacicamica nie nezobrali vajickovod

@zuzanapusinka
Tak to mate stastie v nestasti.

zuzanapusinka
28. aug 2022

@zuzanapusinka ze nevzali vajcovod

mulm
20. nov 2022

@cufuk ahoj ako sa prejavovalo to MMT s
Ja som teraz na začiatku ale tiež sa obávam toho mám nízke hcg