Je normálne mať menzes pri pozitívnom tehotenskom teste?

Zodpovedané
3. dec 2021

Dobrý deň,

týždeň mi meškala menštruácia. Ani som nepociťovala, že by som ju mala dostať. Urobila som si test a vyšiel pozitívne. Bola tam druhá veľmi slabunká čiarka. Zopakovala som ho a rovnaký výsledok. Volala som gynekologičke a objednala ma na 8.12.2021.

V noci som pociťovala mokro, tak som išla na záchod a zistila som, že mám ružový výtok - krv. Už to trvá dva dni, ale je to o dosť slabšie ako pri bežnom mojom menzese. Mám však prejavy menzesu - bolí ma podbruško a mám citlivé prsia.

Je normálne mať menzes pri pozitívnom tehotenskom teste?

Ďakujem

Dobrý deň,

v každom prípade vyhľadajte bezodkladne ambulantného gynekológa alebo najbližšiu gynekologickú pohotovosť. Krvácanie v tehotenstve sa považuje vždy za hroziaci potrat.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník