Možné mimomaternicove tehotenstvo

anet79
31. jan 2014

Ahojte dievčatá píšem takto prvy krát , uz som zúfala aj ked si to nechcem pripustiť. 18.10.2013 som bola na kyrete kvôli missed abort bola som v 11 týždni, 2011 tehotenstvo normálne. Teraz 18.1.2014 som mala dostať menstruaciu nonefostala som , 19 som si robila test vyšiel mi pozitívny troska slabšia ciarka ale bolo to tam , tešili sme sa aj ked opatrene, 24,1 .som šla k lekárovi ze my vyšiel test na sone mi nic nevidel vystrasil ma mimomaternicovim,zobrali mi krv na hcg. A ze si mám v pondelok 27.1 zavolat, tak som volala hcg som mala 900 z piatkových odberou a ze ked sa mi da nech prídem sa dat hned ukázať ze uz by malo byt daco vidno na sone, bolo ešte prázdne plodove vajce tak mi dal duphaston a za týždeň kontrolu samozrejme pri bolestiach do nemocnice. V stredu 29.1 ma vystrasil hnedkasty výrok tak som hned volala - mala som mat klud zvýšiť dávku duphastonu a ráno vo štvrtok prísť, takze včera v štvrtok som hned šla potvrdil mi ze troska z krcku krvácam pri sone mi vo vaku pribudlo žlté teliesko ale plod ešte vidno nie je, a ze to menej narásto ako malo, ze nie je stále vylúčené mimomaternicove, zobrali mi krv na hcg, dnes som si volala za výsledky hodnota hcg je 6900, lekár mi povedal ze sa mám povoliť a pri bolestiach ísť do nemocnice, ak sa do pondelka nic nestane mám sa prísť ukázať na Sono. Som z toho čakania na nervy, trosku ma páli v podbrusku a take mierne tlaky mám, ale žiadne extra bolesti. Som zdravotnik ale tato téma mi je troska dzudzia. Prsia ma bolia viac a viac. Poslednu MS som mala 20.12.2013 a okolo 10.12014 som mala taky zvláštny v podbrusku tesne nad lonovou sponou- take chvenie by som odprisahala ze som cítila zahniezdenie. Dnes by som mala podla poslednej MS byt 5tyzden +6dni. Napíšte my vaše skúsenosti . Ďakujem Aneta

bungo
31. jan 2014

No vies ja som mala tak problem ze naposledi som mala menzes v decembri pred sviatkami potom mi mal prist okolo10.1.2014ale neprisiel robila som testi a stale negativne nakonies mi sestricka s gindi poradila aby som pockala 10dni no nato som zacala spinit a mala som bolesti od brusku bala som sa ale spinenie po siestich dnoch preslo test mi ukazal jednu silnu a druhu slabu bala som sa ci nebude to tak ako sa aj ti bojis.vies pokial nemas priserne bolesti a nic tragicke sa ti neroby tak bud kludna a mysli pozitivne.nemyslu ze coak to alebo tamto moze sa stat ze myslienkami si to privolas javiem o com hovorim.drzim palce.

anet79
autor
31. jan 2014

Ďakujem, a ty si ako dopadla ci ešte nevies?

katkaking
31. jan 2014

ja som na tom tak isto...posledna MS 20.12. ked mi to meskalo pichanie v pravom boku, na sone nebolo nic vidiet len pr.vajecnik zvacseny a nieco v nom. 27.1.som sla na kontrolu, v maternici vacok a zlt.tel., babo este nevidiet...vajecnik stale tak isto cize nie je vylucene zaroven aj mimomaternicove aj vnutromaternicove. bolestiva pichanie ustupuju, pocit na vracanie sa stupnuje.....cize snad bude vse ok 😉 ja som mala ovu 2.1.a najblizsie som mohla otehotniet 7.1. (sice v neplod.dnoch ale je to realita) a teda som len cca 5 tt....takze neboj mozes byt na tom ako ja terminovo 😉 a to mi dr.povedal ze som len asi 4 tt...

leiluska89
31. jan 2014

no,ja som to mala tak isto zaujímavé....poslednu som mala 17.11.13.....potom uz nic,robila som 2 testy,lebo som brala lieky a vysli negat.tak som ich brala dalej....potom som dostala 18.12.13 príserne bolesti na pravej strane...zobrali ma do nemocnice a napichali infuziami,robili mi aj rengen(neviem ako sa to pise) 🙂 ...no a robili mi kompletne gynekologicke vysetrenie-dalsi 3test ...a zasa negativny...o3dni ma pustili,mysleli si,ze slepak,ale nic,plany poplach asi...kramy som stale nemala....na silvestra som zacala horuckovat,tak mi este na pohotovosti dali antibiotika....a 8.1.14 som sla ku gynekologovi, a on mi len povedal: "JE VSETKO NA SPRAVNOM MIESTE AKO MA BYT".....takze som uz v 11tt 🙂 a az teraz 7.2.idem na kontrolu a konecne na vsetky vysetrenia,ta len dufam,ze bude mu byt srdiecko a bude ok,toho sa strasne bojim....☹

erikahudackova
6. sep 2022

Je to stara diskusia, ale ako ste dopadli dievcata?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre