Možné mimomaternicové tehotenstvo

anet79
31. jan 2014

Ahojte dievčatá píšem takto prvy krát , uz som zúfala aj ked si to nechcem pripustiť. 18.10.2013 som bola na kyrete kvôli missed abort bola som v 11 týždni, 2011 tehotenstvo normálne. Teraz 18.1.2014 som mala dostať menstruaciu nonefostala som , 19 som si robila test vyšiel mi pozitívny troska slabšia ciarka ale bolo to tam , tešili sme sa aj ked opatrene, 24,1 .som šla k lekárovi ze my vyšiel test na sone mi nic nevidel vystrasil ma mimomaternicovim,zobrali mi krv na hcg. A ze si mám v pondelok 27.1 zavolat, tak som volala hcg som mala 900 z piatkových odberou a ze ked sa mi da nech prídem sa dat hned ukázať ze uz by malo byt daco vidno na sone, bolo ešte prázdne plodove vajce tak mi dal duphaston a za týždeň kontrolu samozrejme pri bolestiach do nemocnice. V stredu 29.1 ma vystrasil hnedkasty výrok tak som hned volala - mala som mat klud zvýšiť dávku duphastonu a ráno vo štvrtok prísť, takze včera v štvrtok som hned šla potvrdil mi ze troska z krcku krvácam pri sone mi vo vaku pribudlo žlté teliesko ale plod ešte vidno nie je, a ze to menej narásto ako malo, ze nie je stále vylúčené mimomaternicove, zobrali mi krv na hcg, dnes som si volala za výsledky hodnota hcg je 6900, lekár mi povedal ze sa mám povoliť a pri bolestiach ísť do nemocnice, ak sa do pondelka nic nestane mám sa prísť ukázať na Sono. Som z toho čakania na nervy, trosku ma páli v podbrusku a take mierne tlaky mám, ale žiadne extra bolesti. Som zdravotnik ale tato téma mi je troska dzudzia. Prsia ma bolia viac a viac. Poslednu MS som mala 20.12.2013 a okolo 10.12014 som mala taky zvláštny v podbrusku tesne nad lonovou sponou- take chvenie by som odprisahala ze som cítila zahniezdenie. Dnes by som mala podla poslednej MS byt 5tyzden +6dni. Napíšte my vaše skúsenosti . Ďakujem Aneta

vinyan
31. jan 2014

Mala somm podobnu skusenost, lekar furt nic nevidel, tak ma poslal do neocnice. Neprijali a, lebo mudr.videla nieco nad krckom/ v krcku - nevedela presne. Dalsia kontrola po vikende. Babo nasli ze v rohu, nie celkom isti, ze ci aj obsah vidno... Zmenila som gynekologa s dobrym sonom a namiesto do nemocky na dalsiu kontrolu som sa prihlasila k nemu a nasiel babo a uz bolo vacsie... Medzitym cez vikend som cerstvo zakrvacala☹ ale ze to bol hematom pri babatku, asi jak sa cievy vytvarali na vyzivovanie...
Este: ja som nemala menzes, lebo som kojila stale 2 roky, myslela som, ze som dostala, dost aj krce, ale spatne som zistila, ze som asi 2 tyzdne uz bola tehotna!!! Tak moj doktor aj toto bral, ze asi mimo.tehu. - to krvacanie.
Dost ma to cele stresovalo.
Kamaratka 7 deti ma povzbudila, ze vela robi aj to, ci ho chcem, tak som sa snazila vnutri nakontaktovat na babo a odmysliet si lekarske diagnosticke neistoty. Zda sa mi, ze nase babo je velmi vdacne a nejako aj skryte a strasne dobre... Nieco take citim, ked ho vnimam. Pri starsich som vnimala ine "definicie".
Tak, iba Ta povzbudzujem, Anet, asi mas babo v maternici a uz sa aj pomalicky ukazuje🙂

ematko29
31. jan 2014

@anet79 Ahoj ,ked si písala,že videl plodové vajce aj žltkoví vak ,tak prečo by malo byť mimomaternicové?Kde ho videl? To ti nepovedal ,určite v maternici,lebo ak by ho videl inde tak už ležíš v nemocnici.Neboj bude dobre,Tie ultrazvuky vedia tak vydesiť,lebo lekáry hladajú čo nieje sdprávne nie čo je spravne.Ked som bola s druhou dcerou tehotná abola som na prvom ultrazvuku,videla už bábo,ale nebolo ešte vidieť akciu.Tak ma vystrašila,že no uvidíme či sa to vôbec bude dalej vyvyjáť.Ja pozerala som na nu jak puk o čom melie.Bola som tehotná a hotovo nič iné som si nepripúšťala.To ked by som teraz bola tehotná tak sa bojím ako nikdy po ttom všetkom čo som sa na nete načítala 😕

adina12
31. jan 2014

@anet79 V tom tyzdni ako si ty tiez u mna nebolo vidiet este plod a tehotenstvo mi potvrdil az na kontrole o 2 tyzdne,. Taktiez som prve 3 mesiace mavala hnedkasty vytok, ale vsetko bolo v poriadku. Ako pisala vinyan, pomalicky sa babo ukaze.

anet79
autor
1. feb 2014

Ďakujem dievčatá za povzbudenie, z babetka by sme sa velmi tešili dcérske chceme dopriať súrodenca. Uvidíme v pondelok urcite dám vediet ako to dopadlo

anet79
autor
3. feb 2014

Bambulky čakám tu v ordinacii kedy sa dostanem na radu, cítim sa ako pred rozsudkom, ja len dufam ze bude povzbudivy.

anet79
autor
3. feb 2014

Tak bublinka narástla , žlté teliesko je rám takze mimomaternicove to nie je, babo sa ken mihlo nevedel ho dobre zachytiť ze Som asi kratšie tehotná ako podľa MS, zdalo sa mu ze uz je tam aj srdcová frekvencia ked si to na sone prepol, uvidí sa budúci tyzden. Idem na kontrolu, duphaston mam stále 4 krat denne .

adina12
5. feb 2014

@anet79 tak to som rada, prajem vela zdravicka obom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre