Mám problém otehotnieť

martinka013
25. jan 2017

Ahojte dievčatá, rozhodla som sa napísať sem svoj príbeh a problém a dúfam, že mi niektorá z Vás poradí. S partnerom sa snažíme o babatko uz skoro rok no bez výsledku. Gynekológ mi predpísal Duphaston na 3 mesiace . Tie 3 mesiace som mala mrchu pravidelne , no potom uz s dvojmesačným meškaním a prisla az po injekciách . Kupila som si ovulacne testy , ktore som si pravidelne robila , no vsetky negatívne . Duphaston užívať uz nechcem , nerobil mi vobec dobre . Tak nas doktor odporučil na kliniku gyn fiv do Nitry , kde sme mesiac čakali na termin a 23.1. sme tam konecne boli . Partner ma spermiogram v norme , ale mne diagnostikovali syndróm polycystickych vaječníkov a bola mi doporučená laparoskopia , kde mi maju spravit dierky do vaječníkov , aby boli priechodné . Chcem sa spytat , ze ci ma niektorá z Vas s tymto skusenosti , ako prebehla operacia a hlavne aka je sanca mat babatko .

majaxy
25. jan 2017

Neviem o tom nič, ale držím silno palčeky aby všetko vyšlo

martinka013
autor
25. jan 2017

Majaxy , dakujem velmi pekne 🙂

ivec16
25. jan 2017

@martinka013 ak mas PCO mohol by ti pomoct inofolic, urcite to stoji za vyskusanie ;) aspon 3 mesiace skus a ked nepomoze potom chod na operaciu, operacia je v narkoze, a malo by sa ti po nej podarit otehotniet do pol roka inak sa tie otvory co tu tam spravia zrastu uz potom a treba to opakovat, pri pco je problem aj ten ze sa netvoria dostatocne kvalitne vajicka a teda aj ked ti spravia driling tak aj ked otehotnies je mozne ze v skorom stadiu potratis... nechcem strasit ale tak to byva... preto odporucam inofolic je pre zeny s pco potporuje dozrievanie vajicok, ak sa rozhodnes ist na operaciu ja by som to skusila skombinovat, ved spytaj sa aj nanazor lekara

martinka013
autor
25. jan 2017

Ivec16 inofolic combi mi samozrejme doporučila lekárka hned po vyšetrení a beriem jednu tabletku rano a jednu vecer a partner florandol sacky... Tak snad to pomoze

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mishi147
25. jan 2017

Baby prosim Vas ma otazocku.Snazime sa dva roky o male a stale nic,lekarka mi urobila hormonalny profil aj stery vzala,robila mi folikulometriu a vsetko je v poriadku takze to znamena ze nemozem mat ani PCO ani ziadne ine problemi? zistila by to z tych vysetreni?

lienka737
25. jan 2017

@mishi147 áno, zistila by to.
Má aj partner robený spermiogram? Priechodnosť vajíčkovodov Ti nerobili?

mishi147
25. jan 2017

@lienka737 dakujem za odpoved 😁 na ten ideme zajtra tak som zvedava.Priechodnost nie,to robi tvoja lekarka ci v nemocnici?

lienka737
25. jan 2017

@mishi147 mne to robila moja, ale nie každy gynekolog to robí. Sú rôzne spôsoby, ja som mala HyFoSy.

mishi147
25. jan 2017

@lienka737 Ultrazvuk mi robila ale toto vysetrenie nie,povedala mi presne kedy budem mat ovulaciu mala som dominantny folikul a aj tak sa nam nezadarilo.Rozmyslam este ci mi nevypusta neplodne vajicko alebo ci nemam protilatky na manzelove spermie,to by mi uz zistila?

lienka737
25. jan 2017

@mishi147 Protilátky sa zisťujú v rámci reprodukčnej imunológie.
HyFoSy sa platí. Ja som platila 100 €, užívajú sa predtým lieky, to Ti určite nerobila 😉

Ja som mala už 15krat dominantný folikul a nič.

mishi147
25. jan 2017

@lienka737 tak to urcite nie,Vam sa tie z nedari?

lienka737
25. jan 2017

@mishi147 zatial nie. pokracujeme vo vyšetreniach

mishi147
25. jan 2017

@lienka737 To mi je luto...Je to dost velka zataz na psychiku teda aspon u mna.A zistili Vam nieco?

lienka737
25. jan 2017

@mishi147 áno, je to na psychiku uplne že celé zle, hlavne ked všetky kamarátky, sesternice, sestry a kolegyne majú 3 deti alebo sú tehotné na prvý vrz.
Ale tak čo už. Nezistili nič konkrétne zatiaľ. Ešte idem na tie protilátky a možno laparoskopia, či nemám nejaké zrasty alebo endometrické ložiská.

mishi147
25. jan 2017

@lienka737 to Vam poviem zacinam uz mat nechut chodit k manzelovej rodine lebo tam maju vsetci plno deti a zacina ma to zozierat... a mate uz niejake deticky? Na tom spermiograme ste uz boli?

lienka737
25. jan 2017

@mishi147 deti nemáme, na SPG sme boli, všetko je OK.