Máte skúsenosti s anovulačnými cyklami?

gerdusha
30. máj 2009

ahojte baby, chcela by som zacat tuto temu, pretoze som nenasla ziadnu konkretnu temu, ktora by sa venovala len anovulacnym cyklom. mne vcera lekar zistil, ze mam momentalne anovulacny cyklus, takze od buduceho mesiaca zacneme s folikulometriou. zatial nemam robit paniku, pretoze i zdrave zeny nemaju kazdy cyklus ovulacny. lenze ja som tak trochu panikar a hned som si nejako "vsugerovala", ze ja budem ten pripad, kedy budu vsetky cykly take...je tu nejaka babena, ktora ma anovulacne cykly? co sa na to berie okrem clostylu /kaslat na pravopis 🙂/...nejake vitaminy? homeopatika? cajiky?..funguje este nieco okrem clostylu a pozitivneho myslenia? dakujem za kazdu reakciu...

lauritka
26. sep 2009

lucetta dakujem, aj my mame teraz obdobie ked neriesime ziadne CAR, po tych dvoch missedoch som nemala dalej chut....
moj MM nechce o tom ani pocut momentalne , skusame prirodzene, kedze som bola v marci aj na laparke.
Mame trochu horsi spg, teraz zacal uzivat profertil, tak hadam zaberie... ja som relativne v poriadku, odhliadnuc od toho, ze nemavam vela plodneho hlienu, ale aj na to su pomocky

😉 su tu temy na koniku o gynexe aj o femigrade, da sa to objednat cez net. vela babam to pekne upravilo cyklus a podporilo ovulaciu.

azalka22
26. sep 2009

ahojte, mozete niekto napisat, ake homeo beriete, (ak beriete) na ovu, spolu s alchemilkou? dik

lauritka
26. sep 2009

pajinka dobre by bolo vyskusat merat BT, tam by si pomerne presne videla ovulaciu a kedy ma prist MS 😉
neviem, ale pochybujem, ze ked ti tak dlho meskala MS si vobec mala nejaku ovulaciu . No a este podla BT budes vediet, kedy si mas nasadit utros ;)

azalka ja som brala gynex, ale ja mavam ovlku aj bez vsetkeho, takze radim len skusat a skusat 😉

pajinka111
26. sep 2009

lauritka já BT měřím asi půl roku..myslím že moje teploty se snižují a zvyšují vlivem prášku co beru,nikdy nevím jestli má teplotám věřit..tento cyklus jsem měla největší pokles 20DC 36.3c pak druhý den 36.7.c ale od 21 dne beru i utroš,tak se mi drží teplota kolem 36.7- 36.9c,nikdy nemám víc..jak utroš ted vysadím začne teplota klesat..tak si říkám jestli není zbytečné se teda měři?

lauritka
26. sep 2009

pajinka aky prasok ? 😕 mne nezvysuje okrem choroby, alebo zlteho telieska po ovulke teplotu nic, ani zapal, ani lieky, dokonca ani utrogestan nesposobil nejake horibilne rozdiely. nemas grafy ??? a skusila by som jeden cyklus bez utrogestanu, lebo ako pisala v prispevku len,
tak by sa ti teploty po ovulacii mali drzat hore aj bez toho.

pajinka111
26. sep 2009

LAURITKA-teplotu mi zvyšuje utrogestan,vždycky když jen nasadím tak maximálně do 2 dnů se teplota zvedne,jak jej vysadím zase klesne..tak nevím..mudr mi říkal,že utroš bych neměla vysazovat,protože kdyby u mě došlo k otěhotnění ,tak musím okamžitě dodávat hormon na udržení těhotenství,nemám téměř žádný hormon a 2 potraty mám už za sebou a dcerka byla jen proto že mi píchal injekce a kontroloval hormony v krvy hned od počátku těhotenství kdy ještě nebylo na utz ani nic znát ,TT z moče byl vždy negativní,těhotenství vždy potvrdily jen vysledky krve..

lauritka
27. sep 2009

paji sorry nakukla som len teraz.

v prvom rade na to aby si otehotnela potrebujes ovulaciu, ak si neodsledujes cyklus, tak nezistis ci vobec ovulujes. utrogestan si mozes nasadit az po zvyseni teploty, teda prvy den po ovulacii, urcite to nebude neskoro.
ale pokial to sledujes len podla utrosa ( tvoju BT ), tak si nikdy nebudes na istom, ci prebehla ovulacia alebo nie.

moj lekar mi zase tvrdil, ze na habituralne ( opakovane ) potraty je lepsi duphaston hned od zistenia tehu. Ja mam za sebou dva potraty 😔 . pri obidvoch som brala utrogestan, bohuzial mepomohlo to.
Ak to nema byt geneticky v poriadku, tak tomu nepomozu ziadne lieky, priroda si to zariadi po svojom . 😔

pajinka111
27. sep 2009

ahojík..lauritka,ty si noční pták 🙂 díky za rady,příští cyklus nasadím utroš až po stoupnítí teploty,su zvědavá..poprvé jsem dostla i pregnyl..ted očekávám ms,každou chvílu čekám že se spustí. ☹

pajinka111
29. sep 2009

tak se právě mrcha spustila ☹ ,no aspon vím že začíná nový cyklus,snad bude úspěšnější..i u vás 😉

jerrymona
29. sep 2009

ahojte, aj ja sa pripajam do diskusie.

aj moj cyklus je anovulacny. ako by vyzerali ostatne grafy, neviem, zacala som si merat az teraz. aj vdaka lekarovi, ktory mi povedal, ze je to zastarala metoda a neoplati sa merat. teraz som u lekarky, ktora tvrdi opak.

ten lekar mi tiez predpisal duphaston (brala som ho asi 5-krat, nie po sebe, od 13-24 dc). a na moj nepravidelny cyklus (posledny bol 45-dnovy). takze moze byt, ze aj u mna posobil ako antikoncepcia.

niekedy si myslim, ze my zeny sme pre lekarov pokusni kralici. dajme im tie vitaminy (hormony) a uvidime, co to s nimi urobi... 😕

mozete mi niekto poradit? mam sa ozvat lekarke a dat sa vysetrit, ci mam vobec ovulaciu alebo mam pockat na nasledujuci cyklus?

a na zaver, tu je moj graf:

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

len
29. sep 2009

Jerry, ten cyklus je s největší pravděpodobností anovulační, což Duphaston nevyřeší. Určitě bych ho ukázala lékařce, co ona na to, asi by ti měla předepsat léky na vyvolání ovulace (Clostilbegyt apod.), pokud máš takové cykly všecky.

jerrymona
30. sep 2009

ahoj len. to bol moj prvy cyklus, ktory som si merala. lekarke sa urcite ozvem.

urcite som duphaston brala nadarmo. ide ma z toho trafit slak. 😠

inak ako casto sa chodi na folikulometriu?

pajinka111
30. sep 2009

já chodím měřit folíky tak 2x měsíčně,někdy dokonce i 3x,podle toho jak to vypadá,jestli vůbec neějaké narostou a nezaniknou..

len
30. sep 2009

Jerry, pokud máš relativně pravidelné cykly, dr. už většinou odhadne, kdy na folikulometrii jít, a stačí to jednou za cyklus. Pokud jsou nepravidelné a dlouhé, většinou je to třeba častěji, jestli přeci jen něco nenarostlo později.

kacenka74
30. sep 2009

Ahojte, dnes som bola na folikulometrii, dr vravel, ze by sa malo chodit kazdy druhy den od 8 dna DC po cca 15-16, no len on ma teraz volno a objednal ma az na 14DC, myslite, ze to bude stacit? Co ak ovula prebehne dovtedy? Ja totiz neviem kedy presne prebehne (teplotu nemeriam iba ovu testy skusam, ale zatial stale len slaba ciarocka). Poradte prosim.

len
30. sep 2009

Kacenko, jak máš dlouhé cykly? Třeba u delších cyklů ovulace nastává až nějaký 17.-20.DC i později - tehdy by asi 8.DC bylo na ultrazvuku těžko něco vidět a 14.DC se teprve něco začíná dít. Naopak já mám hodně krátké cykly a věděla jsem, že na utz musím chodit do 9.DC, protože pak už bude pozdě, jednou jsem byla po ovulaci i 8.DC 😀 Je to strašně individuální a moc to nejde zevšeobecnit...

kacenka74
30. sep 2009

Len ja mam cykly tak rozne, najkratsi bol 24 dni a najdlhsi 30 dni. Dnes som 9DC a povedal, ze to vyzera, ze tentokrat bude ovulka z praveho vajecnika, vraj ten je väčši. Mame zacat snazilkovat uz teraz ci cakat na ovulku? Ake dlhe cykly mavas ty?

lucialen
30. sep 2009

Ahojte baby, tak zbezne som vas precitala hlavne co sa tyka Duphastonu ma zaujima. Takze myslite ze duphaston by sa nemal uzivat pred ovulkou? Ja som zacala s Duphastonom minuly mesiac od 14DC do 24DC a nahoda - anovulak, folikul rastol, nepraskol az prerastol do cysty, ktora nastastie praskla. Meriam BT 5mesiac a ovulka vzdy bola, ale 20DC, 18DC a 16DC, cize tiez som duphaston zacala uzivat pred ovulaciou. Teraz mam zase zacat brat od 14DC, ale 9DC este nebolo vydno nijaky dominantny folikul a myslim, ze ovulacia bude zase neskor. Co myslite, pockam na ovulku, a az potom zacnem s Duphastonom? Diky za rady 🙂

len
30. sep 2009

Tak 21-23 většinou, ovuluji obvykle 10.-12.DC, ale občas holt i dřív. Netušíš, jak velké byly folikuly? Většinou rostou tak o 1-2 mm denně a při cca 20 mm dojde k ovulaci. Každopádně jestli tam teď rostoucí folikul viděl, tak ten 14.DC ho buď uvidí mnohem větší nebo už tam nebude vůbec a bude po ovulaci. Když se budete milovat obden-obdva, tak ovulaci určitě nepropásnete 😉

lauritka
30. sep 2009

luci ja by som pockala az kym sa nezvysi teplota 😉 nic s tym nezameskas.

kacenka74
30. sep 2009

Len, ja som bola z toho vsetkeho taka prekvapena, ze som sa zabudla opytat, aky bol velky folikul. Tak skusime snazilkovat do pondelka 🙂 a uvidime. Snad to teraz vyjde...Inak predpisal mi aj utrogestan, ale az od 15DC. Len aj vy sa snazite? Ak hej ako dlho?
Lucialen- ja som brala Duphaston pri prvom tehu. Je to myslim progesteron, udrzuje tehu, ale ak nie si este tak asi az po ovulke. Mne tak Utrogestan predpisal a je to nieco ako Duphaston.

kacenka74
30. sep 2009

Len, prave som kuk do tvojho albumu a pozeram, ze tiez si mala Utrogestan. Nemala si s nim dobre skusenosti? Ja sa trochu bojim tychto hormonov.

len
30. sep 2009

Luci, jak píše Lauritka, počkala bych po ovulaci - raději o pár dní později než dříve 😉

Kacenko, snažíme se cca nějakých 50 cyklů, i když v této diskuzi nemám co dělat, všecky byly ovulační 😉 Utrogestan nemám ráda 😝 Nějak se mnou moc cloumal, i když jsem celkem výjimka, většina holek ho snáší dobře, obzvlášť, když se zavádí. Teď jsem se zařekla, že protože nemám problém s nedostatkem progesteronu, budu už ho brát jenom po IVF.

kacenka74
30. sep 2009

Len, drzim velmi palce na IVF, uz sa to urcite podari 🙂 Ja asi skusim ten prvy cyklus a potom sa uvidi ako to teda budem znasat. Zatial papa a dakujem za rady 🙂

lejla533
24. okt 2010

Ahoj holky...V červenci mi dělali horm.profil a zjistili, že mám hodně testosteronu a anovulační cyklus..jestli to spolu souvisí nevím..ted jsem dostala na užívání Clostylbegyt a po jeho doužívání se mi objevili cysty..je to sice napsaný v nežádoucích účincích ale stejně...bolest šílená a ted ještě užívám duphaston...jsem osypaná jak puberták a za tři dny se dozvíme jestli snažení mělo úspěch nebo zase nic...občas mně pobolívá břicho jako na menstruaci a pak zase nic...pořád mám nateklé břicho ale prý je to tím že tam mám vlastně 4 cysty kolem 4cm takže to tlačí a bolí...nevím jak se to blíží tak mám čím dál větší pochybnosti že zase nic...snažím se na to nemyslet a v průběhu léčby se mi to docela i dařilo ale ted už to nejde...nevím jak ted mám postupovat...moje dr mne poslala do Pronatalu kde mi řekli že to zatím nemá smysl řešit což jsem tedy nepochopila když se snažíme rok, nejde to a já mám ještě anovul. cyklus zůstala jsem stát jak opařená..nevím jestli setím zabývají až když jeto fakt beznadějní..dlaší věc je ta že moje dr mi dala clostylbegyt ale prý tam měli následovat nějaký injekce na uvolnění či prasknutí vajíčka či co..už mám tolik informací že nevím ani co je co...jsem neštastná protože po miminku hrozně toužíme a jen mně udivuje že když přijdete a žádáte pomoc řeknou vám dyt ono to má ještě čas..jenomže jaký čas...jsem fakt moc smutná..manžel ten mně utěšuje ale sám do toho nevidí...a ani nechci aby se stresoval víc než je nutné...nevím prosím poradtě jaké máte zkušenosti...někdy si myslím že moje dr to asi trochu podcenuje..vím že některé páry se snaží XX let ale když u mně vědí co je za problém proč to hned neřeší...nejsem odborník to ani náhodou ale už jsem zoufalá... 😢

renko
29. okt 2010

Dievčata určite vyskúšajte Femigard od Dr. Vydry.

aduskatt
30. okt 2010

@renko mne ten femi vobec nepomohol.asi je to individualne.ale na druhej strane.citala som sem tam aj o tom, ako to zabralo------------

renko
31. okt 2010

aduskatt skús napísať Dr. Vydrovi do jeho poradne na stránke hemann.cz, určite ti poradí, aj príde na to prečo ti to nepomohlo. Ja mám s jeho výrobkami len tie najlepšie skúsenosti, hlavne s femigardom, a neviem o nikom komu by nepomohol. Možno si ho brala len krátko.

katiz
28. apr 2011

Ahojky, poradí mi někdo?
Mám anovulační cykly, při jedné samovolné ovulaci, tedy bez užití léku, jsem otěhotněla, po dlouhém snažení, a mám krásnou holčičku, chtěla bych i druhé dítko 🙂
Od doktora jsem dostala Proveru k vyvolání MS, která měla přijít po dvou dnech po dobrání léků, ale už je to 14 dnů a furt nic, ani špinění, prostě nic. Těhu test je negativní...
Máte s tím některá zkušenost? Jak probíhá léčba dále?

evulatko
28. apr 2011

ahojky @katiz 🙂 ja bych kontaktovala lekare, preci jen, dva tydny je uz dlouha doba. Asi zkusi jeste neco jineho na vyvolani menstruace a pak leky na podporu ovulace. Preji hodne moc stesti a brzy dalsi miminko🙂