Nájdu sa tu snažilky s nepravidelnou menštruáciou?

kendra
2. aug 2009

Ahojte. Sú tu nejaké snažilky, ktoré majú veľmi, ale naozaj veľmi nepravidelný menzes? S lekármi je to stále o tom istom. Porobia hormonálne testy a kadejaké iné možné testy, no výsledok je stále ten istý...užívanie hormonálnej antikoncepcie. Čo ja už odmietam, keďže som "prešla" všetkými možnými typmi, no ani jedna mi nevyhovovala, lebo som mala strašné bolesti hlavy.Pri každej. Momentálne by sme už aj chceli bábätko, no pri mojom nepravidelnom cykle je veľmi ťažké zistiť, kedy mám ovuláciu a či ju (podľa môjho ošetrujúceho lekára) vôbec mám...je tu niekto s podobným problémom? Ako riešite nepravidelnosť cyklu (okrem HAK)???Ak viete, poraďte.

sofokleska
8. aug 2009

no vieš pokušame sa o babo a už dosť dlho sa nam nedarí a počula sm že ten čaj je dobrí,ale žeby urobil zazrak,tak tomu moc neverim.teraz cez dovolenku pojdem ku gynek tak ma bude vyšet.opytam sa ho aj na te duphaston ten pomohol už mnohym........

mata1001
8. aug 2009

ja si tiez myslim ze ten caj zazraky nerobi ale aspon sa utesujem tym ze predsa nieco robim kvoli tomu.este beriem calibrum - s tym som len teraz zacala asi tak tyzden.no uvidime.
vela dievcat tu pise o inom lieku ako duphaston.neviem jeho cely nazov ale nejaky clostyb....neviem co...
zevraj aj ten dost pomaha...
my s dr sme este s vysetreniami uuuuplne na zac.robil mi len horm.profil.ja sa tiez napchavam s liekmi-musim jest estrofem a lutenyl na upravu cyklu a vyrovnanie hladiny hormonov.
a merias si BT?

sofokleska
8. aug 2009

no aj ja budem s tími vyšetreniami na začiatku mne povedal že ked sa do sept nepodarí tak mam prísť,no nechce sa mi čakať tak pojdem teraz.calibrum som brala no nič moc...ale že aj ten duphaston je na upravu aj na udržanie plodu...no ved uvidime.vy sa uz ako dlho snažite?my vyše roka ☹

mata1001
8. aug 2009

aj mne povedal ze mam vydrzat do sept.a ani ja som nevydrzala,ale ja som k nemu musela zajst.neprisla mi totiz menst a preto zacal s horm profilom skor ako v sept.my sa snz od dec.a mm uz bol na spermio?

mata1001
9. aug 2009

je tu niektooooo?

babajagaa
9. aug 2009

🙂 🙂 🙂 Priletela som aj Vám poradiť. Prečítajte si rubriku bylinkárka Anna Kopáčová A rýchlo ku nej 😀 Aj ja tam chodím 😵 Tu je na ňu kontakt 0903037131 😉 😉 😉

sofokleska
9. aug 2009

mata nie este nebol,niekto mi tu uz radil ze to mi da gynekolog tam papier a stym tam pojde.no ked ho tam ovsem dostanem.ako to tam prebieha nevies nehodou?

mata1001
9. aug 2009

ahoj sofokleska no neviem ako to tam chodi a prebieha.aj mojho to asi caka.a opytam sa to v piatok dr,ze co bude dalej...a ci ho posle...

sofokleska
9. aug 2009

oj dobre dobre,pak daj vediet.bo moj sa toho strasne boji...a ja zase toho ze ho tam nedostanem.dik!maj sa zatial uz musim ist

janeisha
20. okt 2010

ahojte.. cca polroka mam menzes len s pomocou duphastonu a lutenylu.. posledna mrcha bola zaciatkom septembra.. v oktobri nedosla.. okolo 34DC som mala akurat tak slabe bolesti v podbrusku.. 7.10 som dostala injekciu agolutinu a agofollinu s tym ze mrcha ma prist do dvoch tyzdnov. dva tyzdne su zajtra.. 17.10 som uz uz dufala ze ju dostanem ale ako prisla tak aj ten den odisla.. ja uz neviem co mozem cakat od lekara..
hovoril nieco o podbrobnejsich vysetreniach a ze sa uvidi.. lenz eja uz nevladzem zaspavam postojacky, toci sa mi hlava nechuti mi jest.
uz som zo seba blazon..

alexandra1998
8. feb 2011

@kendra to poznam :(

katka159
10. feb 2011

ahojky 😀 ja mam taký istý problém snažime sa o druhé babo a nič pričina je v tom že mi to chodi ako sa tomu chce teraz naposledi to bolo pred vianocami. Ale ja mam aj problem z nedozrievanim vajíčok brala som dufaston a clostík 3 mesiace ale žiaden výsledok teraz lietam po lekaroch podla nich je to všetko super ked som otehotnila raz tak nevedia prečo by som nemala aj druhy ale neviem už som s toho dost zufala ☹ pretože sa snažime už viac ako rok. A antikoncepciu som použivala naplaste ale vlastne uplne zbytočne ked mam take problemý 🙂

dadak
13. feb 2011

Ahoj Katka,
ja som na tom podobne...mne tiez chodi mrcha ako chce...a pravdupovediac, chcela by som tretie babo, a take dzifcatko by bodlo...a zevraj sa to robi pred ovulaciou..no a ako, ked ani neviem, kedy ju presne mam, kedze mrcha si chodi jak chce...
asi to musim nechat na prirodu... ta si zariadi svoje po svojom..😀

dicinka1
24. feb 2011

ahojte baby..dnes som 45 den cyklu..blbne mi nejak cyklus..od porodu..nekojim..mala som 4 ovulacne testy.neviem značku..ale len take obyčajne...stále boli čiarky slabulinke..ale dnes je silnejšia..je možne že aj napriek takemu dlhemu cyklu budem mat ovulaciu? pijem bylinkove cajiky..a papam vitaminky..inač nič..Len chcem vediet ci aj napriek tak dlhemu cyklu možem mat ovulku..dakujem.. 😉

andelka
1. mar 2011

@dicinka1 klidně můžeš, mně taky ještě před těhu blbnul cyklus - jeden 30 dní, druhý 43... 😅 ovulka byla pokaždé, jen někdy 18DC a jindy 30DC. A co vím od kamarádek, tak i po 50 dnech od poslední MS proběhla ovulace.
Přestalo mě to po půlroce bavit, tak jsem zkusila "přírodní progesteron" tinkturu z Drmku obecného a cyklus se mi srovnal. Neříkám, že to musí fungovat u všech (to skoro nic, že), ale za zkoušku to stojí, kdo má pár měsíců čas na přírodní léčbu.
@dadak

dicinka1
1. mar 2011

@andelka a odkial mas tu tinkturu?mimochodom fakt može bvyt ovulka aj na 50 den cyklu?je to možne,aby pol cyklu sa nič nedialo a potom rastol folikul...a bola by ovulka aj tan neskoro?

andelka
1. mar 2011

@dicinka1 samozřejmě. Moje kamarádka neměla 3 měsíce MS a pak otěhotněla, takže asi tak 85 DC 😅 a nebyla jedna. Prostě když jsou blbě nastavené nebo fungující hormony, tak to může tak dlouho trvat. Někdy se stává, že se tělo během cyklu několikrát, i třikrát připravuje na ovulaci (pozná se to ze změny hlenu), než k ní opravdu dojde, ale prostě ta hladina hormonů není taková, aby se to povedlo.
Ten drmek by měl hormony srovnat, posílit ty, které můžou za uvolnění vajíčka a tím ovulaci. Není to všespasitelné, ale fungovat to může, když je potřeba těm hormonům trošku pomoct. Já jsem měla půl roku po vysazení HA cykly celkem v pohodě, pak to začalo haprovat a půl roku byly tyhle šílenosti (čiže jsme používali symptotermální metodu tak jsem pokaždé za ten tok věděla kdy k ovulaci došlo a viděla jsem jak to blázní), na ovulku jsem čekala i měsíc. Po tom půlroce jsem si koupila v bylinné lékárně 50g kuliček drmku obecného, smíchala to s 250ml vody, a dala do temna a chladna, sem tam protřepla, po 14 dnech přecedila a 3x denně užívala. Nedávno jsem se koukala na grafy a pomohlo to asi od druhého cyklu. Další půlrok než sjem otěhotněla už byly cykly zas jakž takž pravidelné a ovulka se posunula na solidní čas (cca 18DC)

katrenka111
1. mar 2011

Ahojte babulky, no citam ze tu ste mali rozne problemy....ja uz mam problemy s MS uz od aprila 2010, odvtedy som mala len v decembri a v januari toho roku a teraz zasa nic...bola som na vseliakych vysetreniach a nakoniec zistili ze mam velmi nizke hladiny hormonov, no lenze mam trombofiliu takze nesmiem brat ziadne hormony tak sa to neda akosi upravit.... nemate nejake rady, uz som z toho na nervy....ako mozem potom raz otehotniet ked to takto vobec nefunguje???
Tiez beriem vseliake vitaminiky ale nic nepomaha...... ☹ ☹

dadak
2. mar 2011

baby, mozem sa opytat taku blbu otazku? na 12 den po mrche som mala take pichlave bolesti v podbrusku a trosku vytok...ale teraz, co je cca 19 den, tak mam tiez vytok....tak ako zistim co je ovulka a kedy je? poradte mi prosim...len nie s teplomermi, bo merat sa mi nechce... 😒 dakujem

dlabinecka
2. mar 2011

@dadak Já myslím, že ovulaci jen tak sama nepoznáš. Bud bych volila ovu testy nebo doktora na folikulometrii, ale to chce asi nějaký důvod. já měla s ovulací veliké problémy, respektive jsem žádnou neměla. podle všeho jsem měla v životě tři ovulace a ani jednu jsem nezaregistrovala 😉

dadak
2. mar 2011

@dlabinecka ved prave, ten problem mam aj ja...ked som este nebola tehotna s druhym chlapcekom, tak som bola na testoch u lekarky, ta mi dala nejake lieky a pozorovala ovulku...a vraj ziadna...a druhy mesiac som otehothnela...tak nechapem....len rada by som vedela tu ovulku, aby som si mohla trosku naplanovat tretie... 😕

dlabinecka
2. mar 2011

@dadak Podle mě neexistuje jiná možnost, než ty testy. A MS teda není vůbec? Já byla na drillingu (měla jsem diagnostikované PCO), po porodu se to zjevně ztratilo, protože, než jsem se stihla vzpamatovat z toho, že jsem samovolně dostala MS, tak jsem podruhé těhotná 😅

dadak
2. mar 2011

😀, tak gratulujem...urcite sa tesis...snad sa pridam k tebe a budeme sa informovat o diani v kazdom mesiaci...hihi...MS mam, sice nepravidelne ale mam...len ta ovulka vraj niekedy je a niekedy nie je...ja som z toho uz magor...

miss_stanya
2. mar 2011

@katrenka111 pri nepravidelnej MS mas problemy s hormonmi /poznam to/, t.j. ak chces otehotniet, urobit hormonalny profil, potom odsledovat jeden mesiac folikulometriu-ci a ako sa tvoria vajicka (ono je pri tej nepravidelnosti jasne,ale doktori budu na tom pro forma just trvat, aby to odsledovali) a potom ti doplnia-vystimuluju hormony tak aby si mala ovu 🙂

katrenka111
2. mar 2011

@miss_stanya Ale ako doplnia ked hormony nesmiem,?????

miss_stanya
2. mar 2011

@katrenka111 No viem ze pri tvojom ochoreni nemozno brat HAK dlhodobo,ako mix hormonov. Ale urcite tie jednorazove injekcie co davaju, je nieco ine. Nenasla si tu dalsie kocky, ktore by mali rovnaky problem? A co ti na to dr. hovoria?

katrenka111
2. mar 2011

@miss_stanya No zatial nic mam malo estrogenov... ani injekcie nemozem hematologicka nedovolí....
Bola som aj na CT, sone brucha a mam ist este na gastroskopiu aby sa vylucila malnutricia a podobne..... v decembri som mala MS aj v januari ale opät zase nic.....
Takže netusim..... co a ako.....

miss_stanya
2. mar 2011

@katrenka111 Ja tiez nemam estrogeny :( Ale u mna je ine, nastartovali to tie injekcie... Inak som zvedava, co ti navrhnu.... Potom sa pripadne ozvi.... Musi to nejako ist... ☹

ninka.b1
2. mar 2011

@mata1001 ahoj chcela by som sa ta opýtať či ti pomohla ta kombinácia liekov estrofem a lutenyl???? Alebo niečo iné??? Lebo pozerám, že mate Adamka- gratulujem!

saska697
3. mar 2011

Ahojte snazilocky🙂 v tejto teme som tu nova. Vacsinou pisete,ze mate nepravidelnu menstruaciu v takom zmysle ze raz ju mate potom mesiac dva ci tri nic a pod. Ale je tu taka co by ju mala po antikoncepcii ako ja? Napr. od Januara mam menstruaciu kazdy 16D:( sice aj pred branim antiky som napr.mavala este mensiu pauzu napr len tyzden. Je tu taka?