Nezostúpený semenník u ročného synčeka - operácia na Kramároch

7trisha7
2. aug 2020

Ahojte.. prosim mate tu niektora priamo skusenosti s tym, ze vas chlapcek nemal zostupeny jeden semennik a operovali ho na Kramaroch? Vsetko bolo ok? Aki su na kramaroch? Pristup?
Moj 11 mesacny syncek stale nema jedno vajko na mieste a bude treba operacia, mam ho co najskor objednat. A jasne, ze sa mega bojim toho vsetkeho 😩😩
Dakujem

7trisha7
autor
14. okt 2020

@marlent
@misove no mojmu sa k tomu pridružil ešte slabinový pruh, teda raz sa mu spravila taká hrčka a netušila som čo to je tak sme šli na pohotovosť.. a už mu to dovtedy zmizlo ale mala som fotku spravenú tak podla toho že to je pruh.. ale že to teda zoperujú naraz... no držím palce všetkym... dajte vediet žienky PROSIM až to budete mať za sebou s drobcami... napíšte aké to bolo a tak ..

marlent
14. okt 2020

@7trisha7 no ja som z toho taka zosrana kokos..moj ma sice 3 pozeram temu ze vy idete na kramare my inde...
Moj ho ma migrujuci bude to jednodnovka rano spravia a poobede ideme domov ale aj tak mam nervy sialene z toho

7trisha7
autor
14. okt 2020

@marlent tak aj my len jeden den, ani neviem ze sa niekedy zostava viac..: ale tiez mam mega stres a nervy z toho 🥺🥺 asi kazda maminka

misove
14. okt 2020

@7trisha7 aha..a kedy ste boli na vysetreni? Vy len jeden den budete hospitalizovani? My tri 😲
@marlent drzim palce..nech to mate cim skor za sebou..a potom budem rada ak napises recenziu ☺️ a prosim ta kolko budete hospitalizovani? A musite mat aj test na covid?

marlent
14. okt 2020

@misove neviem kolko presne som sa nepytala..iba viem ze zakrok bude trvat 30-45 minut...
A ano test na covid musime mat

misove
14. okt 2020

@marlent myslela som si, ze test bude treba..a to vam preplatia ci to platis ty? A kde idete na operaciu vy?

marlent
14. okt 2020

@misove a to teda tiez neviem ako s tym testom lebo som volala do dovery s tym ze predoperacne a ci mam ja ako doprovod narok na test zadarmo a tam mi pano povedala ze nie a ze aj pacientovi krorwmu sa ide robit operacia a je bez proznakov tak platit tiez sam...takze vobec neviem ako to bude...
Mam obavu aj z toho ze sa spravia predoperacne a potom zavalia ze sa to rusi takze cele zas od zaciatku..
Na druhej sttane to zas ani nechcem odkladat kvoli plodmosti atd..takze som taka rozhodena

marlent
14. okt 2020

@misove my do puchova...mali sme na vyber bud operacia zadarmo v ttencine alebo u urologa co je spica tu na okoli spolu s najlepsim detskym anesteziologom za priplatok 50e...

zuzzzka18
14. okt 2020

Ahojte, len vas chcem vsetky povzbudit, ze to chalani zvladnu 🙂 nas mladsi absolvoval zakrok pred 3 tyzdnami u nas v KE, tu robia ako jednodnovku - na 16tu sme boli objednani, cca 45 minut zakrok, kym sa prebral a okolo 19tej sme sli domov. Prvu noc som daval sirup od bolesti a druhy den maly ani naznak, ze by mal za sebou zakrok (okrem vymeny leukoplastu na siti, to bolo zaujimave, kym som prisla na grif 🙂)

misove
14. okt 2020

@zuzzzka18 super..dakujeme za povzbudenie..skoda, ze aj tu nerobia jednodnovku..my mame dvojicky a teda uz teraz som v strese, ze nebudem s dcerou dva a pol dna 🤦

misove
14. okt 2020

@marlent no tak potom napis ako ste dopadli..urcite to treba dat operovat cim skor..ja sa hnevam,ze ideme tak pozde 😤..a tiez by som si urcite radsej zaplatila 50€ ☺️ ale tak Kramare by mali byt tiez medzi topkou..

marlent
14. okt 2020

@misove neskoro? A tvoj ma uplne nezostupeny ci migrujuci?

misove
14. okt 2020

@marlent on bude mat vtedy 1 a 4mesiace a myslim si,ze keby mu to zoperuju uz ako 6-7mes tak by to bolo jednoduchsie..predsa vtedy este nebol tak pohybovo zdatny ako teraz..on ma jeden nezostupeny od narodenia a dnes na Kramaroch mi dr povedala, ze ten druhy mu vybieha zmieska tiez..ze mu zoperuju rovno oba..

marlent
14. okt 2020

@misove aha moj ma migrujuce niekedy ich ma a niekedy nema utekaju mi niekam hore...dlho ho sledovali a ze by ani nebol provlem len jedno mu uteka prilis vysoko ze keby len tak kusok ze by to nechali tak...a ze uz rovno prisiju aj ten druhy..
V tomto mas pravdu ze je lahsie ukocirovat male dieta ako uz v takomto veku..no som na to zvedava napisem ti ked bude mat po tom...

7trisha7
autor
15. okt 2020

@misove na kramaroch a ano len jeden den teda akoze jednu noc tam budeme a rano dalsi den domov.. hlavne dufam ze sa to nepresunie uz a nezrusi, chcem nech to mame za sebou lebo ma klepne 🙈

misove
15. okt 2020

@marlent napis, budem velmi rada..a drzim silno prsty nech to dobre zvladnete a nech to rychlo cele ubehne..
@7trisha7 vy ste asi z Bratislavy ze? Vtedy to vraj takto robia, ze len jednu noc..ano aj ja by som to mala najradsej uz za sebou..kludne aj zajtra len nech uz to je za nami 🙂

7trisha7
autor
15. okt 2020

@misove nejsom z BA, 100km to mame do BA 😉🙃

misove
15. okt 2020

@7trisha7 coze? Tak to potom vobec nechapem..a den pred operaciou tam tiez musite prist na konzultaciu k anesteziologovi?

marlent
15. okt 2020

@misove inak aj my to tak mame..predoperacne k pediatrovi a s vysledkami od pediatra v pondelok ist k anesteziologovi ten si pozrie vysledky pozrie si dieta a potom zakrok o 3 ci 2 dni...

misove
15. okt 2020

@marlent tak ja neviem podla coho to rozdeluju..mi tam ideme 2ho rano na 8 so vsetkymi vysledkami a oni budu este robit sono a k tomu anesteziologovi a neviem co este..na dalsi den rano ho budu operovat a 4teho doobedu nas pustia domov..

7trisha7
autor
16. okt 2020

@misove ano na konzultaciu ideme ale to pôjdeme potom domov zas.. a prídeme v den operácie, jednu noc ostaneme a ráno domov 🙂

misove
16. okt 2020

@7trisha7 ja som dnes volala na sekretariat (ohladne nadstandardnej izby) a tam mi pani tiez povedala, ze ak chceme tak tu prvu noc tam nemusime ostat..cize asi ani neostaneme..a vies uz aj cas operacie?

7trisha7
autor
16. okt 2020

@misove jj po tom vyšetrení od anesteziologov možeš ist domov 🙂 my tiež pojdeme samozrejme a až potom ked treba tam ostaneme tu jednu noc.. presný čas myslím nie.. to nám asi upresnia potom... Inak testy na koronu asi budeme musieť mať spravené, či? Nič mi síce o tom nehovorili.......

misove
16. okt 2020

@7trisha7 ja som aj kvoli tomu tam volala a ze ano treba..teraz sa tak robi..ale, ze ktovie co bude v decembri..ze oni obvolavaju ludi predtym..cize budu ti volat ☺️

7trisha7
autor
16. okt 2020

@misove oki dakujem moc za info 😊🍀

mirulka167
24. nov 2020

@7trisha7 Ahoj, my nastupujeme teraz vo stvrtok 26.11. 🤢 uz som si poplakala, ale dame to😊 Covid test musime mat, na ten ideme den predtym. Dam vediet ako to tam je, ak pomoze🙂

7trisha7
autor
24. nov 2020

@mirulka167 my už máme za sebou, preložili nám termín na 18.11. 🙂 takže už má po operácii, zvládol to na jedničku, aj si dala tabletku na ukludnenie 😀 polku frontinu, to mi dala mamina a teda som to zvládla tiež fajn. Boli sme tam jednu noc a ráno domov. Synček akoby ani operovaný nebol 🙂 zrovna zajtra ideme na kontrolu. Ak chceš vedieť nejaké bližšie info, kludne napíš správu

7trisha7
autor
24. nov 2020

@misove ahojky, rovno aj tebe napíšem, už to má drobec za sebou, zmenili termín 🙂 vy kedy idete?

mirulka167
24. nov 2020

@7trisha7 No tak to je skvele, ze to uz mate za sebou, velmi sa tesim🤗 Tie deti to lepsie zvladaju ako my😅 Ak sa mozem opytat, mohla si s malym spat v jednej izbe, alebo ako to bolo? Citala som tu, ze maminy maju inu izbu ci coto... a to ma teda vylakalo, lebo s malym spavame spolu v jednej posteli od mala a v ziadnom pripade by som ho nenechala sameho 😫 Velmi pekne dakujem🤗

misove
24. nov 2020

@7trisha7 ahoj..tak to je super, ze uz to mate za sebou..mozes napisat kus viac..ako vsetko prebiehalo..ci ste nejak dlho cakali na to anesteziologicke,kolko to vysetrenie trvalo? Kedy ste potom mali operaciu? Pred nou vas nenechali cakat? Kde si bola kym ho operovali? Uspali ho este pri tebe, ci ti ho zobrali este ked bol hore? Ked sa preberal bola si pri nom? Kde si spala? Kedy vas potom pustili? Boze milion otazok mam prepac..