Obezita a snažilkovanie

laura1994
6. júl 2015

Ahoj babenky. Viem, že veľa z vás sa mi bude smiať. Ale žiaľ nemám nikoho s kým by som sa mohla poradiť a s najbližšími sa hanbím o tom hovoriť. Ženy chcem sa Vás opýtať, či niektorá z vás otehotnela aj keď bola obézna. Viem, že mnoho z vás si teraz myslí, že ty hlupaňa, čo tu píšeš však schudni. Žiaľ snažím sa a nejde to. Nejem žiadne sladkosti, slané veci. Jem v podstate len zeleninu, ovocie, jogurty... Ale priznám sa, že obed jem normálne, ale v malých dávkach na malý tanier. Mám 170 cm a vyše 100 kíl. Snažíme sa o babatko len mesiac.. Ale aj tak sa chcem poradiť s niekým, kto s tým má skúsenosť. Ďakujem.

sadika
6. júl 2015

Laura, len uprava stravy niekedy nestaci a vedz ze aj stihle zeny maju problem otehotniet. Pises ze sa snazite len mesiac - to by som ako snahu ani nepocitala. Znervoznela by som, keby to neslo rok v tvojom veku (tipujem ze si 94 rocnik) tak hlavu hore, viac sa hyb a mysli pozitivne

laura1994
autor
6. júl 2015

Ďakujem ti veľmi pekne... Behať veľmi nemôžem, ale chodím na prechádzky každý deň a aj bicyklujem, ale nie rýchlo len pomaličky.

sibalka21
6. júl 2015

Snazite sa mesiac a ty uz sa bojis ze neotehotnies? Keby je to niekolko mesiacov alebo rokov tak to pochopim.... Ja osobne mam 163cm a pred otehotnenim som mala 90kil a vobec som sa nebala ci otehotniem koli nadvahe.... A podarilo sa na treti mesiac.... Chce to hlavne klud... To ze mas nadvahu neznamena ze budes mat automaticky problemy otehotniet 🙂 Aj stihle baby sa snazia roky a nedari sa 🙂 .. Vela stastia nech si co najskor tehu 🙂

laura1994
autor
6. júl 2015

Viem, že je to krátko... Však ja to beriem... Len vieš všade dookola počuvam, že obezne ženy vo väčšine prípadov neotehotneju

moni244
6. júl 2015

@laura1994 pozri, ak si naozaj ročník 94, máš kopec času, možno teraz nie je vhodný čas a najprv by si si mala dať dokopy váhu, si mladá, vtedy sa to dá ľahšie, ako neskôr 😉

lenulienka86
6. júl 2015

@laura1994 poznam babu co mala najmenej 140kg pri vyske cca 165cm. Samozrejme ze to roky neslo a az po velmi dlhej dobe to zacala riesit s lekarmi. Neviem co jej nasadili a nakoniec sa podarilo uplne prirodzene.
Ja som normalnej skor stihlej postavy a neslo to pol roka. A tusim aj viem pricinu. Kedze cely zivot len sustavne chudnem, telo nemalo dost zivin. Mam 164cm a pred tehu cca 62kg. /tuto vahu si udrziavam od 6.triedy zs/ tak to bolo u mna. Cele dni bud na jablkach alebo dvoch snikersoch. Ked som tyzden jedla obedy, hned som mala plus 4kg. To bol moj zivot. Vzdy len vazenie a akonahle tam zasvietilo viac nez 63, dieta, hladovka. Na gympli vecne behanie a pocas vysky toho sportu bolo menej. Az to trapenie jedneho dna prestalo. Zacala som totiz chodit ku konom. Ako ucitelka som mala dost casu na to. Denne som kydala hnoj s kamoskou asi dve hodiny a potom sme asi dve h jazdili. Za rok takehoto fyzickeho nasadenia sa moj metabolizmus uplne zmenil. Zacala som normalne jest. Malicke porcie ale maso, klobasy, pizzu a kadeco sladke. Jediny sposob u mna akym som mohla zacat jest ako ini ludia /bez priberania/ bolo denne mokre tricko od potu...
Neskor som si nasla pracu kde prejdem 10km pesi ale trikrat tyzdenne fitko, najma beh. Aby sa mi nespomalil metaboluzmus. Otehotnela som az ked som zacala do seba davat dostatocne davky zivin. Tuky a bielkoviny. Ten pohyb som nevysadila. Az teraz ked som tehotna. Ale v tej dobe ked som masnoty nejedla, isto by mi neslo otehotniet. Okrem jedla mi pomohli aj vitaminy. Kyselina listova v kombinacii s b vitaminom /od ktoreho sa super pribera/ dalej som pila nejake alchemilkove caje. Hormonalne testy a ovulaciu som mala vzdy ok. Pisem ti to, aby si nehladovkovala, lebo vtedy este viac znizis sance. Ano, niekedy musi zena schudnut, aby sa nastartovali hormonalne veci. Kazdopadne ti odporucam vela vela pohybu. Takeho, z ktoreho sa bude z teba liat pot. Teda prechadzky, hmmmm? Skor nieco drsnejsie. Potrebujes nastartovat! Bicykluj naplno.
Prajem ti, aby ti to vyslo co najskor, lebo viem ake to je, snazit sa a nic a nic.

siska25
6. júl 2015

No ja ťa veľmi nepoteším, ale zasa nechcem ťa ani strašiť, netvrdím, že to u teba musí byť rovnako ako u mňa. Som obézna, nemohla som otehotnieť 5 rokov, keď som sa zmierila s tým, že už vlastné dieťa mať nebudem, nejakým zázrakom sa nám to podarilo. U nás bol ale problém na oboch stranách, aj u manžela aj u mňa. Tehotenstvo bolo rizikové a pre mňa neuveriteľný stres, aby všetko dobre dopadlo. Dcéra sa narodila o mesiac skôr s veľkými problémami, kvôli liekom čo som brala, predtým som už 2 týždne bola v nemocnici a celé tehotenstvo ma sledovali všelijaký odborní lekári. Nakoniec je všetko ok, ale ak sa mi nepodarí radikálne schudnúť, druhýkrát tehotná byť nechcem. Ako píšem nemusí to byť tvoj prípad. Ja by som možno na tvojom mieste skúsila riešiť to, prečo nechudneš ak sa zdravo stravuješ a aj športuješ.

ivca88
6. júl 2015

neboj ... otehotnies ... aj ine "váhy" otehotneli ...
len aby si potom pocas tehu moc nepribrala...lebo to ti odide chrbtica

ale ak sa ozaj neprepchavas ..tak ti cosi chyba
napr ja som vegetarianka ...a mam malo bielkovin...a tak mi dobre neštiepi tuky,... a este ked som kvoli otehotneniu jedla rok hormony a podobne "zázraky" ... tak som pribrala za rok na 75 kg ... co bola moja štartovacia vaha pre tehu ...
a teraz som v 20 tt a pribrala som iba 1.3 kg ...lebo jem soju a ine svivstva co neznasam....ale pomaha mi to v metabolizme ...a tym padom relativne chudnem ...
a malicka je uplne zdrava aj ma zdravu vahu ( lebo ja vlastne jem kooopec ovocia... a popri tom hlavne vegetarianske ako karfiol ci syr ci cestoviny ... a snazim sa aj tie blbosti s vysokym obsahom bielkovin ...a tym padom to ide )

cize mozno by bolo fajn keby zistis kde je problem ... nie ze by este krpcek "trpel" nedostatkom niecoho

ale o otehotnenie sa neboj ,,,, jedine co postihuje obeznejsie zeny je PCOS ...a to pokial mas cyklus cca 26-35 dnovy tak sa nemas coho bat ...🙂

laura1994
autor
6. júl 2015

Ďakujem ti za príspevok... Viem, že prechádzky sú nič moc, ale žiaľ mám od malička silnú astmu, čiže beh na plno alebo bicyklovanie na plno nepripadá u mňa do úvahy..... Ale snažím sa mať pohyb stále.... Ale aj tak ti ďakujem za radu a pomoc.... 😝

ivuska027
6. júl 2015

Pri prvom tehu som mala na začiatku 108 a pri druhom 113

danulicek
6. júl 2015

ja poznám dve baby, čo majú rovnakú výšku ako ja (plus mínus 165 cm) a každá z nich má určite viac ako 100 kíl. obe otehotneli bez problémov, jedna má už dve deti.

je to individuálne a obezita je len jeden z faktorov, ktoré môžu sťažiť otehotnenie. nemusí to byť však v každom prípade tak. pokiaľ sa snažíte mesiac, to je nič, určite treba vydržať a nebáť sa 🙂 ak teda nemáš iné zdravotné problémy. držím palce 🙂

laura1994
autor
6. júl 2015

@danulicek Ďakujem. Po zdravotnej stránke mám ukážkové výsledky... AJ keď som bola normalne u obvodného tak sa až čudovala, že tak ukážkove výsledky môžem mať... Jediné, čo mám zvýšené je železo.

misulka22
6. júl 2015

Ja som tehotna teraz,na prvy sup...mala som pco,znizena funkcia stitnej zlazy,vysoky kortizol a prolaktin.same super veci pri ltorych sa "super" chudne.teraz sa mi podarilp konecne 8kg a viac som nestihla...po jednom posmyknuti sme rozmyslali nad tabletkou po,ale pri tom co mi je,sme skonstatovali,ze zbytocne...a aha ho :D ale inak skor sa bojim komplikacii v tehotenstve,ale snad to dobojujeme do uspesneho konca.

laura1994
autor
6. júl 2015

@misulka22 Určite bude všetko ok... Gratulujem k tehu a držím palčeky

20tanicka20t
6. júl 2015

Skús piť viac čistej vody a nemyslí na jedlo radšej si nájdi nejakú robotu alebo záľubu..a nemyslí ani na to otehotnenie..proste nechaj tomu voľný priebeh aspoň taký rok..určite sa to podarí..ja som to tiež neriešila a prišlo to samo,.sú i chude baby ktore ťažko otehotneju takže obezita nemusí mať na to vplyv..hlavne začni robiť niečo nové a aj kilá budú miznut a možno zmizne aj menzes a bude radosti..neboj nič 🙂

peta_petruska
6. júl 2015

@laura1994 ono aj keď ješ málo, tak to nie je dobre - možno by si sa mala zamerať na to, aby si naučila správne stravovať - aspoň nebudeš rozmýšľať nad bábätkom 🙂
aj rodiť sa ti bude ľahšie, keď budeš chudšia
ale samozrejme svet sa nerúca ani keď má žena 100 kg 🙂)

sonetta
6. júl 2015

@misulka22
@laura1994
ked som zostala tehu, mala som 100 kg. snazili sme sa 3 roky. tiez mam znizenu funkciu stit. zlazy, zvyseny prolaktin, muz mal katastrofalny spermiogram. na zaciatku tehu som schudla, takze za cele tehu som pribrala 9 kg, kt. som takmer vsetky nechala v porodnici. no potom som sa ´´vypasla´´, lebo som poriadne nejedla a vecer som do seba tlacila vsetko hlava nehlava a hlavne sladke. tiez som sa dlho vyhovarala na stitnu. od minuleho roka som schudla 17kg. takze nie je to stitnou, staci len upravit jedalnicek. mozno jes malo, preto nechudnes. pocas tehotenstva som okrem krcovych zil nemala ziadne problemy. klop,klop,klop. 😉 no a teraz aj napriek tomu, ze som uz schudla sa nam druhe nedari zasa. ☹
drzim paste, viem ake to je, ked sa nedari. ale mesiac je este malo na to, aby si sa strachovala. nam sa to podarilo nakoniec tak, ze som sa zacala zmierovat s tym, ze deti nebudu, dala som sa vtedy na delenu stravu a po 3 ci 4 dnoch som si robila test s //.

laura1994
autor
6. júl 2015

@sonetta Ďakujem aj tebe za odpoveď a povzbudenie.. Ja sa na nič nevyhovaram... Ja viem, že som taká. Keď som bola malá bola som strašne chudá, chodila som na injekcie aby som pribrala... A teraz kukaj to treba schudnuť a nejde to :D Ja viem, že mesiac je málo a som si toho vedomá... Ja som sa len chcela spýtať na názory... Lebo dnes mám nejaký blbý deň... Som sama a stále nad tým rozmýšľam-...

sonetta
6. júl 2015

@laura1994 takych dni este bude. hlavu hore. 😉 ja som sa tiez napremyslala a nerobilo mi dobre, ked som videla male deticky alebo tehotne... skus sa na to nesustredit. ja viem, ze je to tazke. aj mne s tymito radami isli vsetci na nervy. ale je to pravda.
btw ja som bola ako decko tiez chuda a nasi do na pchali kvasnicove tabletky. fuj. 😅 😅 😅

vejkadu
6. júl 2015

@laura1994 ahoj, ja Ťa povzbudim 😉
Som asi podobnej postavy ako ty a otehotnela som na prvý šup obidvakrat. Ani som teraz druhý krát neplánovala. Nechcem to zakriknut, ale mám úplne bezproblémové tehu tak isto ako aj pri prvej. Pri tomto tehu som pribrala zatiaľ iba 1kg chvalabohu, pri prvej 9 kg. Teraz mám záväzok že idem so sebou niečo spravit. Viem, že to nieje ideálne otehotnieť s takouto váhou, ale chcela som Ťa povzbudiť, že všetko sa dá je to fakt individuálne. A ja sa niekedy ani necítim tehu, ešte by som kľudne vydržala aj 3 mesiace. Až na to nočné cikanie a hľadanie polohy 😉 držím palce

bonaqa2013
6. júl 2015

len nedávno tu bola podobná téma - pozri niekde dozadu. Tiež tam mamičky písali niečo o svojej váhe a veľa z nich sa to aj podarilo. Nebolo to viac ako pred mesiacom. Nechápem prečo by sme ťa mali odcudzovať, každý je predsa nejaký.... hlavná vec že sa páčiš manželovi.... 🙂

laura1994
autor
6. júl 2015

@vejkadu Jéj tak ti gratulujem 🙂 A užívaj si tehotenstvo. Snáď sa to aj nám podarí 🙂

laura1994
autor
6. júl 2015

@bonaqa2013 Ďakujem.... Ak to nájdem tak určite si to prečítam 🙂