Obézne snažilky a tehuľky

xxelisxx
1. feb 2015

Ahojte žienky, snažilky, tehuľky... je tu síce už jedna taká skupina, ale keďže už nieje aktuálna tak som sa rozhodla založiť novú. Bude rada, ak sa pridáte do tejto diskusie. Vlejete trochu optimizmu do žíl a celkovo sa tu podelíte so svojimi skúsenosťami. Určite v tom nie som sama. Teším sa na Vaše príspevky 🙂

xxelisxx
autor
2. feb 2015

@janina1007 Ahoj,aj sa nejako liecis ked mas pco?Aj ja mam pco,nebrala som absolutne nic,som sice vyssia,ale vazim viac ako ty a po cca 1,5 roka sa nam to podarilo uplne prirodzene.Rozmyslate aj o nejakom inom sposobe oplodnenia?

janina1007
2. feb 2015

@xxelisxx beriem iba stadamet a parlodel nic ine... zatial skusame prirodzene... mam cerstvo po laparke tak uvidime...

xxelisxx
autor
2. feb 2015

@janina1007 tak ti velmi drzim palceky nech sa vam to coskoro podari.Ono to pride vtedy ked to clovek najmenej caka tak ako u nas 🙂

janina1007
2. feb 2015

@xxelisxx dakujem za podporu

jarka207
5. feb 2015

Baby,najprv treba telo vyprat,vydetoxikovat a vtedy sa organizmus nastartuje spravny smerom a urcite to pojde lahsie.Skuste producty od f.FLP.Keby chcel niekto blizsie info,tak piste do IP

monica585
4. mar 2015

Ahojte baby. Som tu na MK nova a dufam ze nebude vadit ak sa pridam k diskusii. Tiez mam obezitu a este k tomu aj cukrovku. Snazime sa 1,5 roka a stale nic (samozrejme kvoli mne). Uz sme sa vlozili do ruk odbornikov v centre asist. reprodukcie tak verim ze pomozu a ja sa zatial snazim zhodit kila dole.

eri28
5. mar 2015

ahojte snazilky zachvilu sa k vam pridam.Len som po potrate musim pockat.Pri prvom som pribrala 25 kg ostalo mi po porode 106 kg a za dva roky som neschudla ani kg.Po roku snazenia som otehotnela a v druhom mesiaci som pribrala dokopy 4 kg cize mam 110 kg ale babetko zomrelo, nevieme preco. Cize pockam na prvu mrchu a pokial lekari dovolia vrhneme sa na dalsie.Mne sa neda schudnut beriem lieky proti depresie myslim si ze preto.Skusila som vsetko diety posilku a nic ani kg.Som z toho nestastna aj polovicka jedine co je plus ze mam vysku 182 cm, tak to nie je tak strasne vydno.

xxelisxx
autor
9. mar 2015

@monica585 Ahoj,ja mam tiez obezitu a riadnu,k tomu polycysticke vajecniky,tiez sme sa snažili 1,5 roka a zadarilo sa a nebrala som ziadne lieky nic,len som sa prestala na to sustredit,ze chceme babo.A este som si hovorila schudnem a potom sa dame do ruk odbornikov,ale osud to zariadil inak,o chvilu uz budem v polke tehotenstva.Drzim palce

xxelisxx
autor
9. mar 2015

@eri28 drzim palce,nech sa vsetko podari ako si prajes.No ja mam 170 cm a vážim viac ako ty tak som ako gula 🙂 Ale utesujem sa tym,ze po porode dam vsetko dole,tak dufam,ze toaj pojde 🙂

tichanska1
9. mar 2015

Pripájam sa k diskusii. Keď som otehotnela mala som tiež okolo 97kg. Sestrička nado mnou zalamovala rukami pri každom vážení a to som za celé tehu pribrala 11,5 kg. Mala som úplne bezproblémové tehotenstvo, nebolo mi zle, nemala som cukrovku, neopúchala som, nič ma nebolelo a zadarilo sa nám na prvý šup. Rodila som sekciu, nakoľko bola prognóza veľmi veľkého dieťaťa (aj bol ). V pôrodnici som sa nestretla so žiadnou narážkou na svoju váhu. Nechala som tam celých 11,5 kg a kým som prišla domov, som mala 92 kg. Ale to za to, že po sekcii je len tekutá strava + nervy z toho že sa malý neprisal + stres...

Teraz sa ideme pokúšať o súrodenca a to mám váhu pekne nad 100kg, lebo som sa riadne rozožrala. Tak držte palce 🙂

monica585
9. mar 2015

@xxelisxx jeej tak to ti gratulujem 🙂 no ja este neviem co vsetko mi je. Zacinam s prvymi vysetreniami aby vlastne zistili co ma na svedomi to ze nemozem otehotniet, aj cyklus 0 bodov, 8 mesacny, pomaly ako jedno tehotenstvo 😀 Mudrejsia budem po velkej noci kedy mi budu robit hyfosy.

liligreg
9. mar 2015

@tichanska1 zacinam na velmi podobnej vahe ako ty pri prvom tehu u mna praveze sestricka ok, lrn dr.povedal, nech sa snazim nepribrat ani gram. a da sa to? nehovorim, ze extra priberam a prezieram sa. uz som pomaly v 17tt a pribrala som 0,5kg.. tak som zvedava, co mi povie

tichanska1
9. mar 2015

@liligreg to je čo za blbosť, mne povedal doktor, že max.12 kg za celé tehu. To nemôže byť normálny doktor, krv váži 1,5 kg + placenta + voda + dieťa , proste dokopy keď priberieš okolo 10 kg budeš úplne skvelá. Ak máš takého doktora, tak mu to vysvetli alebo ho zmeň radšej

liligreg
9. mar 2015

@tichanska1 mne sestricka vravela, ze okolo 12-14kg maximalne pri tejto hmotnosti. a on o par tyzdnov na to mi toto povedal, ale sestricka mu na to hned povedala, ze si to moc lahko predatavuje. ako chapem, ze ked povedal, ze babatko si zoberie vsetko potrebne, ze netreba sa prejedat. ale tak ani gram nepribrat sa neda 😀

mokuska02
23. mar 2015

Ahojte, dievcata. Prepacte, ze vam naburavam vasu konverzaciu (som na MK nova), mala by som par otazok. Nemate niektora skusenosti s CAR v Bratislave (GF, ISCARE alebo Ferticent)? Mam diagnostikovane PCO, snazime sa otehotniet cca. 3 roky a mam dost velku nadvahu (vyska 165/ vyha 116). Lekar mi predpisoval Duphaston a Clostil, ale ziadny vysledok. Okrem toho som vzdy len pribrala. Momentalne cvicim 4x do tyzdna kardio, ale vaha sa nehybe. Dakujem

monica585
23. mar 2015

@mokuska02 ahoj ja chodim do CAR do GF. Moj stary gynekolog so mnou nerobil vobec nic. Az v centre mi dali duphaston. A zacinaju robit vysetrenie. Citala som tu aj negativne ohlasy na GF ale aj pozitivne. Myslim ze takato vec je u kazdeho individualna. Ja sa zatial nestazujem. Su tam milí prijemní, vsetko mi dr vysvetli, zatial som zlu skusenost nemala ale je pravda ze nechodim tam dlho. Co sa tyka vahy a vysky som na tom presne tak isto tak ako ty. Dole to ide velmi tazko lebo som na inzuline ale bojujem, tuzim po dietatku a to je moja motivacia.

mokuska02
24. mar 2015

@monica585 - dakujem. Dnes mi dali termin prvej konzultacie v GF. Takze musim pockat do 13 aprila a potom sa uvidi. Prva vec, ktoru od nich budem urcite pocut je, ze treba schudnut - s tym pocitam :(. Ako dlho sa snazite?

monica585
24. mar 2015

@mokuska02 nieco vyse roka a pol. Ale musela som v oktobri zmenit gynekologa aby sa to nejako pohlo. Az ten novy ma poslal do centra. Ku ktoremu doktorovi alebo doktorke ides?

buba13
24. mar 2015

baby všetkým vám tu držím moc palce. tiež sme to nemali ľahké, ale vyhrali sme. sny sa plnia a každá budeme maminou 😉

mokuska02
26. mar 2015

@monica585 - idem k Mudr.Stenovej. Citala som si o nej hodnotenie, nie je moc "pozitivne", tak som zvedava. Osobna skusenost je osobna skusenost. A ty si u ktoreho lekara?

origalaxis
26. mar 2015

Ahojte, ja tiez patrim do tejto vahovej kategorie. Otehotnela som s 95 kg na prvy sup. Nikto mi nic negativne na to nepovedal. Pribrala som 10 kg, kazde jedno plus dve dalsie isli dole samy po porode do dvoch dni. Mali sme v zavere komplikacie, ale to nemalo nic s vahou a museli sme rodit sekciou. Dcerka sa narodila zdrava a krasna. Mala som aj 3d a bez problemov. Akurat teraz po porode mam brucho obela vacsie ako pred tehu, taku huspeninu, dovtedy som ho mala ako tak pevne, neprevisalo cez kazde nohavice ako teraz. Este zo dva mesiace a zacnem cvicit na brucho. Snad som povzbudila vsetky, co maju obavy.

monica585
26. mar 2015

@mokuska02 ja chodim k dr. Behuňovej. Je mila prijemna, aj sestricku ma taku istu. Ja osobne s nou zle skusenosti nemam a dufam ze to tak aj ostane.

liluska7
28. mar 2015

Ahojte, ja pri výške 165cm mám 85-90kg. Mala som nepravidelnú ms a rok som nemohla otehotnieť. Dr mi predpísala clostylbegit a hneď som otehotnela. Ale v 8 tt som mala zamlknuty potrat tak má poslala do nemocnice na kyretáž ale tam zistili že musí byť ešte jedno len mladšie keďže mi stále stupalo hcg. Neskôr na sone ho bolo vidno v maternici a bolo o 2týždne mladšie ale o pár dní na kontrole už nežilo. Čiže počas jedného týždňa som prišla o dve. Teraz som týždeň po kyretáži a dala som sa na diétu a dúfam že sa mi podarí znova otehotnieť ale so šťastným koncom.

janina1007
10. apr 2016

@laura1994 precitaj si to

laura1994
10. apr 2016

@janina1007 dakujem 🙂

kwr
22. aug 2016

@barborazilina AHojte baby, tak sa ozyvam🙂 Tehotna som tretikrat, otehotnela som vzdy na prvy pokus, prve tehu som mala zamlcany potrat (neskoro diagnostikovany v UK), mesiac na to som otehotnela (krasny zdravy, 11-mesacny syn), a teraz som v 20.tt, tiez som otehotnela na prvykrat. BMI okolo 40.
Pytajte sa co vas zaujima🙂

laura1994
25. aug 2016

My sa už vyše roka snažíme a stále nič ☹ Menzes mám,ale to skôr len take špinenie,takže bez ovulácie

juliet86
31. aug 2016

Baby chcem sa spytat.... tie ktore mate okrem vahy aj nejaky zdravotny problem: polycysticke vajecniky, depresiu, cukrovku ste spominali. Ma niektora z vas aj problemy napr s bolestou chrbta ci s klbami??? Ja totiz mam ok vahu ale chronicke bolesti tak kvoli tomu radsej pouzivame ochranu... tak ja len ci nemate obavy zdravie verzus tehotenstvo. Ci sa napr. Nebojite snazit? Ja cakam a nesnazim sa uz 5mesiacov ale je to tazsie a tazsie kazdy mesiac ale zas nechcem riskovat...

enusamt
7. nov 2016

@kwr ahoj.. akurát som natrafila na túto diskusiu a zaujal ma tvoj príspevok.. keďže sa môžeme pýtať, tak to využijem 🙂 a chcela by som sa spýtať na oblečenie... je problém pre bacuľku vôbec kúpiť rifle alebo legíny? alebo skôr, keď bacuľka priberá, tak kde hlavne sa to ukladá? neviem si totiž predstaviť čo budem nosiť, keď teraz na začiatku tehu mám stehná, čo sa mi šúchajú o seba pomaly až ku kolenám.. a čo potom, keď začnem ozaj priberať...

kwr
7. nov 2016

@enusamt ahoj, ja nie som typicky priklad myslim, ja som pocas oboch tehu schudla asi 3 kila;) a co sa tyka oblecenia, tak ja som pri prvom tehu zila v UK a tam.dostanes do velkost 46-48 v takmer kazdom retazci, ale napriklad najviac sa mi osvedcili rifle z H&M a takisto aj bluzky od nich, z kolekcie Mama, a tie rifle su 44 a nosim deriem uz druhe tehu a aj mne sa suchaju ale stale drzia super tvar a v tmavomodrej dokonca lichotia postave🙂 zo slovesnkych retazcov som bez problemov kupila v C&A tehu rifle bluzku aj tricka, a tiez som sa vosla do 44 cize o cislo.mensie nez som nosila. V podstate som stale na rovnakej velkosti ako.pred tehu len mi brusko dviha vsetky netehotenske tricka🙂 cize pribrala som len do bruska a do prs, podprdy mam aj obycajne sportove aj kupene v UK ale oblubenu mam z Lidla, kupenu na Slovensku a z Lidla takisto denne deriem tehu teplaky- tie mam tusim.troje ale su tenke cize sa rychlejsie opotrebuju ale po dome ked ma maly kadecim zaspini by som si drahe ani nekupovala🙂
Snad som.zodpovedala Tvoju otazku ak mas dalsie kludne pis;)