Novembrové snažilky 2018

scales
21. okt 2018

Ahojte, zkladam tuto skupinu pre zeny, ktore maju momentalne ms a v novembri budu mat plodne dni... kedze som minuly cyklus prisla zrejme o zarodok, ktory bol cca v 3 tt od ovulky, tak som sa rozhodla zacat od noveho cyklu s grafom bazalnej teploty. Chcem aby sme sa tu mohli podelit o spolocne pocity, ked budeme v roznych ocakavaniach... ak mate chut zdielat to spolocne somnou a s ostatnymi clenkami skupiny tak sa prosim v prvom prispevku predstavte tym, ze napisete v kolkom dni cyklu sa nachadzate, aky dlhy je vacsinou vas cyklus a ako dlho sa o babatko snazite... verin ze tato skulina bude prinosom aj pre ostatne zeny, ktore sa zacnu snazit po nas 🙂

scales
autor
21. okt 2018

No a hned mam aj prvu otazku... obulacne testy sa robia v obdobi ocakavanej ovulacie, alebo cely cyklus???

kvecinka321
21. okt 2018

@scales my sa snažíme od apríla pred rokom nám zomrelo dievčatko v 6 mesiaci tehotenstva tak nám dlhšie trvalo nabrať odhodlanie na druhé bábätko.. teraz som 2dc minuly mesiac som brala clostil a nezadarilo sa.. tento mesiac chceme vyskúšať bez liekov či ma to nenakoplo tie lieky lebo tento cyklus som mala ukážkový predtým som mala veľmi nepravidelný cyklus.. chcela by som aj pre moju polovičku nejaké vitamíny aby aj on bol pripravený dostatočne.. či máte s niečim kontretnym skúsenosť? ďakujem 🙂

region
21. okt 2018

@scales Ak nevies kedy mas ovulku tak rob testy cely cyklus.Ake dlhe mavas cykly?

scales
autor
21. okt 2018

@region ja zvyknem mavat 29

scales
autor
21. okt 2018

@kvecinka321 ja som pri prvom brala kyselinu listovu a poradim ti, ze je dobre ak pri milovani dosiahnes v den ovulacie orgazmus... to je si myslim dost dolezite...

kvecinka321
21. okt 2018

@scales ďakujem no minuly mesiac mi ovulacny potvrdil ovulku a v ten deň a deň po pozitívnom teste sme sa milovali a napriek tomu sa to nepodarilo..

veja28
21. okt 2018

@scales taak uz som. tu aj ja (myslela som. ze si vytvorila skupinu nie diskusiu ale nasla som to 😊) tak mi uz mame jedno dietatko ide mat 3 rocky teraz v decembri.. v juni som.vysadila antikoncepriu a july som. bola uz tehotna cize na druhy cyklus.. zial to skoncilo MA v septembri a teraz mam prvu ms odvtedy.. ale chceme sa zacat snazit hned po ms.. rozmyslam. ze zacnem. merat bt ale viac koli sledovaniu sa kedze manzel je doma len na vikendy vzdy to bude hop alebo trop :/ cyklus neviem. aky mam teraz trval 35dni bezne som mavala 28 dnovy tabulkovy cyklus :(

prechadzka
21. okt 2018

Tak aj my sa snazime.Mne akurat zacinaju plodned.Deti nemam

scales
autor
21. okt 2018

@veja2 vitaj u nas 🙂 vytvarala som to cez mobil, tak zrejme som sa pomylilia, nevadi, hlavne, ze sme sa tu stretli... MA znamena mimomaternicove? My mame tiez chlapceka a ma rok a pol... antikoncepciu som sice nemala, ale davali sme si pozor a v oktobri sme si prestali... aj mi vysiel den pred ms duch na teste, aj som mala vsetky prisnaky take ako pri prvom, aj bazalna bola vysoka az do piatku kedy mi rano klesla o pol stupna a vecer som uz zacala trosku krvacat a v sobotu uz normalna ms prisla :( tak asi spontanny potrat, mozno sa zle uhniezdilo... takze teraz neviem ci kupovat ovu testy, alebo urobit vypocet od Jonasa... a vy by ste chceli aj konkretne pohlavie, ci vam to je jedno?

veja28
21. okt 2018

@scales MA je missed abort (tusim da to tak. pise) zamlcany potrat.. u mnw v 9t 4d :( co sa tyka bt. este som. ju nikdy nemerala akurat studujem ako nato a kedy vlastne viem ze mam. ovulaciu podla teploty kus tomu nechapem ale snad sa do toho dostanem, pohlavie babetka nam je jedno to som. asi nikdy neriesila

scales
autor
21. okt 2018

@prechadzka ahoj a ako vies, ze ti zacinaju plodne? Mas ovulacne testy? Ak ano, mohla by si ich sem odfotit ako to postupne silnie?

scales
autor
21. okt 2018

@veja28 ja ked som bola pri prvom tehotna, tak som mala na zaciatku zvysenu na 37,2 priblizne a to som citila, ako mam zvysenu teplotu aj keby si ju nemeriam... bolo mi dost blbo... naozaj ako druhy stav 🙂 tak si ides teda aj ovul testy kupovat, ci len tu bazalnu merat?

scales
autor
21. okt 2018

@kvecinka321 a snazite sa len v case ovulacie, ci aj inokedy v mesiaci?? My to mame trosku horsie, lebo mame male dieta a ked zaspi tak sme radi ze pozrieme film a sup spat za nim, cize vela krat ked by sme aj chceli, tak nam okolnosti nedovolia... ale tento mesiac si budeme musiet najst viac casu na seba... musim to nejak pozariadovat :D

veja28
21. okt 2018

@scales skusim len tu bt merat ale ako som pisala viac pre sledovanie ako urcenie niecoho pretoze mm je doma len vikendy no podla apky menstruacny kalendar mi vychadzaju plodne dni akurat ked je doma 😊 (minule tehu mi to ties vyslo podla tejto apky)

veja28
21. okt 2018

@scales teplotu mozem. merat uz teraz od zajtra aj ked mam. este ms alebo kym mam ms to nema vyznam. este?

scales
autor
21. okt 2018

@veja28 ja mam tiez taku apku v mobile a tiez mi to podla nej vychadza ha ha.. ja si zajtra bezim kupit kyselinu listovu a od utorku zacinam merat, ked mi skonci ms... ak si budes robit graf do apky tak si potom odfotime obrazovky, ked nam teplota poklesne... musim si to teda este aj ja riadne nastudovat, lebo ja som merala vzdy az po ovulke ked sa mi nezdalo, ze mam stale zvysenu...

veja28
21. okt 2018

@scales chcem do tej apky menstruacny kalendar si to zaznamanavat co som vydela tak baby pouzivaju este jednu apku na to ale ta je v anj a vobec sa v nej nevyznam.. ten m. kalendar mam nejaku novsiu verziu doteraz to bol. ruzovy kvietok v knihe ale teraz mam. len ruzovy kvietok 😊 potom si posleme krivku.. 😊

veja28
21. okt 2018

takto vyzera ikonka toho kalendarika co mam

scales
autor
21. okt 2018

@veja28 to nema vyznam ked mas ms... ma sa vraj den po skonceni... ja len viem, ze po ovulke (ak teda prebehla) tak sa teplota vysplha o niekolko stupnov hore a drzi sa tak az do ms... cize ja som uz v piatok rano ked som si ju odmerala ze 36,5 vedela, ze mi vecer asi pride... a aj tak bolo... ale ak sa vajicko uhniezdilo, tak sa teplota drzi stale hore... len kazda zena ma tie hodnoty ine.. u niektorej znamena teplota hore ze ma 36,8 a u niektorej, ze ma 37,3... tak za to treba merat cely cyklus, aby si vedela, co u teba znamena hore a pokles... tu je moj graf... ta cervena zvisla ciara je ms .. a blbo to tam ukazuje, lebo nezobrazuje datumy... ja si to budem prekreslovat do pc asi...

scales
autor
21. okt 2018

@veja28 ja mam presne tuto ale s tym kalendarikom ;)

veja28
21. okt 2018

@scales takto to ukazuje v tej novsej verzii 😊 aj datum kolkeho (tu tepltou som. tam. dala len tak) tak teda pockam kedy mi skonci ms.. ved to ze neviem ani aku teplotu mam v norme a ktoru povazovat za zvysenu preto to chcem merat od zaciatku.. a moz o hlupa otazka ale v ktorej casti tela marias 😂 ja som citala ze sa da aj v ustach

scales
autor
21. okt 2018

@veja28 no ja som si meravala aj v posve aj v ustach, su ale rozdielne tie teploty o par stupnov, a zrejme si urobim dvojite merania aj teraz, ze si do grafu budem davat to co nameriam v posve, ale budem si pisat aj to co si nameriam v ustach... pre dvojitu kontrolu :D no a uz to teda chapem, tak posledny den nizkej teploty v grafe (po ms samozrejme) prebieha ovulacia... cize ak si na 12 DC namerias 36,3 a na 13 DC si namerias 36,8 (to je len priklad), tak to znamena ze ovulacia prebehla a treba rychlo volat musovi nech leti za tebou aj ked bude na druhom konci sveta :D

veja28
21. okt 2018

@scales ja budem asi len. v ustach 😂 uff neviem. ci by s rakuska rychlo doletel 🙂 cize ja len dufam. ze to vyde na vikend 😂😂😂😂 u nas je to fakt hop alebo trop no dufam ked to raz vyslo tak to vyde zas v tomto vikendovom rezime len dufam ze to bude uz uspesne..

veja28
21. okt 2018

cize pred ovu je pokles teploty a dalsi den prudci narast spravne chapem?

veja28
21. okt 2018

a ak sa podarilo vlastne teplota by mala ostat hore

anielicek009
21. okt 2018

Ahojte snazilky aj my uz rozmyslame nad druhym babetkom kedze mala ide mat v januari 4 roky najvyssi cas zacat skusat 🙂 chcem sa vas opytat mavam nepravidelny cyklus to je raz pride 25 dni potom zase 32 a neviem odkedy zacat merat ovulaciu ci hned ako sa skonci menzes alebo ako by ste mi poradili???

scales
autor
21. okt 2018

@veja28 no tak dolezite je aspon aby ti ovulka prebehla v dnoch piatok sobota nedela a pondelok... lebo keby ste mali tutumutu cez vikend tak spermie preziju do pondelka... ano ovulka zacina ked je posledny den tej nizsej teploty... a ked vystupi tak vtedy prebieha.. no som zvedava ako dopadneme 🙂

scales
autor
21. okt 2018

@anielicek009 zacni merat hned po zobudeni ked ti skonci ms a meraj kazde rano pred tym ako vstanes z postele

anielicek009
21. okt 2018

@scales dakujem ti krasne 🙂 skusim si kupit ten digitalny na meranie ovulacie a hned ako skonci menzes začnem merat

veja28
21. okt 2018

@scales podla apky mi vychadza akurat na nedelu 😊 drahy je doma sobota vecer az pondelok vecer ide het tak dufam ze to vyde na tu nedelu aj teraz a ze sa podari.. este samozrejme po skonceni ms musim. ist za lekarom na kontrolu a snad tam bude vsetko v poriadku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre