Operácia myómov. Naše skúsenosti a rady

dada1171
29. jún 2008

Ahojte .neviem ci si namna pamatate ...ja som ta co som uz pisala.ze mam myomi v maternici.Dievcata 4.6.2008 som bola na opperacii vybrat myomi .Operaciiasa podarila maternicu mi nechali a predstavte si ,bolo ich az 8myomov.zatiel vsetko o.k.na druhy tyzden mam ist na kontrolu tak uvidime.Na pol roka mi zastavia mendzes aby si maternica odychla.Ale mam strach ze zase mi narastu....a otehotniet mozem az o rok.ak sa to podari ☹ verim,ze ano 🙂 Ak sa chcete nieco opitat tak mozterada sa s vami podelim o skusenosti.Aj vy mi mozte napisat ake mate skusenosti....Dakujem

zubra77
28. jan 2012

ddanuskaa ahoj ja som mala myom tiez a podarilo sa mi otehotniet a donosit dvojicky, v novembri mi ho vybrali a vcera mi lekar oznamil, že musim ist na operaciu znova, lebo mi zasa rastie a to v decembri na ultrazvuku nebolo este nic, takze ak sa ti podari otehotniet tak sa neboj, ja som prelezala cele tehotenstvo a donosila pekne dvojicky 😉

aida1133
29. jan 2012

ahojte,ja som nieco tyzden po operacii.tiez som mala myom 5,5cm na zadnej strany maternici.lekar mi povedal,ze mi musia urobit rez na kolko nemam este deti,inak to robia laparoskopicky.etse mam stale brucho opuchnute a pokozka je na dotyk strasne citliva co som toho uz na nervy.niektoru z vas to tiez tak bolelo a ako dlho?za tyzden budem mat vysledky z histologie,dufam ze to bude ok 🙂))

linka
29. jan 2012

@aida1133 ahoj,mna brusko bolelo asi dva mesiace,mala som jeden 5cm a dalsie 4-2 az 3cm...tiez ma rezali,ja som ich mala na stopkach 😉

aida1133
31. jan 2012

dakujem linka,,,,no ja neviem ako som ich mala,len mi lekar povedal,ze nakoniec bol velky ako päst,na druhy den ma museli znovu operovat,lebo mi praskla nejaka cievka a mala som krvacanie.az dva mesiace?to je strasne dlho,,,a kolko si bola na PN?

resetka
31. jan 2012

ahojte baby, tak mne zistili, ze mam myom 3 cm* 3 cm este ked som otehotnela prvy krat a to na prvom ultrazvuku. Potom sa dietatko ani nevyvynulo, tak som sla na kyret. Bola som hrozne nestastna, no po preckati odporucanych 6 mesiacoch som otehotnela na prvy sup. Asi to bolo aj tou zmenenou ovela menej stresujucou pracou 🙂. Hrozne som sa bala, ci nepotratim znovu a ci ho vynosim do konca. Tak asi v 9. tyzdni som zacala spinit, no preslo to a predstavte si, nakoniec mi museli porod este vyvolavat, lebo malemu sa na svet nechcelo, takze sa narodil az v 43. t. Krasny zdravy chlapcek velky ako buk. 4,15 kg 52 cm 🙂 Po porode ma doktor odporucil na konzultaciu k primarovi, kvoli myomu. Ten mi odporucil cakat a otehotniet.... no ja cakam uz skoro 2 roky, nesnazime sa o babo...a az ked sa nebude darit pol roka otehotniet, tak si ho mam dat vybrat, popripade, ak by som potratila, tak tiez. Samozrejme odporucane je po zakroku cakat 1 rok a az tak otehotniet....baby, tiez sa bojim, aby to druhy krat dobre dopadlo, zacneme sa snazit uz asi aj tento mesiac....tak drzte palce, dam vediet, co a ako...

ddanuskaa
1. feb 2012

@5759 tak pri poslednej kontrole sa myom trochu zväčšil, takže v marci idem na operáciu :(, už nech to mám za sebou...a po pol roku sa pokúsime o bábo 🙂

ddanuskaa
1. feb 2012

@zubra77 ahoj, nakoniec som sa rozhodla pre operáciu, už nech je to za mnou....ale vďaka za tvoju skúsenosť. 🙂

ddanuskaa
1. feb 2012

@linka aj ja mam stopkatý myom a to je ten lepší prípad. Ako si sa cítila po operácii? Mňa ešte len čaká ... ☹ 😒

linka
1. feb 2012

@ddanuskaa mas pravdu,je to lepsi pripad,ale mne boli zasa zistene loziska 😒 po operacii som sa citila dost bolavo,mna aj rezali,lebo ten vacsi im nesiel von laparoskopicky...

5759
1. feb 2012

@ddanuskaa Tak ti držím palce nech to dobre dopadne.Potom daj vedieť ,ako si dopadla.

ddanuskaa
1. feb 2012

@linka mne povedal lekár, že laparoskopicky to nepôjde, ☹ už som raz bola na operácii (cysta na vaječníku), ale aj tak sa bojííííííím. ☹ A či potom otehotniem..... 😒

ddanuskaa
1. feb 2012
ddanuskaa
1. feb 2012

@5759 ďakujem 🙂

linka
1. feb 2012

@ddanuskaa neboj sa,ja som zial ani po ich odstraneni neotehotnela a kedy ides?

ddanuskaa
1. feb 2012

@linka idem v polke marca. Skôr sa nedá. 😒

5759
1. feb 2012

@resetka Ahoj-tak ja mám také skúsenosti,že prve sa nám podarilo hneď ,dcérka má 2 a pol roka a druhe sa nám akosi nedari už rok 😒 Tiež mám myom,ale zatiaľ mi nerobil žiadne komplikácia-tak uvidíme časom,že či ho dáme vonku.Tak držím palce 😵

ddanuskaa
1. feb 2012

@linka A ako zvládaš to, že si neotehotnela. Ja som niekedy zúfaláááá...... ☹

linka
1. feb 2012

@ddanuskaa nejak som si zvykla casom,ako dlho sa nedari?

5759
1. feb 2012

@aida1133 Držím palce-skóre uzdravenie 😵 😵 😵 😵

ddanuskaa
1. feb 2012

@linka u mňa nie dlho, pár mesiacov......ale pocítila som obrovskú túžbu po dieťati....predtým neboli na to podmienky (bývali sme v garzonke, teraz už máme vlastný 2.izb.byt)...

resetka
8. feb 2012

@5759 dok mi povedal, ze ak by som do pol roka neotehotnela, tak ho vyoperuje... na tvojom mieste by som to asi riesila uz tak

5759
8. feb 2012

@resetka no už sa zberám ku dok-len čakám kedy skonči mrcha 😢 Tak uvidíme čo povie,lebo na poslednej kontrole povedal,že myóm by nemal byť problém-tak uvidím 😒 😵

5759
9. feb 2012

@linka Ahoj -Po operácii,koľko si musela čakať,aby si mohla ďalej skúšať otehotnieť?A ako dlho si bola v nemocnici. ☹

linka
9. feb 2012

@5759 ahoj cakala som 3 mesiace a tyzden som bola v nemocnici...

5759
9. feb 2012

@linka Ďakujem-tak to sa ešte dá vydržať 😒

resetka
10. feb 2012

Mne dok povedal, ze idealne je cakat rok po operacii myomu, kedze sa musi maternica zahojit, ale ak je vsetko v poriadku, tak ani po 6. mesiacoch by nemusel byt problem. Baby od bud. mesiaca sa ideme snazit o mimco, tak drzte palce...

5759
26. mar 2012

@ddanuskaa Ahoj,chcem sa spýtať,že ako si dopadla?

ddanuskaa
1. apr 2012

@5759 ahoj, momentálne som už po operácii (konečne mám to za sebou 😉 ). Všetko prebehlo v poriadku. 😉 Prišla som z nemocnice a som PN. Každý deň sa cítim lepšie. Ale ešte potrvá kým budem fit. 😉

5759
2. apr 2012

@ddanuskaa tak skóre uzdravenie prajem 🙂 😀

ddanuskaa
2. apr 2012

@5759 ďakujem 🙂 všetko dobré aj tebe prajem 😉