Úspešné tehotenstvo, následný missed abortion a ďalšie tehu

anjjjelik69
7. feb 2023

Ahojte, 2.1 som mala MA, jedno dieťa už mám,(bezproblemove tehotenstvo), včera som bola na kontrole už aj po ms, mozme sa začat pokušať..
Mam dve otazky? Kedy sa Vám podarilo otehotnieť a či všetko dopadlo dobre..
Mam taky strach že až.. na jednu stranu keď si predstavim že by sa to malo zopakovať, tak by som najradsej už dieťa nemala, na druhej strane strašne po ňom tužim... Bojim sa mocc... aj mozte napisat, či ste niečo začali uživať a naco ste si davali viac pozor... ďakujem

kiki68
7. feb 2023

@anjjjelik69 skus uzivat aspon dva mesiace femibion 1 alebo kys listovu, skus na hematologiu vysetrit krv, ci nemas nieco zrovna a to nebrani uspechu. Ale ono je to bezne, ze raz to vyjde a potom nevyjde. Tieto dve veci su take najbeznejsie v tom celom, ako tomu pomoct . Drzim palce.

viky_21
7. feb 2023

Otehotnela som hned po prvej MS a vsetko bolo nastastie v poriadku 🙏 tehu bezproblemove a uzivala som prve 3m Duphaston a potom uz len Femibion. Drzim palce 🤞

bea0802
7. feb 2023

Áno zažila som to, mala som jedno dieťa, potom MA v 11tt, po kyrete som počkala na prvú menštruáciu a následne sme sa mohli začať pokúšať. Podarilo sa hneď a všetko dobre dopadlo. A potom som mala ešte tretie a tiež všetko dobre dopadlo. Ja som užívala femibion, duphaston a pichala som si clexane, ale ja mám problém so zrážanlivosťou. Držím palce a želám veľa zdravia.

anjjjelik69
autor
7. feb 2023

@kiki68 veď ja by som si chcela obehat tieto vyšetrenia aj hematologiu, len na vlastnu žiadosť ma asi nikto nezoberie a doktori na mna kašlu, mi povedali že vyšetrenie až po 3 potrate..

rora_kvasnik
7. feb 2023

Ja mam jedno zdrave dieta potom som mala MA a potom znova MA... teraz som 7mesiacov od posledneho kyretu...na hematologii mi zistili antifosfolipidovy sydrom (trombofilny stav) cize dalsie tehotenstvo si budem musiet pichat injekcie na riedenie krvi.. no co som tym chcela povedat je, ze aj ked sa chceme zacat opat snazit asi to uz nikdy nebudem brat ako samozrejmost, ze vsetko dobre dopadne a ani sa nebudem spoliehat na ine skusenosti inych zien, ze ked jednej vsetko dobre dopadlo, neznamena ze to bude tak aj v mojom pripade...kazdy ma po prvom MA upokojoval ze dalsie tehotenstvo uz bude uspesne a vsetko dobre dopadne no nedopadlo... tym nechcem nikoho vystrasit ale bohuzial je to realita... jedina moja rada je dozadovat sa vysetrenia uz teraz (isla by som aj ako samoplatca ak by ma lekar nechcel odporucit) a necakat na dalsi pripadny potrat... drzim palce🌈

kiki68
7. feb 2023

@anjjjelik69 Tak zmenit lekara na niekoho, kto posle kam treba. Ako ked tak chodte napr do Wien, ja mam Dr Harald Lass, hovori aj anglicky. Ten chlap nema problem poslat ma odbery do sukromneho labaku na cokolvek. Zaplatite asi par stoviek eur, ale mate, co chcete. Ja som v tomto taka, ze ked som klient a chcem nieco, tak hadam nie je problem s jednym odberom a aj tak to poslu lekarovi na vyhodnotenie. Tu tie odbery robi labak a nie hematologia.

kikailavska1
8. feb 2023

@anjjjelik69 ahoj, ja som na tom tak isto, prvé tehu úspešne, v lete samovolny potrat v 6t, v januári MA. Doktori to neriešia, ze keď už máme spoločné dieta, tak sme padli len do tej štatistiky kedy sa to stáva..pripájam sa k vitamínom, tiež by som rada vedela, čo užívať🙂

mimi410
9. feb 2023

@anjjjelik69 odporučila by som vám tradičnú čínsku medicínu, pomohlo to mnohým ženám, bez chémie a liekov pripraviť telo a zbaviť rôznych gynekologických problémov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre