Otehotneli ste so zlým spermiogramom?

ema263
26. okt 2011

Baby, zufalo potrebujem slova utechy... MM mal na spg 90% patologiu a 30 % pohyblivost... Otehotneli ste niektora s takymto zlym spg??? 😔

mariposita
26. okt 2011

A co povedal urolog alebo tvoj gynekolog? Povedal ze je mozne otehotniet? Neodporucil vam ist do CAR-u? Inak vysledky spermiogramu sa stale menia, ked je napr. muz trochu prechladnuty, tak vysledky su hned horsie. A ty si ok?

burina111
26. okt 2011

niekedy je príroda silnejšia ako veda a výsledky testov 😉 silno držím palce 🙂

acko
26. okt 2011

aj s takymto SPG sa da otehotniet, dokonca aj prirodzene. ja poznam tu na MK jednu kocku co otehotnela s este horsim - nula zivych spermii 🙂 po vitaminovej kure sa im SPG zlepsil.

SPG sa v case moze menit. preto osobne odporucam SPG v pripade takehoto zleho vysledku zopakovat po cca 3 mesiacoch. to je doba pocas ktorej dojde k vymene vsetkych spermii, lebo presne tolko trva ich dozrievanie v semennikoch. jednorazovo urobeny zly SPG moze byt dosledkom chripky, stresu, velmi horucich kupelov, a kopy inych faktorov. tieto 3 mesiace by som vyuzila na vitaminovu kuru. ale nie profertil, ale vyskladat partnerovi jednotlive vitaminy individualne. skus sa popytat dievcat v teme o merani BT, tam ti presne povedia ktore pripravky brat. ten vitaminovy koktejl vymyslela prave ta kocka, ktorej sa podarilo otehotniet s partnerom ktoreho SPG bolo ovela horsie ako tvoje. plus pohladaj tu na forku "babske rozumy" ako si SPG zlepsit zivotospravou - nefajcit, nepit, nedavat si horuce kupele, casto sexovat aby sa spermosky rychlejsie obmienali.

takze hlavu hore, nezufaj, ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa uvari. v krajnom pripade, ak by vam aj opakovany SPG diagnozu potvrdil, tak pojdete na IVF a dietatka sa dockate. zhorseny SPG je v porovnani s mnohymi inymi diagnozami zhorsujucimi otehotnenie v podstate banalitka 😉

crazybabenka
26. okt 2011

môj mangel mal 99% abnormálnych spermošiek....a otehu sme v prirodzene v príprave na IUI

anaxamon
26. okt 2011

urcite to ide ak je problem len v spg, nasadit vitaminy a do roka sa vam iste podari...ak si ovsem ty tip top 😉

simik22
6. nov 2011

moj drahy ma 99, 5 patologickych spermii, ma zlu morfologiu, ma teraz taku vitaminovu kuru, a za tyzden by sme mali ist na IUI, takze nic nie je stratene, a vzdy je sanca, netreba stracat nadej :_))))

lyenka
6. nov 2011

aj my sme otehotneli este s horsim a opakovanym spermiogramom, a dokonca 2x 😉 + u mna velmi zly hormonalny profil... drzim palceky 😉

halienka
6. nov 2011

Aj my sme mali podobný problém, už neviem presne na percentá, viem že boli málo pohyblivé a zle tvarované, v CAR nám doporučili dokonca ICSI, a keďže aj ja mám problémy (PCO+Endometriózu) proste nám bolo povedané, že prirodzene nehrozí...a čo sa nestalo, otehu som prirodzene, dokonca tiež 2x, aj keď prvé teju dobre nedopadlo, ale aspoň viem, že napriek všetkým možným diagnózam sa to dá. takže nestrácaj hlavu, isto tu tá možnosť je. Niekedy mám pocit, že v CAR-och trošku tie výsledky prihoršujú, aby išiel biznis, tak neviem, kde ste si dávali robiť SPG, ale dobre ti radila @acko , vyčkaj a po 3 mesiacoch zopakuj, vitamínky a naďalej skúšať, držím palčeky, isto to výjde 🙂

bibi24
13. nov 2011

Moj manzel ma OAT a nema uplne katastrofalne vysledky, aj ked spermiogram je zly. A neotehotnela som prirodzene za 2 a pol roka. Ani po troch ivf. A ani ziadne vitaminy nepomohli. Inak je manzel 100 % zdravy a ja viac menej tiez. Ale zas, vraj sa zazraky deju....tak mozno to bude aj tvoj pripad.

dahra
13. nov 2011

Moj mal 98% tvarovo zlych (patologicka morfologia), ja jeden vajecnik s diagnozou endometrioza. Otehotneli sme po 1.IVF. Prirodzene to neslo 2,5 roka a teraz od porodu nechavame volnost druhemu babatku - uz je to 14 mesiacov (mrchu som dostala hned po sestonedeli) a nic .... ☹
Moja sestra tu istu diagnozu, ako ja, ale oba vajecniky (len endoska agresivnejsia), jej muz ma 96% patologickych a aj slaby pohyb, uz absolvovali 2.IVF a babatko nikde. Snazia sa viac ako 3 roky.

baby2
13. nov 2011

ano, 2 krat, prirodzene , a dufam ze este jedno kolo s mm dame ...

zuzana9285
13. nov 2011

my máme tiež zlú morfologiu, tak dali priatelovi vitamíny a tribulus a v decembri máme isť na spg, či to bude lepšie ak nie, tak nás čaká ivf Máme známych, ktorí tiež nemohli otehtnieť pre zlú morfologiu a potom sa im po tribuluse zlepšil spg a otehotneli prirodzene Tak pevne dúfam, že to aj nám pomôže 🙂

lucula73
13. nov 2011

ema,my sme mali 100 % patologických,pohyblivosť neviem akú,nádej nám nedavali,podstupili sme 2x ivf bez uspechu,ani vklad sa nekonal a mesiac pred 3,ivf sa nám zadarilo prirodzene.... 🙂 ,takže naozaj sa dá,možno to chce čas a trpezlivosť a možno aj šťastie....
držím palce 😉

mamkaivka
13. nov 2011

ano a dokonca viackrát 🙂 🙂

pici
13. nov 2011

zatial nie ani s dobrym...

vvia
22. nov 2011

zatial zial nie ☹ tiez cakam na zazrak a ked nepride tak zaciatkom roka ivf...

abriela
22. nov 2011

a + problemy so stitkou. Maly bude mat mesiac. nevzdavaj sa. Ver na zazrak.

meza
23. nov 2011

ahoj,tak moj manzel mal taky spermiogram,ze mi na rovinu dr povedal,ze prirodzenou cestou dieta mat nebudeme,bola som velmi sklamana,lebo sme sa dlhe roky snazili a 4 mesiace na to som ostala tehotna a mame doma 2 rocnu dcerku 🙂))))))
tak sa nevzdavaj

katka14
27. nov 2011

my ano, aj ked to uz vyzeralo vselijako. 2 neuspesne IVF a nakoniec to vyslo aj prirodzene. mame doma nadherne zdrave slniecko - prave zaspinkalo. je to taky maly zazrak. 4 roky sme sa snažili a nakoniec to vyslo. treba dufat - raz to urcite vyjde. drzim vam vsetkym snazilka vsetky prsteky nech ste take stastne ako my doma s mojim drahym a nasou princeznickou 🙂

shira_
27. nov 2011

ano podarilo po iui, spermiogram velmi zlý, to iui sme si dali iba "zatiaľ" kým sme čakali na ivf a vyšlo 🙂

makovicka53
30. nov 2011

my ano ale skoncilo to MA pred tyzdnom

fedorcek
1. dec 2011

my mame takisto zly spg, pohyblivost, zivostnost, pocet aj morfologiu .... uz sme vyliecili chlamdie aj ureaplazmu a zajtra ideme na kontrolny. dufam ze vyjde lepsie ako ten predosly, nech sa mozme zacat snazit 🙂

lenka1311
19. dec 2011

Ahoj Aj môj manžel má zlý spermiogram a máme 6,5 ročnú a 3 mesačnú dcéru. Síce sme si toho veľa preskákali, čo sa týka brania liekov, IVF, KET, mimomaternicové tehotenstvo, následne zobratie jedného vajcovodu, ale nakoniec sme to dobojovali všetko prirodzene. Prvá dcéra na dovolenke v Tunise, druhá dcéra po mesiaci od odobratia vajcovodu a deň pred manželovými skúškami v práci. *Takže..........prestať na všetko myslieť. Viem, mne sa to ťažko hovorí, ale viem aké to je, sami sme si toho preskákali a bola som jednou z Vás

tinafarkas
19. dec 2011

nepamatam sa, aky zly mal manzel spermiogram, ale gynekologicka mi odporucala, aby sme zacali uvazovat nad darcovskymi spermiami...prve IVF nevyslo, k druhemu ani nedoslo, kedze som otehotnela spontanne... mam 16-mesacneho syna a vo februari cakame dalsie babo...ziadne lieky ani vitaminy, nic...veeeeelmi velku ulohu zohrava psychika...drzim palce!!!

rybca
4. jan 2012

ano, prirodzene a to po par mesiacoch od zleho vysledku a teraz po 3 rokoch je SPG uplne v poriadku

engelina
4. jan 2012

ano,po 12 rokoch nechraneneho styku s tazkou muzskou neplodnostou.

romea
4. jan 2012

Môj manžel nemal problémy ale aj tak ako sme sa pokúšali o bábätko som mu preventívne nasadila (čo mi odporučili dievčatá v téme merania bazálnej teploty ( https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/grafy-bazalnej-teploty/ ) vitaminy selen, zinok, atď, ktoré priaznivo vplývajú na mužské bičíkovce 🙂 http://www.mojalekaren.sk/walmark-selezin-ace-3... a mnohým pomohol (teda myslím že aj nám lubrikačný gél pre-seed gel http://www.ovulacne-testy.sk/pre-seed/ , ktorý pomáha spermijkám sa dostať bližšie k cieľu, prípadne ak má žena málo ovulačného hlienu, prípad u nás 🙂))
aj ostatné veci pomáhajú ako píšu dievčence vyššie - muž by si nemal prehrievať vajká - t. j. nebicyklovať, žiadna sauna, nosiť voľnejšie boxerky, trenky, dlhé horúce kúpele...menej fajčiť, piť, papať veľa zeleninky
verím, že sa dočkáte a držím palce 🙂))

jerryjanka
5. jan 2012

98% patologia, u mna pco, nepriechodny jeden vajičkovod a nakoniec sa podarilo po skoro 3 rokoch, ale iba iui

maryah
15. jan 2012

neviem presne percenta ake mal manzel pri spermiograme, ale boli zle, v centre asistovanej reprodukcii nam povedali, ze sa nam to pravdepodobne nepodari... boli sme na dvoch IVF-ICSI a dvoch KET, vsetky neuspesne... manzelovi som nasadlia vitamin E, bral L-Carnitin a za tri mesiace som otehotnela prirodzene... moj gynekolog povedal, ze na uspesne tehotenstvo je potrebna len jedna jedina, sikovna spermia... tak hlavu hore a treba dufat... 🙂

vierocka888
28. apr 2017

@simik22 ahoj. Nasla som tvoj prispevok... vyslo vam to IUI aj s takym zlym spermiogramom? Aj moj muz je na tom podobe, tak hladam niekoho, kto to uz ma za sebou 🙂 budem rada ak sa mi ozves, dakujem 🙂