Pozitívne protilátky proti Zone pellucida. Ako ste otehotneli?

darla27
5. apr 2009

Nakoľko nikde nie sú informácie o tejto diagnóze zakladám túto tému, aby som sa dozvedela či niekomu vyšli protilátky proti zone pellucide pozitívne, či bola liečba úspešná a otehotneli ste prirodzene alebo len cez liečbu IVF ICSI.
Na imunológii mi nevedeli povedať prognózu úspešného otehotnenia, nakoľko je táto diagnóza najmenej častou imunologickou príčinou neplodnosti a nemajú evidované koľko pacientiek po liečbe otehotnelo a akým spôsobom.
Mne bola nasadená liečba prednisonom na 2 mesiace 5 mg denne, potom znížiť dávku na 2,5 mg a snažilkovať sa bez kondómu len v čase ovulácie.
Nájde sa niekto s rovnakou diagnózou? Ako dlho ste sa liečili a hlavne - bola liečba úspešná?

sem
18. jan 2012

@sem děkuji za odpověď vím, že Prednison dávají, ale zajímalo mne hlavně jestli někdo třeba nezkoušel ten asistovaný hatsching apod. No mám slušně naloženo, trombofilní mutaci - protrombin, protilátky na sperma, zone pelucida a laminin na který jsem ani diskuzi nenašla ☹

darla27
autor
19. jan 2012

@sem ano podarilo sa, ale neviem ci kvoli uzivaniu prednisonu.
Otehotnela som az cca po tristvrte roku po jeho vysadeni. Kazdopadne po jeho uzivani som mala protilatky
pod hranicou pozitivity, teda v norme. 🙂 Drzim palce!

sem
19. jan 2012

@darla27 jé tak to ráda slyším!!!! Mám naloženo tedy slušně, podle doktorů mám jen všechny ty protilátky mírně zvýšené, ale je toho hodně - protilátky na sperma, zone pellucidu, laminin a k tomu všemu ještě trombofilní mutaci.

darla27
autor
19. jan 2012

@sem my sme mali tiez kadeco, okrem ineho mm aj protilatky voci vlastnym spermiam, ja som mala z trombo:
2 krat heterozygot a uz neviem co vsetko. Uz som mala pocit, ze ku kazdemu doktorovi kde som prisla mi nieco nasli. 😀
Co je laminin? 😕 😅

sem
20. jan 2012

Laminin je glykoprotein (oligosacharidoprotein) spojující buněčné stěny. Lamininům se přezdívá „babysitters“ (opatrovníci dětí) nad buňkami. LAMININ V zásadě drží buněčné struktury pohromadě, chrání je před rozpadem. Laminin má každý. Je hlavní proteinovou a aktivní součástí základu buněčné membrány, která Vás drží pohromadě. Porouchá-li se, zemřete.
Laminin je glykoprotein, který tvoří základní složku tzv. bazální laminy. Obvykle řídí buněčnou adhezi a migraci během embryonálního vývoje.

Takže bez lamininu to nejde a já mám na něj protilátky ☹ a nenašla jsem nikde nikoho kdo by to měl také a třeba se mu už povedlo donosit miminko - strašně ráda bych slyšela takový příběh s dobrým koncem a věděla tak, že mám šanci také.

jjj tu heterozygotní mutaci mám také - heterozygot, protrombin.

jananovacek
29. jan 2012

@sem To te asi poslou ne nejakou reprodukcni imunologii za nejakym odbornikem, ne?

sem
31. jan 2012

@jananovacek ne ne nikam mě posílat nechtějí, imunologii udělali a z toho vyšlo toto a výsledek je užívat Prednison 6 týdnů před IVF a pak až do 14 tt případného těhu, alergii na sperma obejít metodou oplodnění ICSI a to je celý závěr odborníků ☹

jananovacek
31. jan 2012

No ale asi se pro to nic moc jineho delat neda. Holcina, co byla se mnou zaroven na odberu mela nejaky vysoky hodnoty protilatek (uz nevim jakych) a taky rikala, ze jedina lecba je Prednison, ze se jakoby ztlumi cela imunitni reakce organismu, ze se s tim nic jineho pry delat neda :(

vlafoj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz