Anti zona pellucida pozitív

15. nov 2022

ahojte,
som po dvoch MA.. otehotnela som vzdy na prvy krat ale vzdy potrat medzi (6-8tt)
a na reproimunologii mi vysla pozitivna anti zona pellucida 13 U/ml [0-10]
Mali ste to niektora? Podarilo sa vam otehotniet a vynosit zdrave babatko? :(
aka vam bola nastavena liecba, a zabrala?

rsimoneees
15. nov 2022

Ahoj , neviem či ti moja odpveď pomôže , ale ja som napr mala tu zonu pellucidu 10 a doktorka povedala že to nevadí , že vraj sa to dokáže meniť , čiže sa to môže aj zlepšiť , neviem proste toto mi povedala . Otehotnela som prirodzene . Ale keď je s týmto problém skôr ide o to že žena zrejme otehotniet nevie inak ako za pomocí asistovanej reprodukcie .
Pretože tam ten obal vajíčka nareze myslim že pomocou lasera aby spermia vedela preniknúť do vajíčka .
Liečba na ZP nie je , to je vlastne zhrubnuty obal vajíčka (ak je to nad 10).

autor
15. nov 2022

@rsimoneees no a ja som praveze otehotnela vzdy na 1x....dr. mi navrhla liecbu 1.mesiac Medrol....

autor
15. nov 2022

@rsimoneees a nevies cim sa to meni?
Teraz rozmyslam ze ci to nemoze byt zvysene aj tym ze vcase toho odberu som bola po potrate len 6tyzdnov +par dni.... ci to nebolo skoro?...ale tak dr.vedela kedy bol potrat..

rsimoneees
15. nov 2022

Aha , tak ja som otehotnela po 4 rokoch trápenia ..
To vôbec netuším , ale len to mi doktorka povedala že sa to vie meniť . Ale táto ZP nerobí vždy problémy , treba hľadať aj iné , iná nie je taký problém vraj . Skôr by som riešila prečo potraty , čo to spôsobuje že sa plod neudrží ..to zistit ak sa da

rsimoneees
15. nov 2022

A teda keď si bola na vyšetrenie reprodukčnej imunologie , tak ti museli napísať nejaký zaver … ak tam o ZP nič nespomínala nie je to podstatne pre tvoj prípad .

autor
15. nov 2022

@rsimoneees zaver je takyto : záver:
St.p. zamlč. Ab 2x ( 3/22 - 8t , 9/22 - 6/7t )
Pozit. ann anti zona pellucida

Vsetko ostatne v norme

autor
15. nov 2022

@rsimoneees tiez si nemyslim ze dovod potratu bol toto.... este cakam na vysledky z hematologie

rsimoneees
15. nov 2022

Uvidis čo ti vyjde z hematologie , myslím že tam môže byt ten dôvod , a keď ho zistia nasadia liečbu 🙂 drzim palce nech sa to vyrieši čím skôr

autor
15. nov 2022

@rsimoneees len teraz co z touto liecbou ..Medrol uzivat 1 mesiac aj sa toho bojim...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre