Poznáte dobrého endokrinológa na východe?

janie80
30. aug 2011

Ahojte dievčatá... Chcela by som vás poprosoť o radu... Na gyn. vyšetrení mi zistili zlé hodnoty hormónov štítnej žľazy. Poraďťe nejakého dobrého endokrinológa, kde sa dá príp. zaplatiť aj prednostné ošetrenie. Na doporučenie mojej svokry som jednej doktorke volala, tam však prednostne neberú a ošetriť ma vedia najskôr vo februári... Čo je pre mňa dosť neskoro vzhľadom na to, že chceme mimi... Ďakujem za každú radu a názor. 🙂

pempusik
30. aug 2011

@janie80 Skus MUDr. Zuzana Semanová v Saci, ja som tam nebola, ale kolegyna mi ju odporucala, ju objednala celkom skoro. Nasla som aj ciselko na nete: 055/7234 413

janie80
autor
30. aug 2011

@pempusik dakujem... 🙂 rozmyslam aj o ProCare...

abriela
30. aug 2011

@janie80 nova nemocnica Mudr. Schwartz 055/6429515.
Vraj je dobry. Necakala som dlho, lebo mi vyskocila stitka pocas tehu.

henrietad
30. aug 2011

ahoj 🙂 ja som tiež mala problém ako ty a keď mi gyn odporučil endo sa opýtal ci nemám nahodou zdrav poistovnu doveru-že by som bola hned na dalsi den objednana na endo...síce som nemala, ale další den som tam zavolala(asi pred dvoma troma týždnami) a povedali že volný termín až v novembri(nie som si ale istá)...opýtala som sa na prednostné vyšetrenie (8,30€) a bolo mi povedané-prídte zajtra o 8:30... bola som tam potom ešte dva krát a ani raz ma nezobrali načas(to len tak aby si bolana to pripravená keby si tam išla, ale to sa mi stáva asi u každého doktora tu som čakala polhodinu) a teda je to na jazere-dr hoppanová. pozri stránku-gynendo.sk a klikni na endokrinológiu(ja tam chodím aj ku gyn;))

janie80
autor
30. aug 2011

@henrietad dakujem... 🙂 mna zaskocila ta cakacia lehota... na 3-4 mesiace ma upozornovali, ale pol roka sa mi zda prehnane... a bez moznosti prednostneho... ved by som si zaplatila... ale taku moznost nemaju... zvlastne...

meusicka
30. aug 2011

ahoj, tiez odporucam Mudr. Semanovu v Saci, ordinuje aj v KE v Nemocnici na Rastislavovej. som tiez jej pacientka a som s nou velmi spokojna.
Ohladne Dr. Schwatrza.... eeeeee ja som k nemu chodila ale je to dost naladovy clovek, nebolo nic nezvycajne vidiet sestricku plakat a pod. nebola som s nim spokojna. ja som musela ist aj na operaciu SZ a nic mi nevysvetlil, tak som sa obratila na ineho Dr. a po rozhovore s nim som u neho ostala aj ako pacientka a aj na op som sla. ( jeho potom vystriedala spominana Semanova ) ak chces babatko je dobre mat SZ v poriadku. mne ju celu vybrali a teraz som pod lekarskym dohladom, co pocas tehulkovania znamena pravidelne kontroly a nastavovanie hormonov cca kazdych 5 tyzdnov 😉 ale som spokojna 🙂 drzim palce nech sa das skoro do poriadku.

janie80
autor
30. aug 2011

@meusicka dakujem... mne sa to pravdepodobne spustilo po decembrovom potrate, lebo dovtedy bolo vsetko OK... a zacali sme riesit, preco sa nedari a hned prisli na toto... cize mam zatial len zakladne gyn. vysetrenie na hormony stitky... zatial neliecena, so strasnymi migrenami, priberam, cykly dlhe, som strasne unavena... ale aspon viem, z coho to je, a ze sa idem dat do poriadku... len nech nemusim cakat...
teba ako tehulku beru hned, vsak?

meusicka
30. aug 2011

ano, ako tehulka musis byt pod dohladom, lebo SZ babatka je medzi prvymi orgamni co sa v telicku vytvaraju. ja som po op na euthyroxe, lebo som mala hyperfunkciu SZ, a beriem euth. 100ug, ale teraz ako tehulka mi uz zvysila davky na 175ug. takze sa sledujeme a sledujeme 😉 skus zavolat sestricke a spytat sa. mozno budes musiet cakat, a samozrejme aj nastavovanie hormonov isty cas trva, ale radsej to doriesit a mat potom zdrave babo ako sa uponahlat 🙂 ja si myslim ze cakacia doba cca 2-3 mesiace je este prijatelna. zial je to tak. 😝

janie80
autor
30. aug 2011

@meusicka no ved to, ze ked som ratala, ze pol roka, kym sa tam vobec dostanem, cca 3 mesiace, kym zaberie liecba, tak je to 9 mesiacov... a to chceme stihnut minimalne dve deti...
este som rozmyslal nad Lubochnou, tam vies vysledky a liecbu hned v den vysetrenia... ale citala som na ich stranke, ze najprv musim ist za oblastnym endo a ked on nepomoze, tak az potom k nim...

meusicka
30. aug 2011

@janie80 tu ked ta zoberu tak to funguje tak, ze stale chodis na kontrolu na 2x. jeden den ti sestricka zoberie krv a potom ides asi o 2 na kontrolu k Dr. ktora ti na zaklade vysledkov nasadi liecbu.

janie80
autor
30. aug 2011

@meusicka a beru aj mimo kosickych? lebo uz som sa stretla aj s tym, ze Presovcana poslu do Presova a v KE ho nechcu vziat...

pempusik
30. aug 2011

@janie80 kolegyna je presovcanka, takze v pohode zavolaj 🙂

luciferkax
30. aug 2011

ja mám doktorku z Kežmarku, len či to neni daleko.... objednáva sa tak cca dva týždne dopredu 🙂

janie80
autor
30. aug 2011

@luciferkax dakujem, kazda rada dobra... 😉

movin
30. aug 2011

ja som chcela tiež chodiť k MuDr. Semanovej do Šace, a keď som tam zavolala, tak mi sestrička odkázala, že nových pacientov už doktorka neberie, pretože už má veľa, tak mi odporučila MuDr. Bauer - ulica Krivá 17, Košice, tu je pre prípad aj číslo 055/ 677 03 99. Ja tam chodím, a zatiaľ som spokojná.

janie80
autor
30. aug 2011

@movin dakujeeeeem... a ake su cakacky? da sa aj prednostne? 😕

movin
30. aug 2011

@janie80 co sa tyka cakaciek, tak ja ked volam si o termin na kontrolu tak 3-4 tyzdne, a da sa aj prednostne, uz som to vyuzila, zavisi aku mas poistovnu, pri dovere sa plati 5,80€ a ostatne neviem, len viem ze je to viac.

meusicka
31. aug 2011

@janie80 neviem ako to je s mimokosicankami, ale este som teraz citala prispevok odmovin a aj mudr. Bauer, je dobry. to jeho vystriedala Semanova 🙂 od neho som sla s kludnym srdcom na operaciu 😉

janie80
autor
31. aug 2011

kocky, dakujem velmi pekne... zatial som to skusila s ProCare... objednali ma na 13.10.... sice 6 tyzdnov, ale lepsie ako 6 mesiacov... 😅

lili_mia
4. jún 2012

@movin
@meusicka ahojte baby, ste ešte stále spokojné s MUDr. Bauerom? treba mu podrobne povedať rodinnú anamnézu, alebo sa aj sám popýta na nejaké ťažkosti? mňa na endo posiela pľúcna, pretože som unavená, svrbia ma lýtka, takže nemám čakať, kým začnem opúchať

movin
4. jún 2012

@lili_mia ak si dobre pamatam, tak ked som k nemu prisla prvy krat, sa opytal co ma trapi, a potom sa dalej uz len vypytoval, samozrejme aj na rodinnych prislusnikov, niektore veci sa pyta aj dvakrat a viac

lili_mia
5. jún 2012

@movin ďakujem, teraz som volala a volaný účastník nedostupný, možno dovolenka, ešte pogooglim, či nezmenil číslo

lili_mia
5. jún 2012

@movin fajn, už som sa dovolala a až na konci sestrička, že sa dopláca 9eur? to je prednostné vyšetrenie? pretože som sestričke hned povedala, že som odoslaná z pľúcneho a mám niekedy problém vyjsť na prvé poschodie a pritom žiadne astmatické príznaky

lumen333
3. okt 2012

Ahojte, chcela by som trochu ozivit tuto temu. Neviete niekto, kde v Kosiciach momentalne ordinuje MUDr. Semanova - endokrinologicka? Dakujem za odpovede 🙂

janazuza
3. okt 2012

Ak si s Prešova, tak na sekčove robí dr. Kríž.... tam sa čaká asi mesiac a robí aj Dr. švajdlerová( ale tu nepoznam). a na Hollého Dr. Hrabčáková, tam sa čaká okolo 8 mesiacov na ošetrenie.

gabikula
3. okt 2012

@lumen333
No, pred rokom a pol mala ordinaciu v budove geriatrického ústavu sv. Lukáša. Je to na rohu Strojárenskej a Jesennej ulice za starou radnicou. Vchádzalo sa tam z Jesennej.Neviem, či sa niečo od vtedy zmenilo.

figurka1985
22. jan 2013

Ahojte dievcata. Hladam dobreho endokrinologa v Presove. Citala som dobre recenzie na Michalidesa. Ale zase pocula som nie velmi dobre ohlasy na neho.... nemate s nim niektora skusenosti? Ako dlho sa caka na objednanie? pripadne, koho v Presove odporucate?
Dakujem velmi pekne 😉

cattleya22
23. jan 2013

Ahojte, pripájam sa do témy. Hľadám dobrého endokrinológa v KE, pozerala som sa na stránku gynendo.sk, ale počula som, že sa tam dosť platí. Viete mi niekto poradiť, či je to pravda a či sú fakt dobrí? Už ma dosť lekárov spackalo, vrátane gynekológa, tak uvažujem, či nevymeniť aj toho. Ďakujem za akékoľvek rady 🙂

nanulik
23. jan 2013

ja môžem odporučiť národný endok. ustav v lubochni, neplatí sa tam nič a su tam odborníci. ja som tam donedávna chodila pravidelne ale už teraz je mi to dosť daleko

pempusik
23. jan 2013

@cattleya22 j asom tam bola asi pred mesiacom a platila som akurat nejake 1 euro, to maju aj na nastenke, ze je to manipulacny poplatok, ci tak nejako. a okrem toho som platila za meranie hustoty kosti, ale to nema v podstate nic spolocne s endokrinologickym vysetrenim, takze si to nemusis dat urobit. inak nic viac.