Pred rokom som dostala prvý menzes a je nepravidelný

emmush23
6. mar 2017

Ahojte baby! Pred rokom som dostala menštruáciu a tak som si myslela že bude chodiť normálne každý mesiac, ale nestalo sa tak. Prvý krát som ju mala 6 dni a mesiac potom nič, prešli dva mesiace a stále nič....menstruacia prišla až po 8 a pól mesiaci , a bola dlha mala som ju 7 dni, potom dva dni nič a potom zas 3 dni menzes, tak som už dúfala, že bude pravidelná, ale zasa nebola....potom som ju dostala až na Silvestra a mala som ju 10 dni vkuse...baby už som ju zasa nedostala 3 mesiace a bojím sa, že v budúcnosti s tým budú problémy alebo tak...mám 13 a mame som o tom, že je takáto nepravidelná nehovorila, ani kamarátkam pred tými sa tvarim že ju mám pravidelnú aby to nebolo "trápne" tak vás prosím o radu...mám z tým ísť k doktorke? Nemáte nejaké podobne skúsenosti alebo tak? Dosť sa hanbím a nechcem to rozoberať s mamou...prosím vás o radu lebo dom už naozaj zúfalá...a keď ju mám tak mám hrozne bolesti....fakt vás prosím co mám robit?

celasapremenim
6. mar 2017

jednak je to v tomto veku uplne normalne, naozaj ti moze az takto nepravidelne chodit
ale mohla by si najprv vyskusat adjuverdsky caj na nepravidelnu ms :D ak ti mozem poradit...je vynikajuci a rozhodne velmi dobre pomaha a mozes ho aj ty v tvojom veku pit
http://www.joga-ajurveda.sk/509-ajurvedsky-caj-...

pozor, maju tri druhy cajov ohladom problemov okolo ms, kazdy na iny, nepomyl si to pri kupe

dominika6
6. mar 2017

@emmush23 neverím že tvoja mama nemá ani šajn že máš,nemáš menzes..bolesti,hádam ona kupuje vložky tak vidí či ich máš alebo nie..
a poviem ti že začni komunikovať s mamou lebo je to jediný človek na tomto hnusnom svete,ktorí ťa viac pochopí ako ktokoľvek cudzí na nete..

nankab
6. mar 2017

v prvom rada je fajn sa s tým porozprávať s mamou, resp.kamoškou, nie je to nič trápne. za ďalšie je fajn, keby si si viac samú seba začala vnímať ako ženu a že menštruácia je dar, že to nie je nič zlé, špinavé...veľa závisí od tvojich pocitov, ako sa prijímaš a ako sa máš rada, samú seba a potom by som k tomu pridala prírodné veci - napr. tinktúra (alebo gemmoterapia) Jastrabina vtáčia, kapsule Shatawari, alebo Estrozin od Diochi - tu stačí len nejaké 2 kvapky ráno a 2 kvapky večer.dá sa to vytestovať, čo by najlepšie zaberalo. kľudne môžeš zájsť aj k lekárke, nech spravia komplexné vyšetrenie, no ak sa to týka hormonálnej sféry, vedia len predpísať hormonálne lieky a do toho by som vôbec nešla, si ešte mladučká

kikuskaa11
6. mar 2017

Ahoj .. Určite sa s niekým porozprávaj mám 15 a keď máme nejaký takýto problém tak vždy sa medzi kamarátkami poradíme nie je sa za čo hanbiť krámy ma každá žena proste mňa sa aj na 13-ročnej prehliadke aj na 15-ročnej prehliadke stále pýta doktorka či mám pravidelnú ms .. Takže už si určite bola na 13-ročnej a tam treba povedať že nemáš pravidelnú dr. ti poradí

emmush23
autor
6. mar 2017

@kikuskaa11 práveže som na prehliadke nebola, a ani "obvoďáčka" sa ma nepýtala, či už mám, len keď som bola kvôli úrazu zo športu v nemocnici, tak sa ma primár pýtal že kedy bol menzes, a to bolo akurát 2 týždne potom ako som mala v októbri, tak som mu povedala že boli pred dvoma týždňami ale viac sa ma nikto nič nepýtal.

emmush23
autor
6. mar 2017

@dominika6
No neviem. Mamina sa síce o takéto veci stará, ale nikdy sa ma nepýtala že či býva menzes taký nepravidelný alebo tak....ja sa hlavne bojím, že sa mi to nedá do normy a v budúcnosti nebudem mať môcť deti alebo tak.

balsamea
6. mar 2017

@emmush23 nemusis sa nicoho bat, v tom veku je to uplne normalne aj zensky cyklus musi dozriet. Mam kamosku co mala taku nepravidelnu menstruaciu do dvadsiatky, dr. jej povedala, ze sa to upravi ked si najde priatela a presne tak aj bolo. A akurat caka tretie babo 😉

dominika6
7. mar 2017

@emmush23 deti nerieš,na to máš čas ešte 10 rokov...a chod za ňou ona ti poradí,pomôže,pochopí...nepravidelný menzes v tvojom veku je normálny