Príčiny anovulácie

uzovicka
22. jan 2012

Ahoj zienky, poradte, ktore ste si presli anovulaciou. Aka bola pricina a co vam pomohlo ovulku nastartovat? Ako dlho trvala liecba? Dakujem.
Snazim sa otehotniet, nedari sa pol roka. Dojcim este, horm.profil mam ok, trosku nizsi progesteron, ost. hormony vsetky v norme. Cyklus pravidelny ako hodinky, 28 dni. Na folikulometrii mi zistila Dr., ze folikul splasol vo velkosti 14mm. Co s tym????
Ste poklady, ze mi venujete cas a rady, vazim si to. Vsetko dobre vam pajem a dakujem.

uzovicka
autor
22. jan 2012

To naozaj som tu sama s anovulacnym cyklom?

kathy1
22. jan 2012

nie sme dve ☹ , ale ja nemam hormonalny profil o.k.

uzovicka
autor
22. jan 2012

@kathy1 co mas zle? Ja nizky progesteron, vraj

anzelik
22. jan 2012

sme tri 😉 😒 😉 ja raz mam ovu raz nemam v oktobri som ovu nemala ani v novembri mala som v decembri a teraz neviem nemam uz chut chodit ani po lekaroch 😒

uzovicka
autor
22. jan 2012

@anzelik ale da sa stym nieco robit urcite. Musi sa dat

anzelik
22. jan 2012

ano da jest tabletky a tabletky 🙂 🙂 🙂 🙂 skusame centrum babyplan mala som fembion 800 ,ale mi bolo velmi zle od neho a pribrala som zatazoval mi zaludok tak som to po 3mesiacoch musela nechat 😒 este mam caj alchymilku a zatial mi lekarka nedal nic povedala ,ze som zdrava 🙂 co ma tesi tak uvidime ak sa nepodari tak sa budem tesit na vnucata 🙂 🙂 🙂

sorciera24
22. jan 2012

@uzovicka ved to ti moze sposobovat to kojenie, preboha, ved ho zniz....strasne vela dojcis......a nie tabletky jest.....preboha, co ams za problem s tym dojcenim, obmedzim a hotovo....

norcima
22. jan 2012

Ja som mavala dlhe cykly bez ovulacie, okrem toho ze som pila acchemilku, femi kvapky, jedla som vitaminy, chodila som do centra na meranie folikov, ale tie stale neboli, brala som duphaston a stale nic.... Nakoniec mi doktor po roku predpisal clostilbegyt a podarilo sa vajko a aj sme hned otehotneli 🙂

dyrberg
22. jan 2012

ahoj moze meskat ms kvoli anovulacnemu cyklu ? meska mi ms 2dni ale predtym mi nikdy nemeskal.

uzovicka
autor
22. jan 2012

@sorciera24 mam zavislaka 🙂 , ani spat nevie bez cecku

sorciera24
22. jan 2012

@uzovicka takych nas bolo viac...ked bude zacislacit do 6rokov, dovtedy ho budes kojit? 😉 proste postupne znizuj, vynechaj 1 denne kojenie, alebo nocne.....iank mozno naozaj prave kvoli tomu nemozes otehotniet.....

uzovicka
autor
22. jan 2012

@sorciera24 ako dlho si kojila? Ja som strasne chcela , aby sa odstavil sam, aby som nemusela ja byt ta zla, ktora neda. Ale asi naozaj to mi kazi ovulaciu. Maleho sme pocali hned na druhy sup.

sorciera24
22. jan 2012

@uzovicka ja som kojila 15mes. ...a uz to bolo dost......v noci hore 6krat....to sa uz nedalo, zrusila som nocne kojenie a postupne zrusila vecerne a potom si uz raz ranne nevypytal...a bolo....

uzovicka
autor
22. jan 2012

@sorciera24 ked mu nedam, zaspi, az kym sa nevyvresti, co u neho su aj tri hodiny. A v noci nebude spat cely dom

sorciera24
22. jan 2012

@uzovicka uz si skusala?....ak je to tak, tak posuvaj nocne kojenie postupne, az do rana....

siss_sz
22. jan 2012

@uzovicka to vydrzi dve tri noci, ked budes ta stastna, tak jednu...a budes mat "pokoj", ver mi...alebo ovulaciu 😉

uzovicka
autor
22. jan 2012

@siss_sz babenky, uz som skusala, cez den vydrzal, lebo sme sa motali po vonku. ked sme doma, tak pyta kazdu chvilu. vecer pred spanim som muela dat a v noci som skusila nedat a bol strasny rev, tak som dala. a pil az do rana 😒

siss_sz
22. jan 2012

@uzovicka tak zacni s tym, ze obmedzis den.. ja som to tiez tak robila..cez den nedavam, iba cez noc, vecer a rano..a teraz som zacala vynechavat po jednom nocne...a funguje to 😉

janie80
22. jan 2012

@dyrberg moze meskat kvoli tomu... ja som mala teraz 48 dnovy anovulak, predtym 31 dnovy s ovulaciou a predtym tiez anovulak 49 dnovy... takze kludne moze kvoli tomu meskat... a preco si myslis, ze je to anovulak? 😕

dyrberg
22. jan 2012

@janie80 preoze uz neviem co si mam mysliet.bola som na pohotovosti pretoze ma bolelo brucho a na ultrazvuku lekar videl sliznicu 18mm a bud gestacny vacok alebo dutinku sam nevedel ale skor sa priklanal ku gestacnemu..bol taky menej skuseny asi neviem..chceli ma tam aj nechat ale to som odmietla.tak mam pockat.

janie80
22. jan 2012

@dyrberg a tehu test si neskusala urobit? ked videl gestacny vacok, tak by ti test uz mal ukazat //... a bolo by jasne, ze ovu musela byt... 😉

kathy1
22. jan 2012

ja si tiez myslim, ze to bude asi tym kojenim. Ale zase ked bolo vajicko len 14mm a progesteron nizsi tak asi ten hormonalny profil nebol uplne v poriadku. To mavam aj ja, ze mi folikul nedorastie, ale ja mam nepravidelne cykly. A ked ty mas 28 dnove tak je to nejake divne.A to mas celu dobu anovulacne? Testy si robis? A lekarka sa ako vyjadrila, ze cim to moze byt?

kathy1
22. jan 2012

@norcima tak gratulujem, taky zazrak sa casto nevidi 🙂

dyrberg
22. jan 2012

@janie80 ale ano ale vysiel negativny.zevraj mam skusit o par dni znovu.

janie80
22. jan 2012

@dyrberg kazde dva dni hcg rastie, tak urcite vyskusaj... alebo chod ku svojej doktorke a uvidis...

cristi
22. jan 2012

@uzovicka ahoj,anovulaciu moze sposobovat aj prave to kojenie,lebo pri samotnom kojeni sa zvysuje hladina prolaktinu a ten spätne brzdi rast a dozrievanie vajicok a folikulov....dr.ti nahodou nespomenula ,ze mas aj prolaktin zvyseny? ....spominala si znizenu hladinu progesteronu...zalezi akou tabulkou sa dr.riadi..lebo co laboratorium ,tak ine preferencne hodnoty...ty si bola vlastne na spodnej hranici normalnych hodnot..tak preto ti nasadila aj ten dufik...tak si musis vybrat..bud budes kojit ,ale necakaj ,ze otehotnies tak skoro,,alebo to vezmes do vlastnych ruk a pokusis sa synceka odstavit sama...aj za cenu niekolko dnoveho kriku,placu,a prebdenych noci... 🙄

uzovicka
autor
22. jan 2012

@cristi ahoj moja, prolaktin v norme, prave ukladam maleho a som rozhodnuta dnes vnoci nekojit, alebo len malinko a zacnem odstavovat, poisem, ak sa bude dat, a zazrakom zaspi, drz palce. Asi mam anovulaky poriadne dlho

cristi
22. jan 2012

@uzovicka dlzka cyklu aj pri chybajucej ovulacie moze byt pravidelna...to ti opat moze potvrdit bud graf BT alebo folikulometria..

uzovicka
autor
22. jan 2012

@cristi no, maly spi, dala som mu. V noci by som nechcela, ale neviem, ci to zvladneme, lebo ma nosik zapchaty, nadchu, tak sa mi budil minulu noc aj 10 krat, vlastne som ani riadne nespala, take polhodinovky.Cristi, co radis? Mam ist v piatok, to je 21DC znova na profil? Nech si overi hormony v lut. faze?
A od noveho cyklu zasa folikulometria?

cristi
22. jan 2012

@uzovicka ...urcite tam znova chod...nech sa 100%potvrdi,ci mas hladinu progesteronu nizku aj v tretej poovulacnej faze... aj tu folikulometriu...z jedneho vysetrenia sa neda potvrdit,ci mas anovulak alebo nie...ale je pravda,ako som ti uz raz pisala,ze v nasom veku sa anovulacne cykly vyskytuju castejsie...ak by sme uz nechceli mat uz deticky,sa to samozrejme nemusi riesit,ale my predsa chceme,vsak? 🙂 z tvojho grafu mi zatial vychadza,ze ovulka ani nebude,alebo az neskor...takze dalej meraj..ale ako pises ,pri tych prebdenych nociach budu teploty nepresne...na konci tvojho cyklu sa da presnejsie urcit, v com je problem...