Príčiny anovulácie

uzovicka
22. jan 2012

Ahoj zienky, poradte, ktore ste si presli anovulaciou. Aka bola pricina a co vam pomohlo ovulku nastartovat? Ako dlho trvala liecba? Dakujem.
Snazim sa otehotniet, nedari sa pol roka. Dojcim este, horm.profil mam ok, trosku nizsi progesteron, ost. hormony vsetky v norme. Cyklus pravidelny ako hodinky, 28 dni. Na folikulometrii mi zistila Dr., ze folikul splasol vo velkosti 14mm. Co s tym????
Ste poklady, ze mi venujete cas a rady, vazim si to. Vsetko dobre vam pajem a dakujem.

uzovicka
autor
22. jan 2012

@cristi jasne, my chceme deticky a velmi , ja vravim, ze kludne este dve 🙂 😉 Pomaly sa s tym zmierujem, ze mam anovulacny tento mesiac a trochu tusim, ze to uz davno trva, lebo fakt sme sa snazili. A BT ozaj u mna nie je na 100 percent, lebo takto sialene sa prebudzam, hoci spime spolu a nemusim vstavat z postele. Buduci cyklus si dam budik na meranie, teraz mam rozdiely mozno aj hodinu v casoch

kakakina
22. jan 2012

@uzovicka ,a co tak skusit nechat maleho par noci s niekym inym.Manzelom alebo starou mamou 😒 ?

uzovicka
autor
22. jan 2012

@kakakina ved prave to nechcem, aby nemal pocit, ze som ho zradila.Nechcela som ani nasilne odstavovat, pre psychiku dietata je najlepsie, ked si samo urci, ze MM uz nepotrebuje. Ale kvoli tej ovulke to musim podstupit. Takze ak odstavit, nie tak drasticky, ze ani nebudem pri nom. Budem, akj ked nedam MM vzdy, ked si zapyta. Urcite bude v noci rodeo, ale aspon bude mamina na pritulenie poruke 😉

siss_sz
23. jan 2012

@uzovicka tak co, uz ste absolvovali prvu noc? ako bolo?

uzovicka
autor
27. jan 2012

@siss_sz @cristi ahoj zienky, piatok, tak som konecne online 😀
U zenskej som nebola, ze najskor skusim odstavit a po mesieci uplneho odstavenia sa zacnem riesit. Bazalka mi vychadza zhruba rovnaka, to je dokaz anovulavie, drzi sa rovnako 36,5, nijaky vystup nebol. Tento tyzden som odstavovala, cez den som nedavala, raz som na poobedny spanok dala, ine dni nie nuz a vtedy sme poobede nespali a ficali sme do vecera. Vecer som dala na zaspatie cely tyzden, len vcera vecer nie. Bolo placu, ale zaspinkal. V noci som dala o jednej a o stvrtej a uz som nedala, hoci sa mi v noci budi tak 5-6 krat. Myslim, ze uspech, ale ak mam brat nieco na ovulku, aby prisla, musim zrejme odstavit uplne. Srdce ma boli, dojcila by som dalej, ale ak chcem druhe, musim prestat

siss_sz
27. jan 2012

@uzovicka tk prvy uspech je, ze si sa odhodlala... a je to tak..chybat nam to bude asi kazdej, o detoch ani nehovorim... ale ked musis a niet ineho riesenia, tak co uz ☹ ale vsetko bude oukej, tak potom vela stastipri snazilkovani 😉

uzovicka
autor
27. jan 2012

@siss_sz no, snad bude ovocie tohoto odrieknutia. Lebo ak je pricina ina, mrzelo by ma, ze som Šimiho odstavila.CHudatko, zle to znasal, vsetko mi cely tyzden robil napriek, bral to ako odmietnutie z mojej strany

cristi
27. jan 2012

@uzovicka ahoj,tak si to zvladla,vlastne obaja..najhorsie uz mate za sebou..uvidis,ze maly si na tvoje mliecko ani nespomenie a bude ta mat rovnako rad ci ho kojis alebo nie.....a z flasky si uz davala pit?

vejula
27. jan 2012

@uzovicka robila si si aj ovu testy? citila si niečo ked sa ti zväčšoval ten folikul? mala si plodny hlien?
Lebo ja ešte dosť dojčim a prave sme sa snažili prvz cyklus otehu. No a na 18 den som mala taky plodny hlien aj ma brucho bolelo, ale ovu test nebol pozitivny. Teda ta druha čiarka nebola tak silna ako ta testovacia. a na druhy den bola ešte o trošku slabšia. Tak som rozmyšlala či to prebehlo niekedy v noci medzi tymi testami. Ale tera ked ty pišeš že ti splasol folikul rozmyšlam či mi tiež nesplasol, či tie priznaky môžu byť aj vtedy ked sa ten folikul iba zväčšuje, alebo ako

vejula
27. jan 2012

@uzovicka a na kolký den si mala ten folikul 14 mm?

uzovicka
autor
27. jan 2012

@cristi ahoj cristi, zvladli sme najtazsi tyzden, odstavovala som postupne, nie radikalne, posledna noc - dostal uz len dva krat, snad sa to podari do konca januara uplne. Mozem povedat, ze dnes cez den si uz moje m nepytal 😢 😉 , takze asi to bude fungovat. Flasu mi nechce, on uz rozprava ako minister, ze nie je male dieta, ze mu z toho netecie, a sunarik mu nechuti, to je len pre babatka 😀 , ze on lubi iba mliecko Rajo, ladove z chladnicky, ze maminka, ja nechcem prevarene 😀 😀 , takze z poharika v pohode. Pokial nedam sunar, ten mi vyleje z pohara na stol 😀 . Inac hrozne prieky mi cely tyzden robi, chuda, to citi, ze mu odopieram , ako keby seba. Vcera prvykrat po 2a pol roku zaspal bezo mna. Radikalne, s manzelom.

uzovicka
autor
27. jan 2012

@vejula na 12DC mal folik 14mm, na 14DC bol vraj splasnuty 😒

vejula
27. jan 2012

@uzovicka a citila si niečo? nejake priznaky ovu? robila si si test? mala si nejaky hlien?

uzovicka
autor
27. jan 2012

@vejula mala som uplne vsetky priznaky, bolest vajecnika, pichanie, plodny hlien 3 dni tahavy ako vaj. bielok. Keby nie som na folikulometrii, netusim, ze mi nedorastaju vajicka 😒 Snazime sa pol roka. Takze asi neovulujem uz dlho, dojcila som do min. tyzdna 4 krat denne a 3 - 4 krat v noci, tento tyzden odstavujem, aby mi mohla doki vyvolat ovu, ak bude treba

uzovicka
autor
27. jan 2012

@vejula test som nerobila, BT ukazuje anovulak 😠

vejula
27. jan 2012

@uzovicka uhm, takže to bude asi aj u mna tak ako u teba.. asi to bude tiež tym dojčenim. No čo už. JA ešte počkam. Moj maly je ešte o dosť mladší od tvojho, takže odstavovať kvôli tomu nejdem

uzovicka
autor
27. jan 2012

@vejula mas pravdu, dojcit treba. Ja chcem ist na druhu matersku po prvom, takze najvyssi cas sa snazit. Ako casto a vela dojcis? Ako je to v noci hlavne??

vejula
27. jan 2012

@uzovicka joj ja dojčim ako si vypyta... KEd mu teraz idu očaky tak je to dosť vela, lebo sa tym ukludnuje. Neviem to takto presne na počet. V noci tak ešte 2-3 krat, tiež podla toho aka je noc.

cristi
27. jan 2012

@uzovicka to sa casom urovna 🙂 tak on uz takto,betar maly.. 😎 nenahnevas sa ak ti napisem ,ze to uz nie je o tvojom mlieku,ale o psychickej zavislosti na pocite byt zaveseny na tvojom prsniku..a pre teba to plati tiez..ak mu davam seba-moje mliecko davam mu tym aj lasku...ak mu ho nedam,nedam mu lasku....uz prisiel ten cas to zmenit...poskocit o dalsi level...budes rovnako dobra milujuca mama pre synceka ci s mlieckom alebo bez neho 😉 mne bolo tiez luto,ze nemozem dlhsie kojit,ale synator sa tak rozhodol sam...a doverujem mu..

uzovicka
autor
27. jan 2012

@vejula ja som bola na tom podobne, moj sa ukludnoval len na prsniku, ci den, ci noc, o to tazsie sa mi teraz odstavuje, lebo u nas to vobec nie je o mlieku, ale o psychike. Mlieko si ine ani nevyzaduje, aj ked cely tyzden obmedzujem, ked ponuknem deci, ledva vypije par glgov, nechyba mu. Ja som tiez smutna, ze musim odstavit, ale asi to je pricina mojich anovu cyklov

uzovicka
autor
27. jan 2012

@cristi zlata si, pekne si to napisala 😢 😢 , do placu mi je, ale je to presne tak a ja to viem, on mliecko ako take nevyzaduje, ale mna

vejula
27. jan 2012

@uzovicka NO ved to je jasne že to je o psychike... Ale ja som velmi rada žesa môže ukludniť na prsniku. Ved tie yubky to ho musi riadneebolieť. A som rada žew mu môžem aaspon takto pomôcť

cristi
27. jan 2012

@uzovicka nebud smutna..das si do poriadku svoj cyklus a onedlho budes moc znova kojit druheho syslika...moj sa tiez posledne mesiace upokojoval na mojom prsniku a nebolo krajsieho pocitu pre mna... 🙂

uzovicka
autor
27. jan 2012

@cristi syslika, to je uzasneeee 😅

uzovicka
autor
27. jan 2012

@cristi teraz som si spomenula, bola si sa prihlasit na to DNP? Poradila ti gapa?

cristi
27. jan 2012

@uzovicka ale nie,nechala som to tak...to som len o tom rozmyslala..mozem ja vediet,co si opat nasa vrchnost vymysli po volbach...budem davat peniaze do systemu a nakoniec vyjdem s holou r...u. 😖

uzovicka
autor
27. jan 2012

@cristi myslim, ze to len tak nemozu zrusit, ti co zacnu platit, musia dokoncit, to urcite. Zakon nesmie byt retroaktivny, tak je to. Alebo malo by byt. Daj si to, ak je sanca na tehu, tak urcite. Pri prvom som to ani ja nemala, ale je to pekny rozdiel, ta materska potom. Aj ked, babo sa musi podarit v prvom rade, takze istotu nemam ani ja. Dala som sa od 30. 1.

cristi
27. jan 2012

@uzovicka viem,len by som bola este vo väcsom strese ako som teraz ,aby som stihla otehotniet ...vsak uz teraz ma nahana cas kvoli koncu rodicovskej dvolenke.. 😒